Maker криптовалюта: можливість використання, залежність вартості від транзакцій

Що таке MKR?

Сьогодні ми поговоримо про те, що таке Maker криптовалюта, і чим вона відрізняється від інших. MakerDAO — вважається одним з важливих стартапів для кріптопространства. Це децентралізований інструментарій для створення стабільного токена, що дозволяє підтримувати значення певного цінового порога, гарантованого конструкцією механізму. Іншими словами це означає, що за допомогою MakerDAO можна створити токен, захищений від жорсткої волатильності курсу.

Подібний стійкий токен, наприклад, завжди буде коштувати більше 1 долара США, що дозволить людині зберігати свої кошти в таких стабільних токенах замість ризиків, які недавно торкнулися, здавалося б, нерухомого гіганта Tether (USDT).

І як багато хто з кращих блокчейн-проектів, Maker (MKR) за своєю суттю складний і тому вимагає докладного пояснення, щоб повністю зрозуміти.

MKR — це токен-утиліта з невеликою особливістю. Щоб зрозуміти, що це, перш за все необхідно дізнатися, що таке Stablecoin, і як токен MKR разом з Dai, вписуються в це широке визначення.

Що таке Stablecoin?

Коротше кажучи, Stablecoin — це тип криптовалюта, що має фіксовану вартість.

У випадку з Dai, під виглядом Maker, це токен, який виражений в доларі США, починаючи з 1 долара США. Тобто це означає, що Dai має м’яку прив’язку 1: 1 USD (але не постійно прив’язаний до долара США).

До цих пір більшість stablecoin’ов працювали аналогічно боргової документації. Тобто, розробники stablecoin утримують рівно 1 долар за кожну випущену монету. Проте, критики сприймають це як помилковий протокол, оскільки монети фактично в такому випадку є векселями, які дуже схожі на валюту.

Це призводить до того, що монета стає більш централізованої і залежить від контрольованих урядом валют — результат, який зовсім не схожий на більшість децентралізованих кріптовалютних платформ, що функціонують в даний час на кріптовалютном ринку.

На щастя, Dai існує як stablecoin, який не залежить строго від будь-якої іншої валюти, а MKR — це волатильний управлінський токен.

Як працює Maker?

Maker — це децентралізована автономна організація, побудована на Ethereum, на якій і працює токен MKR разом з Dai.

Це відмінний приклад того, як багато вражаючих продуктів і послуг, люди можуть створити за допомогою смарт-контрактної платформи Ethereum. По суті, Maker існує для зниження волатильності ціни Dai по відношенню до долара США.

Наприклад, коли ви створюєте 100 монет Dai за допомогою ваших ефірних засобів, вартістю 150 доларів, ефір буде прив’язаний до забезпеченої боргової позиції (CDP), яка в основному представляє собою програму, що дозволяє смарт-контракту на Maker відкладати ваш капітал.

Варто вам обміняти свої 100 монет Dai, як вам буде виплачений ефір, вартістю в 150 доларів, але Dai буде «спалений» в рамках цього процесу.

Як працює токен MKR?

Тепер, коли ми розуміємо основний посил токена Dai і як це все влаштовано, ми можемо детальніше розглянути те, як токен MKR вписується в картину.

Maker працює як управлінський токен або токен-утиліта, який також функціонує в якості ресурсу рекапіталізації для мережі Maker.

Утілітний аспект MKR заснований на концепції, що це єдиний токен, який можна використовувати для оплати зборів за створення CDP для створення Dai. Фактично, в обігу перебуває близько 530 000 MKR, і всякий раз, коли вони використовуються для оплати зборів, MKR витрачається і спалюється.

Оскільки все більше і більше MKR спалюється, його цінність буде збільшуватися, а час на виконання транзакцій буде потрібно менше.

Управлінський аспект MKR заснований на його використанні для голосування. Власники MKR можуть голосувати за будь-яке рішення, запропоноване для модифікації мережі Maker, або для створення таких пропозицій.

Голосування проводяться регулярно, і висуваються пропозиції, як правило, стосуються параметрів контролю ризиків і безпеки. Існує також затримка між результатами голосування і реалізацією, щоб запобігти масовим закупівлі MKR для зловмисного голосування. У цьому сенсі MKR можна розглядати як акції та власність в співтоваристві Maker.

Maker також покладається на свою спільноту власників MKR для реалізації політики конфіденційності та діє виходячи з припущення, що вони будуть використовувати здоровий глузд. Саме тут і вступає в силу заключний аспект MKR як токена рекапіталізації.

Якщо Maker погано виконує роль як інструмент для управління, відбудеться автоматичне рекапіталізація, що призведе до недостатньої заставної підтримки CDP. У таких випадках система Maker буде створювати додаткові маркери MKR, які будуть продані, що приверне капітал для додаткового забезпечення. В результаті MKR розбавляється, і його цінність падає.

Уникнення подібного результату і є стимулом для всіх власників MKR правильно грати свою роль, тому що, якщо цього не станеться, їх позиція в мережі MKR втратить свою цінність.

команда розробників

Відповідно до інформації з оф. сайту, Maker показує, що над роботою цього проекту задіяна величезна команда.

Про сам керівника проекту Руне Кріштенсене (англ. Rune Christensen) відомо не дуже багато, крім того, що можна знайти в небагатьох інтерв’ю. Він представляє з себе образ дуже врівноваженого і компетентного в питаннях технічної безпеки виконавчого фахівця, який бажає взяти на себе вирішення нових проблем, у міру їх появи.

Провідні команди розробників складають технічний директор Енді Міленіус (англ. Andy Milenius), провідний науковець Микола Мушегян (англ. Nikolai Mushegian) і керівник продукту Сорен Пітер Нільсен (англ. Soren Peter Nielsen). Така команда керівників співпрацює, щоб координувати міждисциплінарну команду із майже 40 розробників, спонсорів з сфери бізнесу і співробітників PR.

Приклад використання MKR і Dai

У stablecoin’ов є сильніший аргумент для повсякденного використання в порівнянні з традиційними криптовалюта. Стабільність перших дозволяє використовувати їх на фінансових ринках, таких як валютне кредитування, коли кредитор або установа можуть розраховувати на отримання фіксованого доходу.

Їх потенціал для регулярного використання в роздрібній та комерційної торгівлі також дуже сильний на тлі таких криптовалюта як біткоіни, що мають значно більш високу волатильність.

У той час, як власники біткоіни будуть неохоче використовувати свої кошти для транзакцій, через страх відсутності будь-якого потенційного зростання, власники stablecoin’ов знатимуть, що їх монета як і раніше буде мати таку ж вартість в 1 долар США і завтра.

Dai на тлі інших stablecoin’ов дійсно є першим децентралізованим стабільним токеном. Можна з упевненістю припустити, що користувачі, які почнуть використовувати stablecoin’и на ранніх етапах блокчейн-технології, будуть, швидше за все, кріптоентузіастамі.

Саме з цієї причини багато користувачів схильні тяжіти до Dai і MKR відповідно.

У міру того, як спільнота розробників зростає, а Dai стає розумно корисної криптовалюта, цінність Dai повинна теоретично також привести до збільшення вартості MKR.

Як купити MKR

Для покупки MKR вам знадобиться ефіріум. Так що про покупку за фіатние кошти можна забути. При наявності достатньої кількості ефіру, ви можете використовувати EtherDelta для обміну ETH на MKR.

Зберігати MKR можна рівно на тому ж кріптокошельке, на якому зберігається ефір.

висновок

Maker можна стати по-справжньому криптовалюта, в самому первісному значенні цього слова. Даний токен зручно підходить в якості зберігання коштів з упевненістю в захисті від різких стрибків курсу, а також для простого платіжного засобу в екосистемі ефіріум.

джерела:

https://makerdao.com/

Home

https://themerkle.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector