Як і де зберігати біткоіни Кеш — найкращі способи

Правила обчислень в мережі Bitcoin Cash відрізняються від батьківської валюти. Тому старі біткоіни-сховища не підходять для прийому ВСС (BCH) — вони просто не зможуть приймати заголовки нових блоків, і монети стануть недоступні своїм власникам. Що ж робити в ситуації, що склалася?

Гарячі і холодні сховища для ВСС

Як і звичайні монети, криптовалюта зберігають в гаманцях. Тільки ці «мішечки для грошей» більше схожі на флеш-накопичувачі, а деякі і зовсім представляють собою програмний продукт. Все кріптовалютние гаманці поділяють на:

 • холодні, тобто не підключені до інтернету;
 • гарячі, тобто знаходяться в Мережі.

Холодні, в свою чергу, ділять на:

 • апаратні (вже згадані накопичувачі на зразок флешок);
 • програмні (десктопні та мобільні);
 • паперові.

Основна відмінність між гарячими і холодними гаманцями полягає в ступені їх захищеності, а між програмними і апаратними — в швидкості доступу до монетам для здійснення операцій.

Максимально захищеними, як би смішно це не звучало, є паперові гаманці, в яких приватний ключ в буквальному сенсі цього слова записаний на папері. Найбільш уразливими, про що нескладно здогадатися, виявляються гарячі гаманці. Що ж до холодних програмних і апаратних сховищ, то тут все залежить від рівня захисту, яку забезпечує виробник, і конкретних цілей власника.

Загалом, для довгострокового зберігання монет як інвестицій використовують апаратні накопичувачі, для короткострокового зберігання як інструменту заробітку на коливаннях курсу — програмні гаманці. Невеликі суми для повсякденних платежів можна тримати в гарячих гаманцях. Ці ж сховища зручно використовувати для різних безкоштовних методів поповнення свого балансу біткоіни Кеш (крани, Кешбек в цифровий валюті і так далі).

Гарячі гаманці — найпростіші і найбільш вразливі

Гарячі онлайн-гаманці не потребують завантаженні на комп’ютер або налаштування обладнання. Досить пройти реєстрацію на сайті, отримати унікальну адресу — і ви вже можете приймати і отримувати криптовалюта.

Такі гаманці можна відкривати на спеціальних сервісах або прямо в особистому кабінеті на будь-який з кріптобірж, що підтримують Bitcoin Cash. Вибираючи, де краще зберігати монети, в першу чергу, зверніть увагу на найпопулярніші, перевірені користувачами і часом сервіси. Ось деякі з них.

BTC.com

Один з найвідоміших біткоіни-браузерів дозволяє працювати не тільки з головною цифровий валютою світу, а й з її Форком. Для створення гаманця потрібно перейти у відповідне вікно і пройти нескладну процедуру реєстрації. У сервісі реалізована підтримка і біткоіни, і Bitcoin Cash, перемикання в онлайн-версії між валютами відбувається в бічному меню. Після реєстрації формується pdf-файл з основними даними про гаманець, так що постарайтеся зберегти цю інформацію в надійному місці.

Плюсами цього гаманця є:

 • простий, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс;
 • можливість двухфакторной авторизації;
 • швидкий доступ до монетам;
 • можливість вибору фіатной валюти для перерахунку сум з біткоіни Кеш.

Blockchain.info

Ще один гаманець з нескладної реєстрацією і можливістю зберігати відразу кілька криптовалюта, включаючи біткоіни Кеш. Як і в BTC.com, тут є двофакторна авторизація, а баланс по валютах представлений у вигляді дуже наочної графіки. Крім того, для шанувальників біржових спекуляцій виводиться цінова динаміка для різних часових діапазонів.

Coinbase

Найбільша кріптовалютная біржа (і перший «єдиноріг» серед кріптовалютних компаній) жодного разу не втратила гроші клієнтів через хакерські атаки, що вигідно відрізняє її від колег по цеху. Інтерфейс сервісу не складніше, ніж у двох попередніх сайтів, при реєстрації є можливість вибору між фізичною та юридичною особою. Приємний нюанс — відображення курсу цифрових активів в національній валюті.

З очевидних плюсів Coinbase, крім високої репутації, варто відзначити серйозний підхід до захисту коштів клієнтів. Сервіс використовує кілька методів, не обмежуючись двухфакторной авторизацією. До мінусів можна віднести відсутність російськомовної підтримки і навіжений рівень взаємодії з клієнтами в цілому, що призводить до потокам скарг на сервіс. Втім, в основному претензії клієнтів стосуються операцій на біржі, а не функціонування гаманця.

Інші онлайн-гаманці

Звичайно, перерахованими вище сервісами можливість зберігати монети біткоіни Кеш онлайн не обмежується. З інших гаманців, гідних розгляду, відзначимо Guarda Wallet, Copay, Coin Space, Strongcoin. В основному вони відрізняються складністю інтерфейсу, простотою реєстрації та додатковими можливостями щодо захисту коштів. Якщо потрібно згенерувати один або кілька адрес гаманця поза сервісів, використовуйте сайт cashaddress.org. Крім іншого, він створює макет для роздруківки паперового гаманця ВСС.

Онлайн-біржі

Coinbase — аж ніяк не єдина біржа, що дозволяє зберігати Бікоін Кеш онлайн. Практично будь-яка торгова кріптовалютная майданчик, що підтримує монету, має функціонал для заощадження цифрових активів. Але якщо ви думаєте, як зберігати ВСС безпечно, звертайтеся до послуг онлайн-бірж в останню чергу.

Швидкий доступ до монетам, що є безперечною перевагою таких сервісів, не настільки важливий, як гарантія збереження заощаджень. А ось з останнім у більшості бірж, скажімо прямо, частенько виникають проблеми (згадаємо стала класикою історію біржі Mt.Gox, «втратила» 850 000 монет своїх клієнтів).

Для активних трейдерів можна порекомендувати роботу (і, відповідно, зберігання монет) відразу на декількох майданчиках. При цьому в онлайн-гаманцях бажано тримати тільки суми для торгів, а основні кріптокапітали зберігати на більш надійних холодних гаманцях.

Холодні гаманці — тихіше їдеш, далі будеш

Холодні гаманці характеризуються тим, що не мають постійного підключення до інтернету і зберігають особисті ключі на вашому обладнанні. Можна не турбуватися, що ви втратите доступ до своїх коштів через хакерську атаку або недбалість співробітників сервісу. Правда, і за підтримку актуальною захисту монет відповідаєте ви самі.

За типами реалізації холодні гаманці діляться на:

 • апаратні;
 • програмні (для ноутбуків і ПК);
 • мобільні;
 • паперові.

Строго кажучи, мобільні гаманці представляють собою ті ж програми. Більш того, багато онлайн-гаманці мають мобільні і десктопні версії. Але популярність гаманців для мобільних пристроїв постійно зростає, як і їх функціонал, тому логічно виділити ці додатки в окрему групу.

програмні

Програмні офлайн-гаманці припускають установку додатка на комп’ютер. Одним з найбільш просунутих рішень для управління справедливо вважається Electron Cash, реалізоване для трьох найпопулярніших десктопних ОС. Програма зберігає особисті ключі в зашифрованому вигляді на вашому ПК, як підстрахування для відновлення засобів можна використовувати секретну фразу.

Ключі без проблем експортуються в інші сервіси, що підтримують біткоіни Кеш. При цьому секретні ключі можна зберігати в автономному режимі, а виходити в мережу з гаманцем, доступним тільки для перегляду.

Кому-то інтерфейс Electron Cash може здатися занадто заплутаним. Тоді варто спробувати мультивалютний гаманець Exodus, де зручно зберігати не тільки ВСС, а й кілька інших популярних криптовалюта. Інтуїтивно зрозуміле меню, підкріплене графічним зображенням балансу, зручними шрифтами і наочними іконками, без проблем освоїть навіть новачок. Гаманець дозволяє не тільки зберігати, відправляти і отримувати монети, але і робити обмін валют.

Ще один відомий гаманець, з версіями для настільних і мобільних систем, це Jaxx. У ньому також реалізована мультивалютність, а для кращого захисту використовується seed-фраза з 12 слів — рятувальний круг в разі втрати доступу до пристрою (наприклад, крадіжки ноутбука). Не особливо складний інтерфейс і мультиплатформеність Jaxx, а також фірмовий плагін для браузера Chrome максимально полегшують життя користувачам гаманця при переході з однієї ОС на іншу.

Мобільні

Згадка Jaxx плавно підводить нас до гаманців для мобільних пристроїв. Мобільні гаманці зручні тим, що криптовалюта завжди у вас під рукою, точніше в вашому смартфоні або планшеті. Крім обов’язкового функціоналу у вигляді надсилання та отримання монет, в додатках може бути реалізований обмін, можливість торгівлі на біржі та інші можливості, милі серцю розробників. Крім уже названого Jaxx, в число надійних мобільних гаманців для Bitcoin Cash включають:

 • Bitcoin Cash Wallet і Bitcoin Cash Wallet від Unit Wallet;
 • Copay;
 • Mobi;
 • BitPay;
 • Coinomi Wallet;
 • Edge;
 • Stash Wallet;
 • Coldlar.

Список далеко не повний, так як кріптоентузіасти регулярно радують співтовариство новими мобільними розробками для ВСС, поступово витісняючи десктопні гаманці на другий план.

апаратні

Апаратний гаманець — це окреме електронний пристрій, що зовні нагадує флеш-накопичувач, який дозволяє зберігати криптовалюта без прив’язки до ПК або мобільного гаджету. Монети, які лежать в такому гаманці, можуть зберігатися роками без підключення до ПК мул інтернету. За безпеки і захисту від злому це один з найнадійніших варіантів зберігання біткоіни Кеш, якому можна протиставити, мабуть, тільки «холодні» розподілені сховища без доступу до інтернету.

Безумовними лідерами серед апаратних гаманців є Ledger, Trezor і KeepKey. Звичайно ж, всі вони включили підтримку біткоіни Кеш, як тільки форк перетворився в визнану кріпторинком монету. Для доступу до засобів на таких пристроях потрібні Пін-код і секретна фраза.

Щоб полегшити оперування криптовалюта, виробники апаратних гаманців розробляють програмні оболонки для популярних ОС. Також часто передбачається функція резервного копіювання та відновлення засобів, на випадок крадіжки або втрати гаманця.

На відміну від безкоштовних програмних гаманців, за апаратні доведеться викласти певну суму грошей. Вона коливається від $ 60-100 до декількох сотень доларів, що залежить від обраної моделі і виробника. Тому зазвичай так вважають за краще зберігати значні суми, які самі власники розглядають як довгострокові інвестиції. Більшість програмних гаманців сумісні з основними апаратними рішеннями, що полегшує перекидання монет з одного сховища в інше.

паперові

Паперовий гаманець — це в буквальному сенсі аркуш паперу, на якому роздрукований адреса гаманця біткоіни Кеш. Такий гаманець генерується за допомогою спеціальних сервісів, наприклад, Cashadress (підтримує російську мову) або Walletgenerator. Адреса гаманця і приватний ключ видаються у вигляді пари ідентифікаторів, які можна записати, роздрукувати або зберегти у вигляді QR-коду.

Єдине, чого такий гаманець боїться, це води. Так що правило резервних копій не відміняється навіть для паперу. Зате його точно не зламають хакери, а для зарахування монет досить повідомити відправнику згенерований адреса гаманця.

Все гаманці і біржі, де можна зберігати біткоіни Кеш

Кріптовалютний світ стрімкий і динамічний у своєму розвитку. Можливо, поки ви читаєте цю статтю, на світ з’явився новий супер зручний сервіс або наднадійний спосіб зберігання ВСH.

Тримати руку на пульсі допоможе офіційний сайт ФОРКОМ bitcoincash.org. Тут перераховані всі гаманці і біржі, які підтримують монету, а також працюють з нею проекти і сервіси. Списки підтримуються в актуальному стані зусиллями спільноти біткоіни Кеш. Російська версія сайту полегшує пошук потрібної інформації тим, хто не впевнений у своєму англійською.

На момент написання статті про підтримку Bitcoin Cash заявили понад 25 гарячих і холодних гаманців і більше 40 кріптовалютних бірж. Ми розповіли лише про частину цих ресурсів. Але яке б сховище для своїх цифрових активів ви не зволіли, в першу чергу потрібно звертати увагу на його надійність і безпеку.

Дамо загальну рекомендацію: холодні гаманці використовують для довгострокового зберігання монет, гарячі — для активних операцій (покупки, біржова торгівля і так далі). При виборі конкретного рішення можна використовувати такий набір критеріїв:

 • рівень конфіденційності (особливо актуально для бірж);
 • прозорість операцій;
 • перевірка правильності транзакцій;
 • можливість контролю коштів на рахунку;
 • якість обслуговування клієнтів і наявність мовних версій.

Останній пункт визначає, наскільки швидко і якісно будуть вирішуватися питання при виникненні труднощів. Сама достовірна інформація по всім перерахованим критеріям зосереджена в тематичних обговореннях на сайті Reddit. Місцеве кріптовалютное співтовариство давно зарекомендувало себе як головний оплот чистоти і надійності пірінгових цифрових валют. Так що тут можна не тільки почерпнути море корисної інформації, але і отримати реальну допомогу в складних ситуаціях.

І ще кілька порад з безпеки. Якщо вам потрібна висока конфіденційність програмного гаманця, вибирайте так звані «товсті» клієнти. Це програмне забезпечення, яке зберігає всю інформацію по вашим операціям і всі ключі на локальному комп’ютері. Трохи повільно при здійсненні операцій, зате ніякого витоку даних про ваших транзакціях на сторонні ресурси.

«Тонкий» клієнт, який записує на локальному диску тільки приватні ключі, працює швидше, але і більш вразливий з точки зору конфіденційності. При зберіганні великих сум (в еквіваленті десятків і сотень тисяч доларів) краще розбивати їх на декілька частин і зберігати в різних гаманцях (в ідеалі — на різних пристроях). Тоді навіть при безповоротній втраті доступу до одного зі сховищ монети на інших гаманцях залишаться в цілості й схоронності.

Пам’ятайте, яким би ідеальним не здавався сервіс або спосіб, від неприємних випадковостей не застрахований ніхто. Тому краще заздалегідь вжити заходів, щоб навіть випадковості не позбавили вас заощаджень.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector