Як і скільки можна заробити на хмарному Майнінг біткоіни?

Заробіток на хмарному Майнінг біткоіни — популярний напрям, яке користується все більшим попитом в учасників кріптовалютной мережі. Це пояснюється легкістю заробітку і можливість отримання Bitcoin без покупки дорогих ASIC-Майнер і збірки потужних ферм на GPU. Що потрібно, так це підібрати надійний сервіс, придбати хешрейт (з урахуванням фінансових можливостей), після чого приступити до видобутку криптовалюта. Як вибрати майданчик хмарного Майнінг? Які види сервісів бувають? Скільки можна заробити? Ці та інші нюанси розглянемо нижче.

У чому суть заробітку біткоіни на хмарному Майнінг?

П'ять монет біткоіни лежать на доларових купюрах

Англійською мовою фраза «хмарний Майнінг» звучить як «cloud mining». Суть заробітку полягає в пошуку спеціальних майданчиків і покупці потужностей для отримання віртуальної валюти. При «фізичної» видобутку криптовалюта користувач купує необхідне обладнання (Асіка, відеокарти), після чого підключається до пулу і видобуває віртуальні гроші. Такий спосіб Майнінг має на увазі ряд проблем — необхідність оплати електроенергії, настройки та ремонту вийшла з ладу техніки.

Хмарний Майнінг має іншу структуру. Його суть полягає в покупці потужностей (певного числа хеш). Чим більшу продуктивність отримує користувач, тим вищий заробіток. При цьому витрати також зростають, адже кожен ГХ / с має певну ціну.

У ролі орендаря виступають великі компанії, які закуповують обладнання, стежать за його використанням, виконують настройку і оплачують рахунки за електрику. Як результат, у користувачів кріптовалютной мережі (клієнтів таких компаній) менше проблем — вони просто стежать за рівнем прибутку і контролюють рентабельність заробітку. Якщо прибуток не влаштовує, майнер не продовжує договір або купує додаткові потужності.

Такий вид співпраці вигідний обом сторонам:

 1. Хмарний сервіс отримує прибуток у вигляді прямої оплати хеш. Додатковим заробітком є ​​комісійні платежі, які часто стягуються з користувачів.
 2. Клієнт отримує потужності для видобутку Bitcoin, що не переживаючи про необхідність великих інвестицій, проблеми з налаштуванням обладнання та своєчасності оплати послуг за електрику.

Незалежно від способу Майнінг принцип видобутку не змінюється. Отримання 1 блоку займає близько 10 хвилин, а винагорода ділиться між членами пулу за встановленою на сервісі схемою (як правило, пропорційно переданої потужності). За новий елемент ланцюга сплачується премія, яка в 2018 році становить 12,5 біткоіни, але вже в 2020 році Майнер очікує чергове зниження до 6,25 монет. У такій ситуації доводиться переглянути ліквідність заробітку.

Транзакції підтверджуються в хронологічному порядку. При цьому поміняти або скасувати операцію не вийде. Потужності виконують обробку блоку і підключають його в найбільш довгий ланцюг. Якщо система виявляє спотворений блок, він відкидається системою.

Види хмарного Майнінг біткоіни

Блакитний значок біткоіни і шахтарська кирка на хмарі

Перед тим, як заробити на хмарному Майнінг біткоіни, важливо розібратися з видами таких сервісів і правилами їх вибору. Якщо діяти «наосліп», вкладення будуть марними, а сам майнер виявиться в «мінусі».

Сервіси хмарного Майнінг біткоіни (за витратами) діляться на дві категорії:

 1. Безкоштовні. Їх особливість — безоплатне надання потужностей за перегляд реклами або виконання інших дій на сервісі. По суті, такі майданчики є кранами і великого прибутку вони не приносять.
 2. Платні. Такі організації пропонують послуги за певну плату. Крім того, за свою роботу вони стягують комісію.

За формою існує три варіанти хмарного Майнінг:

 1. Оренда потужностей. У цьому випадку клієнт не має доступу до програм і обладнання.
 2. Віртуальний хостинг. Відмінність в тому, що клієнт отримує доступ до віртуального сервера, але програмне забезпечення використовує своє.
 3. Хостинг — оформлення потужності в оренду у компанії-постачальника.

Відрізняються і види контрактів, що укладаються. Вони бувають:

 1. Короткостроковими — угода, яка оформляється на конкретний проміжок часу.
 2. Без обмежень — оформляються на безлімітного основі.

Правила вибору сервісів хмарного Майнінг біткоіни

Значок Bitcoin на цифровому хмарі

Головні труднощі для багатьох Майнер — вибір відповідного майданчика для хмарного Майнінг. Експерти рекомендують врахувати наступні параметри:

 1. Вартість хешрейта. Від ціни послуг компанії залежить прибуток і окупність витрат Майнера. Ціни відрізняються в широкому діапазоні, тому варто вивчити різні пропозиції, а вже після приймати рішення про актуальність інвестицій. На багатьох сайтах передбачений калькулятор, який спрощує процес розрахунку.
 2. Публічність. Наступний параметр — активність хмарного сервісу в соціальних мережах, Інтернеті і різних спільнотах. Наявність фотографій, відеороликів та блоків провідних експертів додає сервісу солідності і підвищує рівень довіри з боку клієнтів.
 3. Універсальність. Великі сервіси хмарного Майнінг дозволяють добувати криптовалюта, що працює на різних алгоритмах (не тільки SHA-256). Чим більше вибір, тим краще для Майнера, який може перейти на видобуток інший криптовалюта при зниженні рентабельності.
 4. Час роботи. Незважаючи на порівняльну «молодість» ринку хмарного Майнінг, багато компаній встигли себе зарекомендувати. Якщо сервіс працює більше 2-3 років, це плюс. Що стосується «молодих» сайтів, співпраця з ними несе певні ризики. Немає гарантій, що через 6-12 місяців компанія не вирішить згорнути діяльність через відсутність прибутку, помилкового бізнес-плану або інших проблем.
 5. Потужність. Ще один критерій вибору — сумарна потужність, яка знаходиться в розпорядженні хмарного сервісу. Чим вище цей показник, тим більше можливостей надається користувачам майданчика. Обмежений хешрейт часто призводить до того, що через кілька місяців вільні потужності розкуповуються. Якщо користувач вирішує розширити можливості і підвищити прибуток, він не зможе цього зробити через дефіцит хешрейта.
 6. Число користувачів. Велике число Майнер свідчить про те, що сервіс затребуваний і не обманює клієнтів. З іншого боку, така особливість має ряд недоліків — висока конкуренція в «битві» за вільні потужності.
 7. Репутація та відгуки. Ці два критерії залежать один від одного. Якщо компанія цінує репутацію, коментарі користувачів будуть в більшій частині позитивними. Якщо компанія не виконує зобов’язань або обманює клієнтів, це обов’язково спливе і виллється в негативні характеристики з боку користувачів.

Плюси і мінуси заробітку біткоіни на хмарному Майнінг

Монета Bitcoin в гаманці у вигляді хмари

При оцінці перспектив важливо усвідомлювати переваги і недоліки оренди потужностей на сторонніх сервісах. Для зручності зведемо позитивні і негативні риси в таблицю.

перевагинедоліки
Заробіток біткоіни за умови мінімальних інвестицій. Завдяки хмарного Майнінг, можна уникнути покупки Асіка або збору ферм на GPU з витратами від 3-5 тисяч доларів і більше.Високий ризик нарватися на майданчики, які в кризовій ситуації згорнуть діяльність і залишать клієнтів без вкладених коштів.
Можливість уникнути витрат на електроенергію (це завдання лягає на плечі компанії-орендаря).Вихід з ладу обладнання в дата-центрах є поширеним явищем. У такій ситуації труднощі відчувають всі користувачі.
Не потрібно стежити за обладнанням, виконувати його настройку і переживати за своєчасність ремонту в разі поломки. Це «головний біль» хмарного сервісу.Завжди залишається ризик злому площадки хмарного Майнінг хакерами.
При правильному підході прибуток навіть вище, ніж при Майнінг на своєму обладнанні.Через високі комісійних дохід Майнер знижується.
При наявності сумнівів можна випробувати видобуток в пробному режимі (деякі сервіси надають таку можливість).При втраті рентабельності заробітку продавати обладнання і компенсувати витрати не вийде. Доведеться терпіти, адже договір оформляється на певний часовий проміжок.
Відсутність таких проблем, як підвищена галасливість, пил і надмірне тепло.Замінити програмне забезпечення за бажанням не вийде. Доведеться використовувати ту програму, яку надає хмарний сервіс.
Доступність реферальних програм дозволяє додатково заробити на залученні нових користувачів.
Компанії хмарного Майнінг ведуть законну діяльність, юридично оформлені і надійні.Майнер не отримує задоволення від створення і розкручування власної ферми, не може експериментувати з розгоном.
За допомогою калькуляторів можна спрогнозувати прибуток і навіть врахувати потенційне зниження складності і зміна курсової ціни.
При бажанні доступна покупка контрактів на різні криптовалюта, що дозволяє підвищити очікуваний дохід і знизити витрати в разі різкого падіння рентабельності. Досвідчені інвестори знають, що грамотна диверсифікація ризику — гарантія успішних вкладень.При зниженні курсу біткоіни або підвищенні складності видобутку рентабельність хмарного Майнінг стрімко падає.
Робота з хмарними сервісами не вимагає яких-небудь дій — досить купити потужність і спостерігати за накопиченням біткоіни на рахунку. Це пасивний спосіб отримання прибутку.

Скільки можна заробити на хмарному Майнінг біткоіни на популярних сервісах?

Хмара із позначкою біткоіни і назви популярних сервісів хмарного Майнінг

Одне з питань початківців Майнер стосується прибутку, яку можна отримати при покупці потужностей в спеціальних компаніях. Як зазначалося, успіх діяльності залежить від вартості хеш і умов співпраці. Щоб почати Майні, потрібно вибрати відповідний сервіс, визначитися з потужністю і терміном договору, після чого внести оплату. До популярних сервісів варто віднести:

 1. Hashflare.io — майданчик, де можна Майні криптовалюта з порівняно невеликими вкладеннями. Всі тарифи для користувачів наведені в розділі «Ціни». Так, для алгоритму SHA-256 передбачений продаж потужності за ціною 0,8 доларів за 10 ГХ / с потужності. За 1 ТХ / с доведеться заплатити 80 доларів. Тепер розрахуємо, скільки можна заробити на хмарному Майнінг біткоіни при оренді такого хешрейта. Калькулятор Майнінг показує, що місячний прибуток на 5 травня 2018 року становить 23 долари на місяць. Але не можна забувати про такий статті витрат, як плата за обслуговування обладнання. На сервісі hashflare.io цей тариф дорівнює 0,0035 доларів за 10 ГХ / с на добу. Це означає, що денні витрати при оренді 1 ТХ / с складають 0,35 доларів, а місячні — близько 10 доларів. Відповідно, місячна прибуток дорівнює 13 доларам (чистий дохід). Отже, термін окупності — 6,5 місяців.
 2. Genesis-mining.ru — надійний сервіс, який заслужено користується попитом і, за відгуками багатьох користувачів, приносить непоганий прибуток. За допомогою майданчики можна Майні різні криптовалюта. При цьому компанія працює кілька років, що додає впевненості в її стабільності і здатності витримувати кризові періоди. Що стосується тарифів, за 1 ТХ / с доведеться заплатити 179 доларів. Це стартовий пакет, який підходить для початківців користувачів. Якщо врахувати, що місячний прибуток при оренді такої потужності (на 05.05.2018 року) становить 23 долари, розраховувати на швидку окупність не доводиться. Якщо не брати до уваги витрати на покупку устаткування, на це йде близько 9 місяців.
 3. Ccgmining.com — майданчик, де можна орендувати потужності для заробітку біткоіни. При бажанні можна протестувати можливості системи, а вже після цього зробити покупку. Тут пропонується чотири тарифу — на 100 і 400 ГХ / с, а також 3,5 і 25 ТХ / с. Наприклад, покупку 3,5 ТХ (оптимальний варіант) обійдеться в 418,99 доларів. При цьому плата за 1 ГХ / с обходиться в 0,00034 долара (при зазначеної потужності місячні витрати складуть 35,7 доларів). Що стосується чистого прибутку, вона буде дорівнює близько 45 доларів. Це означає, що витрати Майнера окупаються за 10 місяців.

Ризик заробітку біткоіни на сервісах хмарного Майнінг

Монети біткоіни падають з хмари

Майнер повинен розуміти, що наведені розрахунки ідеалізовані — вони виконані з урахуванням курсової ціни і складності на 5 травня 2018 року. З плином часу ці параметри змінюються, що впливає на кінцеву рентабельність такого виду заробітку. Ось чому до хмарного Майнінг важливо підходить з такою ж обережністю, як і до стандартної видобутку криптовалюта на власному обладнанні.

Експерти рекомендують інвестувати стільки грошей, скільки не шкода втратити в разі невдачі. Щоб уникнути неприємностей, важливо уважно вивчити хмарний сервіс, не пошкодувати час на прочитання відгуків та історії роботи компанії. Знайти коментарі можна в соцмережах або на форумах Майнер.

Але помилковий вибір сервісу — не єдина проблема. Хмарний Майнінг несе такі ризики:

 1. Підвищення складності. При появі нових Асіка в продажу учасники мережі розбирають обладнання і використовують його для видобутку криптовалюта. Як результат, блоки розраховуються швидше, і мережа реагує на це підвищенням складності. У підсумку куплена потужність приносить менше прибутку, і дата окупності відсувається на певний термін.
 2. Падіння курсу. Не секрет, що вартість біткоіни залежить тільки від попиту і пропозиції. Це означає, що теоретично обвал ціни може відбутися в будь-який момент. При такому розвитку ситуацій дохід знижується і майнер змушений докуповувати потужність або відмовлятися від продовження контракту. Тут кожен вибирає рішення, яке підходить для нього більшою мірою.
 3. Банкрутство хмарного сервісу. Навіть велика і надійна на перший погляд компанія може зіткнутися з фінансовими труднощами або форс-мажорними обставинами (наприклад, великою пожежею в серверній). У такій ситуації існує ризик, що витрачені гроші не повернуться до користувачів.

Таким чином, головним ризиком Майнера є втрата рентабельності. При цьому учасник мережі «пов’язаний» контрактом, який укладається на певний період (найчастіше 1 або 2 роки). Може статися ситуація, коли гроші вже сплачено, а прибуток від видобутку криптовалюта знижується. Рішення два — змиритися або купувати додатковий хешрейт.

Розмір заробітку залежить від багатьох факторів, в тому числі умов хмарного сервісу. При цьому сам спосіб видобутку криптовалюта поки вигідний, адже не передбачає витрат на покупку устаткування і оплату електричної енергії. Усуваються і інші проблеми, характерні для Асіка — підвищений рівень шуму і надмірне виділення тепла.

На травень 2018 року рентабельність хмарного Майнінг досить висока, щоб отримати окупність протягом року. Але вже до кінця 2018 го ситуація може змінитися, адже виробники Асіка випускають все більш потужні пристрої, що неминуче призводить до ускладнення мережі. Існує й інша ймовірність — вартість біткоіни зросте, що призведе до більш швидкої окупності.

Чи вигідно заробляти на хмарному Майнінг біткоіни, дивіться у відео нижче:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector