Що таке Destination Tag в Ripple при відправці коштів на біржу

Перекази між майданчиками

Транзакції працюють за одним і тим же принципом, незалежно від криптовалюта. Для перекладу потрібно знати адресу одержувача і вказати суму переказу. У деяких випадках потрібно сплатити комісію, встановивши її самому або вибравши із запропонованих варіантів. По суті, це не так сильно відрізняється від банківських переказів, за винятком самих особливостей.

Але якщо однією зі сторін перекладу є не звичайний користувач, а якась біржа, або будь-яка інша платформа, яка працює з тисячами акаунтів одночасно, даних для успішного перекладу потрібно більше.

Чого бракує

Крім звичайної інформації про суму та адресу гаманця, для деяких криптовалюта потрібно вказувати додатковий ідентифікатор. Так, наприклад, у Monero таким буде Payment ID, а для Ripple — Destination Tag. Призначення у них однакове, відрізняються тільки назви.

Тег призначення — це дев’ятизначну число, унікальне для кожного користувача. Зазвичай його запитують у відправника криптовалюта. Він є ідентифікатором конкретної транзакції, який дозволяє зарахувати монети на потрібний рахунок.

Деяким чином, це можна порівняти з банківськими переказами (але між рахунками, а не картами). Так, здійснюючи транзакцію між різними банками ви вказуєте адресу самого банку (найчастіше досить просто назви) та унікальний ідентифікатор одержувача, яким є номер рахунку.

Навіщо це потрібно

Популярні майданчики мають справу з тисячами користувачів, які проводять чимало транзакцій щодня. Особливо тут варто виділити сервіси, де багато хто навіть не виходять зі своїх акаунтів і чомусь аж цілодобово водять кошти з біржового рахунку на особистий і навпаки.

Створення унікального номера рахунку для кожного аккаунта вимагає зберігання більшої кількості сполучних даних. Сервера не завжди дозволяють це зробити, та й це вимагає більше витрат. Тому розробники Ripple додали можливість вказівки тега призначення при відправці коштів, який буде унікальним для кожного користувача.

Іншими словами, це майже той же гаманець. Тільки замість того, щоб привласнювати унікальну адресу кожному користувачеві, можна просто створити одне сховище для самого майданчика, а від нього вже розділити безліч ID, які допоможуть спрямувати кошти конкретній людині.

Тег потрібен не завжди

Проте, такий ідентифікатор не обов’язково вказувати при кожній транзакції. Як вже було сказано, найчастіше він використовується біржами, яким доцільніше створити один гаманець, присвоєний самій платформі, а користувачам роздавати лише теги призначення.

Але при прямих перекладах між особистими сховищами ці дані не будуть потрібні. Адже гаманцю присвоюється свою адресу. Якщо власник один і він не є директором майданчики, до якої прив’язаний цей рахунок, то немає сенсу боятися, що гроші не дійдуть, або ж їх отримає хтось інший.

Крім того, далеко не кожна платформа вимагає його вказівки. Наприклад, сховища Gatehub працюють без вказівки ідентифікатора. Також, багато онлайн сховища прив’язують кожному користувачеві унікальну адресу, а не тег призначення.

Щоб дізнатися, чи потрібно вказувати цю інформацію, вам потрібно ознайомитися з довідкою про проведення транзакцій по конкретної криптовалюта на самому майданчику. Розробники сайту зазвичай вказують цю інформацію. Якщо немає, то можете звернутися в технічну підтримку. Вони підкажуть вам, чи потрібно вказувати тег призначення і де його знайти на їх біржі.

Де знайти

Найактуальніше питання при цьому: як дізнатися тег призначення? Жодна біржа не надішле вам сполучення не електронну пошту з відповідним ідентифікатором. Але без нього транзакцію не провести.

Все залежить від майданчика. Якщо destination tag потрібен, то його можна дізнатися тим же способом, що і адреса для отримання платежу. Зайдіть в розділ Wallets, навпаки Ripple натисніть кнопку «Отримати» (Deposit). У вікні буде наступна інформація:

  • номер рахунку;
  • destination tag;
  • QR код для проведення транзакції;
  • мінімальна сума для зарахування (дуже рідко);
  • коротка інструкція по здійсненню транзакції.

Як вже було сказано, цифр всього 9, тому при введенні помилитися досить складно. Проте, краще просто скопіюйте цей ідентифікатор і вставте в потрібному полі для перекладу. Так ви зможете уникнути безглуздої ситуації з помилкою в одну цифру, яка призведе до відправки монет іншому користувачеві.

наслідки ігнорування

Багато на свою голову ігнорують вказівку тега призначення. Цього робити не потрібно, оскільки в такому випадку ви втратите свої кровно нажиті. Адже, крім спрощення організації роботи, дана інформація дозволяє дізнатися, яким саме одержувачу потрібно зарахувати монети.

Якщо ви не вкажете цю інформацію, то платіж буде зарахований на рахунок самого майданчика. Що це означає для вас? Що ви втратите гроші. Існує помилкова думка, що в такій ситуації можна звернутися в технічну підтримку і вказати їм всю інформацію по переводу, а також сказавши їм свій destination tag і тоді кошти все ж будуть зараховані.

Але насправді це не так. У випадку з банківськими переказами це можливо. Адже банки, крім іншого, мають в своєму розпорядженні персональну інформацію власників рахунків, а також секретне слово. Завдяки цьому вирішується безліч проблем з помилковими транзакціями.

Але з біржею ситуація інша. Так, деякі майданчики також мають вашу персональну інформацію (наприклад, Poloniex), але не забувайте, що особистий гаманець ніякої прив’язки до особистості не має. Відповідно, платформа не зможе дізнатися, чи дійсно ви були відправником.

Таким чином, відправивши монети без вказівки тега призначення ви просто трохи збагатите директорів сервісу. І це не можна назвати нечесним, адже на майданчику є відповідні попередження. Так що все впирається лише до уваги користувача.

Особливості

Використання такої системи значною мірою знижує всій мережі криптовалюта. Адже на біржах дійсно буває дуже багато перекладів, обробка кожного з яких займає багато часу.

Відсутність такого ідентифікатора вимагає перевірки кожного гаманця при здійсненні транзакції. Але завдяки його наявності всі засоби йдуть від декількох відправників на один аккаунт, що прискорює обробку транзакції. Подальше перенаправлення конкретного користувача за відповідним тегом проходить всередині біржі і на становище самої криптовалюта не впливає.

Єдиний істотний мінус — це як раз ймовірність втрати свого майна. Але цього можна уникнути, якщо просто бути уважним. Ніщо не заважає зайвий раз прочитати інструкцію по отриманню коштів на біржі і знайти там свій тег призначення. Тим більше, якщо це стосується грошей.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector