Де зберігати Litecoin (LTC): огляд всіх видів гаманців

Так і сталося. Тепер, коли кріпторинок практично полонив наш світ, ми можемо розповісти вам, який підхід використовували для вибору «сховища», і який зробив висновок.

Які існують гаманці

Кріптокошелькі мають деякий велика кількість варіантів. Основний розподіл на гарячі і холодні, в основному, обумовлено рівнем безпеки. Крім цього вони діляться на:

 • апаратні — гаманці у вигляді USB флеш-накопичувачів з вбудованими модулями захисту;
 • мобільні — зручні і прості клієнти на смартфоні для швидкісних переказів;
 • десктопні — клієнт для комп’ютера, сильно спрощує роботу з крипт;
 • паперові — найхолодніше зберігання криптовалюта;
 • онлайн — спеціалізовані майданчики для зберігання крипти.

Класифікація проста, але на що потрібно покладатися, здійснюючи вибір? Перше, що потрібно зрозуміти — причина використання цієї криптовалюта. Може бути три варіанти: трейдинг, інвестування, платіжна система.

При першому варіанті вам потрібно буде якомога швидше виставляти монети на продаж, тому найкращим варіантом буде веб версія, а ще краще — біржовий. Якщо ви зупинитеся на другому, тоді потрібен паперовий або апаратний гаманець для максимального захисту коштів, поки вони лежать без використання. При третьому варіанті можна використовувати мобільний гаманець, оскільки він завжди буде у вас під рукою.

Виходячи зі свого досвіду скажемо, що ви будете використовувати відразу кілька видів, оскільки якусь частину свого кріптокапітала виділіть під інвестування, а якусь під трейдинг. Так чи інакше, в залежності від кількості Litecoin, які потрібно зберігати, ви будете вибирати відповідний вид гаманця.

Кращі мобільні гаманці Litecoin

Коли заходить мова про швидкому доступі до своїх коштів, то думаємо про клієнтів для смартфонів. Адже сучасний спосіб життя диктує такі правила, що телефон з рук люди практично не випускають. Якщо ви хочете сказати, що деякі живуть без них, то відповімо з 95% впевненістю, що такі люди не використовують і криптовалюта.

 1. Loaf Wallet — додаток, заточене творцем Litecoin Чарльзом Лі спеціально під цю криптовалюта. Де можна найбезпечніше тримати свої LTC, як не в клієнті від засновника самої крипти?
 2. Coinomi — мультивалютний гаманець, який відмінно підходить і під Лайткоін. У ньому реалізована система ShapeShift, завдяки якій можна буде обміняти свої монети на інші альткоіни всередині програми. Також можна створити резервну копію даних гаманця. Відновлення з резервної копії відбувається з використанням кодової фрази з 12 слів, що забезпечує додатковий захист коштів.
 3. Jaxx — ще один мультивалютний клієнт. У ньому також реалізований ShapeShift, що позбавить вас від оплати комісій за обмін через посередницькі послуги. Тут також можна відновити доступ до засобів за допомогою мнемонічною фрази. Крім цього додаток можна захистити Pin-кодом.

Мобільні клієнти, безумовно, кращі серед усіх гаманців для отримання доступу до Лайткоінам в будь-який момент. Але потрібно враховувати, що вони мають низький рівень захисту. Більш того, є ймовірність залишитися без монет, якщо ви втратите свій смартфон, або його зламають.

Як зберігати LTC на комп’ютері

Якщо ви частий користувач комп’ютера, тоді краще використовувати десктопний варіант гаманця, ніж мобільний. Звичайно, в кишені його не поносиш, але він має розширений функціонал і кращий захист.

 1. Litecoin Core — офіційний клієнт для зберігання Лайткоінов, який можна завантажити на сайті криптовалюта. Безумовно, він заслуговує перше місце за всіма показниками. Ключі зберігаються на комп’ютері, немає звернень до третіх сторін для підтвердження транзакцій. Але є нюанс: знадобиться більше 100 ГБ вільного місця, щоб зберігати всі дані блокчейна. І цей розмір лише збільшується.
 2. Electrum — цей гаманець встиг заробити відмінну репутацію серед багатьох користувачів. Компанія розробляє свої гаманці під топові криптовалюта, і Litecoin не став винятком. Ми спокійно віддаємо йому друге місце, оскільки він забезпечує безпеку для засобів. При цьому не потрібно завантажувати 100 ГБ інформації, завдяки чому цей гаманець показує кращу швидкодію.
 3. Exodus — мультивалютний гаманець для 8 видів монет, серед яких є і LTC. Однією з переваг є наявність мнемонічною фрази для відновлення доступу до гаманця. Крім цього, в гаманці передбачена система ShapeShift.

Хотілося б приділити трохи уваги Litecoin Core, а саме його синхронізації з мережею. Звичайно, він має пряме сполучення з блокчейном, однак, синхронізація може займати не менше доби. Поки вона не завершиться, використовувати гаманець неможливо. Але, на наш погляд, зайняте місце і очікування стоять тієї надійності, яку пропонує даний гаманець.

Десктопні гаманці відрізняються великим спектром можливостей і простотою використання, проте, без мінусів знову не вийде. Крім тривалої синхронізації офіційного клієнта, є такі ж ризики втратити кошти в разі пошкодження жорсткого диска або хакерської атаки. Тому бажано десь зберігати резервну копію гаманця.

Папірець не проста, а срібна

Паперове сховище, якщо так можна його назвати, для LTC — це щось на зразок документа, який потрібно просто роздрукувати на А4. Він містить публічний і приватний ключі, а також QR-коди для них. Перший ключ ви будете використовувати для отримання коштів, а другий — для виведення.

Ми вважаємо цей спосіб найнадійнішим варіантом. Єдине, постарайтеся не втратити цей папірець, адже, по суті, на ній будуть ваші гроші. Більш того, ця безпека буде практично безкоштовною. Хіба що на аркуші паперу витратите гроші. Щоб створити такий гаманець, потрібно відвідати Liteaddress.org, згенерувати собі адресу гаманця і роздрукувати його.

Головна перевага ми вже називали — максимальний ступінь захисту коштів. Мінус, знову-таки, буде впиратися в вашу уважність, оскільки папірець досить просто втратити. Якщо будете тримати її в надійному місці, тоді до ваших Litecoin ніхто не добереться.

Веб-зберігання

Онлайн-майданчики для зберігання криптовалюта рідко відрізняються заточуванням під конкретну монету. Проте, Litecoin знаходиться на вершині, тому майже кожен сайт передбачив для неї адресу.

Вибір сервісу для онлайн зберігання LTC потребують невеликих витрат часу на вивчення майданчиків, тому що дуже просто наштовхнутися на фішингу та шахраїв.

Гаманець Holytransaction. Він інтуїтивно зрозумілий і досить швидко обробляє запити на проведення транзакцій. Крім цього можна використовувати Jaxx, який крім мобільного і десктоп-версії існує ще і в якості розширення для Google Chrome.

Якщо ви часто Трейд Лайткоіном, то можете відразу закидати його на свою біржу. Будь-то Poloniex або Bittrex, або інший майданчик — всі вони дозволяють зберігати і торгувати LTC, оскільки ця криптовалюта дуже затребувана.

Одна з причин, по яким ми не довіряємо онлайн-зберігання — це відсутність повної децентралізації та анонімності. На багатьох сайтах вам потрібно буде зареєструватися через електронну пошту, а для підтвердження транзакцій вони часто використовують якийсь центральний сервер. Крім цього, онлайн площадки часто піддаються атакам хакерів, тому немає ніяких гарантій збереження коштів.

апаратні гаманці

Єдине, в чому вони поступаються паперовому варіанту — це ймовірність поломки. Папір просто не ламається, хоча його можна порвати. В іншому апаратні гаманці також забезпечують дуже високий рівень захисту ваших Litecoin.

Сьогодні на ринку є 4 варіанти пристроїв: Ledger, Trezor, Keepkey, Digital Bitbox. Останні два ще свіжі, проте користуються великим попитом і виправдовують очікування користувачів. Безпека забезпечена декількома факторами:

 1. Обов’язковий введення пін-коду при підключенні до комп’ютера. Неправильний пін відключає пристрій. Три помилкових введення стирають всі дані.
 2. Мнемонічна фраза з 12 або 24 слів, яка є обов’язковою для відновлення даних, а також іноді може знадобитися для підтвердження дії.
 3. Кожне дії підтверджується на самому пристрої.

Крім безпеки, перевагами апаратних гаманців є можливість тримати гроші «при собі», зручність у використанні та можливість відновлення доступу до засобів, якщо дані були стерті. Головне, нікому не давайте доступ до мнемонічною фразі, інакше можна буде забути про свої гроші.

Недоліки — це можливість втратити пристрій, ймовірність поломки, а також висока ціна.

Безпека понад усе

Звичайно, Лайткоін, як і будь-яка інша криптовалюта, децентралізований і забезпечує анонімність використання. Зрозуміло, що базування LTC на блокчейне вже дає чималий рівень безпеки. Але людський фактор ніхто не відміняв, тому як і раніше багато що залежить від вас.

 1. Ніколи і нікому не передавайте приватний ключ.
 2. Обов’язково зашифруйте гаманець паролем.
 3. Створіть резервну копію ключів.
 4. Не полінуйтеся використовувати двухфакторную аутентифікацію, якщо вона передбачена.
 5. Будьте уважні до кожного файлу і програми, які завантажуєте на свій телефон або комп’ютер. Там може виявитися шкідливе ПЗ.
 6. Перевіряйте правильність введення адреси при відправці коштів.
 7. Використовуйте максимально складні паролі.

Ви повинні пам’ятати, що незалежно від того, що обіцяє розробник, збереження ваших коштів повністю лежить в ваших руках. Вам не буде кому поскаржитися в разі злому. У вас не буде можливості знайти кривдника. Один невірний крок, і ви втратите все Litecoin. А розробнику додатки або пристрої, насправді, буде все одно.

Підбиваючи підсумки

Існує помилкова думка, що Лайткоін можна спокійно зберігати в одному місці. Новачки чомусь думають, що можуть зібрати свої монетки в одному місці, нехай навіть на апаратній гаманці, і все буде відмінно.

Але вони постійно забувають, що з будь-яким з гаманців може трапитися що завгодно. Паперовий можна намочити, внаслідок чого розмиється фарба. Апаратний може зламатися і т.д.

Тому найголовніше правило, якого потрібно дотримуватися при виборі гаманця — розподіл коштів. Можете використовувати один вид, але нехай таких адрес буде кілька. Краще втратити 3 монети з 10, ніж всі 10.

Сьогодні більше не існує інших способів зберігання Лайткоінов. Як тільки з’явиться щось нове, на нашому сайті і сторінках у соціальних мережах обов’язково буде відповідна новина, тому чекаємо вас там.

До скорого!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector