Чим відрізняються криптовалюта біткоіни і Лайткоін

Привіт шановні читачі. На тлі великої кількості криптовалюта у багатьох новачків виникають питання про відмінності між ними. Ми спробуємо розібратися в цьому на прикметі таких цифрових грошей, як біткоіни і Лайткоін.

Після запуску Bitcoin в якості першої криптовалюта в світі з відкритим вихідним кодом, він ліг в основу багатьох інших монет. Можливість зміни програмного коду дозволяє використовувати його і для інших проектів. В результаті стали з’являтися численні альткоіни на базі модифікацій цього коду. Але реальним потенціалом володіють не всі з них, так само як і можливістю домогтися успіху.

Лайткон — еквівалент срібла в світі криптовалюта

Старт Litecoin відбувся в 2011 році. Його розробник поставив перед собою мету зробити з нього своєрідний еквівалент «срібла» по відношенню до біткоіни, який часто називають «цифровим золотом».

Незважаючи на те, що за своєю ринковою капіталізацією Лайткоін впав з другого місця на п’яте, поступившись дорогою Ethereum, Ripple і Bitcoin Cash (Ефір, Ріппл і біткоіни кеш), він як і раніше не втрачає своє популярності.

Короткий огляд відмінностей Bitcoin і Litecoin

Однозначно сказати, що вигідніше і краще з двох цих монет не можна. Це просто неправильний питання, так як вони багато в чому відрізняються один від одного.

біткоіни:

 • ліміт Майнінг — 21 млн монет;
 • алгоритм -SHA-256;
 • час на створення блоку — 10 хвилин;
 • скорочення винагороди вдвічі — кожні 210 тисяч блоків;
 • творець — Сатоши Накамото;
 • дата створення — 3 січня 2009 року;
 • ринкова капіталізація — $ 95,2 млрд;

Лайткоін:

 • ліміт Майнінг — 84 млн монет;
 • алгоритм -Scrypt;
 • час на створення блоку — 2,5 хвилини;
 • скорочення винагороди вдвічі — кожні 840 тисяч блоків;
 • творець — Чарльз Лі;
 • дата створення — 7 жовтня 2011 року;
 • ринкова капіталізація — $ 2,9 млрд;

Відмінності в Майнінг

Лайткоін, як і біткоіни — це криптовалюта, створювана за допомогою Майнінг. Вона була створена екс-інженером Google Чарльзом Лі. Мотивація його створення полягала в наданні суспільству поліпшеної версії цифрових грошей у порівнянні з біткоіни.

Ключове відмінність для користувачів — це показник того, скільки потрібно часу на створення одного блоку Лайткоіна. Фактично він в чотири рази менше, ніж у BTC.

Майнінг за допомогою Асіка

Для Майнер і ентузіастів Лайткоіна він має набагато більше важлива відмінність від біткойнов. Воно полягає в іншому доказі алгоритму роботи. В основі Bitcoin лежить алгоритм хешування SHA-256 на базі технології обчислень, здатних значно прискорюватися при паралельній обробці. Саме ця характеристика і породила інтенсивну гонку в розвитку Асіка (asic), щоб Майні BTC. В результаті, це призвело до експоненціального збільшення рівня складності мережі блокчейн.

Однак Litecoin використовує алгоритм шифрування, спочатку названий S-crypt, але якої вимовляється як «скрипт». Він містить елементи SHA-256, але його обчислення набагато більш серіалізовані. Цей алгоритм підтримує великий обсяг високошвидкісної оперативної пам’яті, а не тільки обчислювальну потужність.

Завдяки йому навколо Лайткоіна і інших альткоінов на основі аналогічного методу «гонка технологічних озброєнь» не мала місце, тому що для цього алгоритму до сих пір не розроблені технології ASIC.

Різниця в транзакціях

Основна відмінність між двома криптовалюта полягає в тому, що підтвердження транзакцій в мережі Litecoin здійснюється швидше, ніж в блокчейне. Наслідки цього полягають в наступному.

Швидка генерація блоків дозволяє Лайткоіну ​​обробляти більш високий обсяг транзакцій. Для досягнення аналогічного рівня обробки біткойнов потрібно значне оновлення коду.

Недоліком є ​​те, що блок-ланцюжок Лайткоіна буде пропорційно більше, ніж у біткоіни.

Більш швидкий час створення блоків в мережі LTC зменшує ризик подвійних витрат. Поки це можливо з теоретичної точки зору в тому випадку, якщо обидві мережі матимуть однакову потужність хеширования.

В цьому випадку одержувачу, який ще щонайменше двох підтверджень, доведеться почекати 5 хвилин, якщо оплата проводиться в Лайткоінах, тоді як при використанні біткоіни чекати доведеться 10 хвилин для кожного підтвердження.

Швидкість транзакцій (або час створення блоку) і швидкість підтвердження часто розглядається в якості спірних характеристик багатьма користувачами Bitcoin. Багато сервісів, приймають до оплати біткоіни (за винятком кріптовалютних бірж), дозволяють транзакції без очікування підтвердження для більшості покупок. Необхідно також мати на увазі, що сама по собі транзакція — миттєвий процес, але її підтвердження мережею відбувається в міру додавання нових блоків.

Джерело: https://www.coindesk.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector