«Чорні» схеми заробітку біткоіни

Сьогодні існує дві схеми заробітку біткоіни — легальна (офіційна) і «чорна» (шахрайство). До першої категорії відноситься Майнінг на своєму обладнанні, трейдинг, інвестування і інші. Що стосується «чорних» варіантів отримання BTC, вони протизаконні, адже в кінцевому підсумку спрямовані на обман іншого учасника кріптосеті. Нижче розглянемо шахрайські схеми, пов’язані з біткоіни, а також базові способи захисту від таких ситуацій.

«Чорний» Майнінг — популярна схема заробітку біткоіни

Логотип біткоіни на тлі коду

Для офіційного видобутку криптовалюта учаснику кріптосеті потрібне спеціальне обладнання (ASIC-майнер), комп’ютер, пул для підключення і, звичайно, початковий капітал, оскільки окупатися вкладені кошти будуть довго, а платити за рахунками за електрику треба. Зі зростанням конкуренції і підвищенням потужностей Асіка зростає і складність видобутку віртуальних монет. У такій ситуації розмір місячного прибутку знижується, а терміни окупності, навпаки, зростають. На цьому тлі багато шахраї йдуть на обмін — вони використовують схему заробітку біткоіни, що припускає Майнінг на чужих потужностях. У такій ситуації зловмисник економить на двох складових — електроенергії та купівлі обладнання.

Види «чорного» Майнінг

Сьогодні виділяється кілька шляхів обману в цьому секторі:

 1. Видобуток через браузер. Рекомендації щодо підозрілих ресурсів стосуються і кріптовалютной мережі. Якщо користувач переходить на сайт із спеціальним скриптом, весь період перебування на ресурсі продуктивність його ПК використовується для видобутку BTC, після чого гроші йдуть зловмисникові. До такої схеми обману вдаються не тільки нові сайти, але і довірені ресурси. Відомий випадок — «крадіжка» потужностей користувачів з ресурсу телеканалу США Showtime.
 2. Віруси. Перший вірус, «заточений» під видобуток криптовалюта на чужому комп’ютері, випущений в 2011 році. З того моменту число таких програм тільки збільшується, а спектр їх дії стає все більш великим. Щоб отримати вірус на свій ПК, досить відкрити підозрілий лист або інсталювати неперевірений софт. Під «ударом» може виявитися будь-який комп’ютер, що має високу продуктивність і здатний принести хороший заробіток шахраєві.

Визначити факт використання потужностей комп’ютера легко. Якщо при переході на певний сайт, процесор завантажується на максимум, це свідчить про участь ПК в облудної схемою. Як правило, такі ситуації виникають на ресурсах з онлайн-іграми, torrent-трекерах, сервісах з фільмами і так далі. Антивіруси рідко допомагають, адже вони не розпізнають вірус, а бачать його як софт, який забирає великі ресурсів ПК, не більше.

Види вірусів і їх особливості

До поширених вірусним програмам варто віднести:

 1. Miner Bitcoin — софт, який без відома власника використовує потужності ПК для Майнінг. Якщо середнє завантаження комп’ютера становить 20-30 відсотків, вірус підвищує цей показник до 90-100 відсотків. Небезпека і тому, що шкідлива програма також краде персональну інформацію з ПК. Це, в свою чергу, несе додаткові ризики для постраждалої сторони. Визначити наявність вірусу на комп’ютері нескладно — достатньо звернути увагу на звук роботи ПК. Свідченням роботи вірусу вважається підвищена галасливість вентилятора, що охолоджує GPU. «Підчепити» небезпечну програму можна через зображення, документи Word або скайп.
 2. EpicScale — вид шкідливого софту, який «прикріплюється» до відомій програмі для скачування файлів з Інтернету uTorrent. За допомогою вірусу реалізована «чорна» схема заробітку біткоіни, що застосовується для крадіжки монет. У компанії uTorrent підтвердили факт використання потужностей користувачів з поясненням, що отримані кошти спрямовуються на благодійність. Таку заяву під сумнівом, адже за нормальною схемою в компанії повинні були попереджати про наявність такої опції і давати можливість відключати її за бажанням. Цікаво, що деінсталяція вірусу не дає результатів, адже робочий файл продовжує виконувати свої функції на ПК.
 3. JS / CoinMiner — вірус, який використовують зловмисники для отримання потужностей чужих ПК (після входу користувача на певні сайти). Як правило, шкідлива програма інтегрується на ресурсах любителів ігор, де збираються власники комп’ютерів з високою продуктивністю. В результаті процесор зараженої «машини» завантажується на максимум.

Захист від браузерного Майнінг

Щоб не стати жертвою зловмисників і не дати використати потужності свого ПК для видобутку монет чужою людиною, використовуємо один з наступних методів:

 1. Редагуємо документ hosts і блокуємо перехід на підозрілий домен. Для цього йдемо в папку «Віндовс», далі в «Систем 32» і переходимо в «Дрейверс». Тепер знаходимо папку «ETC», а в ній шуканий файл. Відкриваємо його за допомогою програми «Блокнот» і додаємо напис 0.0.0.0 «назва підозрілого сайту» (як правило, потрібно прописати домен coin-hive.com).
 2. Інсталюємо спеціальну програму-утиліту Anti-WebMiner, а на додаток до неї розширення NoCoin.
 3. Встановлюємо спеціальну фільтр-програму (наприклад, від AdBlock Plus). Її завдання в тому, щоб не допустити Майнінг криптовалюта без відома власника.
 4. Вимикаємо право застосовується браузері jаvascript із застосуванням NoScript.

Захист від вірусів

Схема захисту від Майнінг-вірусів

Щоб захиститися від шкідливої ​​програми на ПК, важливо качати неліцензійний софт, вводити підозрілі активаційні ключі або кликати за неперевіреними лінками. Також необхідно слідувати таким правилам:

 1. При наявності ПК від компанії Apple ставимо опцію скачування софту тільки з AppStore.
 2. Оновлюємо антивірусну програму за фактом появи нових версій.
 3. При роботі на комп’ютері з Windows робимо обліковий запис і входимо тільки через неї. При інсталяції софта будуть потрібні адміністраторські права, що виключає випадкову активацію і установку вірусної програми.
 4. При появі труднощів у роботі ПК (наприклад, в разі повільної роботи), входимо в диспетчер задач і зупиняємо дію програм, які займають процесор більш ніж на 80 відсотків. При відсутності такого софта не поспішаємо робити передчасні висновки, адже деякі програми для прихованої видобутку віртуальних монет споживають менші ресурси.
 5. Інсталюємо софт (крім антивіруса), який інформує власника про правки в реєстрі.
 6. Проводимо періодичне сканування ПК на факт появи черв’яків і інших шкідливих програм. Як варіант, застосування AdwCleaner.

Якщо на особу є ознаки зараження, але антивірусна програма не знаходить проблем, використовуємо один з допоміжних методів — перевстановлення ПК, інсталяція оновленого драйвера або звернення до досвідченим програмістам.

«Чорні» шахрайські схеми заробітку біткоіни — популярні способи

Шахрай з ломом у ноутбука

З підвищенням популярності криптовалюта Bitcoin збільшується і число бажаючих заробити капітал обмінним шляхом. Вивчивши відгуки в Мережі, можна знайти десятки схем заробітку на біткоіни, що мають на увазі крадіжку віртуальних монет. Розглянемо варіанти, які в 2018 році користуються максимальним попитом.

Підроблені інтернет-майданчики

Перша історія, пов’язана з сайтом-підробкою, датується 2016 роком. Саме тоді один з відвідувачів Reddit залишився без кількох монет Bitcoin після нібито інвестування криптовалюта в неоригінальний сайт ShapeShift.io. Єдиною відмінністю домену від оригінального була відсутність однієї літери, що важко побачити з першого разу. Після такого випадку співробітники компанії поінформували громадськість про небезпеку.

Суть «чорної» схеми заробітку полягає в створенні копії сайту популярного ресурсу з метою виманювання анкетних даних та подальшої крадіжки віртуальних монет. Зловмисники крадуть дані для входу в гаманець, поштові ящики та інші інтернет-майданчики. Щоб уникнути такого, важливо входити тільки по правильним посиланнях і перевіряти коректність їх введення перед проведенням будь-яких дій. Найпростіший спосіб перевірки — переконатися в наявності захисного сертифікату SSL (напис https з правого боку домену).

Обман (розлучення) в Мережі

Термін «розлучення» відомий користувачам Інтернету, багато з яких неодноразово ловилися на вудку зловмисників. Досвідчені обманщики добре продумують «чорні» схеми заробітку, швидко входять в довіру і отримують результат у вигляді краденої криптовалюта. До популярних варіантів обману варто віднести:

 1. Реклама, яка привертає погляд людини і веде його на фішингових сайтів. Прийнято вважати, що власники біткоіни є фінансово і технічно грамотними людьми, що виключає обман або знижує ризики втрати криптовалюта через шахрайські схеми. Такий стереотип помилковий. Так, в 2015-му компанія BitPay залишилася без двох мільйонів доларів саме з такої причини. Крім того, на майданчику Reddit можна знайти опис десятків випадків, пов’язаних з крадіжкою інформації та криптовалюта за допомогою фішингу.
 2. Шахрай представляється продавцем і посилається на позитивні коментарі інших людей, нібито клієнтів. Результатом угоди є продаж неіснуючої криптовалюта. Щоб привернути увагу «жертви», угода пропонується за більш вигідним курсом.
 3. Продаж техніки для Майнінг, якої не існує. При цьому головною умовою є перерахування передоплати. Після отримання коштів зловмисників знайти не вдається.

Щоб уникнути розлучення в Інтернеті і втрати Bitcoin, важливо періодично переглядати «чорний список» лохотронщиков, а також не довіряти надмірно вигідних пропозицій. При наявності сумнівів у правдивості джерела краще проігнорувати вхід на сайт або відмовитися від завантаження програми.

Фінансові піраміди (метод Понці)

Така схема «чорного» заробітку популярна в Мережі і досі приносить чималий прибуток зловмисникам. Як правило, шахраї є непоганими психологами. Якщо такого досвіду немає, вони наймають фахівців. Останні знають, на які точки «натиснути», щоб залучити максимальну кількість клієнтів. Головна ознака піраміди — барвистий і яскравий сайт з невеликим обсягом інформації і обіцянками великого заробітку (від 100% і вище інвестованих коштів). Ще один варіант, коли друзі чи знайомі намагаються умовити взяти участь в «перспективному» проект.

Форми і види «чорних» схем заробітку із застосуванням методу Понці можуть відрізнятися. Найбільш популярні варіанти — інвестування коштів, виплата дивідендів за вкладами біткоіни і так далі. Як правило, вкладникам пропонується солідна прибуток за розміщення (перерахування) певного числа монет або покупку неіснуючої послуги.

Поширена схема, коли відкритий депозит користувача «заморожується» на певний період. Логічно припустити, що учасник такого проекту вже не поверне свої гроші. Приклад з практики — ситуація з MyCoin, в якій кілька тисяч користувачів залишилися без 3-х мільярдів доларів.

Обман на хмарному Майнінг

Це одне з відгалужень схеми Понці, коли користувачі потрапляють нібито на «сервіс хмарного Майнінг». Людина інвестує певну суму (купує потужність), після чого майданчик нараховує кошти за «знайдені блоки». Насправді, ніякого обладнання у таких майданчиків немає, а виплати проводяться за рахунок внесків нових користувачів.

Важливо розуміти, що 9 з 10 сайтів хмарного Майнінг в Мережі — обман. До легальних майданчикам, як правило, відносяться ресурси виробників обладнання для видобутку віртуальних монет. Основним заробітком таких компаній є виробництво і продаж ASIC-Майнер, а здача продуктивності в оренду дає додатковий прибуток.

обманний софт

При роботі з криптовалюта користувачі встановлюють безліч програм, в тому числі з неперевірених джерел. Такі схеми «чорного» заробітку набули поширення недавно, але вони несуть не менше ризиків, ніж розглянуті вище методи.

Так, порівняно недавно виник скандал з доповненням BitcoinWisdom Ads Remover для браузера Хром. Його особливість — здатність підміняти код QR в процесі обміну віртуальних монет на відомих обмінних пунктах. Як результат, кошти йшли на сторонній гаманець.

Захиститися від такого обману важко, адже небезпечний код може міститися в будь-якому додатку. Перед установкою важливо уважно вивчити репутацію розробників і не довіряти позитивним коментарям.

Шахрайство на авторитеті

Не менш поширена схема отримання біткоіни — обман на базі авторитету, заробленого в призначеній для користувача середовищі. Деякі зловмисники тривалий час домагаються довіри учасників кріптосеті, а після залишають їх без грошей. Широко розтиражований приклад — ситуація з біржею Cryptsy, власник якої вкрав у користувачів 11 000 біткоіни в 2014 році. Тут же згадується випадок з Mt.Gox, з якої зловмисникам вдалося вкрасти більше 700 тисяч BTC.

Не менш резонансний випадок — підготовка London Bitcoin Forum. Ініціаторам проекту вдалося зібрати кілька тисяч фунтів, але сам форум так і не відбувся. Після отримання необхідної суми сервіс «розчинився» в Інтернеті, а сторінка в соціальних мережах була заблокована. Ось чому в 2018 році всі заходи, пов’язані з криптовалюта, детально перевіряються.

пампинг

Ця «чорна» схема заробітку криптовалюта прийшла з біржових майданчиків. Суть в тому, що користувачі Мережі, які мають великий капітал, штучно накачують курсову ціну, після чого продають віртуальні гроші. Схема пампа наступна:

 • Шахраї купують необхідну валюту, після чого формують інтерес навколо нового інструменту у кріптовалютного спільноти.
 • Запускається потужна компанія, дезінформують користувачів. Крім того, з’являються нібито важливі відомості від інсайдерів.
 • Люди купують криптовалюта, ціна підвищується.
 • У певний момент зловмисники розпродають монету за вигідною ціною, після чого курс різко йде вниз.

Схожа ситуація мала місце з біткоіни Кеш. Шахраї запевняли, що потрібно вкладати саме в цю криптовалюта, адже сам Bitcoin доживає останні дні. На цьому тлі форк сильно подорожчав в перші місяці, але після його вартість пішла вниз.

Пожертвування

Така схема добре відома в Мережі, а її суть — тиск на жалість користувачів. Гроші збираються в біткоіни на різні цілі. Як тільки певна сума отримана, зловмисники пропадають. При цьому звертатися в поліцію марно, адже відстежити транзакції неможливо, та й довести вину аферистів майже неможливо.

Захист від шахраїв — як не стати жертвою чорних схем заробітку Bitcoin

Монета біткоіни і ключ

Щоб не стати частиною описаних вище схем, важливо дотримуватися ряду простих правил:

 1. Використовуємо тільки перевірені обмінні пункти і біржові майданчики. Після реєстрації встановлюємо 2-факторну аутентифікацію.
 2. Витрати і процес покупки біткоіни продумуємо заздалегідь.
 3. Перевіряємо адреси сайтів, які відвідуємо.
 4. Чи не встановлюємо підозрілі програми і програми.
 5. Зберігаємо біткоіни на різних акаунтах.
 6. Чи не віримо проектам, що пропонують величезний прибуток в стислі терміни.
 7. Уважно вивчаємо репутацію майданчиків перед інвестуванням.

Якщо слідувати наведених рекомендацій і знати схеми заробітку біткоіни, статистична картинка по числу ошуканих людей покращиться. При цьому можна зберегти накопичені Bitcoin, що не переживаючи за їх крадіжку зловмисниками.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector