Даг файл Ефіріум (Ethereum DAG) — що це, розмір, де знаходиться

 • Де зберігається DAG файл Ethereum
 • Розмір DAG файлу
  • Альтернативний метод отримання відомостей про розмір

 • Особливості підбору відеокарти
 • переваги технології
 • Даг файл Ефіріум є спеціальний файл, який вантажиться в пам’ять графічного процесу в момент, коли користувач ПК приступає до видобутку віртуальної монети. Розмір цього параметра з кожним днем ​​збільшується, що призводить до зростання вимог до відеокарти комп’ютера. Ще на старті 2017 го величина DAG файлу становила до 2 Гб, але на 18 вересня 2018 року цей показник зріс до 2,65 Гб. Що таке даг файл? Який його розмір на сьогоднішній день? Де подивитися цей параметр? В якому місці зберігаються дані DAG? Ці та ряд інших питань розберемо в статті.

  Особливості DAG Ethereum — що це?

  Повідомлення про завершення генерації DAG-файлу

  Якщо порівнювати з Bitcoin, видобуток Ethereum потребує великих ресурсах оперативної пам’яті. При цьому вимоги ростуть разом з появою нових даних про транзакції в ланцюжку blockchain. Учасники мережі, які використовують для Майнінг старі GPU, часто бачать таку помилку — CUDA error 11.

  Її поява свідчить про те, що обсяг DAG file Ethereum виявився більше запасів буфера пам’яті GPU, використовуваного для видобутку віртуальної монети. Іноді зазначена вище напис з’являється при наявності проблем з обладнанням для Майнінг. І якщо в другому випадку досить перезавантажити комп’ютер, то в першій ситуації єдине рішення — встановити більш потужну відеокарту. При виборі GPU важливо розуміти особливості DAG Ethereum — що це, який його розмір, і де він зберігається.

  сутність

  Кріптовалютная мережу Ефіріума приміряє алгоритм Майнінг Ethash, а також протокол докази роботи Proof-of-Work. До недавнього часу вважалося, що така комбінація робить Майнінг ETH стійким до застосування Асіка. Але так було до недавнього часу, поки в 2018 року не з’явився Bitmain Antminer E3.

  Незважаючи на випуск більш потужного устаткування, технологія обчислень залишилася незмінною. У процесі розрахунку відбувається підбір хеша для створення нового блоку. У цьому процесі як раз і застосовується блок з інформацією (Даг), який знаходиться в пам’яті GPU в період функціонування обладнання для видобутку віртуальних монет. Алгоритм працює так, що за фактом отримання 30 000 нових елементів блокчейн розмір DAG файлу Ethereum зростає на 8 МБ. Це правило працює не тільки для криптовалюта Ефіріум, але і для інших віртуальних монет, що функціонують на Ethash.

  З урахуванням сказаного можна стверджувати, що ОЗУ GPU впливає на Майнінг коинов ETH. Важливо, щоб розміру відеопам’яті вистачало для зберігання DAG file. З іншого боку, величина оперативної пам’яті не позначається на хешрейте (це потрібно врахувати при виборі графічного процесу).

  Поширена проблема, яка може з’явитися в разі застосування «слабкого» обладнання — помилка (про неї згадувалося вище). У найбільш складних ситуаціях майнер зовсім не запуститься. Якщо говорити детально, активність Майнінг на Ethash багато в чому залежить від продуктивності устаткування, а точніше — продуктивності шини ОЗУ (частоти її роботи).

  Де зберігається DAG файл Ethereum і як його видалити?

  Монета Ефіріума лежить на комп'ютерної плати

  Не менш важливе питання — де знаходиться DAG файл Ефіріум. У криптовалюта ETH генерацією файлу Даг займається програма для видобутку коін, яка діє за строго визначеними правилами. Після пуску Майнінг згаданий file вантажиться в ОЗУ графічних процесорів (GPU) ферми. При перевірці розміру DAG через програму GPU-Z (на цьому зупинимося нижче) користувач бачить реальні параметри роботи відеокарти. Тут же йому доступні відомості про завантаження ОЗУ, які відображаються в графі Memory Usage.

  Іноді при завантаженні ферми користувач може виявити невідому помилку, що сигналізує про наявність проблем із закачуванням DAG файлу. У такій ситуації відбувається перезавантаження пристрою, а сам процес може повторюватися кілька разів. Подібна проблема сама собою не зникне — її необхідно «лікувати».

  Тут можливі два варіанти:

  1. Зниження завантаження пам’яті з максимального 100% -ного рівня до меншої позначки (наприклад, 95 відсотків). Для цього необхідно зайти в bat-файл і в перших рядках прописати цікавить показник. За замовчуванням система встановлює цифру 100, а необхідно поставити 95. Якщо після застосування такої методики ситуація стає краще, приступаємо до видобутку віртуальної монети.
  2. Видалення DAG файлу. Це прекрасний метод для вирішення проблеми, якщо минулий варіант не забезпечив очікуваних результатів. Щоб побачити необхідний параметр, робимо приховані документи системи видимими. Для цього (наприклад, в Windows 7) йдемо в «Панель управління», далі вибираємо секцію «Оформлення та персоналізація», а в ній входимо в «Параметри папок», де тиснемо на показ прихованих файлів. У меню, йдемо в параметри папок, а далі в секцію «Вид». У нижній частині ставимо галочку в рядку, що дозволяє відображати приховані файли. Далі застосовуємо зміна.

  Як тільки ця робота виконана, знаходимо, де зберігаються DAG файли Ethereum. На більшій частині програм для Майнінг (наприклад, Qtminer або Nicehash Miner) цікавить документ можна знайти за наступним шляхом.

  C: / Users / Наіменованіе_пользователя / AppData / Local / Ethash. Після входу в цю папку можна побачити цікавий файл, який може мати такий вигляд full-R23- *. Перед деінсталяції зупиняємо роботу програми, чекаємо близько хвилини, після чого очищаємо зазначену папку. Після чергового запуску софта відбувається генерація DAG файлу Ethereum в тому ж розмірі. Варто врахувати, що на цей процес йде певний час, тому доведеться почекати.

  Розмір DAG файлу Ефіріум

  Поточний розмір ДАГ файлу Ефіру

  На окрему увагу заслуговує питання, що стосується величини Даг. Варто врахувати, що цей показник не є фіксованим — він постійно змінюється. Як уже зазначалося, процес відбувається з циклічністю раз в 30 000 блоків. Він носить назву «зміна епох». При кожній новій «епосі» розмір Даг файлу Ефіріум змінюється (як правило, в більшу сторону).

  Щоб точно визначити, що цікавить параметр, можна скористатися сайтом investoon.com/tools/dag_size. У верхній частині вказуються особливості, що стосуються Даг файлу ETH. Тут вказано, що DAG — файл, який застосовується у всіх коін з алгоритмом Ethash, а саме в Ефіріуме, Форк ETH — Класик, Музікоіне і ряді інших. Сам Даг змінюється від епохи до епохи, поступово збільшуючись в обсязі.

  Знання розміру DAG дуже важливо, адже це впливає на можливість видобутку віртуальних монет. Якщо величина Даг більше, ніж обсяг ОЗУ відеокарти, остання не здатна виконувати свої функції. Для отримання точного параметра можна використовувати калькулятор на зазначеному вище сервісі або глянути таблицю, в якій вказані відомості стосовно конкретної GPU.

  Так, на 19 вересня 2018 року видобуто 6 358 145 блоків в кріптовалютной мережі Ефіріума. Це 211 епоха, яка почалася ще 10 січня 2018 го. Калькулятор сервісу показує поточний розмір Даг файлу Ефіріум, який дорівнює 2,65 Гб. Швидкість зміни епох залежить від часу, який йде на формування нового блоку. Завдяки автоматичної зміни складності видобутку, цей показник знаходиться на рівні близько 14,5 секунд.

  Через нестабільність Майнінг швидкість зміни DAG вимірюється не в часі, а в блоках. Для криптовалюта з більш повільним часом пошуку, процес зміни Даг файлу не такий активний. Це означає, що відеокарту, яка не підходить для видобутку ETH, можна використовувати для інших монет без необхідності апгрейда (вона буде окупатися).

  За допомогою сервісу investoon.com/tools/dag_size можна отримати відомості про величину DAG file не тільки для Ethereum, але і для інших віртуальних монет на Ethash. Крім того, тут запропонований прогноз за розміром Даг файлу на найближчий період (з урахуванням зміни епох):

  1. Так, з 27 квітня 2019 року розпочнеться епоха під номером 256. При цьому розмір розглянутого документа досягне позначки в 2,99 Гб.
  2. 25 січня 2021 року «правити» 383 епоха, а величина DAG file складе вже 3,99 Гб.
  3. 26 липня 2024 року обсягу Дага досягне 5,99 Гб. В цю дату буде актуальна епоха під номером 639.
  4. 25 січня 2028 року настає 895-я епоха, а розмір DAG буде дорівнює 7,99 Гб.
  5. 26 квітня 2033-го буде «правити» 1280-я епоха, в якій величина даного файлу буде 10,99 Гб.

  Наведена схема орієнтовна. Вона відображає закономірність зміни розміру Даг файлу і зміну актуальних графічних процесорів, які застосовуються для видобутку віртуальних монет. Наприклад, 27 квітня 2019 року спливає епоха графічних процесорів GTX 1060 на 3 Гб. З ростом величини Даг файлу змінюються і вимоги до ОЗУ відеокарти.

  Альтернативний метод отримання відомостей про розмір

  Щоб визначити розмір Даг файлу можна використовувати альтернативний метод — спеціальну утиліту GPU-Z. Для обчислення цікавить параметра, потрібно зробити такі кроки:

  • Качаємо софт GPU-Z.
  • Інсталюємо його на ПК і запускаємо в процесі Майнінг.

  Після пуску видобутку ETH знаходимо рядок Memory Usage, де вказується, що цікавить показник. Якщо в процесі видобутку коін застосовується відразу кілька графічних процесорів, можна побачити обсяг DAG file для кожного з них.

  Особливості підбору відеокарти стосовно Даг файлу Ефіріум

  Відеокарта з двома вентиляторами

  Щоб бути впевненим у можливості застосування тієї чи іншої відеокарти, необхідно знати розмір DAG. Нюанси визначення цього параметра розглянуті вище. Щоб GPU нормально справлялася зі своїми функціями, вона повинна використовувати на 300-400 Мб більше потужності, ніж Даг. Крім того, загальні параметри графічного процесора повинні бути актуальні для поточної епохи. Якщо учасник мережі планує Майні криптовалюта протягом тривалого часу, рекомендується купувати обладнання з невеликим запасом (щоб використовується GPU не так швидко застарівало).

  Якщо враховувати поточний час видобутку елементів ланцюжка блокчейн (близько 14,5 секунд), вже в 2019 році у Майнер з’являться проблеми з графічними процесорами, що мають пам’ять всього 3 Гб. Як зазначалося, це станеться вже в квітні 2019 року. На даному етапі Майнінг можливий на GPU з ОЗУ від 3 Гб і більше. В ідеалі використовувати графічні процесори з об’ємом від 4 Гб і більше. В цьому випадку відеокарту можна застосовувати, як мінімум, до 2021 року. Чим кращі параметри має GPU, тим швидше можна окупити витрати. З іншого боку, первинні витрати на покупку необхідного устаткування також зростають.

  Але при виборі графічного процесора не можна зациклюватися тільки на розмірі DAG файлу Ефіріум. Окупність Майнінг залежить і від ряду інших факторів, наприклад, вартості віртуальної монети і складності видобутку. Незважаючи на можливість застосування відеокарт з ОЗУ 3 Гб на 19 вересня 2018 року швидкість їх окупності досить низька і може досягати декількох років.

  Ось чому перед збором ферми важливо врахувати швидкість розвитку технології. Сьогодні відеокарти поступово замінюються Асіка, які мають кращу продуктивність, більш прості в застосуванні і налаштування, а також споживають менше електрики. Вважається, що саме вони є одними з головних конкурентів графічних процесорів.

  Якщо на комп’ютері встановлено більше «скромні» GPU з ОЗУ менше 3 GB, не варто впадати у відчай. З їх допомогою можна добувати інші віртуальні коін на Ethash, які мають більш низький розмір DAG файлу. Наприклад, Musicoin можна Майні за допомогою GTX 1050 на 2 GB ще до листопада 2018 року, але після цього епоха зміниться і доведеться купувати 3-гігабайтний графічний процесор.

  Що стосується Ubiq, для видобутку цієї монети до 9 грудня 2026 року можна застосовувати 2-гігабайтні відеокарти. Іншими словами, високі вимоги до графічних процесорів, озвучені вище, стосуються тільки Майнінг Ефіріума. Що стосується більш «молодих» коинов, для їх видобутку, як правило, потрібно обладнання з меншими параметрами.

  Варто врахувати, що інформація по Даг на екрані комп’ютера (при роботі софта для видобутку ETH) не зовсім коректна. Графічний процесор додатково споживає близько 200 Мб ОЗУ. Це означає, що для нормальної роботи потрібно брати відеокарту з невеликим запасом, відштовхуючи від розміру DAG файлу. Наприклад, на поточний момент розмір останнього дорівнює 2,65 Гб. Отже, застосування 3-гігабайтних відеокарт можливо, але краще використовувати більш ємкі GPU.

  Переваги технології DAG файлів при видобутку Ефіріум

  Людина працює за ноутбуком

  Практика показує, що використання технології Даг стосовно алгоритму Ethash має ряд незаперечних переваг:

  1. Підвищення швидкості обчислення хеша і формування нових елементів ланцюжка блокчейн.
  2. Високий рівень захисту.
  3. Легкість Майнінг (якщо порівнювати з видобутком інших віртуальних монет, наприклад, біткоіни).

  За допомогою технології DAG творцям віртуальної монети вдалося розробити коін, які більшою мірою захищені і більш доступні для видобутку (якщо порівнювати з Bitcoin). З іншого боку, прогрес в сфері обладнання для Майнінг наздогнав і віртуальну монету Ефіріум. З появою Асіка необхідність в застосуванні відеокарт скоро відпаде. При цьому учасникам мережі не доведеться використовувати спеціальні сайти або софт для перевірки Даг файлу.

  Відео про Даг файлі Ефіріума:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector