Чи вигідно Майні біткоіни зараз в 2018 році?

На кріптовалютном ринку з біткоіни постійно відбуваються зміни — коригується курсова вартість, підвищується складність видобутку, випускається нове обладнання, з’являються нововведення в сфері законодавчого регулювання. З одного боку, привертає вартість віртуальної валюти, яка на 22 травня 2018 року сягнула позначки 8 331 тисячу доларів за монету, а з іншого — підвищується і складність, яка дорівнює 4,14 ТХ / с. У такій ситуації виникає питання — чи вигідно Майні біткоіни в 2018 році. І якщо «так», яке обладнання актуально використовувати для заробітку, а які пристрої безнадійно застаріли і не принесуть прибутку.

Чи вигідно Майні біткоіни на процесорі?

Малюнок процесора на білому тлі

Історія Bitcoin почалася в 2009 році, коли Сатоши Накамото створив і випустив на ринок анонімну і децентралізовану криптовалюта. З появою BTC складність Майнінг становила всього 1 Х / с (хеш в секунду), тому для видобутку віртуальних монет вистачало звичайних процесорів. До 2011 року показник складності збільшився в мільйон разів, що призвело до неможливості Майнінг Bitcoin за допомогою CPU. В чому причина?

Сучасні процесори, які встановлюються на ПК, мають високу частоту і велике число ядер. Чим вище показник частоти, тим більше число операцій здійснює CPU протягом однієї секунди. При виборі обладнання для Майнінг головним показником вважається хешрейт — параметр, який вимірюється в хешах за секунду. Чим більше продуктивність, тим вище ефективність видобутку Bitcoin і інших віртуальних монет.

Незважаючи на високу частоту CPU, при Майнінг криптовалюта, хешрейт ЦП рідко перевищує позначку 1-1,5 мегахеш в секунду. Якщо виходити з поточних реалій, такої продуктивності мало для видобутку біткоіни. Витрати на купівлю обладнання та електрику перекривають заробіток навіть на 10-20 потужних процесорах.

Таким чином, на питання, чи вигідно Майні біткоіни на CPU, можна сміливо відповідати негативно. Таке обладнання якщо і застосовується, тільки для нових криптовалюта, які мають невелику складність видобутку. Для Майнінг Bitcoin використовуються Асіка або спеціальні сервіси. Але про це нижче.

Майні чи біткоіни на відкритих (GPU)?

Ферма для Майнінг, що складається з безлічі відеокарт

З 2011-2012 року для видобутку криптовалюта застосовуються відеокарти — графічні процесори, які краще справляються з виконанням одноманітних завдань і відрізняються більш високим хешрейтом. На цьому тлі активізувалися виробники такого обладнання, що випускають на ринок все більш продуктивні пристрої.

«Гонка» триває і сьогодні. У 2018 році до популярних відеокарт можна віднести Sapphire Radeon RX 570 4096 МБ, Zotac GeForce GTX 1060 6144 Мб, ASUS GeForce GTX 1080 Ti 11264 МБ та інші. Але чи вигідно Майні біткоіни в 2018 році за допомогою відеокарт? Як і у випадку з процесорами, відповідь негативна. Причин кілька:

 1. Значне зростання складності видобутку криптовалюта. Наприклад, ще на початку 2017 року цей параметр становив 317 ГХ / с, а на 22 травня 2018 року він збільшився більш ніж в 10 разів і досяг позначки в 4,14 ТХ / с. При цьому тенденція зростання залишається незмінною, що пов’язано з появою більш потужного устаткування в мережі, зростання спільноти Майнера і підвищенням хешрейта в кріптовалютной мережі.
 2. Зниження нагороди за блок. Особливість біткоіни — зменшення премії Майнер за отриманий блок кожні 4 роки на 50%. До 2012 року цей параметр становив 50 монет, після чого зменшився до 25 Bitcoin. У 2016 році відбулося чергове зміна — винагорода впало до 12,5 BTC. Така премія актуальна і зараз, але в 2020 спільнота Майнер очікує зниження доходу від видобутку блоку до 6,25 монет.

Продуктивності відеокарт не вистачає, щоб розраховувати на рентабельність Майнінг і окупність обладнання. До початку 2017 року Майнер використовували ферми на відкритих, до складу яких входило від 4 і більше GPU. Наприклад, при підключенні десяти графічних процесорів GTX 1080Ti можна розраховувати на продуктивність в 14 гігахешей в секунду. Такий хешрейт давав результат раніше (до середини 2017 року), але на 22 травня 2018 року застосування ферм на відкритих неактуально.

Щоб підтвердити ці слова наведемо простий розрахунок. На 22 .05.2018 року при витратах на електрику в 0,09 $ за 1 кВтг місячний прибуток Майнера (при видобутку Bitcoin на фермі з 10 відеокарт GTX 1080Ti) не перевищує 1 долара. За світло доведеться заплатити близько 200 доларів, не кажучи вже про покупку дорогих відеокарт, вартість яких сягає 300-500 доларів за одну одиницю, а також іншого обладнання. Тож не дивно, що ферми на GPU все частіше застосовуються для видобутку «молодих» криптовалюта або тих віртуальних грошей, які поки не можна Майні за допомогою Асіка.

Чи вигідно Майні біткоіни в 2018 році на ASIC-Майнер — розрахунки

ASIC-Майнер стоять на стелажі

У 2014 році ситуація в секторі видобутку Bitcoin в корені змінилася. Гегемонія відеокарт була порушена появою Асіка — спеціальних пристроїв, побудованих на потужних процесорах і призначених для виконання математичних дій з метою отримання нових блоків. За допомогою таких пристроїв учасники мережі швидше знаходили хеш і отримували винагороду.

Уже в перший рік появи продуктивність Асіка перевищувала аналогічний параметр графічних процесорів. Якщо хешрейт GPU вимірювався в ГХ / с, перші ASIC-Майнер видавали в сотні разів більшу продуктивність, а в 2018 році пристрою видають до 18 ТХ / с. На такі зміни відреагувала і складність кріптовалютной мережі, яка після 2014 року стрімко пішла вгору. Якщо на початку 2015 року цей показник становив 40 ГХ / с, через рік він виріс до 103 ГХ / с, а на початку 2017 року збільшився ще в 3 рази. Як зазначалося, на 22 травня 2018 року складність знаходиться на рівні 4,14 ТХ / с, що в 100 разів більше, ніж на початку 2015 року. Не дивно, що прості відеокарти програли в боротьбі з ASIC-Майнер.

Розглянемо, чи є сенс Майні біткоіни за допомогою Асіка. Виходячи з поточної тенденції, це єдиний вид ефективного обладнання для Майнінг. З найбільш цікавих моделей можна виділити:

 1. Bitmain Antminer S9i, вартість якого становить 1010 доларів, а продуктивність досягає 14 ТХ / с. При таких параметрах Асік приносить майже 130 доларів (на 22.05.2018 року) щомісяця. Окупність устаткування при озвученої продуктивності становить 8 місяців.
 2. Canaan AvalonMiner841 — не менше цікаве рішення. На відміну від розглянутого вище Асіка, тут хешрейт трохи нижче (13 ТХ / с), але цього досить для отримання прибутку близько 110 доларів США на місяць. Якщо врахувати, що ціна ASIC-Майнера дорівнює 1,1 тисячі доларів, покрити витрати вдається за 10-11 місяців. При такій продуктивності пристрій споживає мінімум електроенергії близько 3 кВт.
 3. Innosilicon Terminator 2 також варто виділити з новинок 2018 року. Особливість пристрою в тому, що тут застосовуються нові процеси, побудовані на 10-нанометровій технології. За заявою виробників, новий ASIC-майнер має хешрейт 17,2 терахеш в секунду, а споживана потужність становить 1,57 кВт. При цьому апарат має невеликі габарити 40х18х15 см. Потенційний прибуток від застосування апарату на 22 травня 2018 року становить 160 доларів. Розрахувати окупність поки не вийде — необхідно дочекатися появи пристрою на ринку і дізнатися його вартість.

На питання, чи вигідно Майні біткоіни в 2018 році за допомогою ASIC-Майнер, можна відповісти позитивно. Такий вид заробітку дає результат, але за умови покупки сучасних Асіка з хешрейтом вище 8-10 ТХ / с. У разі зростання курсової ціни прибуток Майнер також збільшиться. Негативним фактором залишається складність, яка змінюється (як правило, в бік підвищення) через кожні 2016 здобутих блоків. Ось чому при покупці ASIC-Майнера важливо врахувати цей параметр і брати обладнання «з запасом».

Перевага Асіка полягає не тільки в швидкої окупності витрат Майнера. Вони легкі в налаштуванні, надійні в застосуванні і споживають мінімум енергії. З недоліків виділяється лише висока ціна, підвищений рівень шуму і складність ремонту (в разі поломки). Учасники мережі, які починають добувати біткоіни в 2018 році, майже не мають альтернативи — вони змушені купувати ASIC-Майнер або вибирати інший об’єкт видобутку.

Чи варто Майні біткоіни на хмарних сервісах — актуальність, вигода

Зображення цифрового хмари і значка біткоіни

Якщо варіант з Асіка не влаштовує, можна розглянути інше рішення — купити потужності за гроші на спеціальних сервісах. Принцип заробітку простий. Компанія купує ASIC-Майнер та інше обладнання для видобутку криптовалюта, займається його налаштуванням, підключає техніку до пулів і виконує повний комплекс обслуговування. Такі організації самостійно сплачують за електроенергію та вирішують питання з державними органами влади (регулюють структурами).

Надалі компанії заробляють на оренді потужностей і додаткові платежі, які стягуються з клієнтів. При розрахунку тарифу в вартість хеша закладається прибуток, що робить такий бізнес прибутковим для орендодавця. Але чи вигідно Майні біткоіни в 2018 році другій стороні — клієнтам таких компаній, які орендують обладнання для видобутку віртуальних монет. Щоб відповісти на питання, досить навести кілька прикладів.

Genesis-mining.ru

Інтерфейс сервісу хмарного Майнінг Genesis-mining
Головна сторінка сервісу Genesis-mining

Один з найбільш затребуваних сервісів серед жителів Росії і країн СНД — genesis-mining.ru. Сервери компанії розташовані в різних країнах, що гарантує стабільність роботи і низький ризик збоїв обладнання. До плюсів варто віднести російськомовний інтерфейс сайту, великий вибір криптовалюта для Майнінг і легкість настройки. Початківцю не складе труднощів розібратися з тонкощами роботи на сайті.

У розпорядженні клієнта 3 фіксованих тарифних плани і один індивідуальний (підбирається в індивідуальному порядку). Користувачам пропонуються пакети «Золотий», «Платина» та «Діамант», а яких надається 1, 5 і 25 ТХ / с відповідно. Вартість цих планів складає 179, 845 і 3975 доларів відповідно. Щоб зрозуміти, наскільки вигідно орендувати потужність в цій компанії, зробимо розрахунок прибутку на 22 травня 2018 роки для тарифу «Платинум».

Чистий дохід Майнера за місяць становить 76 доларів. За згаданий план заплачено 845 доларів, тому витрати окупаються тільки через рік. Ситуація може змінитися в кращу сторону при зростанні вартості BTC. Але в разі різких змін на кріптовалютном ринку такі сервіси реагують негайно. Як правило, вони піднімають вартість тарифних планів і витрати на обслуговування обладнання.

Варто зазначити, що на сайті genesis-mining.ru тривалість дії контракту не фіксована. Вона залежить від складності видобутку, курсу віртуальної монети, а також розмірів комісії на техобслуговування (становить 0,00028 доларів за 1 ГХ / с на добу).

Hashing24.com

Сторінка сайту Hashing24.com
Головна сторінка майданчики хмарного Майнінг Hashing24.com

Для порівняння наведемо ще одну компанію, яка передає потужності в оренду — hashing24.com. Користувачам продається 100 ГХ / с за 19,9 доларів. При цьому продуктивність можна вибирати самостійно. Для порівняння купуємо 5 ТХ / с, за які доведеться заплатити 995 доларів. Хешрейт посутньо не змінився, тому місячний прибуток Майнера також залишається незмінною (за станом на 22 травня 2018 роки) — 76 доларів. Це означає, що повернути вкладення (при поточних параметрах) можна за 13 місяців.

На відміну від розглянутого вище сервісу, в hashing24.com термін контракту фіксований і становить 3 роки. При цьому компанія заявляє, що в зазначену вартість входять додаткові витрати з утримання обладнання. Виходить, що, починаючи з 14 місяця, майнер отримує чистий дохід. Але не можна забувати про зміни в кріптовалютной мережі — зростанні складності і коливаннях ціни.

Крім розглянутих сервісів, існують і інші компанії хмарного Майнінг. Їхній зміст ідентичний — змінюються тільки тарифні плани, розмір плати за обслуговування обладнання та терміни дії контракту. Рішення, Майн чи біткоіни таким способом, кожен приймає самостійно.

До плюсів заробітку можна віднести легкість настройки, економію на покупку устаткування, можливість добувати криптовалюта, почавши з невеликих потужностей. З іншого боку, залишається ризик виходу з ладу обладнання компанії, злому площадки зловмисниками або зниження рентабельності в разі падіння курсу криптовалюта.

Чи вигідно Майні біткоіни в 2018 році — рекомендації і ризики

Малюнок хлопця, який добуває біткоіни за допомогою кирки

Сучасні тенденції такі, що в розпорядженні Майнер тільки два варіанти — покупка Асіка з високим хешрейтом або оренда потужностей на хмарних сервісах. Інших способів заробітку, які б приносили прибуток при видобутку біткоіни, поки немає.

Щоб почати заробляти на Майнінг, потрібно пройти такі кроки:

 1. Вивчаємо ситуацію на кріптовалютном ринку — вартість ASIC-Майнер, новини про появу нових пристроїв, курсову ціну Bitcoin і майбутні тенденції її зростання (зниження). Не зайвим прочитати думки аналітиків щодо майбутнього Bitcoin.
 2. Визначаємося з сумою, яку ви готові інвестувати у видобуток віртуальних монет, а також з наявністю вільного часу для установки, налагодження та підтримки пристроїв в працездатному стані.
 3. Вибираємо спосіб заробітку — за допомогою Асіка або хмарного Майнінг.
 4. Якщо вибір випав на покупку ASIC-Майнер, вибираємо обладнання. У разі оренди потужностей в спеціальних компаніях, вивчаємо варіанти і визначаємося з тарифним планом.
 5. Виконуємо розрахунок прибутковості за допомогою калькулятора (наприклад, bitcoincloudmining.center/calculator-mayninga/BTC). Після розраховуємо витрати на покупку устаткування і обчислюємо окупність витрат.

У разі вибору параметра з Асіка, визначаємося з пулом і підключаємо обладнання, після чого приступаємо до видобутку BTC. Також створюємо гаманець, на який будуть виводитися зароблені монети (наприклад, Bitcoin Core або Electrum). Надалі отриманий прибуток можна переводити в іншу криптовалюта за допомогою обмінних пунктів або біржових майданчиків.

Розглядаючи питання, чи вигідно Майні біткоіни в 2018 році, важливо пам’ятати про ризики для учасника мережі. Виділимо основні негативні чинники:

 1. Зміна курсової ціни. Вартість Bitcoin залежить від попиту на криптовалюта. Чим він вищий, тим швидше росте курс BTC, і навпаки. Передбачити рух вартості біткоіни неможливо. Наприклад, майнер вкладає 1000 доларів в покупку Асіка і розраховує на окупність протягом 8 місяців. У разі зниження ціни Bitcoin на 30% термін покриття витрат збільшується на третину — з 8 до 12 місяців. Можлива й інша ситуація — зростання курсу BTC, при якому прибуток також збільшиться, а період окупності зменшиться.
 2. Заборони на рівні державних органів. Останні роки гостро стоїть питання легалізації або регулювання біткоіни. На 2018 рік криптовалюта законна в небагатьох країнах, серед них Японія і Білорусь. Що стосується Росії, Уряду і Держдумі ще доведеться прийняти рішення щодо майбутнього Bitcoin. За попередніми планами Майнер доведеться платити податки, як ІП, а це додаткові витрати. Крім того, заборона криптовалюта в будь-якій великій країні може привести до обвалу курсу BTC.
 3. Зростання складності. Перегляд цього параметра відбувається раз в 2016 блоків. На тлі підвищення хешрейта в кріптовалютной мережі, додавання числа Майнер і появи нових Асіка розраховувати на зменшення складності не доводиться. Цей параметр буде рости, що призведе до зниження доходу Майнер. Такі нюанси важливо врахувати при купівлі обладнання. Наприклад, при збільшенні складності на 10%, дохід учасника мережі також впаде на 1/10.
 4. Підвищення вартості «заліза». Зростання курсової вартості BTC призводить до стрибка попиту на ASIC-Майнер і потужності хмарних сервісів. В результаті вартість обладнання (послуг) також зростає. При бажанні збільшити хешрейт доведеться платити більшу суму.
 5. Постійні витрати. Підвищення складності вимагає постійного оновлення обладнання, щоб не допускати зниження щомісячного прибутку. Це, в свою чергу, тягне за собою постійні витрати.
 6. Додаткові витрати. До ризиків Майнінг BTC варто віднести подорожчання Інтернету або електроенергії, що також впливає на підсумкову прибуток.

Поки на питання, чи вигідно Майні біткоіни, експерти відповідають позитивно. Але число способів видобутку обмежена застосуванням ASIC-Майнер і сервісів хмарного Майнінг. При збереженні поточної тенденції видобуток BTC через 2-3 роки буде доступна лише великим компаніям, що мають необхідні кошти і можливості для покупки і обслуговування дорогого устаткування.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector