Dash-Майнінг: програми і обладнання для видобутку криптовалюта

Майнінг Dash — видобуток криптовалюта за допомогою спеціального обладнання (ASIC, відеокарт, процесорів або хмарних сервісів). При виборі способу майнер орієнтується на швидкість отримання криптовалюта, окупність і легкість настройки ферми для Майнінг монет. Нижче розглянемо тонкощі і методи такого заробітку, виділимо найкращі програми та пули, які застосовуються для отримання Dash.

Як Майні Dash — способи і особливості

Графічне зображення процесу видобутку криптовалюта Dash

Даш — відома платіжна система і криптовалюта, яка займає 12 місце серед всіх віртуальних монет. На 19 березня 2018 року його має обсяг капіталізації в 2,97 мільярда доларів і курс 374 долара за одну монету. Протягом року (з квітня 2017 го) Dash пережила кілька злетів і падінь. Так 1 квітня 2017 року ціна коін на момент закриття торгів становила 68,29 Dash. Надалі вартість криптовалюта пішла вгору і 20 грудня досягла 1427 доларів за монету.

У наступні місяці пішла корекція і зниження курсу. Незважаючи на це, поточна ціна Dash (на 19 березня 2018 го) в порівнянні з минулим роком збільшилася більш, ніж в п’ять разів. Якщо людина в березні 2017 го добув або купив 1000 монет, залишивши їх в гаманці, сьогодні його дохід у разі продажу склав би 374 000 доларів.

Сама криптовалюта з’явилася в 2014 році. В її основі лежить алгоритм X11, який враховується при виборі обладнання для Майнінг. Видобуток криптовалюта має на увазі виконання розрахункових операцій, призначених для створення нового (2-рівневого) блоку. Віртуальна монета стала популярною в 2016 році, а в 2018-м (після стрімкого зростання) зацікавила користувачів Мережі ще більше, тому розберемо актуальне питання — як заробити Dash.

Перед тим, як починати Майні криптовалюта Деш, важливо врахувати наступне:

 1. При видобутку віртуальних монет Даш споживається порівняно менше енергії.
 2. В основі криптовалюта лежить алгоритм X11.
 3. Роботу над вдосконаленням і просуванням мережі веде Еван Даффилд (саме він керує проектом до сьогоднішнього дня).
 4. Складність видобутку криптовалюта не фіксується, а постійно змінюється з урахуванням навантаження. Регулювання відбувається за допомогою Dark Gravity Wave.
 5. Нагорода за блок також коригується. Розрахунок проводиться таким чином. До якої складності мережі додається 2600. Отримана цифра ділиться на 9 і множиться на два. Останньою дією 2222222 ділиться на цифру, отриману в результаті згаданих розрахунків. Підсумкова формула має такий вигляд — (2222222 / ((Складність + 2600) / 9) х2).
 6. На поточний момент видобуто 7,995 млн. Монет. Цікаво, що за перші 48 годин після появи криптовалюта і відкриття доступу для Майнінг, отримано 1,9 мільйона коинов. Ситуація стала наслідком помилки в коді кріптовалютной мережі, яка незабаром був усунена. Верхня межа випуску — 22 мільйони монет, але фахівці запевняють, що добути більше 18 мільйонів навряд чи вийде.

Майнінг криптовалюта Dash можливий 4-ма способами:

 1. За допомогою GPU (відеокарт).
 2. Із застосуванням CPU (процесорів).
 3. На ASIC-обладнанні.
 4. На сервісах хмарного Майнінг.

Щоб спростити вибір, розглянемо кожен із способів докладно.

З чого почати видобуток криптовалюта Dash — створення гаманця

Гаманець з написом Dash і банківською картою

Приступати до Майнінг немає сенсу, якщо зароблену криптовалюта ніде зберігати. Отже, одним з перших кроків є створення Даш-гаманця. Виділимо основні варіанти:

 1. Програмні гаманці — представляють собою ПО, яке встановлюється на ПК. Плюс способу полягає в надійності, функціональності і великому виборі гаманців. Для скачування сховища потрібно перейти на сайт Dash.org, після чого вказати операційну систему (ту, що встановлена ​​на комп’ютері) і інсталювати інсталяційний файл. Кращі програми на сьогодні — Dash Core, Jaxx і Exodus. Після завантаження на ПК створюється файл гаманця Wallet.dat.
 2. Мобільні сховища — додатки, які встановлюються на телефон. Сьогодні створені гаманці для Android і iOS. На офіційному сайті представлені наступні гаманці — Dash Wallet, Jaxx (мобільна версія) і Coinmi. Плюси — зручність користування, легкість і швидкість установки і доступність криптовалюта в будь-який час доби. Мінус — в слабкому захисті і ризик втрати телефону.
 3. Онлайн-гаманці і біржі. Для видобутку криптовалюта Dash і її подальшого накопичення можна завести онлайн-сховище. Плюс способу в тому, що завантажувати програму і встановлювати її де-небудь немає необхідності, адже гроші зберігаються на сторонньому сервері. Це особливість є і недоліком, адже сервіс може «закритися» разом з накопиченнями клієнтів. Приклад онлайн-майданчики для Даша — rahakott.io. Ось чому краще користуватися мобільними або десктопними сховищами.

Існують і інші варіанти гаманців — апаратні і паперові. Вони призначені для холодного зберігання віртуальних монет, тому для накопичення за допомогою Майнінг не підійдуть.

Як Майні Dash на відеокарті?

Відеокарта GeForce GTX 1080 Ti на материнській платі

При видобутку Даш на алгоритмі X11 приміряються відеокарти Radeon і Nvidia. Виділимо кілька GPU:

 1. GeForce GTX 1070 Ti — відмінний варіант для видобутку Dash. Відеокарта має 8 U, пам’ять GDDR5, частота ядра досягає 1,683 ГГц, потужність — 180 Вт. Тут передбачений стандартний набір портів і фірмова система охолодження. Вартість такої GPU в інтернет-магазинах становить в середньому 600 доларів.
 2. SAPPHIRE NITRO + Radeon RX 580 8 GB Limited Edition — відеокарта з 8 Гб пам’яті на «борту» і частотою ядра до 1.45 ГГц. Тут передбачений стандартний набір виходів і портів, а потужність споживання не перевищує 225 Вт. Вартість виробу — від 560 доларів.
 3. GeForce GTX 1080 Ti — відеокарта з пам’яттю 11 Гб і частотою ядра до 1,582 ГГц. Потужність споживання GPU становить 250 Вт. Передбачена якісна система охолодження. Ціна GTX 1080 Ti — 300-400 доларів, а хешрейт при Майнінг на алгоритмі Х11 — 20.91 МХ / с.

Якщо використовувати тільки одну відеокарту, Майнінг буде нерентабельним, адже витрати на електроенергію перекривають заробіток від видобутку криптовалюта. Щоб підвищити рентабельність, рекомендується збирати ферми на GPU і підключатися до пулів, де ймовірність видобутку блоку вище, а отримана премія розділяється з урахуванням обсягу переданої потужності. Нижче розглянемо, як Майні Dash на згаданих відкритих.

NVidia

Для видобутку Деш на GPU nVidia потрібна програма (наприклад, Ccminer). Алгоритм дій наступний:

 1. Викачуємо софт для видобутку монет CCMiner.
 2. Качаємо і встановлюємо Майкрософт «Visual C ++ Redistributable for Visual Studio 2012».
 3. Переконуємося, що на комп’ютері встановлена ​​остання версія драйвера GPU. Якщо це не так, виконуємо оновлення. Щоб уникнути ризиків, краще вантажити файл з офіційного сайту виробника.
 4. В архівних файлах софта знаходимо документ .bat. Відкриваємо його, прописуємо серверний адреса, логін і пароль Воркер.
 5. Пускаємо софт і приступаємо до видобутку Dash.

Radeon

У разі застосування GPU Радеон алгоритм дій такий:

 1. Качаємо софт під назвою SGMiner. Він лунає в архіві, який після скачування потрібно розпакувати.
 2. Переконуємося, що драйвера GPU повністю оновлені. Якщо немає, виконуємо цю роботу.
 3. Після розпакування архіву програми, знаходимо документи з закінченням .bat. Це може бути start або start_cfg. Входимо в документ і вносимо в нього логін користувача (ставимо на місці «одиниці»).
 4. Входимо в SGMiner і прописуємо серверний адреса, а також дані працівника.
 5. Приступаємо до Майнінг.

З ростом складності Даш видобуток на GPU вимагає застосування ферми з 4-6 відеокартами. В іншому випадку Майнінг криптовалюта при поточному курсі в 374 долара (на 19 березня 2018 роки) нерентабельний.

Майнінг Dash на ASIC-обладнанні

Асік, призначений для Майнінг Dash, крупним планом

При розгляді питання, як Майні криптовалюта Даш, варто розглянути варіант Асіка. Тут в розпорядженні Майнера наступні варіанти:

 1. Innosilicon A5 DashMaster — ASIC-обладнання, яке працює на алгоритмі X11 і показує відмінні результати при видобутку монет Даш. Продуктивність апарата становить 32.5 ГХ / сек при потужності в потужність 750 Вт. Плюси пристрою полягають в легкості налаштування, високій швидкості видобутку криптовалюта і порівняно доступною ціною (близько 2,7 тисячі доларів). Якщо порахувати прибуток Асік-Майнер на 19 березня 2018 року, вона складе 208 доларів США (за 30 днів роботи). Це означає, що витрати на придбання Майнера будуть окупатися в термін до 14 місяців.
 2. Pinidea ASIC X11 Miner DR-100 — не менше затребуваний ASIC, який часто застосовується Майнер для видобутку криптовалюта Даш. За заявою виробника, хешрейт досягає 19 ГХ / сек, а його вартість коливається біля позначки в 1000 доларів США. Споживана потужність дорівнює 900 Вт, що виключає великі витрати на електроенергію. Як і в минулому ситуації, зробимо розрахунок прибутку за 30 днів роботи. У разі роботи в режимі «нон-стоп» вона становить 91 долар за 30 днів. Отже, для покриття витрат на придбання ASIC-Майнера буде потрібно близько 12 місяців.
 3. iBeLink DM22G — Асік-майнер, з хешрейтом в 22 ГХ / сек. При такій високій продуктивності потужність споживання не перевищує позначку в 0,81 кВт, що позитивно впливає на швидкість окупності обладнання. Для настройки Майнера потрібно мінімум часу, після чого можна приступати до видобутку криптовалюта. У продажу на офіційному сайті апарату немає, а його ціна в інтернет-магазинах коливається в широкому діапазоні — між 5,5 і 7 тисячами доларів. Прибуток за 30 днів — 121,5 доларів. Покриття витрат настає нескоро, приблизно до 50 місяців, тому в покупці такого Асіка немає сенсу.
 4. Bitmain Antminer D3 — майнер від відомо виробника з хешрейтом 19,3 ГХ / сек. Цей параметр досягається при споживанні потужності в 1200 Вт. Вартість пристрою в Мережі становить близько 1900-2000 доларів. Прибуток за 30 днів — 74 долари, тому окупність наступає через 25-27 місяців. Це означає, що застосування Bitmain Antminer D3 при поточному курсі для видобутку Dash не актуальне.

Всі розрахунки наведені на 19.03.2018 року з урахуванням, що видобувається криптовалюта Даш, а електроенергія обходиться в 0,09 долара за 1 кВтг за тарифом в Москві на даний момент. Важливо враховувати, що розрахунки приблизні і залежать від подальшої зміни курсу, складності мережі і інших чинників.

Розглянемо, як отримати Dash за допомогою ASIC-Майнер:

 1. Дістаємо пристрій з коробки і підключаємо необхідні роз’єми до блоку живлення. Після чого приєднуємо до мережі.
 2. Використовуємо спеціальну програму (наприклад, Advanced IP Scanner) для перевірки мережі і пошуку ASIC-пристрої.
 3. Знаходимо майнер і фіксуємо IP-адреса. Якщо з першого разу визначити адресу не вдалося, відключаємо процес сканування, вимикаємо брандмауер операційної системи, після чого запускаємо сканування повторно.
 4. Вводимо IP-адреса в пошуковому рядку браузера, який ви зазвичай використовуєте і включаємо брандмауер, якщо раніше він відключався.
 5. Переходимо в розділ конфігурації Майнера і вказуємо адреси 3-х пулів. Перший буде головним, а два інших підключаються в тому випадку, коли 1-й з тієї чи іншої причини стає недоступним. У графі адреси потрібно вказати повну адресу (крім http). Логін і пароль Воркер береться з обраного пулу (основні варіанти розглянемо нижче).
 6. Оновлюємо ASIC-пристрій (при необхідності).

Як Майні Dash на процесорі?

Процесор Intel Pentium G4600 лежить на коробці

Відразу після появи Даш багато Майнер добували віртуальну валюту за допомогою CPU компаній AMD або Intel. Алгоритм дій такий:

 1. Купуємо необхідне обладнання (Intel Pentium G4600, AMD Ryzen 5 1500X).
 2. Встановлюємо на комп’ютер ОС Linux. Її переваги в тому, що в процесі видобутку вдасться включити всі функції і максимально навантажити CPU комп’ютера для Майнінг. Якщо інсталювати зазначену операційну систему не вдається, завантажуємо Windows 10.
 3. Качаємо і встановлюємо гаманець для перекладу криптовалюта. Оптимальні варіанти сховищ для Dash розглянуті на початку статті.
 4. Качаємо і запускаємо CPU Miner. Це програма для Майнінг Dash, яка контролює процес видобутку криптовалюта.
 5. Налаштовуємо файл з розширенням bat, вносимо в нього необхідні відомості, після чого приступаємо до Майнінг.

Майнінг Даш на CPU при поточній складності мережі неефективний. Навіть при купівлі дорогого обладнання видобуток монет не дозволить окупити витрати на оплату за світло. Щоб домогтися результатів, краще віддати перевагу ASIC-обладнання або фермам на GPU.

Хмарний Майнінг Dash

Інтерфейс майданчики Genesis-mining
Головна сторінка сервісу Genesis-mining, що пропонує послугу хмарного Майнінг Dash

Розглядаючи способи видобутку криптовалюта Dash, варто виділити ще один — оренда потужностей сторонніх сервісів. Висока конкуренція в цій сфері призводить до того, що кінцева вартість потужностей постійно знижується. При цьому якість діючих сервісів залишає бажати кращого. За останні роки тисячі Майнер втратили гроші через співпрацю з шахраями, які брали гроші в якості оплати потужностей, але не виконували зобов’язання. Незважаючи на великий вибір хмарних сервісів дати точні рекомендації щодо реально надійної майданчики важко. При виборі варто орієнтуватися на ряд критеріїв — ціни, зручність і відгуки. З цієї позиції виділяються наступні майданчики:

 1. Genesis-mining — відомий сервіс, що надає потужності клієнтам. Дата-центри і головний офіс знаходяться в Ісландії. До слова, компанія відкрита до співпраці і ні від кого не ховається. За час роботи багато Майнер побували в офісі особисто та переконалися в надійності серверів. За роки існування надзвичайних подій і серйозних скарг ос боку клієнтів не було. Немає відомостей і щодо шахрайства з боку компанії.
 2. Платформа HashFlare — ще один сервіс хмарного Майнінг, що має персональний дата-центр. Майданчик пропонує потужності в оренду користувачам з усього світу, а її надійність не викликає сумнівів. Клієнтам доступний самостійний вибір конфігурації та одного із запропонованих тарифів. Наприклад, для Майнінг Dash за 1 МХ / секунду доведеться заплатити 3,2 долара. Чим вище оплата, тим швидше окупаються вкладені витрати. Контракт укладається на один рік.

Де Майні Dash — програми та пули

Головна сторінка майданчики для Майнінг F2pool
Інтерфейс сайту для Майнінг F2pool

Щоб добувати Деш, важливо використовувати перевірений і надійний софт, а також знати кращі пули для роботи.

Кращі програми для видобутку Dash:

 1. CGMiiner — софт, призначений для отримання віртуальних монет, випробуваний тисячами Майнер. Він підійде для різних категорій користувачів — новачкам і учасникам мережі з досвідом. Інтерфейс програми досить простий, щоб без праці розібратися з її можливостями. Користувачам доступна зміна швидкості роботи GPU і можливість розгону з підвищенням хешрейта.
 2. Phoenix — софт, призначений для видобутку криптовалюта на продуктивних ПК. Особливість ПО в тому, що його можна застосовувати тільки для Майнінг на GPU. Можливості програми дозволять розігнати відеокарту на 10-20 відсотків для підвищення хешрейта. Розібратися з можливостями Phoenix зможе навіть новачок.
 3. Ufasoft miner — програма для Майнінг Даш, яка відрізняється простим інтерфейсом, швидким налаштуванням і широким функціоналом. Особливість софта — універсальність. Його можна використовувати для видобутку криптовалюта на GPU або CPU.

На завершення розглянемо, де Майні Dash. Виділимо кілька пулів:

 1. Майнінг пул хаб (Mining pool hub) — порівняно молоде співтовариство Майнер. Тут відкрито доступ учасникам мережі, які займаються видобутком на ЦПУ, відеокарти або обладнанні Асік. Плюси — легкість настройки, широкий вибір способів управління.
 2. F2pool — один з найбільших пулів, який створений в Китаї і сьогодні належить до кращих сервісів для видобутку різних криптовалюта (в тому числі Даш).
 3. Dashcoin.miner.center — спеціалізований пул для Майнінг Dash, що відрізняється простим і зручним дизайном. Для початку роботи потрібно завантажити програму і підключитися до решти Майнер. На 1-й сторінці запропоновано докладний посібник, вивчивши яке можна з легкістю почати видобуток криптовалюта. Мінус в тому, що мануал наведено англійською мовою, але навіть з базовими знаннями в ньому можна розібратися.
 4. AntPool — сайт, який переведений на російську мову, що є великим плюсом для Майнер з СНД. Плюси — зручність, виведення грошей без стягування комісії.

Що краще використовувати для Майнінг Dash — висновки

Напис Dash і арка з доларових банкнот

Підіб’ємо підсумки, що стосуються Майнінг віртуальної валюти. Якщо виходити з позиції рентабельності та окупності, краще використовувати ASIC-Майнер. Витрати на обладнання вдасться окупити за 12-15 місяців. Що стосується видобутку на ЦПУ, то цей спосіб заробітку давно не актуальний, а Майнінг за допомогою хмарних сервісів і ферм на відкритих дає результат тільки при наявності великих потужностей і серйозних вкладень.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector