Капіталізація криптовалюта Ефіріум (Ethereum) на сьогодні

Капіталізація Ефіріума — показник, що відображає сумарну ринкову ціну активу, що знаходиться у відкритому біржовому обороті. Це важливий параметр, який свідчить про стійкість і перспективи віртуальної монети. Для розрахунку параметра досить помножити загальне число ETH на вартість 1 монети (на момент обчислення). 7 вересня 2018 року капіталізація віртуальної монети знаходиться біля позначки в 23,5 млрд доларів, що є другим показником після біткоіни. При цьому вартість віртуальної монети на це ж число дорівнює 225 доларам.

Актуальний ринковий курс Ефіріума вказано в графіку нижче:

Ще в січні 2017 року ціни на Ethereum становила близько 100 доларів, після чого курс криптовалюта виріс у багато разів. Тож не дивно, що монета зацікавила інвесторів, які побажали не просто зберегти, а й примножити капітал. Однак при вкладенні грошей в Ethereum важливо врахувати капіталізацію. Що впливає на цей параметр? Наскільки він важливий для учасників ринку? Як зміниться капіталізація ETH в майбутньому? Ці та інші моменти розглянемо нижче.

Що таке капіталізація Ефіріума — загальні положення

Ефіріум в списку криптовалюта

Термін «капіталізація» прийшов з економіки, де він має кілька різних значень. Наприклад, в банківській сфері це приєднання накопиченої суми відсотків депозиту до загальної суми вкладу, а в бізнесі — оцінка вартості компанії на базі наявного доходу, капіталу та ринкової ціни акцій. Термін застосовується і на фондовому ринку. Тут цей параметр вказує на масштаби угод, які проводяться з цінними паперами. Іншими словами, це загальна ринкова вартість активів, які включені в лістинг біржових майданчиків і знаходяться у відкритому продажі.

Капіталізації Ethereum, як і в випадку з фондовим ринком, відображає загальну вартість активу, що обертається на біржах і доступного учасникам кріптовалютного ринку. Різниця в тому, що у випадку з цінними паперами та іншими класичними активами визначення їх загального числа не викликає труднощів. У випадку з криптовалюта ситуація йде по-іншому. На 7 вересня 2018 року емітовано 101,8 мільйонів монет, з яких не всі знаходяться в обороті. Багато ETH «зависли» на неактивних гаманцях, від яких користувачі давно втратили ключі. Є й такі монети, які просто зберігаються на рахунках інвесторів і навряд чи в найближчі роки будуть продані на ринку.

Чим більше курс віртуальної монети на ринку, тим вище і капіталізація активу. Ключовий параметр — число емітованих монет в продажу. Як зазначалося, визначити точне число ETH на біржах майже неможливо. Ось чому експерти скептично ставляться до терміна і пропонують враховувати похибку, складову 10-20%.

З іншого боку, капіталізація криптовалюта Ефіріум — більш точний показник, ніж, наприклад, цей же параметр для біткоіни. Це легко пояснити. У разі Bitcoin існує достовірна інформація про втрату кількох мільйонів монет користувачами мережі. Наприклад, майже відразу після появи Bitcoin його творець Сатоши Накамото пропав і забрав близько мільйона BTC. Не менше число монет було втрачено разом із забутими паролями і знищеним обладнанням. Одна з причин такої ситуації — слабка поінформованість суспільства про способи захисту та правила користування криптовалюта.

Ефіріум з’явився через 6 років після випуску біткоіни, тому суспільство вже мало уявлення про вимоги до застосування криптовалюта. Випадків втрати паролів або знищення носіїв з гаманцями Ефіріум значно менше. Це дозволяє стверджувати, що досліджуваний показник по Ethereum наближений до реального показника.

Що впливає на капіталізацію Ethereum — базові аспекти

монети Ефіріума

Якщо говорити в цілому, параметр капіталізації залежить від двох чинників — курсу і числа емітованих монет на момент розрахунку. І якщо на другий показник вплинути неможливо (він зростає поступово, завдяки особливостям системи), то ціна віртуальної монети змінюється під дією багатьох факторів. В результаті коригується і шукана величина. Виділимо основні аспекти:

  1. Особливості законодавства. Все криптовалюта, в тому числі Ефіріум, залежать від дій офіційних органів влади тієї чи іншої країни. Заборона або обмеження ходіння криптовалюта на території великого держави призводить до зниження вартості і капіталізації Ethereum. Наприклад, в Китаї уряд заборонив діяльність біржових майданчиків, що призвело до падіння курсової ціни всіх криптовалюта, в тому числі Ефіріума. Жорстку політику по відношенню до віртуальних монетам веде і Південна Корея, яка з літа 2018 року проявляє все більшу зацікавленість в технології блокчейн. У свою чергу, багато країн дозволили оборот криптовалюта, наприклад, Японія, Білорусь, Австралія, США та інші. Чим більше країн визнає Ethereum, тим вище його ціна і швидше зростає капіталізація.
  2. Висловлювання експертів і лідерів кріптовалютного сектора. Позитивні думки і прогнози по відношенню до Ефіріуму сприяють зростанню довіри з боку користувачів. Це, в свою чергу, призводить до збільшення попиту і вартості монет на ринку.
  3. Дії спекулянтів. На 7 вересня 2018 року загальна капіталізація Ethereum становить 23,57 мільярда доларів. На перший погляд, це великий показник, але в порівнянні з сумарним оборотом фінансів, що обчислюються трильйонами доларів, це лише «крапля в морі». Ось чому великі учасники мережі можуть впливати на курсову ціну і капіталізацію великими вливаннями або скупкою віртуальних монет. Досвідченим інвесторам відомі такі терміни як «памп» і «дамп». Наприклад, дампинг — процес, коли група користувачів кріптосеті за змовою створюють негативний новинний фон по відношенню до Ефіріуму, після чого починають активний скидання віртуальної монети. Бачачи цю ситуацію, інші учасники ринку також позбавляються від криптовалюта, що веде до різкого зниження курсу. Зловмисники чекають «дна», після чого купують віртуальну монету вже за нижчою ціною. У таких ситуаціях змінюється не лише курсова вартість, але і капіталізація ETH. Пампинг, в свою чергу — зворотний процес.
  4. Новинний фон. На головні параметри криптовалюта впливають новини, які відбуваються навколо неї. Йдеться про появу нових або вдосконалення існуючих технологій, інформації про команду розробників і так далі. Наприклад, 25 червня 2017 року з’явилася новина про смерть творця Ефіріума Віталіка Бутеріна. Вартість криптовалюта зреагувала миттєво — курс просів на 13%, а разом з ним і капіталізація. Зловмисники стверджували, що Віталій потрапив в автомобільну аварію і не вижив. Відразу після появи новини ціна ETH зменшилася з 291 до 255 доларів. Через деякий час Бутерін виступив зі спростуванням, розмістивши на Твіттері своє фото з листом, де був зображений поточний блок операції в блокчейне мережі. Після спростування фейковий новини курсова вартість повернулася на колишні позиції і навіть трохи зросла. Але сам факт впливу новин повинен враховуватися інвесторами і звичайними користувачами. А решта, пов’язані з кріптовалютним сектором і Ефіріумом.

Підіб’ємо проміжний підсумок. На капіталізацію впливають ті ж фактори, що і на вартість віртуальної монети. Якщо, наприклад, завтра Китай заборонить ходіння криптовалюта, це стане причиною падіння ціни всіх віртуальних монет, в тому числі Ethereum.

Чим капіталізація Ефіріума так важлива для інвесторів?

Графік капіталізації Ефіріума за весь час
Капіталізація Ethereum за весь час

За показником капіталізації можна судити про надійність активу і його стійкості до впливів з боку великих учасників мережі. Для кращого розуміння наведемо кілька прикладів:

  • Криптовалюта тільки з’явилася, емісія знаходиться в самому розпалі. Припустимо, число коинов становить 1000 одиниць, а вартість кожного — 1 долар. Сумарна капіталізація в цьому випадку дорівнює одній тисячі доларів (1000х1). Якщо користувач мережі отримає 500 монет, він має в розпорядженні 50% всього ринку, що дозволить йому впливати на головні показники криптовалюта — курс та капіталізацію.
  • Криптовалюта існує давно і має високу ціну. Наприклад, емітовано вже 10 000 монет, а курс дорівнює 100 доларам. В цьому випадку капіталізація дорівнює 1 000 000 доларів. Якщо користувач мережі зможе купити велику кількість монет, наприклад 6000 коинов за 600 000 доларів, він здатний вплинути на ринок.
  • Емісія криптовалюта становить 1 000 000 монет, а ціна кожної з них дорівнює 5000 доларів. В цьому випадку капіталізація дорівнює 5 мільярдів. Впливати на такий ринок важче.

Чим більше параметр капіталізації криптовалюта, тим вона надійніше захищена від впливу учасників ринку, і тим нижча ймовірність пампа і дампа (про них згадувалося вище). У випадку з Ефіріумом цей параметр перевищує 23,5 мільярда доларів. Це означає, що навіть група великих гравців не зможуть обвалити курсову ціну. Крім того, віртуальні монети розподілені між мільйонами людей, тому зібрати 50% всіх коинов майже неможливо.

Незважаючи на це, угоди на сотні мільйонів доларів в комплексі з негативним новинним фоном можуть впливати на вартість віртуальної монет, хоч і короткочасно. Наявність неправдивої інформації в Мережі є каталізатором, який створює паніку і сам підштовхує інших учасників до продажу або купівлі віртуальної монети (в залежності від характеру новини). На такому тлі шахраям потрібно менше грошей, щоб вплинути на кріптовалютний ринок. Подібна ситуація спостерігалася в кінці 2017 року, коли на тлі загального ажіотажу вартість ETH досягла 736 доларів, а на початку січня 2018 го і зовсім перевалила за 1,4 тисячі доларів. При цьому ринкова капіталізація перевищила позначку в 130 мільярдів доларів.

Незважаючи на подальше зниження ціни, криптовалюта Ефіріум має високу капіталізацію, що робить її більш стійкою до негативного новинного фону і впливу зловмисників. Навіть при наявності фейковий новини інвестори навряд чи кинуться продавати віртуальну монету до того, як підтвердять правдивість викладених даних. Що стосується ситуації зі «смертю» Віталіка Бутеріна, зломом біржових майданчиків та іншими негативними факторами, вони мають лише тимчасове явище.

Така волатильність на руку трейдерам, які заробляють на різниці вартості віртуальних монет. Що стосується довгострокових інвесторів, вони також зацікавлені в ETH через великі перспектив самої технології.

Розрахунок капіталізації Ethereum — головні особливості

Графік капіталізації Ефіріума за останній рік
Капіталізація Ethereum за рік

Для обчислення капіталізації Ефіріума застосовується спрощена формула — «Загальне число емітованих монет помножити на курсову ціну». Як зазначалося, такий розрахунок дає приблизне значення, адже кількість коинов з кожним днем ​​збільшується, завдяки роботі Майнер. У випадку з фондовим ринком все простіше, адже компанія випускає фіксоване число акцій і точно знає, скільки цінних паперів знаходиться в обороті.

Ефіріум продовжує випускатися і точного числа віртуальних монет, доступних на ринку, не знає ніхто. При цьому суспільство продовжує прирівнювати кріптовалютние гроші до акцій, що є грубою помилкою. Все-таки, Ethereum — це віртуальна валюта, а не цінний папір.

Експерти запевняють, що з 101,8 мільйонів монет в обігу перебуває лише 70-80%, а решта лежать «мертвим вантажем» на гаманцях інвесторів або взагалі втрачені. Це означає, що реальний параметр капіталізації нижче і знаходиться на рівні 15-16 млрд доларів. Але навіть такого показника досить, щоб говорити про надійність і стійкості віртуальної монети до зовнішніх чинників.

На даний момент біткоіни випереджає Ефіріум за капіталізацією майже в 5 разів, але тут теж ситуація неоднозначна. Відомо, що близько 2-3 мільйонів BTC безповоротно втрачено. Це означає, що реальна капіталізація Bitcoin на 7 вересня 2018 роки навряд чи перевищує позначку в 90-100 мільярдів доларів.

Чи реально підвищення капіталізації Ethereum при зменшенні вартості?

Графік вартості Ефіріума на екрані смартфона

У випадку з Ефіріумом це неможливо, адже система знаходиться в рівновазі, а параметр складності видобутку гарантує поступову емісію віртуальної монети. Що стосується інших криптовалюта (наприклад, новопосталих), така ситуація реальна. Це буває, коли Майнер добувають віртуальну монету швидше, ніж збільшується вартість коинов.

При зазначених вище розкладах капіталізація підросте, завдяки різкому підвищенню числа монет. З підвищенням складності видобутку і курсової ціни ситуація вирівнюється. Також існують криптовалюта, які відразу емітуються в повному обсязі, тому капіталізація змінюється повільніше і залежить від курсу.

Що важливіше — капіталізація Ефіріума або його ціна?

На практиці інвестори і прості учасники кріптосеті повинні оцінювати обидва чинники одночасно. Параметр вартості свідчить про рівень попиту на віртуальну монету, і на нього впливає безліч аспектів, про які згадувалося вище.

Що стосується капіталізації, цей показник дає уявлення про надійність Ефіріума, його загальної позиції серед інших криптовалюта. Велике число монет і висока капіталізація свідчать про високу значимість Ethereum і стійкості до зовнішніх впливів.

З іншого боку, обидва згаданих параметра не можуть служити в якості точних показників, адже вони розраховані із застосуванням орієнтовних показників. Причини на поверхні — відсутність точної інформації про кількість віртуальних монет на ринку, штучне «надування» ціни, відсутність підстав для формування ціни і так далі.

На відміну від інших активів (наприклад, цінних паперів) визначити точну вартість поки неможливо. Цим фактором користуються зловмисники, які грають на емоціях учасників ринку.

Якою буде капіталізація Ethereum — прогноз на 2018 рік

Монета з логотипом Ефіріума

Як зазначалося, капіталізація Ефіріума на сьогодні (07.09.2018 року) становить 23,5 млрд доларів. При цьому експерти запевняють, що вже до кінця 2018 року ціни на віртуальній монети досягне 400-450 доларів. З урахуванням цього фактора, а також потенційного збільшення числа здобутих монет капіталізація може дійти до позначки в 50-55 мільярдів доларів вже до грудня 2018 го.

Експерти називають кілька причин зростання даного параметра. Серед них підвищення попиту на криптовалюта Ефіріум і «розумні контракти», а також постійна робота команди розробників над вдосконаленням кріптосеті. Зокрема, найближчим часом планується випуск 2-го протоколу blockchain. Крім того, ведеться робота по переходу на алгоритм PoS, а також планується обмеження емісії.

На вересень 2018 року по популярності Ethereum мало відстає від біткоіни. Криптовалюта ETH доступна на великих біржових майданчиках, а в грудні планується випуск ф’ючерсів на Ефіріум по типу ф’ючерсних контрактів на біткоіни, що з’явилися в кінці 2017 го.

Підбиваючи підсумки, варто відзначити важливість капіталізації. Незважаючи на приблизність значення, воно відображає сумарну ціну всіх монет в обігу і є головним індикатором надійності віртуальної монети для інвестора.

Відеопрогноз по капіталізації Ефіріум після появи ф’ючерсів:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector