Детально про те, як працює майнер біткоіни

Привіт, шановні читачі. Багатьох новачків, яких залучають криптовалюта, цікавить, що таке майнер біткоіни, і як з його допомогою видобуваються цифрові монети.

Щоб відповісти на всі основні питання, слід зазначити, що технології ніколи не стоять на місці. Процес розвитку неможливо зупинити. Це стосується і сфери криптовалюта. З моменту появи перших цифрових грошей Майнінг зазнав істотних змін і продовжує розвиватися далі. Однак можливість нового виду заробітку розбурхує уми багатьох людей і викликає у них питання про те, як стати Майнер.

Перш ніж переходити від теорії до практики і придбати обладнання для видобутку біткоіни, необхідно вибрати найбільш підходящий для себе варіант. Для цього потрібно знати основні апаратурні характеристики і розуміти, навіщо вони потрібні і на що впливають.

Основні характеристики обладнання для Майнінг біткоіни

Ключові параметри пристроїв для генерації цифрових монет, які слід враховувати при виборі:

 • швидкість хешування;
 • споживання енергії;

Під першим параметром розуміється кількість обчислень, яке обладнання здатне виконувати за одну секунду, намагаючись вирішити задачку. Він вимірюється мегашахах, гігашах і терахашах в секунду (Mh / s, Gh / s і Th / s).

Чим вище хеш-швидкість (в порівнянні з поточної середньої частотою хеша в мережі), тим більша ймовірність того, що ви завершите блок транзакцій.

Для порівняння параметрів обладнання для Майнінг біткойнов можна скористатися таблицею в Bitcoinwiki. На сторінці (https://en.bitcoin.it/) представлена ​​таблиця з приблизною інформацією про швидкість хешування різних апаратних засобів.

Не варто забувати, що вся ця обчислювальна потужність вимагає електроенергії, тому її споживання важливо враховувати при розрахунку прибутковості Майнінг. При виборі пристроїв не забудьте уточнити його потужність в ватах. Ви ж не хочете віддавати всі свої кровно зароблені монети в якості оплати рахунків за спожиту електроенергію.

Використовуючи ці два показники, можна визначити, скільки хеш ви отримаєте на кожен спожитий ват електроенергії. Для цього потрібно розділити кількість хешів на кількість ват.

Наприклад, якщо у вас є пристрій на 500 Gh / s потужністю 400 Вт, то це складе 1,25 Gh / s на Вт. Щоб зрозуміти які витрати спричинить за собою його використання потрібно обчислити витрати на електроенергію відповідно до ваших місцевими тарифами.

Однак тут слід враховувати і той факт, що в деяких випадках вам доведеться задіяти комп’ютер для запуску обладнання для Майнінг. А він теж споживає електрику, що слід враховувати при розрахунках рентабельності.

Устаткування для Майнінг біткоіни

Існують три основні категорії апаратних засобів для видобутку криптовалюта:

 • графічні процесори;
 • ASIC;
 • FPGA;

Майнінг за допомогою відеокарти

Перша категорія найменш потужних пристроїв — це ваш комп’ютер. Теоретично, можна використовувати процесор для ПК з метою видобутку біткойнов, але на практиці це не має сенсу, так як за сьогоднішніми стандартами він просто не здатний змагатися зі спеціалізованим обладнанням для генерації цифрових грошей.

Можна спробувати підвищити швидкість хешування за допомогою потужної відеокарти. Вони оснащені графічними процесорами і призначені для серйозних математичних розрахунків. Але навіть вони не здатні складе конкуренцію апаратним пристроям, які розробляються спеціально для Майнінг.

У 2017 році застосування процесорів комп’ютерів вже відійшло в минуле. Їм на зміну прийшло нове покоління пристроїв, без яких професійного Майнер просто не обійтися. Однак об’єднання декількох потужних сучасних відеокарт в пристрої під назвою ферма для манінга ще користується популярністю.

Справа в тому, що одна з приємних особливостей графічних процесорів полягає в їх широких можливостях. На відміну від інших пристроїв вони можуть використовуватися для видобутку різних альткоінов. Наприклад, Лайткоін (Litecoin) використовує зовсім інший алгоритм докази роботи під назвою Scrypt. Його мережа була оптимізована для можливості Майнінг процесорами і відеокартами. Це і забезпечило більшу популярність цієї монеті, так як привернув величезну кількість Майнер, у яких не було грошей на дороге обладнання для видобутку біткоіни.

Незважаючи на зростання складності мережі, прагнення до Майнінг біткоіни збереглося завдяки випуску так званих Асіка (ASIC), з яким перші дві категорії пристроїв просто не в змозі конкурувати.

Асіка для Майнінг біткоіни

Інтегральна схема спеціального призначення (ASIC) спеціально розроблена для однієї мети — Майнінг біткоіни. Оскільки ці пристрої створювалися спеціально для цього завдання, їх швидкість хешування приголомшує.

У продажу можна знайти широкий вибір подібних пристроїв, як нових, так і б / у. Потужність деяких з них вже досягає 110 Th / s (наприклад, Асік SP50).

Бажано, звичайно, прагнути купувати виключно нове обладнання, але багато початківці Майнер обмежені в засобах або просто бояться вкладати настільки значні гроші в цю покупку. В цьому випадку можна розглянути і придбання апаратури на вторинному ринку, але ви цьому випадку до вибору варто підійти більш відповідально і обережно.

Не забудьте також вивчити в інтернеті відгуки про тои чи іншої моделі, перш ніж приймати остаточне рішення.

FPGA пристрої для Майнінг біткоіни

Програмована користувачем вентильная матриця (FPGA) являє собою інтегральну схему, призначену для видобутку BTC. Воно дозволяє використовувати призначені для користувача настройки, тому і носить таку назву.

Оскільки вони спеціально створені для Майнінг, то вони пропонують підвищену продуктивність в порівнянні з процесорами і відеокартами.

Програмування їх принципової схеми здійснюється за допомогою зміни логіки роботи. У цьому процесі задіяні вихідний код і різні мови проектування, такі як VHDL. З їх допомогою здійснюється опис логіки того, як працює інтегральна схема.

Розрахунок рентабельності видобутку

Перш ніж купити пристрій, слід обчислити прогнозовану дохідність Майнера, використовуючи спеціальний калькулятор рентабельності. Подібних сервісів в інтернеті можна знайти багато. Буде потрібно ввести декілька параметрів, таких як:

 • вартість обладнання;
 • швидкість хешування;
 • потужність;
 • тарифи на електроенергію;
 • складність мережі
 • поточна ціна біткойнов;

Це дозволить дізнатися потенційний прибуток і період часу, який буде потрібно для повернення ваших інвестицій. Одним з ключових параметрів в цьому списку є складність мережі. Він визначає, наскільки складними для вирішення є математичні задачі, які дозволяють завершити черговий блок.

Цей параметр за останні роки значно зріс, оскільки все більш потужне обладнання для Майнінг виходить на ринок. Тому варто навіть злегка завищити його при введенні в калькуляторі, щоб дізнатися потенційну віддачу від інвестицій в найближчому майбутньому.

Запуск апаратури для Майнінг

Після того, як ви визначилися з обладнанням, буде потрібно підготувати його для початку роботи. Необхідно зробити наступні кроки:

 1. Завантажити програмне забезпечення.
 2. Завантажити стандартний біткойнов клієнт.
 3. Встановить програмне забезпечення для Майнінг.
 4. Приєднатися до пулу.

Завантаження програмного забезпечення

Залежно від вибору обладнання, необхідне для початку запустити призначене для нього програмне забезпечення. Як правило, при використанні графічних процесорів і FPGA потрібно хост-комп’ютер зі стандартним біткоіни клієнтом і програмним забезпеченням для Майнінг.

Стандартний біткоіни клієнт

Ця програма підключає ваше апаратне пристрій до мережі і дозволяє йому взаємодіяти з нею, в тому числі здійснювати транзакції і відстежувати ланцюжок блоків. Буде потрібно якийсь час, щоб завантажити всю блок-ланцюжок з самого початку. Програмне забезпечення (ПО) забезпечує ефективну передачу інформації між вашою апаратурою та мережею.

Не завантажуйте ПО з підозрілих і неперевірених ресурсів, щоб не занести на комп’ютер вірус або троян, яких в глобальній мережі гуляє величезна безліч.

Програмне забезпечення для Майнінг

ПО для видобутку криптовалюта необхідно для управління апаратурою в ході виконання нею своїх функцій — створення нових блоків шляхом вирішення складних математичних задач. Залежно від вашої операційної системи існує безліч доступних продуктів: для Windows, Mac OS X і т.д.

Вам також може знадобитися ПО для вашого Асіка, хоча деякі новіші моделі вже доступні з попередньо встановленими параметрами і всіма настройками. Досить просто підключити його до біткоіни мережі.

Приєднатися до пулу

Після всіх етапів підготовки і настройки можна приступати безпосередньо до Майнінг. Але не варто думати, що придбавши одне з сучасних пристроїв, ви зможете заробляти біткоіни більше, ніж Федеральна резервна система США друкує долари.

На жаль, так не вийде. Можливості реального заробітку в поодинці вкрай малі. У вас просто немає жодних шансів досягти успіху в цій справі, якщо ви не об’єднаєте свої зусилля з іншими учасниками. Кращим варіантом є приєднання до так званого пулу (pool). Подібні сервіси в інтернеті дозволяють Майнер об’єднувати потужність свого обладнання для підвищення продуктивності. Прибуток в цьому випадку ділитися між усіма учасниками пропорційно внесеній частки хеширования.

Детально про це ми поговоримо в окремій статті, де розглянемо питання вибору пулу і особливостей Майнінг криптовалюта таким способом.

джерело:

https://www.coindesk.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector