Nano криптовалюта: основні особливості, плюси і мінуси

Творці багатьох цифрових монет з моменту їх випуску так і не змогли знайти життєздатне рішення проблеми масштабованості. На відміну від них Nano криптовалюта (Нано) позиціонується як платформа, здатна подолати цей бар’єр. Її автори стверджують, що вона здатна забезпечити миттєві транзакції при нульовій комісії. Це досягається завдяки тому, що вона заснована на власному унікальному коді — блокової решітці.

Історія розвитку та команда Nano

Запуск платформи відбувся в 2015 році компанією Webcoin solutions, а її творцем є Колін Ле Махье. Раніше монета носила іншу назву — RaiBlocks, але 31 січня 2018 пройшла процедуру ребрендингу. Спочатку вона торгувалася лише на декількох біржах, але в останні місяці кількість торгових майданчиків, які підтримують цю монету, істотно зросла.

5 лютого 2018 року розробники Nano провели свою першу офіційну конференцію, а на наступний день вийшов її гаманець для iOS-пристроїв в бета-версії.

Команда фахівців, що працюють над розвитком цієї криптовалюта, включає:

 • Колін Ле Махье (творець і ведучий розробник, займається створенням програмного забезпечення близько 10 років, з 2017 року залишив усі проекти і зайнявся виключно Nano, очоливши розробку основного протоколу);
 • Міка Буш (розробник, працював в сфері системи управління на ринках нерухомості, програміст-самоучка, з 2011 року захоплюється криптовалюта, є автором низки проектів в веб-інфраструктурі і гаманця з Android lite для Nano);
 • Джеймс Коксон (розробник, прийшов в проект в березні 2016 року, має широкий досвід розробки програмного забезпечення, спеціалізується на швидкому прототіпірованії, дистанційного зондування та блокчейне, відповідає за інтеграцію Нано в веб-сервіси і торгові платформи);
 • Зак Шапіро (розробник iOS, займається створенням мобільних гаманців для Нано в команді Nano Core Team, має більше 10 років досвіду роботи в сфері розробки продуктів та програмного забезпечення, раніше працював в Square, Splash, Product Hunt);
 • Девін Олександр Торрес (розробник програмного забезпечення з більш ніж десятирічним досвідом створення високонадійних програмних рішень для видавничих, туристичних і страхових компаній, а також організацій у сфері електронної комерції);
 • Рассел Уотерс (розробник з досвідом кодування в сфері криптовалюта з 2013 року, володіє мовою програмування C ++, відповідає за роботи над Core wallet та протоколом);
 • Брайан П’ю (розробник і інженер, який захоплюється апаратним дизайном, швидке прототипування і криптографією, скінчив університет Carnegie Mellon, де отримав ступінь магістра, спеціалізується на не протокольна програмуванні).

Офіційний сайт: nano.org.

Огляд основних особливостей Nano

Монета використовує алгоритм DAG і свій власний унікальний код, званий блокової гратами. Щоб завести обліковий запис в мережі потрібно пройти через спеціальну процедуру і зареєструватися в так званій ланцюжку облікових записів.

Відправка коштів в цій мережі складається з двох транзакцій: відправника і одержувача. Одержувач повинен підписати блок для підтвердження переказу. Будь-яка непідписана транзакція вважається неповною.

Кожна транзакція проходить через протокол призначених для користувача дейтаграм (UDP), який дозволяє здійснювати автономну передачу коштів і збільшує швидкість транзакцій. Оскільки транзакції управляються окремо від ланцюжка, це усуває проблеми з розміром блоку. У загальній розподіленої книзі зберігаються тільки дані про баланси на особових рахунках користувачів. Це дозволяє прискорити здійснення транзакцій.

переваги Nano

Перелік плюсів Нано включає:

 • відсутність проблеми з розміром блоку;
 • наявність легкого протоколу;
 • безкоштовний запуск мережевого вузла;
 • через один пакет UDP можливе одночасне проведення тільки однієї транзакції;
 • незалежна обробка транзакцій;
 • миттєві транзакції на базі алгоритму PoW;
 • поліпшена латентність (мережі облікових записів доступні для завантаження в будь-який час).

недоліки Nano

Серед мінусів мережі варто відзначити:

 • відсутність підтримки банківських переказів;
 • погана служба підтримка клієнтів;
 • не надто зручний інтерфейс сайту для новачків;
 • не підтримує роботу з фіатнимі валютами.

Блокова решітка Nano

Інфраструктура блокової решітки дозволяє швидше здійснювати транзакції в порівнянні з блокчейном біткоіни. Покращена латентність мережі запобігає перевантаження мережі і забезпечить регулярне облікових записів і їх ланцюжків в будь-який час.

Ця технологія дозволяє вирішити проблему масштабованості, яка в даний час стала «ахіллесовою п’ятою» багатьох цифрових монет. Транзакції проводяться через окрему мережу, що дозволяє уникнути перевантаження основний блок-ланцюжка. Цим мережу Нано вигідно відрізняється від блокчейна Bitcoin і ряду інших криптовалюта.

Ще одна особливість Nano — енергоефективність. Блокова решітка працює на базі моделі делегованого докази ставки (DPoS). Це дозволяє захистити мережу від зловживання впливу з боку великих Майнінг пулів і спільнот Майнер.

Оскільки генерація нових монет не вимагає енергетичних витрат і в ній може взяти участь будь-який бажаючий стати валідатором, то її швидкість підтвердження транзакцій істотно вище інших криптовалюта.

Чим Nano відрізняється від Bitcoin

Нано є криптовалюта наступного покоління на основі алгоритму DAG (спрямований ациклічний граф). У Нано він реалізований у формі блокової решітки, яка містить всі облікові записи (мережеві адреси). Це забезпечує їй здатність обробляти до 7 000 транзакцій в секунду в поточній версії.

Між Нано і біткоіни існують значні відмінності:

 1. На відміну від BTC, де є необхідність посилатися на попередню транзакцію для перевірки наступної, в Nano транзакція посилається на попередні блоки користувача. Якщо хтось намагається двічі посилатися на одну і ту ж попередню транзакцію, мережеві вузли вибирають ту, яка є єдино правильною.
 2. На відміну від біткоіни, де в разі взяття під контроль 51% мережі, система опиниться під загрозою зовнішнього впливу, спроби взяти під контроль Нано таким способом може тільки порушити роботу мережі. Створювати неправдиві монети або вкрасти чужі неможливо.
 3. Комісія за транзакції в блокчейне Bitcoin необхідна, щоб стимулювати Майнер обесечівать підтримку роботи і безпеки мережі. Nano не потребує цьому, тому не вимагає ніяких комісійних зборів.
 4. Переказ коштів в Nano набагато швидше, так як її архітектура не вимагає створення блоків Майнер.
 5. Транзакції в мережі біткоіни записуються в розподілену книгу. Нано не потребує цьому, так як кожна обліковий запис містить баланс свого аккаунта.
 6. Нано не є повністю децентралізованою, як блокчейн біткоіни, оскільки при запуску пройшла етап попереднього Майнінг. Всі її монети (133 248 289 токенов) вже створені і випущені в обіг.

Де зберігати Nano

Для токенов Nano доступні кілька варіантів гаманців. Офіційний онлайновий гаманець носить назву NanoWallet (раніше іменувався RailBlocks.com). Він не вимагає завантаження всієї розподіленої книги на комп’ютер, але дозволяє контролювати приватні ключі. Однак його зв’язок з інтернетом не чинить його досить захищеним від можливих атак хакерів.

Також існують три різні типи десктопних гаманця Nano:

 • для Linux;
 • для Mac;
 • для Windows.

Щоб використовувати будь-який з них необхідно спочатку завантажити всю розподілену книгу на комп’ютер. Це може зайняти досить багато часу, зате вони більш безпечні в порівнянні з веб-гаманцем.

Найбільш надійним є холодний спосіб зберігання.

Крім того, є і гаманці сторонни розробників:

 • RaiWalletBot;
 • RaiWallet.

Де купити Nano

Як купити монети Нано? Купівля та продаж монет Nano доступна на таких біржах, як:

 • Binance;
 • Bit-Z;
 • RightBTC;
 • Kucoin;
 • Mercatox.

На момент написання статті курс Nano до долара становив $ 15,39, до рубля — 849,53 RUR, а ринкова капіталізація перевищувала $ 2,05 млрд. Токен займав 18 місце на кріптовалютном ринку.

Прогноз і перспективи розвитку на 2018 рік

Розробники Nano намагаються вирішити проблеми, з якими зіткнулася технологія блокчейн. Їх мета — усунення проблем масштабованості і латентності, забезпечення можливості здійснення миттєвих транзакцій. Підхід з використанням блокової решітки також усуває проблему високих комісій, які доводиться платити користувачам біткоіни.

Як би там не було Нано користується певним ступенем довіри і має хороші відгуки на форумах і в соцмережах, що відбилося на зростанні ціни монети. Незважаючи на те, що ця криптовалюта дозволяє вирішити чимало нагальних проблем в екосистемі цифрових грошей, вона поки ще перебуває на ранньому етапі розвитку. У зв’язку з цим, вона може потенційно мати деякі недоліки, які поки ще не були виявлені.

джерело:

 https://nano.org/

https://www.abitgreedy.com/

Home

Bitcoin For Beginners

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector