Чому росте Bitcoin? Динаміка і графік зростання криптовалюта, курс

За 2017 рік вартість біткоіни підскочила з 1 до 17 тисяч доларів за одну монету — в 17 разів. На тлі таких подій виникають питання — чому зростає біткоіни, які фактори сприяють збільшенню вартості криптовалюта, і чи чекати обвалу в майбутньому. Для отримання відповідей варто знати принципи роботи Bitcoin, враховувати законодавчі обмеження і майбутні зміни в цій сфері, аналізувати попит і пропозицію криптовалюта. Розглянемо ці нюанси докладно.

Що впливає на курс біткоіни?

Біткоіни і графік зростання

Біткоіни — децентралізована валюта, у якій немає єдиного центру управління. Емісія віртуальних грошей обмежена 21 мільйоном монет, а здобиччю займаються учасники мережі (Майнер). Курсова ціна монет безпосередньо залежить від стану ринку — рівня попиту та пропозиції. Щоб зрозуміти, чому біткоіни так швидко росте, виділимо фактори, що впливають на ціну:

 1. Обмежений випуск. Як зазначалося, кількість Bitcoin лімітовано 21 мільйоном монет. На грудень 2017 року видобуто 16,7 млн., Тому залишилося 4,3 млн. Як результат, валюта не боїться інфляції. Більш того, обмеження емісії сприяє підвищенню курсу. Такі гроші часто порівнюють з дорогоцінними металами (золотом) — його важко добути, а наявні ресурси підходять до завершення.
 2. Торги на біржових майданчиках. З появою нових криптовалюта останні торгуються в парі з Bitcoin. Із зростанням попиту на альткоіни легше пояснити, чому росте курс біткоіни. Зокрема, Litecoin, Monero або інші віртуальні монети доводиться купувати за BTC.
 3. Розширення мережі. Зростання курсової вартості привертає увагу нових користувачів Інтернету. Люди створюють гаманці, купують віртуальні гроші, роблять повні вузли і займаються Майнінг. З розширенням Bitcoin-мережі зростає корисність і попит на криптовалюта.
 4. Позитивні новини. Вартість віртуальних монет залежить від ряду факторів, у тому числі новинного фону. Відповідаючи на питання, чому біткоіни зростає в ціні, багато хто посилається на появу позитивних новин про визнання віртуальних грошей у великих країнах. Це провокує попит, що породжує збільшення курсу. Негативні новини мають зворотний ефект — вони часто призводять до розвороту тренда і різкого падіння ціни. Приклад — початок 2017 року, коли доповідь SEC щодо ETF Вінклвоссів привів до просідання курсу віртуальних монет.
 5. Поява нових технологій. Розглядаючи зростання біткоіни і причини цієї тенденції, варто відзначити вплив технологічних проривів, пов’язаних з криптовалюта. Вони спрощують роботу з мережею і підвищують її надійність. В результаті зростає довіра до системи, попит і ціна.
 6. Ставлення держави. Цей фактор відіграє важливу роль в популярності, перспективи та розвитку криптовалюта. Ставлення великих країн до Bitcoin має прямий вплив на вартість віртуальних грошей. Але тут «палиця в двох кінцях». Якщо впливова країна легалізує криптовалюта, її ціна йде вгору. У разі заборони монети ситуація відбувається за зворотнім алгоритму. Ось чому, розглядаючи питання, чому зростає біткоіни в 2017 році, фактор схвалення державними інститутами не можна випускати з виду (про це нижче).

Фактори зростання криптовалюта — думка експертів

Графік зростання біткоіни за 2017 рік

Вище зазначено, що вартість Bitcoin залежить від багатьох факторів — зовнішніх і внутрішніх, а саме новин, активності торгів на біржових майданчиках, відносини державних регуляторів так далі. Але що сталося в 2017 році? Чому так сильно росте біткоіни? Експерти виділяють наступні причини:

 1. Суспільство поступово входить в децентралізовану економіку, яка розвивається через Bitcoin. Для покупки інших активів, як правило, потрібно придбати цю криптовалюта, а вже після проводити цікаву угоду. Крім того, зростає попит на саму децентралізовану валюту, підвищується число бажаючих придбати монети для інвестування, торгів, покупки товарів чи інших цілей.
 2. Зростання біткоіни в 2017 році привів до збільшення числа Майнер. Як результат, зростає складність видобутку монет, а це підвищує їх цінність.
 3. Одне з припущень — інвестиційні фонди провели експеримент і вклали в розвиток криптовалюта гроші. Це лише гіпотеза, але вона пояснює стрімке зміна вартості Bitcoin за останній рік.
 4. Позитивні новини регуляторів. У квітні 2017 року біткоіни визнала Японія. До цього процесу підключилася Австралія і штат Вермонт в Сполучених Штатах.
 5. Підвищення інтересів інвесторів, які все частіше розглядають криптовалюта як інструмент для диверсифікації портфелів.
 6. Останній злет курсу обумовлений заявою великих спекулянтів про майбутню емісії Ф’ючерсів на базі Bitcoin.

Експерти сходяться на думці, чому почав рости біткоіни — позитивні новини з різних країн, збільшення інтересу інвесторів і закріплення лідерства за технологією блокчейн, на базі якої і побудований Bitcoin.

Що далі — як буде змінюватися курс?

ракета біткоіни

У першій половині 2017 го відбулися суперечливі події. На початку року криптовалюта росла в ціні незначно на тлі очікування урядів ряду країн щодо віртуальних монет. У квітні біткоіни легалізований в Японії, де біржові майданчики, що працюють в онлайн-режимі, перейшли в категорію законних організацій, регулярно передають звітність про свою роботу.

З появою вірусу WannaCry тенденція виявилася під загрозою. У той період зростання курсу біткоіни тимчасово призупинився в очікуванні майбутніх подій. У першому півріччі вірус вразив понад 200 тисяч ПК в десятках країн світу. В результаті вартість монет знизилася на 4,5%. Цей випадок показав суспільству, що Bitcoin не можна назвати невразливою криптовалюта. Злом системи — дороге «задоволення», але це реально. Крім того, скандали в кіберпросторі негативно позначаються на курсовій ціні криптовалюта і часто призводять до зниження попиту.

Сьогодні біткоіни б’є рекорди. Тільки за 12 днів грудня 2017 року графік зростання біткоіни показав успіх криптовалюта — ціна зросла з 11 до 17 тисяч доларів США. Експерти припускають, що тенденція продовжиться і в 2018 році, але не настільки стрімкими темпами. Подальше зростання віртуальних монет буде залежати від наступних факторів:

 1. Інформаційного фону, який визначається положенням в економічному секторі.
 2. Політичної ситуації.
 3. Вартості енергоресурсів.
 4. Спроб країн взяти під контроль кріптовалютний ринок.
 5. Зростання популярності інших криптовалюта. Так, після поділу Bitcoin виникло питання, чому росте біткоіни кеш, який з’явився тільки в серпні, але показує приголомшливий успіх. Одна з причин — активна роль трьох великих обмінників Південної Кореї, які допомогли у становленні нової віртуальної валюти.

Розглянуті фактори впливають на попит Bitcoin окремо або в комплексі, тому передбачити поведінку курсу — важке завдання. У пам’яті свіжі спогади з 2013 року, коли 5 грудня вартість монет обвалилася в 2,5 рази, і точної причини ніхто пояснити не зміг.

На поточному етапі прогноз зростання біткоіни втішний. Всі чинники складаються на користь криптовалюта — дії регуляторів великих країн, зростання інтересу інвесторів, активність торгів на біржах. Найближчим часом можлива невелика просадка, після чого вартість знову піде вгору. Якщо аналізувати 2017 рік, в ньому також траплялися провали, які припадали на середину червня і вересня, коли вартість монет знижувалася на 1-1,5 тисячі доларів. У листопаді курс падав з 7,2 до 5,7 тисяч доларів — майже на третину.

Стабільна динаміка росту біткоіни обнадіює інвесторів, але змушує контролювати зовнішній фон для своєчасної реакції в разі падіння курсу. При цьому волатильність криптовалюта до вподоби трейдерам, які заробляють на скачках курсової ціни.

Нові віяння в сфері законодавства по криптовалюта

конференція

Останні місяці відзначилися новинами, що стосуються сфери регулювання Bitcoin:

 1. Про намір взяти регулювання біткоіни заявили влади Азербайджану. Кінцевою метою є легалізація криптовалюта і застосування технології блокчейн, в тому числі в державних структурах.
 2. У жовтні 2017 року Ельвіра Набіулліна (керівник ЦБ РФ) озвучила бачення розвитку криптовалюта в Росії. Вона заявила, що біткоіни — приватні гроші, легалізувати які поки не можна.
 3. В Україні ведеться робота над законопроектом про регулювання сфери криптовалюта. У ньому передбачена можливість обміну віртуальних монет, в тому числі на матеріальні цінності.
 4. Восени 2017 Комісія SEC в США вперше відкрило справу на первинне розміщення криптовалюта (ICO) по категорії «шахрайство».

Причини зростання біткоіни — підсумки

Схематичне зображення зростання біткоіни

Експерти сходяться на думці, що тенденція зростання Bitcoin обумовлена ​​підключенням до процесу великих інвесторів і роботою професійних трейдерів, добре орієнтуються в технології блокчейн. Проаналізувавши зростання популярності блокчейна і курсу криптовалюта, в гру увійшли «потужні» гравці фондового ринку. В результаті стався помітний стрибок курсу. Далі в силу вступили зовнішні чинники (новини з Австралії, Японії і США), а також ажіотаж в інвестиційній сфері.

Криптовалюта Bitcoin рятує обмеженість емісії, що виключає інфляцію. При цьому не можна виключити два сценарії:

 • Курс продовжує зростати з незначними просадками, що підвищує попит на віртуальні гроші.
 • Держави починають боротися з криптовалюта або намагаються силою регулювати ринок, що призводить до різкого зниження ціни.

Як би не склалася доля криптовалюта, зростання біткоіни за весь час дивує — з 25 до 17 000 за 8 років існування. При цьому головний стрибок з 1 до 17 тисяч стався в поточному 2017 році.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector