Чому Ripple звалився і продовжує падати сьогодні?

Стрімке зростання криптовалюта Ripple в 2017 році вивів її на третю сходинку за капіталізацією і зробив затребуваним активом серед інвесторів. Тисячі людей вкладали гроші в XRP в розрахунку на майбутнє підвищення вартості та примноження капіталу. Очікування виправдалися 11 грудня 2017 року, коли ціна Ріппла пішла вгору, і вже 3 січня 2018 року перевищило позначку в 3 долари. У той період здавалося, що це тільки початок і курс XRP продовжить зростання.

За швидким стрибком надійшло не менш активну падіння Ripple, що змусило багатьох судорожно позбавлятися від криптовалюта в надії на збереження хоча б частини вкладених коштів. Чи варто піддаватися паніці? Чому знижується курс і як довго це триватиме? У чому причини ситуації, що виникла? Розберемося з цими питаннями докладно.

Чому впав Ripple — думка експертів

Позначення падіння Ріппл на таблиці біржі

Досить глянути на ТОП-10 криптовалюта, щоб переконатися в популярності Ripple і перспективи для подальшого зростання. На 27 березня 2018 року віртуальна монета знаходиться на 3-ій сходинці, пропустивши вперед тільки Ефіріум і біткоіни. Оборот торгів за 24 години становить 435 тисяч доларів, а загальна капіталізація — 22,6 мільярда доларів. Зліт курсової ціни за 2017 рік змусив по-іншому поглянути на криптовалюта і всерйоз розглядати її, як об’єкт для інвестицій.

Однак в період з 7 на 8 січня Ripple звалився до двох доларів, а в наступні дні курс опустився до 0,85 доларів (16 січня 2018 року). Після незначного зростання падіння продовжилося, і 5 лютого віртуальна монета оновила новий мінімум — 0,57 доларів. У другій половині лютого курс XRP знову перейшов через позначку в 1 долар, але вже 18 лютого почався новий ведмежий тренд, який (за винятком незначних пульсацій) триває і сьогодні. На 23 березня 2018 року курсова ціна встановилася на рівні 0,57 доларів за одну монет, а тому тенденція до зниження триває.

На цьому тлі відновилися розмови, що Ripple не є криптовалюта в чистому вигляді, а всього лише суміжний продукт однойменної компанії. Щоб розібратися в правдивості цих тверджень, згадаємо головні критерії віртуальних грошей — децентралізація, контроль випуску, відкритість вихідного коду і прозорість. У випадку з XRP є ряд суперечностей:

  1. На руках у розробників більше 60 відсотків всіх емітованих монет, що свідчить про централізацію мережі (по крайней мере, часткової).
  2. Випуск віртуальних монет не підконтрольний. У 2012 році випущено 100 млрд. Монет, велика частина яких до цих пір в руках копанні. Це означає, що в будь-який день на ринок можуть бути викинуті мільйони XRP. В результаті і без того низька вартість криптовалюта обрушиться ще більше.

Представники компанії Ripple запевняють, що головна мета — захопити банківський сектор і в майбутньому замінити СВІФТ новим алгоритмом, який вирізняється низькою комісією і високою швидкістю транзакцій. Але технологія, яка застосовується в банках (xCurrent) не має на увазі застосування XRP.

Експерти впевнені, що одна з причин такої волатильності — вектор, який обраний розробниками. Розвиток криптовалюта Ripple знаходиться на другому місці, тому підписання нових контрактів і підключення інших компаній до співпраці лише незначно впливає на курс і погано утримує його в кризовий період.

Сумніви в кріптовалютной складової системи Ріппл — одна з причин нестабільності і різких коливань ціни. Але чому курс Ripple падає сьогодні? Експерти пояснюють такий фактор загальними негативними тенденціями на кріптовалютном ринку.

Ріппл — не єдина криптовалюта, яка терпить «крах». Проблеми відчуває і головна віртуальна монета Bitcoin. Після різкого стрибка в кінці 2017 року, коли BTC перевищив позначку в 19 000 доларів, почався спад. Вже 5 лютого 2018 року вартість біткоіни опустилася нижче 7000 доларів. Після незначного сплеску 3 березня, коли курс BTC перевищував позначку в 11 тисяч доларів, почалося нове зниження. На 27 березня 2018 го курс опустився до 7 938 доларів зі збереженням ведмежого тренда.

Аналогічна ситуація склалася з Ефіріумом, який знаходиться на другій сходинці ТОП-10 криптовалюта. Ще 13 січня 2018 року його курс перевищував позначку в 1200 доларів. Сьогодні він опустився до 460 доларів і продовжує знижуватися. Так що негативна тенденція характерна для всіх віртуальних монет. Що стосується головної причини, тут можна назвати невизначеність фінансових ринків і заборона багатьох країн на застосування віртуальних валют. Поки ключові біржові гравці, такі як Китай, Японія, США, Корея, Росія та інші країни, не визначається з вектором розвитку та регулюванням криптовалюта, різкі коливання неминучі.

Ripple падає через «мильної бульбашки»

Монета Ripple на кнопках клавіатури

Аналізуючи курс криптовалюта XRP і її зниження, важливо врахувати головний чинник — відсутність точки опори для ціни. Вартість Ripple формується на основі попиту. Чим вище активність покупців монет на ринку, тим більше вартість, і навпаки. Сьогодні віртуальні монети — спекулятивний актив, передбачити рух якого майже неможливо. Знаючи цю особливість, багато трейдерів працюють на новинах. Наприклад, при позитивному подію (підписання нового договору, появі нового продукту) вартість XRP може зрости, а при негативному — впасти.

Коливання ціни для будь-якої валюти — це нормально. Але Ripple падає дуже різко, що ненормально для валютного ринку. Як зазначалося вище, грудень 2017 року стало історичним для біткоіни і інших криптовалюта з ТОП-10. Починаючи з липня місяця, коли BTC коштував близько 2,5 тисячі доларів, курс біткоіни стрімко пішов вгору і в грудні перевищив позначку в 19 000 доларів. За 2017 рік Bitcoin виріс на 1 550 відсотків. Одночасно з BTC здивував і Ріппл, вартість якого за рік збільшилася в 350 разів.

На цьому тлі з’явилися розмови, що стрімке зростання — черговий фінансовий міхур, який нічим не підкріплений і незабаром лусне. Історія пам’ятає багато випадків, коли різкий зліт змінювався жорсткої корекцією. Аналогію можна провести з вартістю тюльпанів в Нідерландах в 30-х роках 17 століття або доткомами в 90-х роках минулого століття.

Фахівці запевняють, що причина подібних стрибків — особливості психології людини, який інвестує гроші з ростом ціни в очікуванні надприбутки. Так, Р. Шиллер (Нобелівський лауреат в сфері психології) зазначає, що така поведінка людей при зростанні вартості активу схоже на вірус. Підсвідомо учасники ринку розуміють ризики і майже впевнені в майбутньому зниженні, але продовжують купувати віртуальну монету.

Так сталося з XRP, який дійшов до свого піку. У стислі терміни Ripple звалився, залишивши з порожніми кишенями покупців. Варто зазначити, що професійні трейдери знають таку особливість ринку і намагаються перечекати періоди сильної волатильності. Цього не можна сказати про звичайних людей, яким також доступна покупка XRP. Вони не знайомі з нюансами фінансових ринків і схильні до стадного інстинкту. При різкому зниженні курсу реалізується класичний сценарій. У бажанні повернути витрачені кошти люди скидають криптовалюта на ринку, що призводить до ще більшого зниження курсу.

Протягом 2017 року інтерес до XRP значно виріс. Віртуальна монета стала доступна кожній людині. Для її покупки досить встановити гаманець і провести просту операцію через обмінний пункт або біржу. З’являються мільйони гравців, які мають на руках криптовалюта, але не вміють з нею поводитися. В результаті виникають «фінансові бульбашки», які неминуче «лопаються», що і призводить до таких наслідків.

Зростання криптовалюта XRP підігрівається і тим фактом, що вона не регулюється на законодавчому рівні. Інвестори поспішають купити більше монет, щоб згодом отримати максимальний прибуток (на тлі зростання курсової вартості). Що вже говорити про школярів або пенсіонерів, які, незважаючи на скромні пізнання, також мріють схопити «шматок пирога».

Висока волатильність криптовалюта залучає нових користувачів, які мріють про швидке доході. Тут працює жадібність інвестора, яка не продає наявні монети в очікуванні подальшого зростання. Коли настає ведмежий тренд, відбувається масове скидання віртуальних монет, що тільки погіршує ситуацію. Ілюзія людей побудована на вірі в криптовалюта і її здатність в майбутньому замінити фіатние гроші. Багато експертів впевнені, що навіть поточний курс біткоіни, Ефіріума або Ріппла нічим не підкріплений і може в будь-який момент впасти. Як тільки суспільство втратить інтерес до віртуальних грошей, вони втратять цінність.

Чому падає Ripple — вплив Coinbase

Напис Coinbase на тлі монет Ріппл

Останнім часом ведеться багато розмов про майбутнє включення XRP в лістинг біржі Coinbase. На тлі позитивних новин про співпрацю курс віртуальної монети на початку березня виріс більш ніж на п’ять відсотків. Вже у вівторок 6-го березня новинні канали повідомляли про зустріч президентів Ріппла Б. Гарлінгхауса і Коінбейз — А. Хірджі. У зв’язку з цим з’явилися чутки, що готується договір про майбутню співпрацю двох гігантів. Незважаючи на відсутність заяв з боку президентів, кріптовалютное співтовариство зреагувало на новина активізацією процесу покупки XRP, через що вартість пішла вгору.

Уже через кілька днів з’явилося спростування, що найбільша біржа Coinbase не планує інтегрувати XRP на торговій платформі GDAX. Таку заяву обійшлося компанії Ріппл в втрату 20 мільярдів доларів капіталізації. Гендиректор Coinbase написав в особистому блозі, що рішення про інтеграцію будь-яких кріптовалютних інструментів (в тому числі і Ripple) найближчим часом не планується.

Фахівці впевнені, що відмова від інтеграції Ріппла і включення криптовалюта в лістинг, є тимчасовим заходом. Причина таких заяв — в бажанні Coinbase розібратися з проблемами, що виникли після включення в список торгованих криптовалюта біткоіни Кеш. Останній був доданий в лістинг на початку грудня 2017 року, але за 48 годин до оголошення новина облетіла кріптовалютное спільноти і викликала бурю обурення.

Варто зазначити, що однією з причин зростання XRP стало наснагу учасників мережі майбутнім співробітництвом з Coinbase. У свою чергу, творці криптовалюта, які володіють 60% монет, заробили великі гроші на стрімкому зростанні криптовалюта в кінці 2017 року. У період максимального курсу фінансовий стан одного із засновників Ріппла К. Ларсена (в його розпорядженні 5,19 мільярдів монет) становило 55,8 мільярдів доларів. З такою сумою він потрапляв в десятку найбільш багатих людей за версією Bloomberg. Ще у одного засновника Ripple (Д. Макклеба) залишилося право на 5,3 мільярда монет, що на момент пікового значення курсу було еквівалентно 17,3 мільярдів доларів. Особливість в тому, що гроші МакКалеб знаходяться на ескроу-рахунку і виплачуються щомісяця невеликими партіями.

Вплив новин на зниження курсу XRP

Дві лінії, що позначають падіння Ripple

Курс XRP знижується з початку січня 2018 року. Експерти пояснюють ведмежий тренд заявою міністра Індії А. Джейтлі щодо віртуальних монет. Виступаючи на засіданні Парламенту, він заявив, що уряд країни не визнає криптовалюта як законне кошти для розрахунків. Крім того, влада планує посилити контроль роботи кріптовалютних бірж, про що останні були сповіщені на початку 2018 року. Уже до кінця січня ряд фінансових установ Індії перекрили доступ до акаунтів десяти біржових майданчиків.

Протягом першого місяця 2018 року курс Ripple впав до 1,14 доларів (на 31 число). Зниження продовжилося і далі, незважаючи на позитивні новини про співпрацю з новими банками і компаніями. Так, на початку 2018 го укладені договори з МаніГрем, сервісом Mercury FX, а також ITD (великий провайдер в телекомунікаційній сфері). Компанія Ripple має ряд переваг, якщо порівнювати з іншими віртуальними монетами. Щомісяця вона отримує підтримку нових фінансових установ. Незважаючи на це, вартість XRP продовжує знижуватися.

Позитивною новиною стало додавання Ріппла в лістинг великої біржового майданчика ОАЕ (БітОазіс). Керівники компанії пояснюють цей крок значним зростанням попиту з боку користувачів. Крім того, в кінці січня XRP доданий на австралійську біржу Coinjar. Така потужна підтримка привела до тимчасової стабілізації криптовалюта і підвищенню обороту. Незважаючи на ряд позитивних факторів, з часом курс Ripple впав, і 27 березня 2018 року його зафіксований на рівні 0,57 доларів.

Аналітики запевняють, що поточний рік буде важким для криптовалюта XRP. Ситуацію погіршує в тому випадку, якщо державні регулятори продовжать жорстку політику по відношенню до віртуальних монетам. У такій ситуації ведмежий тренд може тривати ще довго з незначною корекцією в бік підвищення ціни. З іншого боку, віртуальна валюта Ripple з кожним укладеним договором отримує додаткову цінність і їй такі ризики навряд чи загрожують.

Згідно найсміливішим позитивним прогнозам, вартість XRP може досягти 4-5, а до початку 2019 року — навіть 10 доларів за монету. Але прогноз може змінитися при наявності негативних факторів на ринку, передбачити які на практиці неможливо.

Чому падає Ripple і що чекає криптовалюта?

Монета Ріппл на доларових банкнотах

Причин зниження курсової ціни XRP кілька — залежність від біткоіни, який пережив різке зниження, жорстка позиція з боку державних регуляторів, а також нейтралізація «фінансової бульбашки», що з’явився через непідкріплені ажіотажу на покупку криптовалюта. У першому кварталі 2018 року Ripple пережив класичну корекцію, яка при таких обставинах була неминучою.

На тлі питання, чому падає Ripple, виникає багато припущень щодо майбутнього монети XRP. Як зазначалося, цілі компанії трохи відрізняються від завдань, які ставлять перед собою творці інших криптовалюта. У найближчій перспективі планується заміна СВІФТ, який є дорогим задоволенням для клієнтів і самих банків. Наприклад, переклад між Індією і Мексикою йде до 4-6 днів. Якщо впровадити систему Ріппл, цей період зменшується до 2-3 хвилин. На сьогоднішній день більше 300 банківських установ зацікавилися технологією Ріппл і взялися за її активне тестування. У цей список входять такі гіганти, як Мізухо Банк і антилопа Банк (Японія), Національний банк Абу-Дабі (ОАЕ), а також ряд інвестиційних фондів. Така співпраця створює міцний фундамент, який в майбутньому не дозволить курсу знизитися нижче певного рівня.

Варто відзначити ще ряд факторів, які говорять на користь XRP:

  1. Можливість розплачуватися за дорогоцінні метали за допомогою Ріппла (при наявності партнерства з компанією).
  2. Ripple підконтрольний одній юрособі через знаходження в його руках значного обсягу монет. У разі інформаційного вкидання курс XRP буде підтримуватися на безпечному рівні на відміну від криптовалюта, що працюють на технології blockchain.
  3. Централізація Ріппла не заважає підвищенню вартості. Розробники криптовалюта представили користувачам докладну карту розвитку проекту і чітко її дотримуються не перший рік.
  4. З кожної операції береться комісія, яка дорівнює 0,00001 XRP. Ці гроші не накопичуються на рахунках компанії, а відразу згоряють. В результаті ризик інфляційних процесів знижується. Якщо на початку роботи компанії випущено 100 млрд. Монет, на 27 березня 2018 року їхня залишилося менше — 99992434971. У довгостроковій перспективі така особливість позитивно вплине на стійкість криптовалюта.

При оцінці причин зниження Ripple важливо пам’ятати про головний ризик — відсутність регулювання криптовалюта, що не дозволяє XRP повністю інтегруватися в банківську систему. Зокрема, китайська влада поставили заборону на залучення грошей за допомогою ICO, що стало реальним потрясінням для кріптовалютного ринку. В майбутньому обмеження очікуються і в Південній Кореї. Чим більше таких дій з боку урядів різних країн, тим вище ймовірність падіння курсу XRP і інших віртуальних монет. В результаті позиції віртуальних монет можуть повернутися до того, що було на початку 2017 року. Не виключений варіант, що банківські установи незабаром запустять свою цифрову валюту, що зменшить попит на Ріппл.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector