Чому відсутня Майнінг Ripple XRP на процесорі

вимоги Майнінг

Користувачам успішно змогли донести, що Майнінг — це прибутковий процес. Зважаючи на це навіть ті, хто раніше не хотів зв’язуватися з комп’ютерним обладнанням і програмуванням, почали вивчати нюанси видобутку криптовалюта. Якщо обнишпорити відповідні форуми, то можна зрозуміти, що новачків у цій справі величезна хмара.

Кожен з них чудово розуміє, що для Майнінг (в його класичному розумінні) потрібно продуктивне обладнання. Але ось які саме пристрої будуть вважатися потужними в цьому контексті вже розуміють не всі.

Класичний Майнінг, який заснований на використанні обчислювальних потужностей сьогодні дуже вимогливий до обладнання. Завсідників розуміють, про що йде мова. Добувати криптовалюта сьогодні не так просто, як це рекламують.

У будь-якій мережі блок повинен бути відкритий за конкретний проміжок часу. Якщо Майнер вирішують хеш-функцію швидше, то складність наступної збільшується. Оскільки Майнер сьогодні дуже багато, то загальна швидкість досить висока. У зв’язку з цим складність підвищилася дуже сильно, через що слабке обладнання не впорається із завданням.

Крім того, все це вимагає великих фінансових витрат і грамотного підбору пристрою. Потрібно не тільки розуміти, якому виробникові віддати перевагу, але і які характеристики в даній задачі є ключовими.

Процесор в Майнінг

Як вже було сказано, для виконання завдань Майнінг потрібні обчислювальні потужності. У комп’ютері хорошій швидкості в цьому контексті мають відеокарти і центральні процесори. Відповідно, це обладнання можна успішно використовувати для вирішення блоків і заробітку.

Але центральні процесори трохи просідають в даному плані. По-перше, без них комп’ютер буде не працездатний. Тобто, крім Майнінг, ЦП забезпечує функціонування багатьох служб і фонових процесів, відключати які категорично протипоказане.

По-друге, він розрахований на одночасне виконання декількох завдань. Таким чином, він легко справляється з 2ма, 3мя і більше додатками і програмами, але важко обробляє запити однією дуже вимогливою. Майнінг якраз відноситься до другої категорії. Даний процес надзвичайно навантажує будь обладнання. Тому центральні процесори не можуть швидко обробляти хеш-функції.

Проте, його часто використовують для багатьох криптовалюта. Ентузіасти намагаються добувати навіть Bitcoin, що насправді недоцільно. Користувачі, які більше націлені на ефективність підключають обладнання до мережі таких криптовалюта, як Monero. Якраз її набагато корисніше Майні саме за допомогою CPU.

Перевага центрального процесора в більш стабільній роботі, а також стійкості до перевантаження. Відеокартам потрібно набагато більше охолодження і більше контролю за процесом їх роботи. ЦП в цьому плані менш вибагливі.

Відповідно, вони споживають в рази менше електроенергії. По-перше, самі по собі вони беруть на себе не так багато ресурсів. По-друге, через відсутність жорсткої необхідності додаткового охолодження ще більше знижується відсоток енергоспоживання. А кулери, що працюють на підвищених потужностях, споживають велику частину електрики.

Ripple і CPU

Ріппл є одним з проектів, робота якого практично не вимагає енергоресурсів (особливо в порівнянні зі звичайним Майнінг). Завдяки цьому він не перевантажується, а транзакції в мережі нічого не варті. Комісії відіграють іншу роль (про це пізніше).

Майнінг на центральному процесорі, як уже було сказано, також не вибагливий до кількості електроенергії. Здається, що в цьому є якийсь зв’язок. Чи не розбираючись в концепції транзакцій через XRP, можна подумати, що використання CPU в цій мережі є ключовим.

Насправді ні. Воно не тільки не є ключовим, а й взагалі не грає ролі як такої. Просто тому, що в Ripple Майнінг відсутня. Центральний процесор, як і все інше обладнання, є звичайною становить апаратної частини серверів платформи.

Таким чином, якщо ви хочете знайти інформацію про те, як підібрати ЦП для початку Майнінг XRP, то кріптовалютное співтовариство, а також консультанти і власники спеціалізованих магазинів скажуть вам, що нічим допомогти не можуть.

А як же транзакції?

Ви вже ставите питання, яким тоді чином тут проводяться транзакції? Адже в оригіналі всі звикли, що завдяки Майнінг відкриваються блоки, в які записуються транзакції. Перевірка і включення перекладів в ланцюжок також здійснюють Майнер.

Але не забувайте, що це одна з альтернатив. Адже банки працюють без Майнінг і класичного блокчейна (хоча деякі вже починають впровадять собі подібну систему). Ripple став продуктом, який поліпшить міжнародні перекази. Він побудований за принципами блокчейна, однак трохи пішов від цієї системи.

Розробники створили не альтернативу банків, а їх майбутнє. Тут, на відміну від майже всіх криптовалюта є центральний сервер, який належить проекту. Це вже створює протиріччя Майнінг, оскільки він побудований на децентралізації.

Транзакції проводяться за рахунок довірених вузлів, які визначені Ripple Labs, а також шляхом використання шлюзів і шляхів. В теорії принципи дуже схожі на концепцію блокчейна. Але на практиці все трохи відрізняється.

доцільність Майнінг

У багатьох криптовалюта така система приносить чимало користі. Це і хороший захист, і надійність транзакцій, і збереження коштів. Більш того, незважаючи на останні проблеми біткоіни, в загальному транзакції через Майнінг досить швидкі і дешеві в порівнянні з банківськими переказами.

Однак, говорячи про Ripple, Майнінг здається чимось застарілим. Використання обчислювальних потужностей вимагає від учасників мережі великих витрат на закупівлю і обслуговування обладнання, а також постійну оплату рахунків. Крім того, він залежить від кількості Майнер і продуктивності їх пристроїв.

Зрештою, в таких системах з’являється ще один вид атак — 51%. Якщо в одних руках зосередити більше половини хешрейта всій мережі, то децентралізація нівелюється і цей майнер зможе контролювати кожну транзакцію. Звичайно, сьогодні це зробити досить складно. Але при належному бажанні і наявності ресурсів можна успішно покласти мережу і крупно на цьому заробити.

Концепція Ripple дозволяє впровадити Proof of Work, який якраз і вимагає використання обчислювальної потужності. Так, з одного боку це значно підвищить рівень безпеки системи, але з іншого створить вразливість.

Дана система відмінно справляється з усіма транзакціями. Це стосується як пропускної здатності (до 1500 перекладів в секунду), так і швидкості (не більше 10 секунд) і вартості (0.00001 XRP). Безліч банків і великих компаній визнали, що мережа Ripple одна з кращих в плані умов проведення платежів.

Тому, додавати Майнінг в таку мережу просто марно. Більш ймовірно, що він не поліпшить її, а навпаки створить додаткові проблеми і затримки в мережі. Знову-таки, тоді підвищиться споживання електроенергії, а значить виростуть і комісії.

Нагорода і комісії

Як ви знаєте, Майнінг вважають прибутковим через високу відзнаку Майнер за вирішене блок. Так, біткоіни сьогодні видає 12.5 монет, що еквівалентно близько 100 тисячам доларів. Монери нагороджує 5 XMR, що дорівнює 700 доларів. Навіть при відрахуванні всіх витрат чистий прибуток буде дуже високою. Не дарма Майнінг виділяють як бізнес або інвестиції.

Але всі ці монети видають зі сховищ проектів. Так, емісія біткоіни обмежена 21 мільйоном, але в мережі є тільки 17. Відповідно, є ще 4 мільйони BTC, які видадуть Майнер за проведену роботу.

Розробники Ripple вже емітували все XRP. Мережа має 100 мільярдами токенов, а більше вже не буде. Це відомо точно. Мета такого рішення — стабільний курс, а також уникнути інфляції. Тому і в якості нагороди не буде чим платити. А з огляду на вартість однієї монети, потрібно було б видавати чималу суму.

Багато хто знає, що крім фіксованої нагороди Майнер ще отримують комісії від транзакцій. Але, як уже було сказано, в Ripple вона становить 0.00001 XRP. Тобто, навіть якщо майнер обробив би 10 000 перекладів, то отримав би лише 1 XRP. Але в теорії таку кількість транзакцій один користувач не зможе провести за добу.

Більш того, завдання комісії абсолютно інша. Вона захищає мережу від атак безлічі запитів. Так, якщо зловмисник намагається відправити кілька тисяч транзакцій, то мережу підвищує комісію. Через це йому доведеться вкладати велику суму. Але прибутку при цьому не буде, тому атака просто безглузда.

Крім іншого, через свого завдання кошти від комісії не потрібні після проведення транзакції. Оскільки вона фіксована, а не становить відсоток від суми, то не можна сказати, що вона є платою за використання платформи. Коли баланс одержувача поповниться, комісія просто згорить. Це ще раз підтверджує, що вона існує виключно для захисту.

Процесор буде в порядку

Так, на жаль, Майнінг заробити токени XRP не можна. Один з найпоширеніших способів — це звичайна купівля. Також можна підвищити свій капітал шляхом трейдингу. Але насправді, в відсутності такої системи немає великих мінусів для кінцевого користувача.

Одне з головних переваг — здорове обладнання. Оскільки ви не будете навантажувати комп’ютер настільки складними завданнями, він прослужить набагато довше. Єдине, що залишиться уразливим — термопаста процесора. Як відомо, періодично її потрібно міняти незалежно від інтенсивності роботи системи.

В іншому ж з обладнанням все буде в порядку. Та й користувачеві не доведеться шукати оптимальні варіанти видобутку, а також пробувати вважати можливий прибуток.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector