Холодний гаманець Ефіріум (Ethereum) — як створити

Холодний гаманець Ефіріум — це найбільш безпечний варіант зберігання 2-й за популярністю криптовалюта. У пропонованому огляді ми з’ясуємо, якими способами можна завести такий гаманець, як його потім використовувати, в чому переваги і недоліки холодного зберігання.

Холодний гаманець для Ефіріума: загальні відомості

Значок Ефіріума на тлі льоду

Якщо говорити максимально коротко, то даний тип гаманця є сховище, яке не має зв’язку з Мережею ніколи або більшу частину часу. Іншими словами, ваш приватний ключ (що забезпечує доступ до грошей), а значить і самі кріптомонети, зберігаються в режимі оффлайн. Через це гаманець практично нереально зламати віддалено і вкрасти гроші. Звичайно для просунутих шахраїв немає нічого неможливого, але крадіжка коштів з холодного сховища має найменшу ймовірність (особливо якщо порівнювати офлайнові гаманці з браузерних клієнтами або рахунками на біржах).

Холодний Ефіріум гаманець, як і інші гаманці, являє собою в’язку зашифрованих публічного і приватного ключів. З секретним адресою все зрозуміло. Його треба тримати в таємниці і не показувати нікому (навіть друзям). А ось публічний ідентифікатор числиться в мережі Ethereum і використовується для поповнення сховища. На нього можна отримувати гроші, просто пересилаючи код іншим користувачам або прописуючи його на спеціальних сервісах (наприклад, на кранах). Перекладати холодний гаманець в режим онлайн треба тільки при відправці коштів. Здійснювати транзакцію бажано якомога швидше, щоб ваш приватний ключ недовго «світився» в мережі.

Сьогодні холодний гаманець Ethereum можливо завести трьома способами:

 1. Перевести в режим офлайн важкий програмний клієнт. Даний спосіб має на увазі копіювання файлу з секретним ключем і видалення оригіналу. Він зручний тим, що користувач може в будь-який момент повернути приватний ідентифікатор на комп’ютер і провести синхронізацію додатка для відправки грошей або перевірки балансу. Ключовий мінус полягає в необхідності зберігання на жорсткому диску всього блокчейна Ефіру, який за станом на 10.09.2018 важить 667.10 Гб.
 2. Купити собі апаратний гаманець. У випадку з Ефіром найбільш оптимальним варіантом є модель Ledger Nano S. Вона досить проста в застосуванні і підтримує відразу кілька цифрових активів. Зокрема, з її допомогою можна завести холодний гаманець Ethereum Classic, а також забезпечити зберігання таких популярних монет, як Bitcoin і Ripple. Головним недоліком апаратних сховищ є той факт, що вони не безкоштовні. Той же Ledger Nano S на момент написання статті коштував 8075 рублів на офіційному сайті ledger.com.
 3. Згенерувати паперовий гаманець Ефіріум. Серед усіх холодних сховищ даний тип можна вважати найбільш надійним. Ваш секретний і публічний адреси прописані на аркуші паперу, тому ні про яке дистанційному зломі не може йти й мови. Крім того, у випадку з Ефіром для генерації гаманця задіюється сервіс myetherwallet.com, за допомогою якого потім можна управляти сховищем. Тобто, не треба копіювати вручну публічні адреси, імпортувати приватний ключ в інший клієнт; всі необхідні дії робляться максимально швидко. У той же час, постійне звернення до онлайн-майданчику робить гаманець більш уразливим, тому шанс дистанційного злому є, хоч і мізерний.

Ну що ж, ми з’ясували, що з себе представляє розглянутий тип сховища і які його підвиди існують. Тепер давайте більш детально поговоримо про те, як завести холодний гаманець Ethereum в Росії.

Як створити холодний програмний гаманець для Ефіру?

Папка з приватним ключем Ethereum Wallet
Розташування папки keystore, в якій зберігається приватний ключ Ethereum Wallet

У вирішенні цього питання нам допоможе офіційний клієнт Ethereum Wallet. Його можна встановлювати на операційні системи Windows, Linux і MacOS. Для початку необхідно провести інсталяцію програми. Виконуємо такі кроки:

 1. Йдемо за посиланням github.com/ethereum/mist/releases/.
 2. Із запропонованих варіантів вибираємо установник для своєї операційної системи. Як приклад візьмемо файл для інсталяції на Windows.
 3. Запускаємо майстер установки. Відразу вибираємо місце для зберігання клієнта, а також блокчейна. Нагадуємо, що сьогодні все блоки транзакцій важать більше 667 Гб, тому під них доведеться відвести окремий жорсткий диск. Більш того, «вага» даних постійно зростає, так що необхідно залишати солідний резерв.
 4. Вибираємо тип мережі для роботи. Всього вам запропонують 2 варіанти: головна мережу і тестова. Тестова мережу потрібна тільки для ознайомлення з клієнтом. Користуватися ним на 100% ви не зможете. Але ж нам потрібен робочий гаманець, тому вибираємо пункт USE THE MAIN NETWORK.
 5. Оскільки ми розглядаємо варіант створення нового гаманця, в наступному вікні тиснемо кнопку SKIP. Кнопка BACK дозволить вам відновити гаманець, якщо він у вас був (для цього знадобиться завантажити файл з секретним ключем).
 6. У наступному вікні придумуємо максимально складний пароль. Це основна лінія захисту гаманця. Його ви будете використовувати при відправці коштів. Рекомендуємо записати код доступу на окремому аркуші або в текстовому файлі, щоб не забути.
 7. Через спеціальний сервіс поповнюємо баланс гаманця на суму від 0.25 до 1 ETH. У гаманці обов’язково повинен бути баланс в таких межах, інакше він не буде працювати. Після цього почнеться скачування блокчейна.
 8. Тиснемо на кнопку Launch Application. Так ми ввійдемо в головне меню гаманця. Звичайно, без всіх блоків ми не зможемо ним користуватися, так що доведеться чекати (причому кілька діб). Однак уже на етапі синхронізації можна ознайомитися з функціоналом клієнта. У головному меню ви відразу побачите публічний адресу MAIN ACCOUNT. За допомогою кнопки ADD ACCOUNT можна створити новий профіль, придумавши для нього свій пароль. Природно, публічний адресу для нього буде інший. Маючи кілька профілів, можна більш продуктивно розпоряджатися своїми кріптомонетамі. Також, вгорі буде кнопка SEND для пересилання грошей іншим користувачам.
 9. Після завершення синхронізації можна починати користуватися гаманцем.

Виконавши всі зазначені дії, ви отримаєте надійний гаманець для Ефіру. Однак нам треба зробити його ще надійніше і перевести в холодний стан. Проробляємо ще кілька кроків:

 1. Генеруємо кілька акаунтів зі своїми публічними адресами (якщо ви цього ще не зробили).
 2. Копіюємо публічні ідентифікатори в текстовий файл, щоб потім використовувати їх для отримання монет.
 3. Кількома на вкладку «Акаунти» (знаходиться зверху).
 4. Наводимо курсор на «Резервне копіювання» і вибираємо пункт «акаунтів».
 5. Копіюємо папку keystore на оффлайн-носій: USB-накопичувач, зовнішній жорсткий диск.
 6. Видаляємо оригінал keystore.

От і все! Ми перевели повноцінний гаманець Ethereum Wallet в холодний стан. Тепер ваші приватні ключі будуть зберігатися на сторонньому носії, що не має виходу в мережу, тому їх ніхто не зможе вкрасти. Ви зможете отримувати гроші на згенеровані адреси. Щоб повернути гаманець в гаряче стан (для відправки Ефіру або перевірки балансу), необхідно повернути скопійоване папку keystore на місце. За умовчанням вона знаходиться за адресою: Диск C \ Користувачі \ User \ AppData \ Roaming \ Ethereum.

Врахуйте, що папка AppData є прихованою, тому для повернення приватного ключа вам знадобиться включити відображення прихованих файлів і папок.

Беручи до уваги наведену вище інформацію, можна виділити такі плюси і мінуси холодного гаманця програмного типу:

перевагинедоліки
Легкий процес перекладу клієнта в холодний стан і назад.Необхідність завантаження всього блокчейна, що зажадає від користувача виділення великого обсягу вільного простору.
Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс гаманця.Тривалий процес синхронізації, без якого не вийде застосовувати гаманець.
Можна згенерувати відразу кілька публічних адрес для різних цілей.Потрібно переводити на баланс основного профілю солідну кількість монет. Це означає, що даний гаманець не підходить новачкам кріптовалютного світу.
Відправку коштів можна здійснювати з різних ПК. Для цього достатньо буде закинути на них файл з приватним ключем.
Оскільки програма має власний блокчейн, вам не доведеться звертатися до баз даних на сторонніх ресурсах. Це, в тандемі з декількома адресами, забезпечить вам анонімність в мережі.При втраті копії секретного ключа ви не зможете відновити доступ до грошей.

Як створити холодний гаманець Ethereum апаратного типу?

Апаратний гаманець Ledger Nano S крупним планом

Апаратні гаманці — це компактні пристрої, що зовні нагадують флешку або брелок автосигналізації. Вони призначені для захисту доступу до ваших приватним ключам. Секретні ідентифікатори зберігаються віддалено і при цьому ніколи не потрапляють в мережу. У апаратних гаманців немає своєї ОС, тому їм нестрашні віруси і будь-які шкідливі програми.

Як було сказано вище, для Ефіру найкраще купувати модель Ledger Nano S, тому подальша інформація буде стосуватися саме цього девайса. Розглянутий гаджет має 2 основних рівня захисту:

 1. Пін-код — набір цифр від 4 до 8 штук. Якщо неправильно ввести пін 3 рази, пристрій повністю блокується.
 2. Мнемонічна фраза — набір з 24 випадкових слів, які шикуються в певному порядку. З їх допомогою ви зможете повернути доступ до грошей на іншому пристрої, якщо перше загубиться чи буде вкрадено.

Щоб завести холодну сховище Ефіру на моделі Ledger Nano S, потрібно виконати наступні кроки:

 1. Підключаємо пристрій до ПК (для цього в комплекті передбачений спеціальний шнур).
 2. Після включення гаджета вибираємо первинну настройку.
 3. Придумуємо пін-код (бажано складніше). Обов’язково записуємо цей пароль на окремому аркуші.
 4. Після цього записуємо запропоновану мнемонічну фразу. Обов’язково нумеруйте слова, адже при відновленні доступу вас будуть питати саме за порядковими номерами врозкид. Бажано зробити кілька копій фрази.
 5. Потім входимо в браузер Google Chrome і йдемо на сайт ledger.com.
 6. Вибираємо цікавить нас девайс, Скрол сторінку трохи вниз і завантажуємо на ПК додаток Ledger Manager. З його допомогою можна буде додавати криптовалюта і відстежувати баланс різних сховищ. Пам’ятайте, що даний гаманець одночасно підтримує 4 цифрових активу (Ефіріум йде за замовчуванням). Їх можна міняти, як ви самі захочете. Навіть якщо ви тимчасово видаліть якусь криптовалюта зі списку, накопичені монети не пропадуть. Просто ви поки не зможете ними розпоряджатися.
 7. Далі йдемо по посиланню chrome.google.com/webstore і знаходимо розширення Ledger Wallet Ethereum.
 8. Встановлюємо його і входимо в акаунт. Там вам буде доступний основний функціонал гаманця. Ви знайдете публічний адресу, на який будуть приходити гроші. У цьому ж розширенні можна відправляти зібрані монети. В цілому, нічого складного. Розбереться навіть новачок.

Щоб підвести підсумки за даним типом холодного гаманця, ми виділимо його переваги і недоліки:

плюсимінуси
Зручне і безпечне управління. Для відправки коштів, перевірки балансу та копіювання відкритого ключа не потрібно імпортувати секретний адреса в якийсь інший клієнт. Всі дії можна здійснювати через спеціалізоване розширення в Google Chrome. І хоча публічні ідентифікатори знаходяться в режимі онлайн, приватний ключ ніколи не потрапляє в мережу, тому можна не побоюватися віддаленого злому аккаунта.У разі втрати секретної фрази ви не зможете відновити доступ на іншому пристрої.
Доступна опція холодного зберігання відразу декількох цифрових активів.Даний тип гаманця є платним. Станом на 10.09.2018 його вартість на офіційному сайті складає 6 990 рублів.
Можливо повернути доступ до накопичень на іншому пристрої за допомогою seed-фрази.Свого блокчейна у даного гаманця немає. Тому при відправці коштів вам доведеться звертатися до бази централізованого ресурсу. Через це ви будете передавати свої відомості про транзакції на сторонній сервер, що негативно відбивається на анонімності.
Сам апаратний гаманець не вимагає багато місця в будинку. Його можна зберігати навіть у компактному шухлядці.

Генеруємо паперовий холодний гаманець для криптовалюта Ethereum

Кнопка для роздрукування паперового гаманця Ethereum
Кнопка для друку паперового гаманця Ефіріум на сервісі myetherwallet.com

При створенні даного сховища ми будемо застосовувати сервіс myetherwallet.com, але не браузерні варіант, а офлайновий. Робимо так:

 1. Входимо на згадану вище платформу і натискаємо на розділ Help.
 2. Шукаємо блок Offline і натискаємо на рядок How To Run MyEtherWallet Offline and Locally.
 3. Переходимо по посиланню на слові here. Нас перенесе на іншу сторінку. Для подальшого створення холодного гаманця Ефіріума нам потрібно завантажити заархівований файл etherwallet.
 4. Викачуємо його і розпаковуємо.
 5. Відключаємо інтернет.
 6. Тиснемо на файл index.php.
 7. Далі виконуємо кілька простих дій: придумуємо пароль, завантажуємо файл з приватним ключем на комп’ютер, копіюємо секретний адреса, після чого тиснемо на кнопку Print Paper Wallet. Роздруковуємо фізичне сховище.
 8. На завершення тиснемо на кнопку Save your address.

У підсумку ви отримаєте стилістично оформлений аркуш паперу, на якому будуть прописані приватний і публічний адреси. Ключова особливість даного сховища полягає в тому, що воно пов’язане з онлайновим сервісом myetherwallet.com. Через нього ви зможете управляти гаманцем: копіювати публічний адресу для відправки іншим людям, здійснювати вихідні транзакції, стежити за балансом. Таке сховище зручніше паперових аналогів для біткоіни, Лайткоіна і інших популярних криптовалюта, адже в їхньому випадку треба імпортувати приватний ключ в сторонні клієнти, якщо хочете переслати комусь монети.

Однак описаний спосіб зберігання Ефіру має як переваги, так і певні вади. Їх ми вказали нижче:

плюсимінуси
Зручність зберігання гаманця. Для цього підійде будь-яке місце, захищене від прямих сонячних променів, пилу і бруду.Зв’язок гаманця з онлайн-платформою робить його більш уразливим.
Не потрібно переживати про те, що папір зіпсується. Ви завжди можете роздрукувати нову копію цього ж гаманця.Майданчик, з якої пов’язаний гаманець, є централізованою. Тобто, при вихідних транзакціях ви будете пересилати інформацію на сторонній сервер, а це удар по анонімності.
Зручне управління через онлайновий сервіс. Не треба вручну копіювати публічний адресу, проводити імпорт приватних ключів тощо.
Якщо використовувати гаманець виключно для накопичення, його приватний ключ не буде «миготіти» в інтернеті, що зводить до мінімуму ймовірність злому.
Паперовий гаманець з Ефіром на рахунку може стати приємним подарунком для близької людини.

Отже, ми вивчили всі методи, що дозволяють завести холодний гаманець для криптовалюта Ефіріум. Як видно, згадані варіанти сховищ мають і плюси, і мінуси, але незважаючи на це, вони є найбільш надійними гаманцями, з яких неймовірно складно вкрасти накопичені монети. Вибирайте свій холодний гаманець і тримайте криптовалюта в безпеці.

Відео про те, як створити холодний Ефіріум-гаманець:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector