Історія курсу біткоіни 2009-2018

Сьогодні біткоіни є найпопулярнішою і найдорожчою криптовалюта. Її Майні тисячі людей по всьому світу, вона торгується на багатьох біржах (як вітчизняних, так і західних), нею можна розплачуватися за покупки в деяких інтернет-магазинах. Але так було не завжди — на зорі свого становлення ця електронна монета була лише перспективним проектом, практично не мають цінності. У чому ж секрет її нинішнього успіху? З якого курсу починався біткоіни, як і чому він дорожчав і яке майбутнє його чекає?

Ознайомитися з поточним курсом біткоіни можна в онлайн-графіку:

Динаміка зміни вартості біткоіни з 2009 по 2014 роки

Курс біткоіни до 2014 року
Котирування біткоіни до долара до 2014 року

Платіжна система біткоіни була офіційно запущена 3 січня 2009 року. В цей день на світ з’явився перший блок, що включав в себе 50 монет BTC. Оскільки в роботі мережі застосовуються криптографічні методи, її внутрішня одиниця виміру отримала назву cryptocurrency (або криптовалюта). 9 січня було розроблено першу версія гаманця для її зберігання.

Вже 12 січня відбувся перший переклад біткоіни. Таємничий творець цієї криптовалюта Сатоши Накамото перевів користувачеві Хелу Фінні 10 BTC. На той момент цифровий актив не мав ніякої цінності, а всі дії з ним відбувалися в тестовому режимі.

Так тривало більше півроку. Навіть коли стався перший обмін BTC на фіатние гроші (це був вересень 2009 року), валюта ще не мала певної цінності. Однак точно відомо, що якийсь Марті Малмо за 5050 біткоіни, переведених користувачеві NewLibertyStandard, отримав 5.02 долара. Цікаво, але вже 5 жовтня того ж року однойменна біржа (тобто New Liberty Standard) почала торгувати монетами біткоіни; стартовий курс склав 1309.03 BTC за 1 долар. На той момент єдиним фактором, що визначав цінність активу, була вартість електрики, що витрачається на генерацію блоків.

У першій половині 2010 року сталося відразу кілька подій, посприяли подорожчання криптовалюта Bitcoin. так:

 1. 6 лютого відбувся запуск першої офіційної біржі Bitcoin Market.
 2. 22 травня було куплено 2 легендарні піци за 10 000 BTC (на той момент вони прирівнювалися до 40 доларам). Тобто, вперше за криптовалюта був придбаний фізичний товар.
 3. 11 липня нова версія Bitcoin v0.3 була згадана на популярному ресурсі Slashdot.

Це призвело до збільшення кількості користувачів мережі, що не могло не відбитися на курсі. Всього за 5 діб криптовалюта подорожчала з 0.008 до 0.08 USD за монету. У другій половині 2010 року курс біткоіни був волатильним, але зберігав позитивну динаміку.

Історична подія сталося 9 лютого 2011 року, коли біткоіни став коштувати 1 долар. Згадка криптовалюта на таких ресурсах, як Slashdot, Hacker News і Twitter призвело до ще більшого підвищення її популярності. За весну 2011 року Майнінг BTC набирає стрімких обертів. Зростання числа користувачів закономірно підвищив і курс. До червня 2011 року біткоіни коштував уже 31.91 USD.

Після цього почався етап корекції. Електронний актив довго вагався між 10 і 20 доларами. Прорив стався аж 1 березня 2013 року, коли монета подолала позначку в 31.91 USD. 28 березня капіталізація біткоіни досягла 1 млрд доларів, а вже 2 квітня його курс становив 104 USD за монету. В середині квітня стався різкий стрибок до 230 доларів і таке ж різке падіння — до 68.36 доларів.

До кінця осені 2013 року біткоіни залишався нестабільним, хоча позиції вище 100 USD за монету він повернув. А ось в листопаді криптовалюта підтримала компанія Zynga — великий розробник онлайн-ігор. У цьому ж місяці один з кіпріотський університетів заявив, що починає приймати оплату за навчання в біткоіни. Такі новини сприятливо вплинули на курс і 28 листопада ціна монети перевалила за позначку в 1000 USD.

До кінця року сталося падіння до 800 доларів, але головні досягнення біткоіни були ще попереду.

Історія курсу біткоіни з 2014 по 2017 роки

Котирування біткоіни до долара з 2014 по 2017 роки
Як змінювався курс біткоіни з 2014 по 2017 рік

2014 рік, здавалося б, почався для біткоіни непогано:

 1. У перших числах січня відкрили Elliptic Vault — перша в світі безпечне сховище монет BTC.
 2. За першу половину січня криптовалюта набрала шалену популярність в Ірландії. Зокрема, багато компаній почали приймати оплату в біткоіни.
 3. 24 січня поновилися торги біткоіни на китайській кріптовалютной біржі.

Завдяки цим факторам, цифровий актив впевнено тримався вище позначки в 900 USD. Проте 28 січня з’явилися новини про арешт віце-президента Bitcoin Foundation, якого звинуватили у відмиванні грошей. Серед користувачів почалася паніка, яка призвела до масових продажів біткоіни і закономірного падіння його курсу. Зниження вартості тривало майже весь лютий. Воно зупинилося 22 лютого, коли ціна опустилася до 111.56 USD.

До початку березня курс повернувся до більш приємною ціною в 600 доларів, хоча потім почалася затяжна етап корекції. Курс потихеньку падав і до середині січня 2015 року його опустився до позначки в 164.92 USD. Протягом усього 2015 роки не було ні серйозних стрибків, ні різких обвалів, хоча завдяки збільшенню числа користувачів криптовалюта показувала позитивну динаміку.

З настанням 2016 року навколо першої криптовалюта почав формуватися позитивний новинний фон:

 1. Уже в січні кількість користувачів було таким великим, що швидкість мережі перевищила поріг в 1 exahash / сек.
 2. У березні японське уряд прирівняв криптовалюта до фіатним грошей. У тому ж місяці розпочала роботу південноафриканська кріптобіржа Bidorbuy.
 3. До вересня 2016 року біткоіни-банкомати поширилися по світу в кількості 771 штуки.
 4. У листопаді залізничний оператор зі Швейцарії додав в свої автомати функцію придбання квитків за монети BTC.
 5. За другу половину 2016 року, значно зросла популярність інших криптовалюта, що сприятливо вплинуло на весь ринок цифрових активів. Зокрема, у вересні локальний рекорд встановила криптовалюта Monero, що працює на протоколі CryptoNote. 6 вересня вона торгувалася на ринку за ціною 13.9 доларів за монету (при тому, що в лютому того ж року вона коштувала менше 50 центів).

При таких умовах вартість біткоіни початку закономірно зростати. Звичайно, в серпні трапилася неприємна подія, коли хакери зламали онлайн-обмінник Bitfinex, вкравши близько 120 000 BTC. Через це курс на час знизився, але незабаром зростання продовжилося, і новий 2017-й рік біткоіни зустрічав з ціною 971 долар.

Новітня історія курсу біткоіни — 2017-2018 роки

Курс біткоіни до долара в 2017-2018 роках
Коливання курсу Bitcoin в 2017-2018 роках

3 січня 2017 року Bitcoin перевищив позначку в 1000 доларів, після чого продовжив свій поступове зростання. Повільного, але впевненого подорожчання монети сприяло кілька ключових факторів:

 1. Зростала кількість користувачів мережі.
 2. Поступово підвищувалася складність Майнінг і зменшувалася винагороду за блоки, що створювало своєрідний дефіцит криптовалюта.
 3. Збільшувалася капіталізація.
 4. З’являлося все більше сервісів, готових приймати оплату біткоіни.

У вересні вартість BTC досягла. У грудні трапився кріптовалютний бум, під час якого всі цифрові активи встановили особисті рекорди вартості. У випадку з біткоіни рекордна ціна склала 19 346 USD, а на деяких біржах і більше 20 000 USD. Настільки різкий підйом був зумовлений низкою причин:

 1. Вже до листопада 2017 го криптовалюта мала колосальну популярність. Про неї говорили не тільки в інтернеті, але і по телевізору. Все більше людей проявляли інтерес до мережі блокчейн, що закономірно штовхнуло цифровий актив вгору, а він, у свою чергу, спровокувало зростання альткоінов.
 2. Справжній фурор викликала новина про те, що кілька великих американських бірж планують дозволити торгівлю ф’ючерсами на біткоіни з 2018 року.
 3. Не останню роль зіграла новина про те, що незабаром буде запущений протокол Lightning Network, який значно підвищить швидкість транзакцій.

З другої половини грудня почався етап корекції. За перші 4 місяці 2018 року ціна монет BTC опустилася нижче 7 000 USD. Негативна динаміка була цілком закономірною, адже після підйому завжди йде спад. Крім того, за вказаний період навколо біткоіни сформувався не найприємніший новинний фон:

 1. У криптовалюта були проблеми з Google. Зокрема, компанія відмовилася додавати в свій магазин розширення для Майнінг зважаючи на їх вірусної природи.
 2. Китайський уряд закликало чинити тиск на Майнер, оскільки вони споживають занадто багато енергії.
 3. Біткоіни отримав статус найпопулярнішою валюти даркнета, що початок відлякувати потенційних інвесторів.

З другої половини квітня 2018 роки ситуація трохи стабілізувалася, але в травні знову почалося падіння цифрового активу, обумовлене напруженістю в середовищі трейдерів і падінням обсягів торгів.

Що стосується майбутнього монет BTC, то, на думку експертів, 2018 рік стане найважчим для всього кріптовалютного світу. Не виключено навіть падіння курсу до 3: 500 USD в грудні. 2019 рік має стати більш приємним, особливо його друга половина, на яку прогнозується поступове зростання вартості біткоіни. Найбільших успіхів криптовалюта повинна досягти в 2021 році (прогнозується курс на рівні 30 000 USD за монету). Хоча тут все залежить від того, як буде розвиватися ситуація на ринку. Можливим залишається як подолання бар’єру в 100 000 доларів, так і повне знецінення монет.

Ось ми і розглянули весь історичний курс біткоіни. Як видно, ця криптовалюта пройшла фантастичний шлях від нічого не стоїть активу до статусу грошей майбутнього. Звичайно, є якась імовірність того, що BTC повністю знеціниться. Але якщо порівняти курс біткоіни на старті і зараз, вивчити показники капіталізації, а також обсяги інвестиційних вливань, можна прийти до висновку, що це вкрай серйозний проект, який ще довго буде залишатися на плаву.

Відео про динаміку зростання біткоіни:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector