Як створюються блокчейн проекти на базі криптовалюта

Привіт, шановні читачі. У цій публікації ми поговоримо про можливості розробок на основі технології криптографічних грошей. Фінансові установи стоять за руйнуванням незліченних галузей промисловості за останні 30 років. Вони прекрасно розуміють, чим може обернутися чергова революційна технологія для традиційних операторів банківської системи. Але вони не в змозі перешкодити розвитку біткоіни і інших криптовалюта, а також заблокувати різноманітні блокчейн проекти на базі їх технологій.

У спробі випередити подібного роду зміни банки активно брали участь у створенні науково-дослідних лабораторій, випробувальних центрів і встановлювали партнерські відносини з розробниками blockchain, щоб досконально вивчити революційний потенціал цієї технології.

Створення цифрової ідентичності

Фінансові інститути першими зацікавилися цією сферою, але наукові кола, уряди різних країн і консалтингові фірми також почали вивчати цю технологію.

Зрозуміло, вся ця робота проводилася на додаток до тієї, яку роблять представники бізнесу та розробники різного програмного забезпечення. Їх основна мета — пошук нових способів використання блокчейна або створення на його основі абсолютно нової блочної ланцюжка.

Цей процес триває вже кілька років і привів до значних результатів. Незважаючи на те, що говорити про повну вивченні блокчейн ще рано, експерти вже розуміють, на що здатна ця технологія. На поточному етапі вона в основному використовується для реалізації так званих первинних пропозицій монет (ICO), що реалізуються з метою збору коштів на той чи інший проект.

Система ідентифікації blockchain працює з використанням криптографічних ключів. Об’єднання відкритого і закритого ключа забезпечує надійну систему ідентифікації для підтвердження доступу до біткоіни гаманцю.

Відкритий ключ — це те ідентифікатор користувача в мережі. Він знаходиться у відкритому доступі і може бути порівняний, наприклад, з адресою електронної пошти. Приватний ключ — це цифровий підпис для підтвердження згоду на здійснення транзакцій в мережі. Що лежать в основі цієї революційної системи криптографічні технології відіграють важливу роль.

У деяких країнах їх потенціал привертає все більше інвестицій, в тому числі і державних. Однак в Росії визнання криптовалюта і лежать в їх основі технологій поки ще не відбулося.

Незважаючи на це в експертному співтоваристві і серед російських користувачів цифрових грошей регулярно виникають різноманітні ідеї, як залучити влади до прийняття відповідних рішень і як створити сприятливу атмосферу для розвитку блокчейна в РФ.

Блокечейн — система зберігання даних

Блокова схема являє собою нововведення в плані реєстрації та поширенні інформації. Вона може використовуватися для запису як статичних даних (реєстру), так і динамічної інформації (транзакцій), що робить її можливості і сферу застосування практично необмеженими.

У разі використання в ролі реєстру дані можуть зберігатися в блокової ланцюжку в будь-якій комбінації трьома способами:

  • незашифровані (можуть бути прочитані будь-яким учасником мережі з блок-ланцюга, так як зберігаються у вільному доступі);
  • зашифровані (вимагають ключ дешифрування для отримання доступу; він також дозволяє визначити особу того, хто додав конкретну інформацію, і коли це було зроблено);
  • хешировать (можуть бути представлені разом з функцією, що створила її як доказ достовірності даних);

Хешування блокової ланцюга зазвичай виконуються в поєднанні з вихідними даними, що зберігаються поза мережею. Як приклад можна привести цифрові «відбитки пальців», які часто хешіруются в блок-ланцюжку, в той час як основний обсяг інформації може зберігатися в автономному режимі. Така загальна система запису здатна змінити поточний принцип роботи різних організацій.

В даний час, коли дані зберігаються на приватних серверах, потрібно великі ресурси для здійснення транзакцій між компаніями. Це пов’язано з певними процесами, процедурами і перехресної перевіркою записів.

доказ незмінності

Особливістю блокчейна є те, що створювана з його допомогою база даних має власну історію, змінить яку практично неможливо. Через це блок-ланцюжок часто називають незмінної системою зберігання інформації.

Іншими словами для зміни запису в ній потрібно внести відповідні поправки в усіх блоках на кожному окремому вузлі мережі. З цієї точки зору блокчейн можна швидше вважати унікальною системою запису, ніж просто базою даних.

Це дозволяє реалізовувати її в проектах в IT сфері та інших напрямках.

Блокчейн в ролі платформи

Біткоіни — перша платформа, розроблена з використанням цієї технології. Тепер користувачі перейшли від ідеї платформи для обміну цифрових грошей до платформи для смарт-контрактів ( «розумні контракти»). Цю можливість блокчейна можна розділити на кілька категорій.

Наприклад, існують інтелектуальні юридичні контракти або рікардіанську контракти. В їх основі лежить ідея, що контракт — це результат того, на що погоджуються сторони договору. Він може являти собою поєднання усного і письмового угод, а також деякі з корисних аспектів блокової технології, таких як певні періоди часу, координація документів і т.д.

Є також розумні контракти на основі ще однієї крітовалюти — ефіру (Ethereum). Це програми, які керують активами через блокчейн шляхом взаємодіями в блокової ланцюжку ETH. Сама по собі ця криптовалюта є платформою для написання кодів смарт-контрактів.

Блокова технологія не заснована на чомусь новому. Вона створена з використанням унікального поєднання трьох інших технологій:

  • криптографічний система приватних ключів;
  • однорангова мережа P2P;
  • протокол мережі блокчейн;

Можливості цієї технології ще тільки вивчаються. Незважаючи на це, вона вже активно проникає в нашу в повсякденне життя і привертає велику кількість інвесторів. І з кожним роком її потенціал буде тільки зростати, так як все більше компаній знаходять в ній можливості і переваги для використання в своїй діяльності.

Джерело: https://coindesk.com

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector