Гаманець для Ефіріум Класик (Ethereum Classic) — як створити

Гаманець Ефіріум Класик — спеціальне сховище (програма, додаток, сервіс, пристрій), передбачене для зберігання, отримання та відправки віртуальної монети ETC. Після хардфорка Ethereum в 2016 році і появи монети ETC багато хто виявив бажання вкласти гроші в Класичний Ефір. Головною проблемою став вибір гаманця для зберігання віртуальної монети. Багато гаманці, які підходили для ETH, не можна було використовувати для Ефіріум Класик. Нижче виділимо гаманці, які можна використовувати для ETC, розглянемо їх особливості, а також наведемо коротку інструкцію з користування.

Як створити десктопний гаманець для Ethereum Classic?

Гаманець із позначкою Ефіріум Класик на тлі ноутбука

Десктопні гаманці — спеціальні програми, які встановлюються на комп’ютер і дають користувачеві повний контроль над приватними ключами. До плюсів таких сховищ відноситься широкий функціонал, надійний захист від злому і зручність користування. Нижче розглянемо кілька варіантів таких гаманців для Ефіріум Класик.

Ethereum Classic Geth

Файли з гаманцем Ethereum Classic Geth, доступні для скачування
Сторінка для завантаження гаманця Ethereum Classic Geth

Гаманець Geth Classic — програма, що встановлюється на ПК і дозволяє зберігати віртуальні гроші ETC у себе на комп’ютері. Гаманець доступний для скачування на сайті github.com/ethereumproject/go-ethereum/releases. На 14 вересня користувачам доступна версія 5.5.1 для різних операційних систем. Установка проходить в стандартному режимі, після чого можна користуватися сховищем для накопичення і проведення транзакцій з ETC. Відразу відзначимо, що цей варіант не підійде для початківців користувачів через складність роботи. Але для досвідчених користувачів мережі він є хорошою знахідкою.

EthCore’s Parity

Сторінка для скачування гаманця EthCore's Parity
Варіанти для скачування гаманця EthCore’s Parity

Ще один гаманець, який можна використовувати в якості основного сховища для віртуальної валюти ETC — EthCore’s Parity. Завантаження програми є з офіційного сайту за посиланням parity.io/ethereum/#download. У нижній частині сторінки в розпорядженні гостей є три варіанти версії — стабільна, бета (з додатковими функціями і поліпшеною продуктивністю), а також Nighty (програмна збірка).

Це надійний гаманець для Ethereum Classic, який має головну перевагу — він швидший порівняно з Geth. Процес створення гаманця має наступний вигляд:

 1. Завантажуємо програму і встановлюємо її на комп’ютер. Ця процедура займає не більше кількох хвилин.
 2. Прямуємо в папку з встановленим гаманцем. Вона знаходиться за адресою Program Files. Там знаходимо директорію Ethcore, а в ній назву самого гаманця Parity.
 3. Робимо ярлик з назвою parity.exe і додаємо його в зручне для себе місце.
 4. Входимо в параметри знову доданої посилання і коригуємо характеристики пуску гаманця. Зокрема, підсумковий запис після правки має наступний вигляд: Program Files \ Ethcore \ Parity \ parity.exe —chain classic.
 5. Входимо в гаманець, натиснувши на скоригований ярлик.
 6. Чекаємо, доки відбувається синхронізація ланцюжка блокчейн. Цей процес займає небагато часу, адже загальний розмір blockchain BTC на 13 вересня 2018 року становить 93 Гб.
 7. Інсталюємо браузер Хром і вводимо http: // localhost: 8080 / і входимо в гаманець Ефіріум Класик.
 8. Далі змінюємо параметри проксі-сервера.

Останній розділ вимагає детального пояснення. Щоб змінити параметри проксі-сервера, необхідно:

 1. Прямуємо в секцію налаштувань браузера.
 2. Переходимо по посиланню додаткових налаштувань, а далі в розділ «Мережа».
 3. Вибираємо в списку варіант зі зміною налаштувань.
 4. У властивостях Мережі прямуємо в настроювальний розділ, далі в розділ зміни характеристик локальної мережі.
 5. Вибираємо застосування авто-настройки.
 6. Додаємо рядок http: // localhost: 8080 / proxy / proxy.pac і зберігаємо зміни.

Тепер переходимо по посиланню http: //home.parity/ і робимо новий акаунт. На цьому етапі потрібно придумати надійний пароль. Краще використовувати генератор паролів.
Щоб гарантувати більшу безпеку, додаємо в посилання запуску гаманця додаткові ключі. При цьому підсумкова рядок повинна мати такий вигляд: Program Files \ Ethcore \ Parity \ parity.exe —chain classic —dapps-user user —dapps-pass pass.

Як відкрити онлайн-гаманець для Ефіріум Класик — варіанти

Цифрова емблема Ефіріум Класик

Хороший спосіб зберігати віртуальну валюту ETC для частого проведення операцій — створити онлайн-гаманець. Такі гаманці знаходяться на окремих сервісах, що не вимагає скачування програми на комп’ютер і зберігання ланцюжка блокчейн на жорсткому диску. Створюючи онлайн-гаманець для Ефіріум Класик, користувач отримує доступ до віртуальної валюті з будь-якого ПК (без прив’язки до конкретного комп’ютера). При цьому функціонал і рівень безпеки нижче, ніж в десктопних гаманцях, але цього достатньо для надійного зберігання Класичного Ефіру. Нижче розглянемо кілька варіанти таких гаманців.

Classic Ether Wallet

Сторінка онлайн-сервісу, на якому можна завести гаманець для Ethereum Classic
Сторінка майданчики, на якій можна створити Classic Ether Wallet

Сховище Classic Ether Wallet являє собою аналог офіційного клієнта для Ефіріум, відомого під назвою MyEtherWallet. Для відкриття гаманця йдемо по посиланню ethereumproject.github.io/etherwallet/. Тут вже в центральній частині сторінки система пропонує створити новий гаманець для ETC. Користувачеві відразу пропонується вести пароль, який шифрує приватний ключ. Надалі саме цей набір символів в комплексі з секретним ключем дозволяє розблокувати гаманець і отримати доступ до віртуальних монетам.

Набір функцій в Classic Ether Wallet аналогічний тому, що запропонований в Форк. При цьому користувачам доступно два варіанти гаманця — для браузера (онлайн-варіант) і для ПК. Найбільшим попитом користується перший вид гаманця, який створений спеціально під Гугл Хром.

Розглянемо, як відкрити гаманець Ефіріум Класик:

 1. Переходимо по посиланню ethereumproject.github.io/etherwallet/.
 2. Вказуємо пароль для гаманця. Надалі рекомендується застосовувати Keystore, за допомогою якого простіше зберігати паролі.
 3. Отримуємо громадський і особистий ключ.
 4. Вводимо в роботу гаманець одним із запропонованих варіантів (наприклад, за допомогою приватного ключа).

Сховище Classic Ether Wallet зручно в застосуванні і легкий в установці. Єдине питання стосується безпеки віртуальних монет на гаманці. Так, 30 червня 2017 го зловмисники зламали такий гаманець і вкрали близько 300 тисяч доларів в еквіваленті Ефіріум Класик. Після цього новостей про крадіжки не було.

MyEtherWallet

Головна сторінка ресурсу myetherwallet.com
Інтерфейс платформи myetherwallet.com

Ще один доступний гаманець для Ефіріум Класик — MyEtherWallet. Це перша версія гаманця, про який говорилося вище. MyEtherWallet позиціонується як офіційний гаманець для ETH, але він підходить і для зберігання інших монет, які працюють на протоколі ERC20. Багато учасників кріптовалютной мережі називають це сховище найбільш зручним для користувачів, які одночасно володіють двома криптовалюта — ETC і ETH.

До плюсів гаманця відноситься надійність, простий інтерфейс, популярність серед користувачів, а також мультивалютність. Щоб відкрити гаманець Ethereum Classic, необхідно перейти за посиланням myetherwallet.com. Принцип створення аналогічний тому, що описаний вище. Для зручності відразу вибираємо російськомовний інтерфейс, щоб виключити неправильну інтерпретацію деяких термінів.

Головне завдання — придумати надійний пароль, адже саме від нього залежить збереження віртуальних монет. Тут потрібно дотримуватися наступних правил (вони підійдуть і для Classic Ether Wallet):

 1. Число символів від 9 і більше. Експерти рекомендують використовувати не менше 15.
 2. Включаємо в пароль великі і малі літери для більшої складності.
 3. Застосовуємо числа і букви.
 4. Комбінація не повинна мати зв’язку з якимись подіями або датами народження.

Придуманий код рекомендується зберегти в окремому місці або записати. На останньому етапі система пропонує переписати або надрукувати особистий ключ на папері. Як зазначалося в Classic Ether Wallet, пропонується кілька варіантів входу в гаманець:

 1. Через MetaMask — браузерні розширення, через яке можна отримати доступ до грошей.
 2. За допомогою апаратних гаманців (наприклад, Ledger або Trezor).

Перевага MyEtherWallet і Classic Ether Wallet в тому, що вони інтегруються з апаратними гаманцями:

 1. Із застосуванням Keystore. В цьому випадку доступ до віртуальних монетам можна отримати за допомогою коду, що відображається при реєстрації.
 2. Через приватний ключ або сид-фразу. Це найбільш простий варіант доступу до гаманця. Для безпеки потрібно подбати про збереження зазначених даних в надійному місці і недоступності для сторонніх осіб.

Щоб використовувати MyEtherWallet для зберігання ETC, досить перемкнутися на Ефіріум Класик в відповідному меню в правому верхньому куті. Відразу після цього система направляє в блокчейн ETC і дозволяє працювати з цікавить віртуальної монетою.

Апаратний гаманець Ефіріум Класик

Установка пін-коду на апаратному гаманці

Не меншим попитом користуються апаратні гаманці — спеціальні девайси, які можна використовувати для зберігання різних видів віртуальних монет, в тому числі і ETC. Перевага пристрою укладає в тому, що цей продукт завжди знаходиться під рукою і не має прямого зв’язку з Інтернетом. Завдяки цьому, апаратний гаманець забезпечує навіть кращий захист, ніж локальний гаманець Ethereum Classic. Єдиним недоліком залишається висока вартість, яка часто відлякує власників криптовалюта.

Ledger Nano S

Апаратний гаманець Ledger Nano S в руці

Популярним виробом для зберігання криптовалюта є Ledger Nano S (офіційна сторінка — ledger.com/products/ledger-nano-s). Його особливості — підтримка Ефіріум Класик, невеликі розміри, а також зручність управління. Якщо такий гаманець вкрадуть, отримати доступ до грошей без знання спеціального PIN-коду не вийде. У разі втрати гаманця проблем також не буде. Досить купити аналогічний пристрій, вказати правильне кодове слово і отримати доступ до монетам.

Як зазначалося, апаратний гаманець відрізняється високим ступенем захисту монет, адже приватний ключ завжди біля користувача криптовалюта. Підтвердження операції в мережі відбувається за допомогою кнопок, тому навіть при наявності зараження в ПК заволодіти PIN-кодом у зловмисників не вийде.

Багато хто задає питання, як створити такий гаманець для Ефіріум Класик. Тут принцип настройки ідентичний для всіх віртуальних монет. Алгоритм дій наступний:

 1. Підключаємо новий прилад до ПК за допомогою дроту, який поставляється в комплекті.
 2. Чекаємо вітання на дисплеї і тиснемо дві кнопки, які запитуються пристроєм.
 3. Вибираємо налаштування нового гаманця (тиснемо на праву клавішу).
 4. Вказуємо ПІН-код за допомогою кнопок, після чого повторюємо його.
 5. Записуємо кодову фразу в спеціальну таблицю (йде в комплекті). У фразі 24 слова, тому потрібно бути уважним.
 6. Прописуємо два слова, які вимагає прилад. Це підтверджує, що користувач правильно розібрався з принципом роботи.
 7. Лист з кодовою фразою надійно зберігаємо, щоб уникнути втрати.

Trezor

Апаратний гаманець Trezor крупним планом

Ще один популярний апаратний гаманець — Trezor (офіційний сайт — trezor.io). Його особливість — підтримка близько 690 криптовалюта, що робить гаманець зручним засобом для зберігання віртуальних грошей. При цьому сховищі може зв’язуватися з іншими гаманцями через розширення браузера Chrome, за допомогою менеджера на Android, через веб-міст або інструменти Python.

Перед тим, як відкрити і налаштувати гаманець для Ethereum Classic, потрібно завантажити нове програмне забезпечення. Після цього слідуємо підказкам на екрані. Спочатку система пропонує відновити або створити новий гаманець. Вибираємо останній варіант.

Після увімкнення з гаманцем для Ефіріум Класик Trezor необхідно враховувати такі нюанси:

 1. Установку бажано почати з веб-клієнта Трезор Бридж, що працює з різними браузерами. Весь процес проходить автоматично після комутації вироби з ПК.
 2. Придумуємо ПІН-код з 4-х цифр, який в подальшому застосовується для доступу до гаманця. Введення символів виробляється на ПК, але в подальшому для отримання доступу до апаратного сховища вибір здійснюється за допомогою кнопок. При цьому вводити PIN доведеться два рази.
 3. Перед початком роботи важливо створити резервну копію гаманця. На цьому етапі система пропонує запам’ятати спеціальну фразу, що складається з незв’язаних між собою слів. Надалі з її допомогою можна відновити доступ до гаманця. Важливо врахувати, що ця інформація показується тільки на одному етапі установки, тому її необхідно записати відразу.

В цілому процес налаштування сховища Трезор не складає труднощів — досить слідувати інструкціям і відразу записуйте їх.

Як створити мобільний гаманець для Ефіріум Класик — варіанти

Гаманець для зберігання Ефіріум Класик на смартфоні

Користувачам, які часто проводять транзакції з криптовалюта, підійдуть мобільні гаманці. Це програми, які встановлюються на телефон користувача, мають досить широкий функціонал і забезпечують непоганий рівень безпеки. Розглянемо найбільш затребувані сховища.

Trust Wallet

Меню гаманця Trust Wallet
Інтерфейс мобільного клієнта Trust Wallet

За заявою користувачів ETC, непоганим гаманцем є Trust Wallet. Його переваги полягають в легкості установки, простому інтерфейсі, можливості придбання монет через додаток і легкості застосування. Крім того, тут передбачений російський інтерфейс, є можливість створення резервної копії та роботи через браузер. Гаманець підтримує багато віртуальні монети, в тому числі Ефіріум Класик. Мінус в тому, що тут не передбачено 2-факторної авторизації і не створюється сид-фраза для відновлення доступу до гаманця.

Офіційний сайт сховища — ru.trustwalletapp.com. Завантажити його для Андроїд можна за посиланням — play.google.com/store/apps/details?id=com.wallet.crypto.trustapp.

Тепер розглянемо, як створити гаманець для Ефіріум Класик за допомогою Trust Wallet:

 1. Завантажуємо і входимо в додаток. Система відразу пропонує два шляхи — зробити нове сховище або імпортувати старе. Вибираємо перший варіант.
 2. Система пропонує зробити резервну копію пароля — робимо її. Для цього тиснемо на клавішу «Бекап Гаманця».
 3. Придумуємо пароль для надійного зберігання віртуальної монети.

Після входу користувач отримує доступ до основних функцій — балансу, можливості покупки монет і перерахування коштів на інші гаманці.

Guarda Wallet

Сайт гаманця Guarda Wallet
Сторінка офіційного сайту гаманця Guarda

Гаманець Guarda Wallet — надійне і зручне сховище для ETC і ряду інших віртуальних монет. З його допомогою можна купувати, пересилати, а також отримувати BTC. Приватний ключ власника надійно захищений від сторонніх, що гарантує збереження коштів. Офіційний сайт, де можна скачати гаманець для операційної системи свого телефону (Android або iOS) — guarda.co/wallet/etc. Процес установки простий і схожий на той, що описаний вище, тому не будемо зупинятися на ньому докладніше.

Jaxx

Оформлення клієнта Jaxx
Меню мобільного гаманця Jaxx

Користувачам кріптовалютной мережі добре відомий мультивалютний гаманець Jaxx, який можна встановлювати на різні операційні системи (для телефонів, ПК). Крім того, є також браузерні варіант гаманець. Офіційний сайт гаманця, де його можна скачати — jaxx.io/.

З плюсів виділяється можливість роботи з багатьма популярними віртуальними монетами, локальне зберігання криптовалюта на ПК, підтримка популярних ОС і швидкий внутрішній обмін.

Коротко розглянемо, як створити гаманець для криптовалюта Ефіріум Класик:

 1. Викачуємо додаток, після чого активуємо інсталяційний файл.
 2. Вивчаємо угоду користувача і приймаємо його.
 3. Вибираємо створення нового гаманця.
 4. Визначаємося з способом установки. Тут система пропонує два варіанти — Експрес або Кастом (для просунутих). Краще використовувати перший варіант.
 5. Вибираємо криптовалюта ETC (можна встановити кілька віртуальних монет).
 6. Тиснемо на кнопку «Відкрити мій гаманець».
 7. Робимо резервну копію і користуємося гаманцем.

Вище ми розглянули, як створити гаманець Ethereum Classic для різних типів гаманців. Якщо виходити з позиції надійності, краще використовувати десктопні або апаратні сховища. Що стосується зручності, тут більше підійдуть онлайн або мобільні гаманці. При цьому остаточний вибір залишається за власником криптовалюта.

Відео про гаманець MyEtherWallet для Ефіріум Класик:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector