Electrum Bitcoin Cash: в чому заковика гаманця для біткоіни Кеш

З’явився — НЕ запорошився

Ще до офіційного появи біткоіни Кеш 31 липня 2017 року було оголошено про випуск Electron Cash. Перше помилкова думка — команда Electrum створила форк свого гаманця під хард форк біткоіни.

Насправді ж, розробники одного з найпопулярніших локальних гаманців біткоіни не причетні до створення псевдо ЕЛЕКТРУМ. Ці два додатки ніяк не пов’язані між собою. Хоча, інтерфейс програм дуже схожий, але зробити це зовсім нескладно.

Так, після Томас Воглін — розробник оригінального гаманця Електрум — попросив Jonald Fyookball взяти для їхнього продукту саме назва Electron, щоб користувачі помилково не почали звертатися з незрозумілими питаннями в підтримку Electrum.

Чому Томас проти?

Першопричиною такої реакції стало те, що його команда не збиралася підтримувати Bitcoin Cash. Крім того, одним з головних відмінностей двох цих продуктів є код. У Електрум він відкритий, а ось у Електрон — закритий. Це не дозволить перевірити його на наявність шкідливих частин.

Сьогодні закритий код — це величезна проблема для продукту на кріпторинке. Він не отримує довіри, у деяких відразу викликає погані асоціації. А все тому, що в закритому коді можуть бути заховані дані для фішингу.

Томас, як розробник успішного і популярного в масах кріптокошелька, природно, не хотів, щоб у разі виявлення шахрайства його проект також потрапив під роздачу. Тому він шукав шляхи вирішення проблеми, і найпростішою стало звернення до команди Електрон.

сумнівні переваги

Як новий проект, локальний гаманець біткоіни Кеш повинен був залучити велику кількість користувачів в найкоротші терміни. Тому, відвідавши сайт, ви практично відразу можете ознайомитися з його перевагами.

Якихось унікальних особливостей немає, але все ж він пропонує всі позитивні якості будь-якого кріптовалютного сховища:

  • безпека — все ключі зашифровані і зберігаються на вашому комп’ютері;
  • відновлення доступу через мнемонічну фразу;
  • швидка робота;
  • можливість експорту ключів;
  • захист від помилок в роботі;
  • спрощена перевірка платежів;
  • холодне зберігання;
  • наявність мультіподпісі.

Що ж перше кидається в очі? Що, незважаючи на відсутність зв’язку з Electrum, в описі переваг можна побачити таку назву. Це, як мінімум, викликає сумніви.

Було досягнуто згоди про перейменування щоб уникнути непорозумінь між розробниками, а також при спілкуванні з користувачами. Гаманець перейменований, а інформація на сайті надана некоректно.

Уважний користувач, після вивчення всіх даних, може зробити лише один висновок: гаманець і його сайт робилися на швидку руку, половина оформлена копіпастом. Крім цього, розвитком і підтримкою сайту ніхто не займається. Яка може бути мова про довіру?

Плюс в скарбничку команди Electrum

Незважаючи на те, що можливий зв’язок між двома гаманцями була розірвана, розробники локального гаманця біткоіни — Електрум все ж подбали про користувачів хард-Форк, а точніше, одного з його сховищ.

Так, того ж 31 липня 2017 року, в своєму твіттері вони повідомили кілька фактів. Попередження перша: «Electron Cash скопіює все гаманці Electrum в свою директорію». Іншими словами, Електрон отримає доступ до даних з Електрум.

Друге: «Jonald Fyookball не є реальною людиною». Саме від цього імені поширюються всі бінарні файли гаманця. Однак хто це, нікому невідомо.

Третє: «Не використовуйте ці два додатки на одному комп’ютері. Перед імпортом ключів слід вивести кошти з Electrum ». Значить, є ймовірність фішингу.

Які ж підстави для таких гучних заяв? Формула проста: команда Electrum просто вивчила код Електрон Кеш, у відкритих частинах якого вже було безліч неточностей. Тоді що можна говорити про закриті частинах?

Хто такий Jonald Fyookball?

Як сказано вище, від його імені поширюються бінарні файли Electron Cash. Більш того, після заяв Томаса Вогліна хтось під цим ім’ям відповідав на бажання останнього. Цей хтось висловився, що розуміє Томаса і його небажання бути якимось чином причетним до випуску шкідливого програмного забезпечення. Проте, Jonald заявив, що повністю впевнений в його коді.

Шляхом найпростішого дії — звернення до Гугл — можна дізнатися, що знайти інформацію про цю особистість дійсно складно. Більшість посилань відправляють на пости в твіттері Електрум. Але ніяких даних по репутації Jonald’а немає. Як можна довіряти сховища засобів, розробник якого нікому невідомий?

Все для користувачів

На сайті криптовалюта біткоіни Кеш Електрон є в списку сховищ. Проте, його ніхто не використовує. Люди вибирають будь-який інший спосіб роботи з BCC, але тільки не цей продукт. Швидше за все, слід завдячувати саме команду Electrum, які вчасно схаменулися і подбали про користувачів продукту, який їм не належить.

Якщо дана стаття була для вас корисною, підписуйтесь на наші групи в соціальних мережах і дізнавайтеся свіжі новини в сфері блокчейна першими.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector