Як довго потрібно Майні, або скільки куля в блоці Monero

Загальні відомості

Перед тим як приступати до розрахунку кількості куля під винагороду, потрібно додатково вирішити кілька питань.

 1. Збірка ферми. На чому, і за скільки збирати систему під монери.
 2. Підбір пулу, який вважає кулями.
 3. Розрахунок, скільки в одному блоці монери цих самих куля.
 4. Розуміння, що таке кулі насправді.

Що таке кулі?

Для більшості людей, які Майні через пули, поняття Share залишається за межами необхідності. Кожному потрібен кінцевий результат, вимірюваний в твердій валюті. Однак люди, які Майні різну криптовалюта на різних пулах, з часом помічають, що нагорода за однакову в хешах потужність розподіляється неоднаково.

Хтось списує це на потужність самого пулу, або відсоток вкладених зусиль в загальну справу. Однак рано чи пізно, людина звертає увагу на батник (або на демон у випадку з линуксоидов), в якому показуються основні розрахунки по Monero, що відправляються в пул.

І там він з жахом виявляє якісь розшифровані блоки з назвою Share. Природно, в бій іде Гугл пошук.

На більшості сайтів можна побачити таке визначення: кулі — це відсоток вкладених зусиль в Майнінг блоку. Звідси може відразу виникнути логічне запитання — а кулі це скільки? Скільки їх розміщується в одному блоці?

Перерва весь інтернет, людина розчаровується, не знайшовши точної відповіді. А все тому, що для кожного пулу і для кожного блоку кількість куля буде відрізнятися — не можна зробити навіть приблизні розрахунки.

Примітка: для тих, хто зайшов за конкретними цифрами, рекомендуємо прочитати цю статтю до кінця — тут вказано приблизний метод обчислення куля в монери. Він не відрізняється точністю, але дозволяє зрозуміти правила, на основі яких робилися розрахунки, і краще зрозуміти принцип розподілу нагороди за Share.

Перед тим як панікувати, потрібно розібратися, що ж таке кулі насправді, а для цього повернемося в загальну теорію Майнінг.

Загальна теорія

В процесі Майнінг добувач розшукує цифровий підпис блоку — так званий хеш. Багато в чому технологія схожа на MD5 хешування і його розшифровку за допомогою брутфорса. Тобто вручну підбираються всі варіанти по «умовного» словником доти, поки один з них не співпаде з «задуманим системою».

Процес спілкування з системою відбувається наступним чином:

 1. Розрахунок потенційного значення по «алгоритму-словником».
 2. Відсилання його системі.
 3. Система перевіряє підпис на відповідність.
 4. Відправляє назад — наче й не верифікувати (тобто не підходить).

І так до тих пір, поки система не підтвердить нове значення як підходяще — і видасть нагороду за блок.

Так ось: всі невідповідні для системи значення і є кулями. Але чому їх неможливо порахувати емпіричним шляхом?

Тут вступає в силу закон, що системі все одно, скільки людей, і з яким хешрейтом Майні монери. Головне, щоб один блок розшифровувався за 10 хвилин. І якщо хешрейт зростає, то швидкість розшифровки блоку зменшується експоненціально, після чого вона починає перераховуватися. І так до тих пір, поки значення складності знову не стане задовольняти 10 хвилинам на кожен блок.

А тепер уявіть, що якщо Майні самостійно (в замкнутій системі), для одного монери знадобиться близько 12-13 спроб (на повільному комп’ютері), то у відкритій системі з обчислювальними потужностями в тера і гігахешах кількість спроб повинно бути збільшено пропорційно.

При цьому, з кожним перерахунком складності і зміни нагороди за блок, кількість куля збільшується пропорційно.

У разі роботи в пулі — не спільна обчислювальна потужність, і не витрачена енергія, а саме ефективність Майнера в спільній справі є вирішальним і ключовим фактором. А оцінити це точніше, ніж кількістю надісланих варіантів розшифровки підпису, неможливо.

Переваги та недоліки розрахунку по кулях

Розрахунок через Share має свої переваги і недоліки:

Якщо виділити головне, то:

 1. При роботі з великим pool, ви недоотримуєте коштів, пропорційно вкладених в Майнінг.
 2. При роботі з малим pool, ви отримуєте більше, але є велика ймовірність закриття пулу на увазі розтрати всіх резервних коштів.

Зазвичай все це саморегулюється механізмами самого пулу. Але для того щоб усвідомити існуючі ризики, і дізнатися, чого варто очікувати від Майнінг в пулі з нагородами у вигляді підрахунку надісланих Share — слід зрозуміти, звідки беруться кошти на оплату обчислювальних потужностей Майнера, особливо якщо конкретний пул не завжди може стати тим, що розшифрує і забере собі блок.

Звідки беруться кошти на оплату

З урахуванням розрахунку часу перебування одного блоку монери і кількості засилаються в pool варіантів підписи з потужного устаткування (наприклад, ферми з 10 Радеон) виникає закономірне питання — а звідки pool бере кошти на оплату послуг Майнер до того, як блок був здобутий?

Ніхто не відповість на це питання — але є два основні варіанти.

 1. Pool має певний резерв вимайненной крипти, яку він розподіляє між Майнер по кулі. Але в цьому випадку у пулу серйозні проблеми, тому що він не відкриває свої карти, і ви можете Майні набагато менше, ніж заробляє pool (і це без урахування додаткових комісій).
 2. Pool здійснює сеньораж наявної криптовалюта, з якого і виплачує кошти за кількістю куля. В цьому випадку всі чисті — pool отримує собі на рахунок чистий Monero, а Майнер в процесі роботи отримують чесне винагороду пропорційно вкладеним зусиллям.

збірка ферми

При Майнінг монери і його хардфорка XMV більш доцільна покупка потужної відеокарти з великим об’ємом відеопам’яті. Традиційно прийнято використовувати системи на основі чіпів Radeon. наприклад:

 1. Radeon RX 580 8GB. Сьогодні на ринку практично не знайти цю модель. Вона зарекомендувала себе як оптимальне рішення з точки зору енергоспоживання / обчислювальної потужності. В середньому, вартість однієї відеокарти варіюється в межах від 400-600 у.о.
 2. Radeon RX 480 8GB. Застаріла, але дешева відеокарта. Періодично зустрічаються оптові пропозиції, де цю картку можна придбати за 180-200 у.о. За потужністю поступається лише на 20% RX 580 в Майнінг.
 3. Radeon X64 Vega 8GB. Топова відеокарта з вартістю понад 1000 у.о. за одиницю. Володіє найкращою продуктивністю і коефіцієнтом «споживання / потужність». Довше окупається.

Зважаючи на великий попит на покупку майнерскіх відеокарт, їх вартість постійно зростає. Крім того, є ризик того, що карти вже брали участь в розподільних обчисленнях або Майнінг до цього. Тому купувати краще тільки у виробника безпосередньо.

Для організації Майнінг потрібна потужна система охолодження у відкритому корпусі + система SLI, яка дозволяє об’єднати потужність декількох відеокарт в одну.

Крім цього, відеокарти є більш універсальними Майнер, тому що їх можна використовувати для паралельного Майнінг безлічі ФОРКОМ — наприклад, Zcash або інших криптовалюта.

Звичайно, можна Майні крипту на FPGA — однак через відсутність рентабельності, такі системи перестали розроблятися в 2015-му році, на їх зміну прийшли Асіка, які в теорії можуть ефективніше добувати монери, однак, через особливості алгоритмів і обмежень, працюють виключно з BTC і подібної криптой.

вибір пулу

Майні Monero самостійно в 2018-му році не представляється можливим через високу обчислювальної потужності об’єднаних потужностей, зібраних в пулах.

Чим могутніше pool — тим більша ймовірність того, що наступний розшифрований блок доведеться саме на нього. Безумовно, краще вибирати китайські пули, які принесуть значно більше прибутку. При цьому потрібно враховувати такі фактори:

 1. Пропорційність нагороди вкладеним обчислень.
 2. Надійність пулу. Чим старіше і більше pool- тим він надійніший.
 3. Комісійні. Зазвичай це є найважливішим фактором. Більш надійні пули традиційно беруть більшу комісію.
 4. Підрахунок по кулях, по хешрейту або за іншими критеріями.

У випадку з Monero вибирайте пули, які вважають саме Share — в цьому випадку нагорода за кожен блок буде значно вище, ніж в будь-якому іншому випадку.

Формула окупності

Користуючись першим правилом У. Баффета «знай про бізнес все, що тільки можеш дізнатися» — можна на основі наявних даних зробити кілька висновків:

 1. З точки зору собівартості криптовалюта по відношенню до Майнінг, вона залишається надприбутковій.
 2. За відсутності регулювання, кріпторинок залишається надмірно волатильним, що потрібно враховувати при інвестуванні в цю область.
 3. Він не зможе схлопнуться одномоментно, але прибуток при значних коливаннях курсу може перетвориться в збиток.

Переходячи, власне, до інвестицій у видобуток, потрібно визначити її окупність і термін окупності. Для цього скористаємося формулою:

(Вартість крипти / Вкладення в видобуток) * котирування на момент виведення — вартість транзакцій на висновок = 1

Відповідно до цієї формули, можна вивести, скільки Monero потрібно заробити, для того щоб вийти в нуль. З огляду на фіксовані значення mining і нагороди за блоки, можна визначитися і з терміном окупності.

Вкладення в mining визначається сумою з:

 • вартості mining ферми;
 • реєстрації ферми;
 • вкладень в електрику;
 • вартості оренди приміщень.

Котирування визначають вартість Monero на момент виведення коштів. З огляду на високу волатильність, вона є одним з найважливіших параметрів при вирішенні створити mining ферму. Поточна вартість знайденого блоку еквівалентна 720-800 у.о.

Вартість транзакції на висновок — параметр важливий тільки в тому випадку, якщо ви плануєте виводити свій прибуток малими порціями. Він фактично не впливає на терміни окупності, однак, його теж потрібно враховувати. Прикладом може послужити швидке виведення коштів, який коштує дорожче. Це потрібно, якщо ви ловите пік зростаючого тренду і розраховуєте отримати з криптовалюта більше фіатних засобів.

розрахунок винагороди

Щоб адекватно розрахувати нагородження за витрачені зусилля і підібрати відповідно до цього найбільш вигідний пул, потрібно врахувати безліч чинників:

 • розмір блокчейна монери;
 • розмір і обчислювальна потужність пулу, в який ви входите;
 • загальний відсоток хешрейта пулу в порівнянні з іншими;
 • вашу особисту обчислювальну потужність;
 • використовуваний алгоритм.

Тільки в цьому випадку можна буде хоча б приблизно розрахувати, як по кулях нарахують нагороду.

Так скільки куля?

Таким чином, розрахунок знаходження блоку монери, нехай навіть через Share, не має чіткого речового виразу. Все залежить від безлічі факторів:

 • удачі пулу;
 • потужності пулу;
 • кількості учасників в пулі;
 • сумарного хешрейта.

Потрібний блок може бути зібраний вже з 10 куля, а іноді з мільйона. При цьому розрахунок винагороди все одно буде проходити по внутрішній системі самого пулу. Кожен пул визначає кількість куля по-своєму. Однак в цілому можна порахувати Share через хешрейт.

важливо: даний підрахунок є зразковим і не визначає того, скільки дійсно куля в одному блоці монери.

Складність mining одного блоку складає 120 GH. Нагорода за блок монери становить 4,5 XMR. Вартість одного Monero становить 160 у.о.

Устаткування з хешрейтом в 200 видає в середньостатистичному пулі Monero на 24 рубля на добу. Або по 1 рублю на годину. За годину алгоритм висилає близько 1000 кулю. Вважаємо. В одному XMR 9,6 Млн куля. В одному блоці XMR 43,20 млн куля.

Якщо дана інформація виявилася для вас корисною, підписуйтесь на наші групи в соціальних мережах і діліться корисним контентом з друзями, які теж цікавляться криптовалюта. До нових зустрічей, і удачі!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector