Де краще зберігати біткоіни: гаманці від А до Я

Як зберігати нематеріальну річ

Біткоіни — це цифрові гроші. По суті, самих монет навіть не існує. Вони придумані для більш простого позначення кількості коштів, яким володіє та чи інша людина. Насправді ж, кожен Bitcoin — це цифровий код. Як же його зберігати в безпеці, якщо весь Інтернет кишить хакерами?

Почнемо з того, що код — це інформація. Так чи інакше, вона записана в блокчейне. Звичайно, біткоіни зберігаються не в самому блокчейне, але певний зв’язок є. Блокчейн — це добре захищена мережа. Значить все, що з ним пов’язано, теж добре захищене.

Отже, якщо це цифрові гроші, значить для їх зберігання потрібно використовувати якусь програмне забезпечення. Таким стане кріптовалютний гаманець. Він існує в декількох формах:

 • додаток для комп’ютера;
 • Інтернет;
 • додаток для телефону.

Це все з категорії гарячого зберігання. Вони надають швидкий доступ до засобів та основним кріптовалютним операціями. Багато користувачів не радять зберігати на них великі суми протягом тривалого терміну.

Також, можна відійти від програмного забезпечення і вибрати один з двох холодних гаманців. Перший з них — апаратний. Він виглядає як флешка і дозволяє зберігати деякі криптовалюта офлайн. Другий — паперовий. Паперові гаманці вважаються найбезпечнішими серед інших, однак, ними найменш зручно користуватися.

десктопні гаманці

Першим і найкращим варіантом в цій категорії стає офіційний клієнт — Bitcoin Core. Він забезпечує найвищий рівень захисту ваших коштів, а також надає повний функціонал додатків зі зберігання крітовалют для комп’ютера: відправка, отримання коштів, адресна книга, контроль над комісією.

Мінусом є його розмір. Для його використання потрібно завантажити всі дані блокчейна Bitcoin. Сьогодні він займає більше 200Гб. Однак саме завдяки цьому забезпечується високий рівень захисту ваших коштів. Адже для проведення транзакцій з додатком не потрібно звертатися на зовнішній сервер, оскільки всі дані є на вашому комп’ютері. Відповідно, у шахраїв набагато менше шансів обікрасти вас.

До хорошим десктопних гаманцях також відноситься Electrum, Armory, Exodus і Jaxx. Останні два є мультивалютними і мають вбудовану систему Shapeshift, яка дозволяє проводити обмін між криптовалюта всередині програми.

переваги:

 • зручне використання;
 • широкий функціонал;
 • безпеку (але для цього потрібно ще окремо подбати про безпеку комп’ютера).

недоліки:

 • займають багато місця;
 • вимагають доступ до комп’ютера, що не завжди можливо.

Якщо ви активний користувач комп’ютера, то такий варіант вам дуже добре підійде. Варто заздалегідь подбати про вільне місце, а також створити резервну копію на випадок пошкодження файлу або поломки самого комп’ютера.

веб гаманці

Зберігати Bitcoin в мережі — далеко не найкраща ідея. Однак іноді просто немає іншого виходу. Наприклад, якщо ви кріптовалютний трейдер і граєте на біржі, або вам потрібно якомога швидше оформляти транзакції.

Як ви розумієте, є кілька видів веб-гаманців. Серед них біржові та сайти, що спеціалізуються на наданні послуг зі зберігання криптовалюта (наприклад, Green Address).

Біржові гаманці створені для зручності трейдингу. Ні в якому разі не зберігайте на них великі суми грошей, тому що є дуже великий ризик втратити все. Біржовий гаманець не замислювався як надійний спосіб зберігання криптовалюта. Тому він володіє лише загальною захистом самого майданчика. Крім того, висновок біткоіни з біржі характеризується великими комісіями.

Звичайні онлайн гаманці функціонують як спосіб зберігати невеликі суми на випадок необхідності швидкого доступу до своїх коштів. Це обумовлено тим, що сьогодні люди в 99% випадків мають доступ до мережі. Знову-таки, не радиться використовувати їх як основний спосіб зберігання своїх біткоіни, оскільки це небезпечно.

переваги:

 • швидкий доступ до засобів;
 • інтуїтивно зрозумілі;
 • можливість моментально оформити транзакцію.

недоліки:

 • низький рівень захисту;
 • високі комісії за здійснення операцій;
 • вимагають реєстрації.

Мобільні додатки

Останні з категорії гарячих гаманців. Як ви розумієте, вони були створені з розрахунку на те, що будуть популярні, оскільки смартфон зараз є у кожного. Якщо людина активно користується криптовалюта, то він точно заведе мобільний гаманець.

Популярними програмами є Bitcoin Wallet (аналог Bitcoin Core), MyCellium, ArcBit і Bither. Вони дуже прості і не займуть багато часу при використанні. Стартова сторінка відразу надає доступ до балансу, а також відправці і запитом коштів.

Крім того, вони також дозволяють ознайомитися з історією транзакцій. З огляду на мобільність і невеликий розмір програми, цього функціоналу більш ніж достатньо.

Головним недоліком є ​​дуже низький рівень безпеки. Звичайно, сам гаманець непогано захищений, однак, він все одно має свій log-файл. Той зберігається в надійному місці, але не для хакерів. Якщо ви не використовуєте iPhone, то телефон дуже легко зламати, а значить — легко отримати доступ до засобів, які зберігаються на мобільному додатку.

апаратні гаманці

Переходимо до менш зручному, але більш безпечного способу зберігання. Раніше здавалося немислимим зберігання грошей на простий флешці. Сьогодні ж створені спеціальні носії, призначені лише для цього.

Найкращим на сьогодні вважається пристрій від компанії Ledger. Однак йому складають хорошу конкуренцію апаратні гаманці від Trezor і Keepkey. У чому ж секрет їх наднадійності?

По-перше, при першому підключенні потрібно встановити пароль від 4 до 8 цифр. Далі його потрібно вводити щоразу під час підключення, а також для підтвердження деяких операцій. Здається, що все просто, але є ще один захисний бар’єр.

Мнемонічна фраза з 24 слів надається один раз при першому запуску. Кожне слово потрібно записати в такому самому порядку. Якщо ви втратите флешку, то завдяки цій фразі зможете відновити доступ до біткоіни на новому пристрої. Тобто, крім безпеки, вона ще й забезпечує збереження коштів і можливість відновлення доступу до них. Як ви розумієте, не можна її втрачати і передавати комусь, оскільки це означатиме втрату всіх Bitcoin.

Якщо ви неправильно введете PIN-код при необхідності, пристрій вимкнеться. Три помилкових введення поспіль блокують пристрій і скинуть його дані. У такому випадку його потрібно буде налаштовувати заново або відновлювати доступ за допомогою мнемонічною фрази.

переваги:

 • можна покласти будь-яку кількість bitcoin на тривалий термін;
 • високий рівень безпеки;
 • не займають багато місця, тому можна носити з собою.

недоліки:

 • незручно користуватися (всього дві кнопки для навігації);
 • не можна швидко провести транзакцію;
 • висока вартість.

паперові гаманці

Найбезпечніший спосіб зберігати свої Bitcoin. Паперові гаманці неможливо зламати або підробити. Однак їх потрібно зберігати в надійному місці, тому що на них записано приватний ключ, який надає доступ до ваших коштів.

Щоб створити його, потрібно відвідати сайт walletgenerator.net і слідувати зазначеним там інструкціям. Після, друкуєте його і видаляєте файл. На лицьовій стороні буде зображено публічний ключ. Його сканування дозволить відправляти кошти на адресу цього гаманця.

На внутрішній стороні відображений приватний ключ. Як тільки ви побажаєте вивести свої кошти з паперового гаманця, потрібно відсканувати цей ключ. Можна зробити це за допомогою додатка Bitcoin Wallet. Так ви відразу отримаєте свої кошти на надійний адресу. Однак після виведення сам гаманець стає непридатним.

переваги:

 • найвищий рівень захисту;
 • можна зберігати в будь-якому місці;
 • просто поповнювати.

недоліки;

 • після виведення непридатний;
 • в разі втрати можна прощатися зі своїми засобами;
 • неможливо відправляти біткоіни (обмежений функціонал).

Паперові гаманці кращим чином підходять для довгострокового зберігання біткоіни. Якщо ви плануєте інвестувати в криптовалюта і згадати про неї років через 10, то це найкращий варіант. Головне не втратити цей папірець.

Користь від біткоіни-гаманців

Сьогодні все активно переходять на безготівковий розрахунок. Криптовалюта все більше відіграють в цьому свою роль. Поки що це ще несуттєво, однак, багато хто пророкує активне використання біткоіни як платіжний засіб. Деякі навіть прогнозують повну заміну фіата. Поки що важко уявити, як це буде. Тим не менш, вірогідність дуже велика.

Наявність гаманців сьогодні дозволяє людям ознайомитися з ними, зрозуміти всі деталі їх використання і знайти помилки. Відповідно, на той час, коли біткоіни використовуватимуть в рази частіше, гаманці будуть оптимізовані і прості в експлуатації навіть для однорічної дитини.

Підводні камені

У всіх гаманців, крім апаратних, є загальний величезний недолік. Якщо ви втратите пароль від нього, то не зможете відновити доступ до своїх коштів. На жаль, поки що це проблема ніяк не вирішена.

Більш того, ви не просто втрачаєте свої монети. Через втрати доступу до гаманця, що зберігаються в ньому біткоіни в принципі пропадають з мережі, оскільки ніхто не зможе провести з ними транзакцію.

Кріптообществу залишається лише сподіватися на те, що колись таку адресу буде зламаний і всі монети з нього будуть повернуті в мережу. Однак це дуже малоймовірно, та й ви в такому разі все одно не повернете собі свої біткоіни.

висновок

Зберігання біткоіни сьогодні абсолютно не проблема. Мало того, що було розроблено 5 різних способів з різним функціоналом і рівнем безпеки, так ще і придумано безліч відповідних програм. Навіть якщо ви боїтеся використовувати ненадійні клієнти, можете просто завантажити офіційний додаток або ж перевірені часом і тисячами користувачів гаманці.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector