Яку роль може зіграти технологія блокчейн в енергетиці

Глобальний попит на енергію знаходиться на рекордно високому рівні, і старіючі енергосистеми постійно борються за задоволення попиту. У більшості випадків проблеми з відключенням і нестачею електроенергії стали причиною багатьох проблем в світі, і ситуація, ймовірно, погіршиться, поки не стане краще. На щастя, технологія блокчейн в енергетиці здатна допомогти.

Ця нова технологія спрямована на пом’якшення деяких стресів, які відчувають електричні мережі сьогодні, за допомогою децентралізованих, автономних і ефективних систем. У майбутньому вони можуть зробити енергоспоживання більш розумним і економічним.

Існує цілий ряд різних блокчейн проектів з хорошою перспективою, спрямованих на боротьбу з енергетичними проблемами в світі. У цій статті ми розглянемо більш докладно чотири найбільш перспективних з них.

Grid +

Автори Grid + планує використовувати штучний розум для створення «розумної енергетики». Для цього спеціальне апаратний пристрій розміщується в будинку. Воно використовує штучний інтелект (ШІ) і поведінкові моделі використання енергії користувачем для передбачення попиту на електроенергію і закупівлі її у автоматичному режимі за найбільш вигідною ціною.

Цей так званий «розумний енергетичний агент» матиме доступ до кількох енергетичних ринків і здатний приймати рішення про покупку в режимі реального часу протягом 15 хвилин. Все це відбувається автоматично у фоновому режимі, тому користувачеві навіть не доведеться замислюватися про це.

При наявності сонячних панелей Grid + зможе автоматично продавати надлишкову енергію. Її також можна буде зберігати в акумуляторах і продавати при зростанні ринкової ціни, що забезпечить більш високий прибуток.

Усі транзакції будуть відбуватися з використанням BOLT, власного токена мережі Grid +. Всі операції з купівлею і продажем енергії «розумним агентом» будуть здійснюватися за допомогою цих монет.

Більш детальна інформація про Grid + представлена ​​на офіційному сайті проекту gridplus.io.

Power Ledger

Power Ledger — перша в світі комерційно доступна, децентралізована платформа для торгівлі електроенергією на основі блокчейн. Вона заснована на тимчасовій мережі (P2P), яка дозволяє користувачам автоматично продавати і купувати електроенергію, що генерується сонячними батареями.

При наявності в електричній мережі будинку зайвої електроенергії, виробленої протягом дня і зберігається в акумуляторі, система може автоматично продати певну її частину іншим користувачам в мережі Power Ledger за узгодженою ціною. Невелика частка коштів від продажу буде сплачена комунальної компанії за використання електричної мережі, а ще менший відсоток отримає Power Ledger в якості комісійних. Всі ці торгові операції будуть оплачуватися токеном POWR.

Power Ledger була вперше представлена ​​на саміті Blockchain 2017 року, на якому їй приділили багато уваги, а в 2018 році автори проекту хочуть розширити свої стратегічні партнерські відносини.

Більш детальна інформація про Power Ledger є в «Білій папері» і на офіційному сайті проекту powerledger.io.

Electron

Electron — британська компанія, яка прагне використовувати технологію blockchain для створення децентралізованої системи обліку природного газу та електроенергії. Їх платформа допоможе користувачам перемикатися між ними ефективно. Реєстрація лічильників електроенергії на блокової ланцюжку допоможе комунальним підприємствам виконувати приписи, які вимагають модернізації існуючих систем обліку і підвищення ефективності їх роботи.

В даний час у Великобританії немає централізованого реєстру всіх лічильників електроенергії та газу. Через це клієнтам може знадобитися від двох до трьох тижнів, щоб перейти з одного джерела енергії на інший. Творці блокчейн стартапу Electron сподівається скоротити цей час до декількох хвилин.

Компанія має намір безкоштовно пропонувати комунальним підприємствам реєстрацію в блокової ланцюжку, а потім пропонувати свої послуги, такі як децентралізована торгівля енергією в рамках тимчасової мережі (P2P). Головний операційний директор проекту Джоанна Хаббард заявила, що Electron не намагається надмірно комерціалізувати свій продукт, а скоріше шукає можливості його впровадження в галузь з подальшим розвитком в майбутньому.

Electron був удостоєний двох грантів Innovate UK і отримав понад півмільйона фунтів стерлінгів венчурного фінансування. У вересні 2017 року Electron отримав кошти з британського фонду підприємництва в сфері енергетики. У 2018 році команда проекту має намір розширити свою діяльність.

Дорожня карта і подробиці про Electron опубліковані на офіційному сайті проекту electron.org.uk.

eCharge

eCharge намір ввести децентралізовану мережу станцій зарядки електромобілів в Європу і на Близький Схід. Користувачі додатка eCharge зможуть шукати готелі з зарядними станціями, бронювати і оплачувати номера, використовуючи токен ECH.

На сьогодні в Німеччині та Австрії є близько 300 готелів (цільові ринки eCharge), які пропонують послуги із зарядки електромобілів. eCharge планує значно прискорити установку таких зарядних станцій, пропонуючи оплатити повну вартість їх розміщення в обмін на привілеї використання виключно для користувачів eCharge.

Іншими словами, готелі зможуть пропонувати цінні послуги своїм гостям, не витрачаючи на це власних коштів. У міру прискорення процесу впровадження електричного автотранспорту автори eCharge очікують, що зарядні станції стануть невід’ємною складовою готелів, на зразок Wi-Fi, без яких сьогодні вже просто неможливо уявити собі повсякденне життя.

Міжнародне енергетичне агентство вважає, що масове впровадження електромобілів відбудеться в найближче десятиліття. За прогнозами, до 2020 року на дорогах з’явиться від 9 до 20 млн електричних транспортних засобів, а до 2025 року їх кількість зросте до 40-70 млн.

Дослідження Bloomberg також прогнозує експоненціальне зростання цього сегмента ринку. За оцінками його експертів, продажі електричних автомобілів перевищать обсяги реалізації машин на звичайному паливі до 2038 році. Це пов’язано з тим, що кілька країн, таких як Індія, Франція і Великобританія, планують заборонити реалізацію автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння до 2040 року. Це свідчить про те, що eCharge вибрала ідеальний час, щоб отримати вигоду з цього динамічного ринку.

На момент написання статті попередній продаж токенов eCharge ще триває і включає 30% бонус для першої хвилі покупців. Найближчим часом буде оголошено дату основного ICO.

Взяти участь в передпродажного етапі можна на сайті echarge.io, де також є докладний опис бізнес-моделі проекту. Крім того, можна приєднатися і до товариства eCharge в Telegram.

джерело:

Home

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector