Чому змінюється капіталізація Ripple: ключові віхи

Капіталізація как она есть

Сьогодні, як тільки мова заходить про криптовалюта, а особливо про їх порівнянні, дуже важливим аргументом є капіталізація. Саме вона відображає рівень розвитку монети як в самій системі, так і на ринку.

Coinmarketcap в першу чергу формує рейтинг криптовалюта саме виходячи з цього показника. Про неї користувачі говорять найбільше, оскільки так визначається статус проекту і приблизні перспективи розвитку. А виходячи з коливань капіталізації трейдери часто приймають рішення про вибір монети як основний для гри на біржі.

Загальна капіталізація всіх криптовалюта відображає стан ринку в світовій економіці і довіру як рядових користувачів, так і великих компаній до цього явища. В умовах капіталізму цей показник став практично найголовнішим. Адже відома приказка «не в грошах щастя …» має своє продовження, яке звучить як «… а в їх кількості».

Що це таке

Формула розрахунку досить проста: загальна кількість існуючих монет (які знаходяться в обороті) потрібно помножити на діючий курс криптовалюта. Оскільки ця сфера вже добре закріпилася в нашому світі, дізнатися ці показники не складе труднощів. Найкраще звертатися до Coinmarketcap, оскільки сервіс відображає найточніший курс, а також відстежує більшість моніторингів блокчейна, завдяки чому надає точну інформацію про кількість монет.

Нескладно здогадатися, що зростання курсу сприяє збільшенню капіталізації, падіння ж знижує її. Проте, зафіксовано чимало випадків, коли цей показник помітно піднімався, незважаючи на те, що вартість монети падала на всіх біржах. Що на це впливає? Дізнаєтеся пізніше.

Від чого залежить капіталізація

Відповідно до формули, джерел впливу два: кількість монет і вартість однієї. Відповідно, потрібно розуміти, як саме змінюється курс криптовалюта і від чого залежить їх кількість. Що ж керує капіталізацією Ripple?

Почати варто саме з кількості монет. Зазвичай вони ростуть в арифметичній прогресії і залежать від Майнінг. Так, наприклад, у Bitcoin і Bitcoin Cash приріст становить 12,5 монет кожні 10 хвилин, у монери по 5 кожні 2 хвилини. При цьому, кількість знижується після певної кількості блоків. Наприклад, в BTC воно зрізається в половину через кожні 216 000 блоків.

Однак Ripple не залежить від Майнінг, оскільки тут він навіть не передбачений. Кількість монет в обігу залежить від дій команди. Сьогодні в руках користувачів зосереджено близько 40 мільйонів монет. При створенні проекту було випущено 100 мільйонів. Інша частина знаходиться в холодних сховищах самого проекту.

Ви запитаєте: чому ж керується команда з Ripple Labs, додаючи монети в оборот? На це впливає курс Ripple. Оскільки проект створений для поліпшення банківської системи, головне завдання — тримати стабільну вартість токенов XRP. Адже при високій волатильності банки будуть втрачати дуже багато грошей під час конвертації за лічені секунди.

І ось тут потрібно детально розібратися, яким же чином змінюється вартість однієї монети на ринку.

Факторів більше ніж здається

Курс криптовалюта такий же незрозумілий, як почерк лікаря. То він росте, то падає … І ці розвороти трапляються по кілька разів за добу. Протягом дня головним фактором впливу є поведінка гравців на біржі.

Якщо ви коли-небудь цікавилися трейдингом, то знаєте, що є зростаючий і зливається тренд. Відповідно до нього часто проводять коригування. Ними займаються великі гравці, які як раз і керують вартістю монети на конкретній біржі. Вони ж контролюють обсяг торгів. Його зниження свідчить про небажання трейдерів працювати з наявним курсом. Тоді так звані «акули» роблять відповідне зниження або підвищення вартості.

Дуже велику роль грає фундамент. Великою мірою він впливає на стартову вартість і подальші перспективи. У Ріппл досить міцна основа, від ідеї до засновників. У 2012 році проект відкрив Джед МакКалеб, як ідею «кращого біткоіни». Деякі називали його тим самим Сатоши Накамото. Але чому ж тоді Ripple ні дорожче 3 доларів?

У цю гущу включається фактор емісії. Криптовалюта — це ще один світовий ринок, на якому теж діють закони економіки. В даному випадку грає роль інфляційний момент. Пам’ятайте, коли в Білорусі надрукували величезну кількість грошей? Через надлишок вони просто знецінилися.

Ріппл не можна Майні. Але саме тому відразу було випущено 100 мільярдів монет. Майже 40 з них вже в обороті. Якщо ви подивіться Coinmarketcap, то зверніть увагу, що всі проекти з кількістю монет понад мільярд сьогодні не стоять і одного долара. XRP має найбільший випуск, але при цьому обганяє багато криптовалюта за вартістю.

Підтримка і опозиція

Особливо важливим фактором є ставлення світової спільноти до проекту. Без підтримки він не буде додано на передові біржі, не отримає належного інвестування, а значить не зможе розвиватися. Це призведе до краху і спуску на саме дно рейтингів. Але Ripple вважається однією з кращих.

Ідея поліпшення банківських переказів була новою на момент заснування проекту. Тоді жодна з криптовалюта не запропонувала подібного. Родзинка Ripple в тому, що вони співпрацюють з банками, замість того, щоб стати їх альтернативою.

Банкам це тільки на руку, оскільки з таким проектом вони не пропадуть з ринку. Більш того, зможуть поліпшити якість своїх послуг. Тому досить швидко мережу Ріппла почали тестувати багато фінансових організацій. Найважливіше, що тести були успішними.

Тому проект, а точніше його продукти інтегрували більшість відомих банків. Серед таких варто виділити UniCredit і Western Union, а також не можна не згадати 5 по світовому рейтингу банк — MUFG.

Проект досить швидко отримав підтримку світових брендів, що природно позначилося і на високому (при такому обороті) курсі. Що найцікавіше, ніхто ще не стверджував, що не хоче працювати з проектом. До тестування мережі готові всі.

Робота команди

Чим активніше розробники займаються своїм «дітищем», тим більше довіри це вселяє споживачеві. Відповідно, це привертає нових вкладників, що своєю чергою впливає на курс, а значить і капіталізацію.

Команду Ripple наповнюють люди з великим досвідом роботи у великих компаніях. Так, Кріс Ларсен свого часу створив перший американський проект онлайн позик, Бред Гарлінгхаус займав керівні посади в Yahoo.

Сьогодні над проектом працюють тисячі людей в декількох офісах по всьому світу. Такі особистості, як Давид Шварц знають найнесподіваніші тонкощі блокчейна XRP, а також всіх його проектів. Більш того, він реально дивиться на речі і положення платформи, прямо вказуючи в ЗМІ на реальні недоліки Ripple.

Розробка 3 ключових продуктів (xRapid, xVia, xCurrent) швидко охрестила вектор роботи розробників. Більш того, кожен з них успішно пройшов тестування і поступово інтегрується різними компаніями. Це говорить про те, що команда якісно і відповідально виконує свою роботу.

Це не просто новини

Восени 2017 года 4 банки почали тестувати мережу Ripple, в лютому 2018 Центральний Банк Саудівської Аравії заявив про інтеграцію проекту в свою систему і повне сприяння з навчання співробітників роботі з продуктами компанії. За останній рік було відкрито декілька нових офісів в Індії і Сінгапурі.

Хтось скаже «просто новини». Зовні це так і є, адже розширення великої компанії вже дуже давно нікого не дивує. Але ось на ринкових показниках це помітно відбивається. З’являються нові інвестори, криптовалюта активніше торгують на біржах, навіть деякі рядові користувачі переходять до Ріппл з інших проектів. Таке залучення уваги підвищує курс. Значить зростає і капіталізація.

Ключові віхи

Сьогодні Ripple займає тверде 3 місце в рейтингу Coinmarketcap по капіталізації. Однак такий успіх був досягнутий далеко не відразу. З моменту заснування і аж до 2017 року рівень того показника був у районі 200 мільйонів доларів, що навіть для тих часів було не так багато.

В кінці весни 2017 багато фінансових організацій приступили до активного тестування блокчейна Ріппл. Попередні 3 роки показали, що ці тести приносять позитивні зміни у вигляді економії коштів і часу. Літо 2017 стало першою відміткою в історії, коли капіталізація різко піднялася. Замість 200 мільйонів лічильник відобразив 15 мільярдів.

Потім був невеликий спад, однак нижче 8 мільярдів загальна цінність токенов не опускалася. Осінній «застій» на ринку не показав будь-яких змін, проте ближче до кінця року стався величезний бум. Тоді курс виріс до трьох з половиною доларів за монету. Деякі аналітики хотіли передвіщати 10 доларів.

Природно, що це позначилося і на капіталізації, яка виросла до 145 мільярдів доларів. Для порівняння, сьогодні загальна вартість всіх криптовалюта становить лише 228 млрд. Але тоді причиною був не тільки загальний підйом ринку.

Як вже було сказано раніше, тоді Ripple Labs підписали угоду про тестування з 4 великими банками, серед яких:

  • Канадський імперський банк комерції;
  • Швейцарський банк;
  • Unicredit;

Кожен з них підтвердив, що тестування пройшло успішно. Трохи пізніше світ дізнався, що ці банки здійснюють міжнародні перекази з використанням блокчейна Ріппл. Після цього дуже багато організацій брали з них приклад. Положення проекту помітно покращився. Криптовалюта вийшла на друге місце за капіталізацією.

Однак, як було сказано вище, будь-яке зростання тягне за собою коригування на біржах. Буквально за тиждень вартість обвалилася в два рази. Це обумовлено наступними причинами:

  • грудень 2017 показав не тільки величезний приріст, але і спекулятивну торгівлю;
  • Coinbase відповіли на новину про інтеграцію Ripple: криптовалюта не додавала на торговельний майданчик Gdax;
  • Coinmarketcap виключив інформацію про результати торгів токеном на корейських біржах (близько 70% обсягу зосереджено саме на цих майданчиках);
  • численні висловлювання про нісенітницю співпраці банків і криптовалюта.

Все це стало ключовим доказом, що новинний фон грає практично найважливішу роль в зміні капіталізації будь криптовалюта. Кілька негативних відгуків від авторитетних компаній, і загальна вартість всіх монет знижена вдвічі.

Надалі поліпшення не було. Сьогодні Ripple займає тверде третє місце на Coinmarketcap, хоча від Bitcoin Cash відривається тільки на 2 мільярди. При цьому вони відстають на 20 мільярдів від Ethereum.

перспективи

Сьогодні питання подальшого розвитку всього ринку повис в повітрі, оскільки багато з них перебувають у депресії після різкого зимового обвалу. Але насправді, нинішній стан більш-менш реальне. Тоді ж була просто божевільна активність великих гравців, які знайшли момент заробити.

Іншими словами, на сьогоднішній курс і капіталізацію потрібно дивитися з оптимізмом. А тоді був просто спекулятивне зростання, ніж логічна активність. Відповідно, і розчарування ні до місця.

Давид Шварц стверджує, що в найближчому майбутньому банки не будуть так активно інтегрувати Ріппл, оскільки криптовалюта має невеликі проблеми з приватних даних. Однак оновлення в цьому напрямку будуть готові досить скоро. Проект має багатообіцяючі перспективи, оскільки його підтримують багато фінансових організацій з усього світу. А вони мають чимало впливу на світову економіку.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector