Де зберігати біткоіни і як їх купити?

 • Де зберігати біткоіни — кращі гаманці
 • Як зберігати біткоіни — основні рекомендації
 • Після різко збільшеного інтересу до криптовалюта в 2017-м зараз весь ринок знаходиться в порівняно стабільному стані. Волатильність біткоіни і інших монет все менше, але у багатьох користувачів ще є надія на вибухове зростання. З цієї причини ще під час корекції, яка наступила на початку 2018 го, багато хто прагнув закупитися «на низах», щоб зберігати крипту в долгосрок. Що й казати, навіть зараз Bitcoin виглядає привабливим для інвестиції, тому багатьох новачків цікавить питання — як купити і зберігати біткоіни?

  Де і як купити біткоіни — біржі, обмінники

  Трейдер з планшетами на тлі графіка

  Два основні методи покупки криптовалюта — на біржі або через обмінник. Звичайно ж можна скористатися одноранговими сервісами (наприклад, localbitcoins.com/ru/) або знайти на форумі людини, яка хоче продати BTC, проте ми не рекомендуємо робити покупку таким чином через великий ризик потрапити на шахраїв. Угоди на біржі або через обмінник безпечніші, хоч і менш вигідні, але всі ми знаємо приказку про скупих людей.

  Обмін на біржі

  Інтерфейс біржі Йобіт

  Для зберігання біткоіни в долгосрок біржа — не найкращий варіант, але такими майданчиками можна скористатися для обміну фіатних грошей на крипту. Після успішної покупки біткоіни можна буде вивести на будь-який гаманець. Що потрібно враховувати, вибираючи біржу для купівлі BTC:

  1. Підтримка валют. В першу чергу важливо, щоб на біржу можна було ввести ту валюту, за яку ви хочете придбати біткоіни. Наприклад, біржа EXMO пропонує рахунки в рублях, гривнях, доларах, євро та інших фіатних валютах. А ось на yobit.net гривневих рахунків немає, тому із гривневою карти рахунок поповнити не можна.
  2. Способи введення коштів. Якщо біржа підтримує фіатную валюту, за яку ви хочете купити біткоіни, то потрібно дізнатися про способи введення. Якщо гроші зберігаються на карті, то це добре, адже більшість бірж працюють з Visa / Mastercard. А ось якщо гроші зберігаються на рахунках ЕРС, то потрібно попередньо уточнити, чи працює обраний сервіс з цією системою.
  3. Комісії. Важливий пункт при здійсненні подібних операцій. Комісію в разі покупки біткоіни на біржі потрібно буде заплатити двічі — перший раз при введенні засобів, другий — при обміні. У цьому плані цікава біржа ЙоБіт, оскільки за поповнення фіатного рахунку додаткових платежів не стягується. А ось Ексмо без комісії дозволяє поповнювати тільки кріптокошелькі. В цілому комісії можуть становити до 8% від суми поповнення, в залежності від біржі і способу введення.
  4. Ліміти. Звичайно, в операціях з біткоіни беруть участь великі суми. Навіть якщо ліміт на введення грошей становить 1000 рублів, то в більшості випадків це не стає перешкодою. Ніхто на біржу не входить з маленькими сумами, якщо потрібно купити BTC. Курс монети на момент написання статті (24.06.18) становить — 5878.26 доларів. Однак, на ліміти все ж варто дивитися, щоб не потрапити в неприємну ситуацію. Зазвичай вони складають від 20 до 50 000 рублів, від 1 до 20 000 доларів або євро, від 10 до 20 000 гривень в залежності від біржі і способу оплати.
  5. Надійність. Один з найбільш важливих аспектів, які необхідно враховувати при підборі біржового майданчика для покупки біткоіни, та й взагалі для будь-яких операцій. До безпечних і перевіреним бірж належать bitstamp.net, kraken.com, cex.io, yobit.net, exmo.me, coinbase.com. Правда у останньої обмежений функціонал для жителів країн СНД.
  6. Зручність використання. Золота середина для біржових майданчиків — можливість надійного захисту облікового запису, але при цьому нетривала і проста реєстрація. У зв’язку з частими зломами і хакерськими атаками, на деяких біржах введені додаткові захисні заходи. Наприклад, на Коінбейс потрібно багато кроків пройти, щоб зареєструвати аккаунт, потім внести багато даних для верифікації і чекати перевірки. А ось на Ексмо, хоч і простіше зареєструватися, деякі функції (в тому числі і розширений перелік способів введення засобів) доступні лише після верифікації — підтвердження паспортних даних, місця проживання. Все це дуже затягує процес обміну. Захотіли купити біткоіни «на низах», поки суд, поки справа, через тиждень ваш аккаунт верифицирован і курс злетів на пару тисяч — в цьому є мінус звичайно. Однак тут і друга сторона медалі — якщо верифікація не потрібно і немає можливості навіть елементарної двофакторної аутентифікації, то так чи надійно захищений аккаунт? Тут важливо знайти золоту середину, якій, на нашу думку, відповідають yobit.net, exmo.me і bitflip.cc.

  Отже, з правилами вибору біржового майданчика розібралися, розглянемо загальну послідовність дій при покупці біткоіни:

  1. Готуємо гроші, щоб купити BTC в цікавій для валюті.
  2. Реєструємося на біржі, яку вибрали для операції і верифікуємо при необхідності аккаунт.
  3. Входимо в гаманець тієї валюти, за яку будемо купувати крипту і вибираємо потрібний спосіб поповнення. Знайомимося з комісіями і лімітами, щоб переконатися, що у нас достатньо грошей.
  4. Після введення на біржу фіата, переходимо на сторінку торгів. На деяких сервісах є окрема вкладка «Обмін». При бажанні можна провести операцію там по актуальному курсу на момент покупки. Якщо цей варіант з якихось причин не підходить, то йдемо в торговельну платформу.
  5. На біржі купити біткоіни можна по ліміту або ринку. Ці 2 способи мають 1 велика різниця. По ринку — миттєвий обмін по курсу на даний момент. Операція по ліміту передбачає установку користувачем свого курсу і виконується тоді, коли знайшлася людина, готовий продати біткоіни за вказаною ціною. Щоб зробити обмін, потрібно створити ордер, вибравши більш відповідний метод. Що стосується комісії, вона зазвичай становить до 0.2%.

  Після того, як ордер на обмін виконаний, транзакція вважається успішно відбулася. Ви можете починати торгувати криптовалюта або виводити з біржового рахунку на гаманець, де буде зберігатися Bitcoin.

  Купівля на обмінниках

  Ротатор обмінників Бестчендж

  Обмінні сервіси для покупки біткоіни мають багато переваг, в порівнянні з біржею:

  • Велика кількість напрямків обміну, в той час як біржовий майданчик може не підтримувати деякі валюти.
  • Відсутність верифікації, а на багатьох сервісах не треба навіть реєструватися. Операції проводяться миттєво.
  • Всі надійні і чесні обмінники зібрані на ротатор (наприклад, Бестчендж), тому їх не треба довго шукати, вивчати відгуки.

  Звичайно, незаперечний мінус таких сервісів в заниженому курсі, але якщо врахувати, скільки комісій потрібно заплатити на біржі, то в підсумку виходить один і той же. До слова, ми вже робили огляд-порівняння, де вигідніше міняти крипту — на біржах або в обміннику.

  Розглянемо загальний алгоритм покупки біткоіни:

  1. Заходимо на ротатор обмінників bestchange.ru.
  2. У лівій колонці вибираємо цікаву для нас валюту для обміну та BTC.
  3. У вікні, дивимося відповідний по курсу і відгуками обмінник. Переходимо на нього.
  4. Вводимо всі необхідні дані, в тому числі біткоіни-адреса, куди повинні зарахуватися наші монетки.

  На цьому все. Час зарахування грошей залежить від багатьох факторів — ручний або автоматичний сервіс, який статус оператора, якщо річний, яка кількість BTC купують. Зазвичай це вказується на самому сервісі.

  Де зберігати біткоіни — кращі гаманці

  Вибір біткоіни-гаманця

  Ми не мало вже писали, про різні біткоіни-гаманцях і способах їх вибору. Окремо зупинятися на кожному ми не будемо, але розглянемо основні типи сховищ з прикладами і розберемося який гаманець для яких цілей варто вибирати.

  Від того, де зберігаються біткоіни, залежить багато різних факторів:

  • Зручність користування.
  • Надійність заощаджень.
  • Наявність швидкого доступу до грошей.
  • Можливість відновлення при втраті або крадіжці.
  • Стійкість до зломів.

  Все це варто враховувати, вибираючи гаманець, але в першу чергу, важливо відповісти на питання: скільки біткоіни буде зберігатися?

  Щоб максимально повно охопити всі аспекти цього питання, розберемося в перевагах і недоліках різних типів гаманців:

  ТипКращі гаманціплюсимінуси
  десктопніBitcoin Core, ElectrumНадійний захист від злому, оскільки ключі зберігаються у користувача.Необхідність скачування всього блокчейна (більше 150 Гб).
  Багато різних функцій.Синхронізація може проходити кілька днів.
  Зручні у використанні.Якщо комп’ютер «заразиться» вірусом, гроші можуть вкрасти.
  Висока швидкість транзакцій.При пошкодженні, поломки чи крадіжки без резервної копії не відновити кошти.
  МобільніGreen Address, Bitcoin Wallet, ElectrumШвидка і проста установка.Порівняно обмежений функціонал.
  Є версії для найпопулярніших мобільних ОС.При крадіжці або зломі смартфона можуть вкрасти гроші.
  Є доступ до засобів всюди, де можна підключитися до мобільного інтернету.Не у всіх передбачений російськомовний інтерфейс.
  Онлайн, біржові майданчикиblockchain.info, yobit.net, exmo.meДоступ до грошей з будь-якого пристрою і в будь-якому місці, де є інтернет.Відносно низька захищеність коштів, оскільки ключі зберігаються на серверах гаманця.
  Не потрібно качати і встановлювати клієнт на комп’ютер або телефон.
  Широкий функціонал і простота використання. На біржі можна торгувати і швидко обміняти криптовалюта в разі падіння курсу.Обмеження в деяких випадках можливості покупки біткоіни за фіат.
  Можна відновити доступ до аккаунту, якщо забули пароль.Якщо гроші вкрадуть, зламавши аккаунт, то повернути їх не вийде.
  паперовіBitcoinPaperWallet, bitaddress.orgМаксимальний рівень захисту від мережевих зломів, хакерських атак.Папір з адресою і ключем можуть вкрасти, сфотографувати шахраї. Вона може пошкодитися або загубитися, тому потрібно подбати про її правильному і безпечному зберіганні.
  Швидке, просте, безкоштовне створення.
  Зручність експлуатації.Доступ до грошей можна відновити при втраті листка.
  апаратніTrezor, Ledger Nano SПростий і швидкий доступ до засобів.Гаманець коштує близько 100 доларів.
  Можливість відновлення доступу до засобів навіть при крадіжці або втраті гаманця.При замовленні на офіційному сайті потрібно довго чекати доставку.
  Складність злому. Навіть при крадіжці пристрою шахраї не зможуть вкрасти гроші.При втраті сид-фрази не можна відновити доступ до грошей.
  Надійність і безпека.

  На основі всієї викладеної вище інформації, можна зробити наступний висновок про застосування кожного типу гаманця для зберігання Bitcoin:

  1. Десктопні (програмні) — зберігання на довгострокову перспективу великих сум біткоіни. Закачувати клієнт потрібно тільки на особистий запаролений комп’ютер, до якого ні у кого немає доступу. Важливо завантажити попередньо антивірус і, якщо це ноутбук, не брати його з собою в подорожі, на навчання або в інші місця, де його можуть вкрасти. Програмні гаманці (Bitcoin Core, Electrum) також відмінний варіант для Майнер.
  2. Мобільні для iOS і Андроїд — підходять для зберігання біткоіни в невеликих сумах. Відмінне рішення для користувачів, які здійснюють покупки за криптовалюта. Приклади: Green Addresses, Bitcoin Wallet.
  3. Онлайн (біржові) — для зберігання невеликої кількості біткоіни з можливістю моментального обміну на інший кріптоактів або фіат. Ну і звичайно ж таких сервісів віддають перевагу трейдери, які професійно заробляють на торгівлі. Приклади: exmo.me, coinbase.com, blockchain.com.
  4. Паперові — зберігання в долгосрок без необхідності здійснювати покупки або виводити частину коштів на інші цілі.
  5. Апаратні — зберігання в долгосрок з можливістю переводити частини грошей на інші біткоіни-адреси або міняти на альткоіни (Ledger Nano S).

  І ще для повноти картини згадаємо про мікрокошельке faucethub.io, де можна зберігати Bitcoin (Сатоши), які збираються на кранах та буксах. Кошти з сервісу можна вивести на звичайний гаманець, коли заробіток досягне ліміту.

  Як зберігати біткоіни — основні рекомендації

  Шахрайський фішингових сайтів в пошуковій видачі

  Крім правильного вибраного гаманця з урахуванням цілей, сум і часу зберігання, важливо знати деякі основні правила, які дозволять вам уникнути багатьох неприємних ситуацій і втрати грошей:

  1. Створюйте резервні копії. Ця рекомендація актуальна для користувачів апаратних, паперових і десктопних гаманців. Якщо онлайн-гаманець ще надає можливість змінити пароль до аккаунту, то в згаданих вище сховищах таке не допускається. Щоб створити резервну копію програмного клієнта в надійному місці після поповнення криптовалюта. Зробіть кілька копій паперового гаманця, перепишіть адреса і ключ від руки, вигравіюйте на дереві, зробіть скріншот або фото і скиньте на запаролений флешку. Те ж саме актуально для сид-фрази апаратних гаманців. Зберігайте резервні копії так, щоб до них ніхто не мав доступу, крім вас.
  2. Перевіряйте домени сайтів. Фішингові ресурси можуть вкрасти доступ до вашого аккаунту на біржі або онлайн-гаманцю. Це дуже поширене явище останнім часом. Шахрайський сайт проплачує пошукачам рекламу, вибирає домен дуже схожий на той, який використовує реальний ресурс, і робить ідентичний дизайн інтерфейсу. Після введення даних свого реального аккаунта користувач втратить всі заощадження.
  3. Вибирайте складні паролі, але такі, які ви зможете згадати. Нехай це буде абревіатура або ініціали і цифри, значимі для вас.
  4. Користуйтеся антивірусами на комп’ютерах і телефонах. Встановіть в браузер додаткове розширення антивіруса, щоб воно попереджало вас від фішингових сайтів. Не встановлюйте безкоштовні клієнти, купите ліцензовану захист.
  5. Замовляйте у виробника апаратні гаманці. Не беріть девайси б / у з рук. У них може бути встановлено стороннє ПО, яке надасть доступ до засобів шахраям.

  Ми розглянули найбільш надійні і безпечні способи покупки криптовалюта, а також розібралися, де зберігати біткоіни в залежності від особистих вимог до функціонала. Використовуючи наші покрокові інструкції, навіть новачок в кріптоміре зможе розібратися в цьому питанні.

  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector