Форк біткоіни 2017-2018: що це і як отримати

Згідно з розрахунками деяких аналітиків, в 2017 році біткоіни пережив 19 ФОРКОМ, результатом яких стала поява окремих віртуальних монет з набором індивідуальних відмінностей. У 2018 році планується більше число поділів — близько 50. Це пов’язано з планами випуску додатка, що дозволяє вносити правки в блокчейн і створювати нову криптовалюта кожному бажаючому, навіть без глибоких знань цій сфері.

Розробники впевнені, що поява ФОРКОМ біткоіни неминуче через недосконалість віртуальної монети. Мінус в тому, що більша частина «новоспечених» проектів створюється з бажанням заробити, а не усунути наявні недоліки криптовалюта. Нижче розглянемо, в чому особливості ФОРКОМ Bitcoin, чи варто їх боятися, які поділу відбулися в 2017 і 2018 роках, а також які плануються в майбутньому.

Що таке Bitcoin-форк?

Біткоіни монета і вилка

Якщо говорити просто, Bitcoin-форк — оновлений варіант блокчейн-ланцюга з новими правилами. Іншими словами, цей поділ ланцюжка на дві незалежні гілки, внесення правок в кріптовалютний код. Мета створення нового ФОРКОМ, як правило, бажання поліпшити характеристики вже існуючої віртуальної монети, створити більш ефективний продукт і, звичайно, заробити на ньому гроші.

Принцип поділу ланцюжка блокчейн можна привести на прикладі з мережевою грою, в якій бере участь багато людей з різних куточків планети. Наприклад, одна людина заявив про бажання змінити правила через їх недосконалість. Якщо решта учасників погоджуються з його доводами і приймають нові умови, останні вступають в силу і процес продовжується в звичайному режимі. У разі, коли з внесеними змінами погоджується тільки частина гравців, виникає дві паралельні версії з різними правилами. У випадку з криптовалюта такий розподіл називається форк.

Види ФОРКОМ біткоіни

Умовно Bitcoin-fork діляться на два типи:

 • М’який (софт) — в цьому випадку нові правила не призводять до утворення нової криптовалюта. Знову з’явилися і старі правила сумісні один з одним.
 • Жорсткий (хард) — створення нових правил без наявності сумісності. На відміну від минулого виду ФОРКОМ відгалуження ланцюжок несумісна зі старою і має інші умови роботи.

З моменту випуску в 2009 році біткоіни пережив багато поділів ланцюжка блокчейн, і перші спроби відбулися ще в 2013-му, але отримані криптовалюта мали окрему історію транзакцій, а самі Форк ставилися до категорії «м’яких». Успішне відділення (хард-форк) відбулося тільки в 2017 році, результатом якого став біткоіни Кеш. Детальніше про це поговоримо нижче.

Принцип появи ФОРКОМ Bitcoin

біткоіни Кеш

Головним недоліком біткоіни залишається низька масштабованість (пропускна здатність) мережі. У 2010 році творець віртуальної монети обмежив розмір блоку до 1 МБ, що призвело до зниження числа доступних транзакцій. З ростом популярності BTC ця особливість переросла в проблему. Через велике навантаження на мережу збільшився час перекладу, і підвищилася комісія. Якщо до 2015 року плата за операцію в мережі становила близько 0,01 долара, сьогодні цей показник (в середньому) 1 долар. Тож не дивно, що останніми роками виникають дискусії про внесення змін до існуючих правил і виникають все нові Форк.

Незважаючи на безліч зустрічей, які проводили розробники, вирішити проблему з масштабуванням довгий час не вдавалося. В кінці 2017 року розмір блоку все ж був збільшений до 2 Мб, але це лише частково вирішило проблему. У такій ситуації у учасників мережі є два виходи — змиритися з існуючими умовами або спробувати створити нові правила. Якщо розробнику оновлених правил вдається зацікавити інших користувачів, основна ланцюг розділяється на дві незалежні гілки. При збереженні життєздатності кожного з відгалужень з’являється нова криптовалюта, яка отримує індивідуальне назву і продовжує розвиток.

Причини появи Bitcoin-fork і нові можливості

біткоіни Голд

Поява Bitcoin-Форк обумовлено декількома причинами:

 • Зручність. За допомогою поділу блокчейн-ланцюга найбільш активний учасник вносить правки до діючих правил гри, змушуючи систему працювати на своїх умовах.
 • Отримання прибутку. Як зазначалося вище, створення нової криптовалюта відкриває шляхи для заробітку. Це головна причина створення Форк, через що багато хто з них виявляються неуспішними і залишаються в історії.

Можливість заробітку на Bitcoin-fork пояснюється тим, що після створення нової віртуальної монети ініціатор правил відразу приступає до Майнінг. Завдяки мінімальній складності мережі, йому вдається добути багато монет, поки у нього не з’являться конкуренти по створенню блоків. З ростом популярності Bitcoin бажаючих створити «свою» криптовалюта збільшилася, але 90% таких учасників ставлять завданням заробити, а не поліпшити систему.

Поява ФОРКОМ тим чи іншим чином діє на інших власників віртуальної валюти:

 1. Учасники мережі приймають нові умови в тому випадку, якщо створена криптовалюта буде краще вже існуючого біткоіни.
 2. Багато хто використовує назву Bitcoin для залучення уваги для свого ICO. Проект нецікавий, поки в ньому раптом не промайне назву вже знайомого світу Коін.
 3. Поява успішного ФОРКОМ може привести до зміни ставлення до базової віртуальної монеті і навіть падіння її курсової вартості.
 4. Відкривається шанс для заробітку знову з’явилася криптовалюта шляхом Майнінг і подальшого продажу зароблених коинов.

У чому небезпека Bitcoin-форк?

біткоіни Даймонд

Перед тим, як отримати форк біткоіни, в кріптовалютном співтоваристві ведеться багато роздумів з приводу майбутнього нової і вже існуючої віртуальної монети. Так було і до появи біткоіни Кеш, про який було тисячі негативних висловлювань. Вважалося, що такий хард-форк може привести до зниження курсу Bitcoin і втрати грошей вже існуючими власниками. На практиці нова криптовалюта зайняла міцні позиції і майже не вплинула на успіх «батька».

Головний ризик створення Форк полягає в шахрайстві. Один із прикладів — створення біткоіни Платинума, про який велося багато дискусій, але на практиці нічого не сталося. Ще одна небезпека — поява криптовалюта з явно заниженою ціною або підробленими гаманцями для перекладу оригінального біткоіни і подальшого отримання нової віртуальної монети.

Третій ризик — зниження курсової ціни. Наслідки появи нового ФОРКОМ важко спрогнозувати. У разі успіху нового проекту стара віртуальна валюта може втратити актуальність і ціну. Ось чому учасники мережі тримають «руку на пульсі» і оцінюють настрою кріптовалютного спільноти відразу після появи нової віртуальної монети.

Щоб зменшити ризики, важливо вивчити розробників ФОРКОМ, дізнатися про наявність інших схожих проектів у творців, поцікавитися дорожньою картою розвитку. Чим більше інформації отримано про відгалуженні біткоіни, тим краще. Якщо зазначені відомості є загальнодоступними, запланований хард форк з великою часткою ймовірністю буде реалізований.

В період розвитку нового ФОРКОМ біткоіни варто пройти такі кроки:

 1. Перекинути біткоіни на надійний гаманець з персональними шифрувальними кодами (як варіант, можна використовувати апаратний гаманець).
 2. Колишній ключ розмістити в сховище з підтримкою ФОРКОМ. Щоб дізнатися, який гаманець буде приймати нову криптовалюта, можна зайти на офіційний сайт проекту або в обмінні пункти, які планують співпрацю з знову з’явилися Коін.

Один з варіантів — розміщення віртуальних монет на біржовому майданчику, який бере участь в форкінге. У такій ситуації всі питання вирішуються без участі власника монет. Небезпека в тому, що витяг коинов відбувається на умовах біржі. Але навіть при таких діях важливо завести біткоіни в новий гаманець з оновленими ключами для доступу, що знизить ризики втрати накопичень.

Форк біткоіни 2017 і 2018 років

Тепер розглянемо деякі Форк біткоіни 2017 років. Для зручності зведемо їх в таблицю.

Назва криптовалютачас появиопис
Bitcoin Cash (BCH)1.08.2017Це перший хард форк біткоіни, який продовжує розвиватися і на 7 квітня 2018 року обіймає 4-й рядок серед найбільш популярних криптовалюта з капіталізацією в 10,7 мільярдів доларів і курсом 630 доларів за одну монету. Головна особливість коін полягає в збільшенні розміру блоку з 1 до 8 МБ, що дозволило підняти число транзакцій до 56 і знизити розмір комісійних платежів.
Bitcoin Classic (BCL)1.08.2017Цей форк з’явився одночасно з Кешем, але так і не прижився в кріптовалютной мережі. Віртуальну валюту важко знайти на біржових майданчиках, а загальне число транзакцій всього дві. До особливостей криптовалюта відноситься можливість регулювання складності EDA, що дозволяло учасникам мережі переходити між вузлами мережі. 10 листопада 2017 року проголошено про повне закриття проекту.
Bitcoin Gold (BTG)24.10.2017Ця криптовалюта відноситься до успішних ФОРКОМ біткоіни, який розвивається і на сьогоднішній день. Його плюс полягає в можливості Майнінг на відкритих, завдяки заміні стандартного алгоритму на Equihash. На 7 квітня 2018 року курс цієї віртуальної монети дорівнює 40,57 доларам, а розмір капіталізації становить 690 мільйонів доларів.
Bitcoin Diamond (BCD)24.10.2017На відміну від біткоіни, кількість монет зросла до 210 млн монет. Це означає, що кожен власник оригінальних коинов Bitcoin отримує на руки вдвічі більше криптовалюта. Розробники мають на меті зменшити комісійні платежі, підвищити швидкість проведення операцій і зробити монету доступніше для людей. На 7 квітня 2018 року вартість віртуальної монети 17,42 долара. При цьому BCD не користуються великим попитом у Майнер.
UnitedBitcoin (UBTC)12.12.2017Цей хард форк стався 12 грудня 2017 го, а наступна фаза — в перший місяць 2018 го (3 січня). На поточний момент мережа тільки розвивається, створюється нова система з підтримкою розумних контрактів. В основі нової криптовалюта на 100 відсотків лежить Bitcoin. Базові параметри, такі як число монет, швидкість створення блоку, а також протокол PoW не змінюються. Курс криптовалюта станом на 7 квітня 2018 го дорівнює 10,52 доларів за монету, а добовий обсяг угод становить 243 тисячі доларів.
Bitcoin Hot (BTH)12.12.2017Особливості цього ФОРКОМ полягають в розподілі монет за курсом 1 до 100, збільшенні числа коинов до 2,1 мільярда, а також зміну алгоритму на BTCash. Крім того, блок виріс до 16 мегабайт, а на його формування витрачається 60 секунд. Додаткові плюси криптовалюта — здатність роботи зі смарт-контрактами, zkSnarks і іншими системами. Курсова ціна на 7.04.2018 — 3,56 доларів за одну монету.
Super Bitcoin (SBTC)12.12.2017Ще один форк, який з’явився в кінці минулого року. Проект продовжує існувати, завдяки гарній задумом розробників. Їм вдалося зробити криптовалюта з підтримкою лайтінінга, розумних контрактів і 0-го докази, а обсяг блоку виріс до 8 мегабайт. Сумарна емісія складе 21,21 мільйон монет. Вартість SBTC на 7 квітня 2018 го становить 9,91 долар. Обсяг торгів за добу дорівнює 133,6 тисячам доларів.
ABitcoin (ABTC)12.12.2017Віртуальна валюта розподіляється в співвідношенні 1 до 100. Її особливості — підтримка розумних контрактів з можливістю проведення великого числа операцій, ERC20, наявність протоколу обміну та інших корисних опцій.
BitcoinX (BCX)12.12.2017На відміну від інших ФОРКОМ, тут розподіл коинов відбувається за курсом 1 до 10 000. Ще одна особливість — поява нового виду консенсусу DPoS, впровадження якого планується на 2019 рік. На даному етапі діє GPU-Майнінг. На сьогодні (7.04.2018) курс BCX невеликий і дорівнює 0,0056 доларам, а обсяг торгів за 24 години всього 144 тисячі доларів.
Oil Bitcoin (OBTC)12.12.2017Тут застосовується механізм PoS, що забезпечує підвищення швидкості торгів і продажу цінних паперів (акцій). Форк створений окремою спільнотою. Додаткових відомостей про проект і його розвитку поки немає.
Lightning Bitcoin (LBTC)19.12.2017Розподіл нових коинов проводиться в співвідношенні 1 до 1. Величина блоку становить 2 мегабайта, а в ролі механізму консенсусу застосовується DPoS. Переваги ФОРКОМ — збільшення швидкості операції, підвищення рівня децентралізації і впровадження розумних контрактів. За заявою розробників, їм вдалося поєднати біткоіни і Ефіріум. Блок створюється за 3 секунди, а число віртуальних монет 21 мільйон. Курс на 7 квітня 2018 року — 0,004 долара.
Bitcoin Stake (BTCS)23.12.2017Нові Форк з’являються в співвідношенні 1 до 100. Проект знаходиться на етапі розвитку, а загальне число монет становить 2,012 мільярда. З цього числа 0,2 млрд відправляються у вільний продаж, а частина, що залишилася — на pre-Майнінг.
Bitcoin God (GOD)27.12.2017За заявою розробників, це незалежна віртуальна валюта з більшою пропускною здатністю і іншою моделлю видобутку віртуальної валюти — PoS. Курсова ціна 11,1 долар на 7 квітня 2018 року.
SegWit2x (B2X)28.12.2017Проект планувався ще на середину листопада, але реалізувати його вдалося тільки до кінця року. Емісія дорівнює 21 млн монет, а попередній Майнінг склав 5 мільйонів. Розмір блоку дорівнює 4 Мб, швидкість створення дорівнює 2,5 хвилинам, алгоритм Х11. Курс 36,17 доларів (на 07.04.2018).

Як видно, найбільш активним виявився грудень 2017 року, протягом якого з’явилося більше десятка різних ФОРКОМ (в таблиці відображені тільки основні). Також з’явилися біткоіни Uranium, Pizza, All і інші.

Процес створення Форк продовжився і в 2018 році. Виділимо деякі з них:

 1. Bitcoin Cash Plus (BCP). Курсова ціна віртуальної монети становить 1,69 доларів за монету. У процесі створення розробники комбінували дві криптовалюта — біткоіни Голд і Кеш.
 2. Bitcoin Rhodium (BTR). Вдень появи нової віртуальної монети вважається 10.01.2018 року. Завдання створення полягає в наданні суспільству надійного інструменту для інвестування.
 3. Bitcoin Smart (BCS). Дата виходу орієнтовно 19.01.2018. Загальна емісія дорівнює 2,1 мільярда коинов, а величина блоку 8 мегабайт. Підтримуються смарт-контракти, алгоритм Equihash.
 4. Bitcoin Interest (BCI) — форк з можливістю внесення змін до кожен блок. Дата впровадження 20.01.2018 года.Работает на технології SegWit, передбачена опція збереження. Розробники обіцяють платити за зберігання криптовалюта.

Крім уже перерахованих, в 2018 році з’явилися і інші Форк біткоіни — Lite Hush (16.01.2018). Atom (24.01.2018), (30.01.2018), Private (28.02.2018) та інші.

Що може статися з Bitcoin через такого числа ФОРКОМ?

біткоіни Інтерест

У 2017 і 2018 роках з’явилося безліч ФОРКОМ, здатних в перспективі конкурувати з біткоіни. На даний момент BTC нічого не загрожує, адже велика частина відгалужень не приживається, а консервативне суспільство схильне довіряти вже перевіреним інструментам для інвестицій. Єдиним реально успішним проектом залишається Bitcoin Cash, який, не дивлячись на певні успіхи, поки не готовий конкурувати з «батьком». Що стосується майбутнього, тут загадувати складно. Підвищення розміру блоку біткоіни до 2 Мб тільки тимчасово вирішило проблему. З ростом числа користувачів труднощі з масштабуванням знову вийдуть на перші ролі і тоді Bitcoin цілком може замінити інша криптовалюта або його форк.

Огляд деяких ФОРКОМ біткоіни в відео нижче:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector