Чи варто купувати Ефіріум (Ethereum) в 2018 році?

З появою криптовалюта біткоіни користувачі Мережі отримали новий інструмент для міжнародних платежів, що забезпечує безпеку, вигоду і високу швидкість транзакцій. У наступні роки з’явилося багато інших віртуальних монет, заснованих на технології блокчейн. Однією з них стала криптовалюта Ethereum, яка в найкоротші терміни заслужила популярність і вибилася в трійку лідерів віртуальних монет. На 9 вересня вона займає друге місце після Bitcoin з капіталізацією 19 млрд. Доларів і курсом 189 $.

Після зльоту в січні 2018 року до 1385 доларів, вартість Ефіру (як і інших криптовалюта) поступово пішла на спад. Тож не дивно, що на тлі такого істотного зниження курсу в Мережі все частіше зустрічається питання — чи варто зараз купувати Ефіріум. Інвесторів цікавить, чи має майбутнє криптовалюта і чи можна очікувати зростання ціни найближчим часом. У чому особливості ETH? Чому ця віртуальна монета заслуговує інтерес? Чого очікувати від неї в 2018 році і що з цього приводу кажуть експерти? Ці та інші моменти розглянемо нижче.

Чи варто купувати Ефіріум — загальні положення

Емблема Ethereum на тлі цифрового графіка

При аналізі криптовалюта, як об’єкта для інвестицій, важливо звертати увагу на її технічну складову і переваги по відношенню до інших віртуальним монетам. Особливість Ефіріума полягають в подвійному призначення. Це не просто криптовалюта, яку можна використовувати для переказів і оплати за товари. Мережа Ethereum представляє собою платформу, на базі якої розробляються децентралізовані додатки (DApp).

Устаткування, яке використовується учасниками мережі, об’єднується в загальну потужність, яка здійснює різні операції. Програміст формує код, завантажує його в blockchain, після чого віртуальна машина виконує необхідні дії.

Завдяки технології smart-контрактів, можна реалізувати такі завдання:

 1. Створювати нові віртуальні монети і інструменти.
 2. Проводити первинне розміщення токенов для збору грошей на проект.
 3. Організовувати 2-факторну аутентифікацію.
 4. Створювати кріптовалютние біржі, що працюють на децентралізованої системи.
 5. Підтверджувати оригінальність того чи іншого документа, завантаженого в blockchain.
 6. Організувати прийняття рішення за допомогою голосування з подальшим збереженням інформації в електронному вигляді.

Аналізуючи питання, чи варто купувати Ефіріум, важливо врахувати описані вище можливості. На відміну від інших криптовалюта, Ethereum є повноцінною платформою, на базі якої можна вирішувати завдання будь-якої складності. Використання ETH в вигляді криптовалюта — лише одне з нечисленних застосувань активу. Це робить Ефір більш привабливим для вкладень.

Чи варто вкладати в Ефіріум — аналіз курсової ціни

Курс Ефіру до долара з липня 2014 по 12 вересня 2018 року
Котирування в парі ETH / USD з липня 2014 го по 12 вересня 2018 го

Не менш важлива робота, яку варто провести — аналіз вартості віртуальної монети за весь період існування. Інвестори знають, що вивчення історії курсу грає ключову роль при аналізі майбутніх рухів. Тут в силу вступає технічний аналіз, що припускає створення прогнозів на базі різних фігур (подвійна вершина, прапор, вимпел і так далі). Ми не будемо заглиблюватися в принципи патернів, а звернемо увагу на тенденції, характерні для курсової ціни ETH.

Інтерес з боку інвесторів і питання, чи варто вкладати в Ethereum з’явився ще задовго до початку емісії віртуальної монети. Так, 22 липня 2014 року стартувало первинне розміщення монет, в результаті якого вдалося продати близько 50 млн. ETH і зібрати більше 15,5 млн. Доларів. Якщо під час ICO Ефіріум продавався за ціною 31,3 цента, сьогодні (9 вересня 2018 роки) ціна криптовалюта становить 189 доларів. Це означає, що всього за три роки вартість віртуальної монети збільшилася майже в 600 разів.

До січня 2016 року курс ETH не перевищував 1 долара. Кріптовалютное співтовариство придивлялися до віртуальної монеті, оцінювало його перспективи. Протягом 2016- го ціна підросла з 1 долара (на січень) до 8 доларів до грудня 2016 року. При цьому в червні-липні курсова вартість перебувала в діапазоні 13-19 доларів США.

Кардинальні зміни відбулися вже в 2017-му. На початку січня ціна знаходилася біля позначки в 10 доларів США, а перший значне зростання припав на березень. Саме тоді вартість ETH досягла і навіть перевищила позначку в 50 доларів, після чого відбулося зниження курсу до 40 Ethereum.

У червні криптовалюта досягла нового піку — майже 400 доларів, після чого знову сталася короткочасна корекція і нове зростання до аналогічних показників. Значні зміни мали місце вже в листопаді, коли курс ETH пішов вгору, а 20 грудня досяг 813 доларів. На тлі значного зростання все більше людей цікавилося, чи варто вкладати в Ефіріум. Про віртуальну монеті дізналися навіть ті інвестори, які ніколи не розглядали криптовалюта, як цікавить актив.

На початку 2018 року вартість Ethereum продовжила зростання і до середини січня досягла 1,4 тисячі доларів. Багато експертів запевняли, що це тільки початок і бичачий тренд продовжиться. На практиці все вийшло інакше. Протягом наступних кількох місяців вартість віртуальної монети йшла вниз, а вже 30 березня 2018 го вона знизилася до 385 доларів, тобто в 3,6 рази. У травні ціна підросла до 807 доларів, після чого знову впала. На 9 вересня вартість 1 ETH становить 189 доларів. На тлі такої корекції важливо добре подумати, чи варто купувати Ефіріум сьогодні. З одного боку, зниження ціни — хороший привід для покупки перспективної віртуальної монети, а з іншого — залишається ризик продовження ведмежого тренда.

Чи варто інвестувати в Ефіріум — позиції ETH на ринку

Доларові банкноти відображаються в монеті Ефіріума

Не менш важливе питання в процесі аналізу — вивчення факторів, що впливають на ринкову позицію віртуальної монети. Розглянемо головні з них:

 1. На 8 вересня 2018 року емітовано 101,8 млн. Монет. За задумом творців кількість ETH додається поступово, а різкий стрибок емісії виключений через параметра складності. При цьому загальна емісія не обмежена, що створює певне навантаження на вартість віртуальної монети. Багато експертів припускають, що це мінус, який негативно позначиться на курсі криптовалюта в майбутньому. Тож не дивно, що Віталік Бутерін заявив про намір поміняти алгоритм Майнінг на PoS, а також обмежити число віртуальних монет. Якщо це станеться, курсова вартість з великою ймовірністю піде вгору, а позиції Ethereum на ринку значно зміцняться.
 2. Сфера використання. Не менш важливий фактор, який варто врахувати при відповіді на питання, чи варто інвестувати в Ефіріум — поширеність віртуальної монети. Як зазначалося, перевага Ethereum полягає в наявності «розумних» контрактів, здатних працювати без участі людини. Вони виконуються автоматично, що розширює спектр застосування кріптовалютной системи і ланцюжки блокчейн. Завдяки цій особливості, курсова вартість віртуальної монети повинна піти вгору. На вересень 2018 року розроблено безліч децентралізованих додатків на технології Ефіріум, і ця тенденція поки зберігається. Серед компаній, які застосовують можливості мережі, можна виділити таких гігантів, як Microsoft, JP Morgan і інших.
 3. Інструмент для вкладень. Не менш важливий фактор — активність застосування ETH в якості об’єкта для інвестицій. Чим більше людей задумається над питанням, чи варто купувати Ethereum, тим краще перспективи віртуальної монети. Більш того, при активному інтересі вартість ETH може швидко збільшиться і принести інвесторам значний прибуток. На 9 вересня 2018 року Ефіріум поступається біткоіни за всіма показниками. Незважаючи на це, торговельні показники вельми гідні. Наприклад, ринкова капіталізація знаходиться на позначці 19 млн. Доларів, а обсяг торгів за останню добу — 2,65 млрд. Доларів. Підвищення попиту буде підштовхувати курсову ціну і, відповідно, згадані вище параметри.
 4. Конкуренція. Багато інвесторів стикаються перед вибором — чи є сенс купувати Ефіріум або краще вкластися в більш розкручений біткоіни. Дійсно, ці віртуальні монети ведуть битву за лідерство, але поки ETH програє за всіма аспектами. З іншого боку, експерти впевнені у швидкому зміні такої тенденції. Ефір повинен обійти Bitcoin за рівнем окупності вкладень (прибутковості). Іншими словами, 1 інвестований в Ефіріум долар дасть більший прибуток, ніж, якщо купити за нього BTC. Щоб переконатися в цьому, досить заглянути в графік курсової ціни ETH. Так, за 2017 рік вартість біткоіни виросла в 20 разів. У той час, як курс Ефіріума збільшився більш ніж в 90 разів.

Не можна не відзначити той факт, що за останній час Bitcoin втратив значну частку ринку і віддав його Ethereum. Якщо на початок року близько 90 відсотків вкладень було в BTC, сьогодні цей показник опустився до позначки в 50-60%. При цьому обсяг вкладень в Ефіріум збільшився в кілька разів.

Ще один фактор, який вказує на перспективи ETH — наявність основи для подальшого розвитку віртуальної монети. Наприклад, Bitcoin більш затребуваний серед урядових органів, в той час як Ethereum викликає більший інтерес у представників бізнесу. Це пояснюється наявністю «розумних» контрактів. Останнім часом багато великих корпорацій підключаються до проекту, наприклад, Сбербанк.

Чи варто вкладатися в Ethereum — позитивні фактори

Ракета підлітає до емблемі Ефіріума

При аналізі ситуації важливо оцінити поточні позиції віртуальної монети на ринку. Позитивний момент — поява нових розробок на базі технології Ефіріум, які проносять мільйони доларів своїм творцям. Наприклад, восени 2017 го на ринку з’явилася гра CryptoKitties, яка забезпечила прибуток в 2,5 мільйона доларів.

При цьому команда розробників на чолі з В. Бутеріним постійно працює над вдосконаленням мережі. Так, в 2018-му з’явилася новина про бажання творців реалізувати масштабованість віртуальної монети за допомогою шардінга. Особливість алгоритму в тому, що з його допомогою відбувається розподіл інформації в blockchain на керовані елементи. В результаті в нодах залишається лише частина відомостей, а решта дані черпаються з інших нод.

Згадані вище зміни вимагають введення нового алгоритму — PoS. Здавалося, що в 2018 році це станеться, але у вересні команда розробників оголосила про перенесення роботи на 2019 й. Отже, розраховувати на значне зростання віртуальної монети під дією цього фактора поки не варто. Незважаючи на наявність ряду проблем, сам факт потенційного переходу на PoS несе великі перспективи для віртуальної мережі.

Аналізуючи питання, чи варто вкладати гроші в Ефіріум, важливо врахувати ще кілька позитивних моментів:

 1. В. Бутерін оголосив про бажання обмежити емісію віртуальної монети. Він пояснив, що такий крок дозволить домогтися більшої стабільності, підтримати курсову ціну, зменшити волатильність.
 2. У 2018 році ETH отримав неймовірну популярність в Індії, обійшовши за попитом свого головного конкурента — біткоіни.
 3. Технологія Ethereum активно застосовується НАСА для забезпечення зв’язку астронавтів з Землею, а також автоматизації маневрів космічних кораблів.
 4. В ООН блокчейн-технології Ефіріум використовуються для проведення фінансових транзакцій.
 5. Командою Віталіка Бутеріна ведеться активна розробка 2-й версії blockchain Ефіріума.

Якщо оцінити всі зазначені вище фактори, можна робити висновки про перспективи віртуальної монети. На питання, чи варто купувати Ефіріум в 2018 році, все більше інвесторів відповідають позитивно. Тим більше, що тимчасово зниження ціни створює хорошу основу для вкладень.

Чи варто інвестувати в Ефіріум — що говорять експерти

Кілька сріблястих монет Ethereum

Щоб прийняти правильне рішення, важливо зробити дві речі — проаналізувати ринок і вивчити думки авторитетних людей. Перше питання ми розглянули вище. Залишилося поговорити по другій частині питання — прогнозах аналітиків кріптовалютного сектора. Багато експертів схиляються до думки, що вже в 2018 році вартість віртуальної монети піде вгору. Вони пояснюють це популярністю проекту, наявністю чіткої дорожньої карти щодо розвитку криптовалюта, а також великим числом позитивних відгуків відомих осіб.

Виділимо кілька прогнозів, щодо Ефіріума:

 1. С. Нерайофф (підприємець, юрист, керівник компанії Глобал Блокчейн Технолоджіс) запевняє, що вже на початку 2019 року вартість ETH збільшиться в 2-3 рази. Це пояснюється наявністю перспективних стартапів, запущених на базі платформи.
 2. Дж. Кессиді (директор компанії Кріпто Консультант) вважає, що в майбутньому Ефіріум буде йти тільки вгору. Своє припущення він базує на корпоративній цінності майданчики для різних бізнес-проектів.
 3. Р. Моас (відомий аналітик) радить інвестувати в криптовалюта саме зараз. У своєму інтерв’ю він розповів, що поточний період «осідання» вартості віртуальної монети підходить для вкладень, адже через кілька років криптовалюта можна буде перепродати і отримати серйозну прибуток.
 4. Н. Грін (співробітник deVare Group) в кінці 2017 року передбачав, що вартість віртуальної монети вже до кінця 2018 го досягне 2,5 тисячі доларів. При цьому він запевняв, що ціна продовжить зростання і в наступні роки. Свій прогноз він підкріпив трьома аспектами — активним застосуванням Ефіріума у ​​вигляді інструменту для трейдингу, використанням smart-контрактів, а також децентралізацією хмарних розрахунків. Незважаючи на тимчасову корекцію, Грін навряд чи сильно відійшов від своїх переконань.
 5. Л. Куенда (один із засновників 2-й версії блокчейна) також видав оптимістичний прогноз. За його версією Ефіріум буде рости в ціні, але точні цифри він не назвав. Експерт вважає, що ETH під силу наздогнати свого конкурента BTC, а в майбутньому навіть обігнати його по ціні. Свої припущення він засновує на активний розвиток «альянсу» Ефіріума, в який вже входять десятки великих компаній (про них згадувалося вище).
 6. Чарльз Ф. Шебеста впевнений в потенціалі ETH. Він вважає, що найближчим часом ціна Ефіріум повинна піти вгору.
 7. Тім Лі (керівник Reffind) зазначає, що Ethereum зарекомендував себе з кращого боку. Додатковим плюсом є застосування «розумних» контрактів, що виділяє віртуальну монету серед конкурентів. Головною проблемою залишається масштабованість.
 8. А. Гас (директор WishKnish) впевнена, що команда В. Бутеріна йде правильним шляхом. Важливо, щоб найближчим часом вдалося вирішити поточні проблеми.
 9. Дж. Рачинський (консультант в сфері технологій) вважає, що Ефіріум має величезний потенціал і заслуговує пильної уваги інвесторів. Багато які великі організації використовують платформу Ethereum. Він упевнений, що така тенденція збережеться і в майбутньому.

Але, незважаючи на ентузіазм багатьох аналітиків, не можна закривати очі на ряд перешкод для розвитку віртуальної монети. Наприклад, Ефіріум працює на блокчейн-технології, яка аналогічна біткоіни. Це означає, що головні проблеми зберігаються (в першу чергу масштабованість). Існує небезпека, що з підвищенням популярності віртуальної монети буде рости і черга транзакцій.
Наступний потенційний ризик — ймовірність дублювання технології. Будь-яке підприємство може створити власний проект аналогічний Ефіріуму і запустити ICO. В результаті є небезпека, що новостворений проект може відняти частину ринку, а це знижує довіру до системи серед інвесторів.

Важливо уважно продумати, чи варто вкладатися в Ethereum, а також проаналізувати всі фактори в комплексі. З одного боку, платформа знаходиться на етапі розвитку, має великий потенціал, а її розробники ставлять перед собою серйозні завдання. З іншого боку, залишаються проблеми, які потребують вирішення. Важливо розуміти, що віртуальна монета Ефіріум має інфляційну природу, а її емісія поки не лімітується. Спочатку ETH створювалася як «паливо» для роботи додатків, а не об’єкт для збереження капіталу. І тут важливо розуміти, що «пальне» не повинно мати велику ціну, адже в цьому випадку в ньому немає сенсу.

На цьому тлі важко стверджувати, що вартість віртуальної монети однозначно піде вгору. Тут багато що залежить від розвитку інфраструктури, популярності криптовалюта серед трейдерів, а також здатності команди В. Бутеріна вирішити наявні проблеми.

Відео про становище Ефіріума на ринку:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector