Як Майні біткоіни Кеш: вибір і налаштування обладнання

З чого складається Майнінг на ПК

Багато хто помилково вважає Майнінг запуском нових монет в обіг. З якогось боку це так, оскільки Майнер отримують в нагороду криптовалюта, які раніше ніким не використовувалися. Однак, завдання його зовсім в іншому. Він покликаний відкривати нові блоки в мережі, а також підтверджувати транзакції користувачів.

Оскільки криптовалюта засновані на криптографії, а їх блоки зашифровані певними алгоритмами, для вирішення їх хеш-функцій потрібно робити обчислення. Людському мозку непідвладні такі розрахунки, тому основою Майнінг є використання комп’ютерного обладнання.

Які криптовалюта можна Майні

Будь-які, на яких це передбачено. Припустимо, Tron Майні не можна, оскільки його можна отримати за поставку якогось контенту в мережу проекту. А ось криптовалюта начебто Litecoin, Ethereum або Bitcoin Cash можна добувати. Ця можливість визначається розробниками на стадії створення криптовалюта.

Біткоіни Кеш створена лише для проведення платежів. Тобто, у неї немає якоїсь оригінальної ідеї по використанню блокчейна, як це зробили на Stellar. Тому, єдиний спосіб проводити транзакції — це Майнінг.

Чим він забезпечений

Як вже було сказано, в цій справі обов’язковою складовою є обчислювальний обладнання. Постає логічне запитання: яка потрібна продуктивність? Адже процесор 2000 року теж може займатися розрахунками. Для відповіді потрібно розуміти, що таке алгоритм хешування, протокол захисту, і які з них відповідають обраної вами криптовалюта.

Хешування — це перетворення масиву довільних даних в рядок фіксованої довжини. Його алгоритм — це спосіб шифрування інформації. Від алгоритму залежить шлях і складність вирішення хеш-функції, а також час, який доведеться для цього витрачати.

У біткоіни Кеш закладений найскладніший з існуючих алгоритмів — SHA-256. Єдиний спосіб вирішення функції — це перебір всіляких значень до пошуку правильного. Оскільки варіантів дуже багато, а знайти вірне рішення можна лише шляхом перебору, потрібно дуже продуктивне обладнання.

Протокол забезпечує захист криптовалюта від атак. При Майнінг біткоіни Кеш використовується Proof of Work. Назва говорить сама за себе — потрібно підтвердити, що робота дійсно була пророблена. Знову-таки, доказом будуть використані потужності обладнання для вирішення блоку.

Вимоги до швидкості

Знову до питання про продуктивність. Як ви зрозуміли, чим вище швидкість, тим ефективніше буде Майнінг. Відповідно, обладнання також повинно бути потужним. При цьому варто розрізняти швидкість центрального процесора і графічного.

Фахівці або добре розбираються в комп’ютерному обладнанні користувачі відразу скажуть, чому відеокарта для Майнінг краще. Однак новачки не завжди розуміють причини цього.

По-перше, відеокарти спочатку мають кращу швидкість. Так, хороші ЦП сьогодні мають у своєму розпорядженні приблизно 1 MH / s, в той час, як середня потужність графічних процесорів — 20-30 MH / s. Цифри говорять самі за себе: відеокарти в 20 разів продуктивніше.

По-друге, Майнінг — це повторюваний процес. GPU як-раз розраховані на те, щоб протягом тривалого часу виконувати повторювані дії. Саме тому, наприклад, відеокарти грають чомусь аж ключову роль в іграх. CPU ж навпаки створені для виконання декількох дій і перемикання між ними. Завдяки цьому успішно функціонують більшість служб операційної системи.

Зрештою, відеокарту можна повністю налаштувати на видобуток криптовалюта, мінімізувавши або виключивши використання її потужностей певною програмою. У випадку з ЦП це неможливо, оскільки, як уже сказано, він забезпечує роботу ОС. Якщо всю його потужність направити на Майнінг, то комп’ютер просто зависне.

вибір обладнання

Отже, якщо ви вирішили здобувати біткоіни Кеш на комп’ютері, то ваш вибір однозначно повинен впасти на хорошу відеокарту або кілька відеокарт. При цьому необов’язково вибирати найдорожчу, тому що вона теж не завжди найкращим чином підійде під Майнінг.

При виборі GPU потрібно оцінювати такі критерії:

  • швидкість пам’яті;
  • тип пам’яті (GDDR5 або HDR одні з кращих на сьогодні);
  • обсяг відеопам’яті;
  • харчування;
  • охолодження.

Тип харчування дуже важливий, оскільки Майнінг — дуже трудомісткий процес, тому відеокарта буде споживати чимало енергії. Якщо воно слабке, то обладнання просто не витримає високих навантажень.

Аналогічно і з системою охолодження. Як ви знаєте — одна з особливостей будь-якої відеокарти — високі температури при сильних навантаженнях. Якщо ви будете використовувати карту з поганими кулерами, то ризикуєте стати свідком того, як вся система почне диміти.

який виробник

Кращими постачальниками відеокарт вже дуже давно є ATI Radeon і Nvidia. Майнінг не став винятком. Є лише один нюанс: для видобутку криптовалюта Radeon трохи краще. У них більше шейдерних блоків, завдяки чому перебір варіантів рішення хеш-функції відбувається ефективніше.

Проте, вибір залишається за вами. Цілком ймовірно, що ви завжди віддаєте перевагу лише одному виробникові. Для Майнінг хорошими відеокартами є Radeon RX 580 і Fury X, а також Nvidia GeForce GTX 1050, 1060, 1080.

Всі вони мають гарне співвідношення швидкості і відеопам’яті. Крім того, у них приблизно однаковий період окупності, який в середньому становить 200-230 днів. Цей показник дуже важливий, адже чим швидше окупиться обладнання, тим швидше можна вважати чистий прибуток.

Налаштування

Природно, що Майнінг ви не почнете силою думки. Вам потрібно налаштувати як операційну систему, так і обладнання, а також завантажити програму-майнер, яка теж вимагає певної конфігурації.

Для початку пару слів про ОС. Вам потрібно буде відключити всі утиліти, на кшталт TuneUp або CCleaner, оскільки вони дуже сильно вантажать систему. Також варто відключити антивірус, оскільки той може порахувати, що майнер — це шкідливе програмне забезпечення. Після цього налаштуйте використання відеокарти на максимум швидкодію і мінімум візуалізації.

Після потрібно зареєструватися на пулі. Це спеціальний сервіс, завдяки якому ви підключаєтеся до блокчейну і починаєте Майні. У ньому можна вирішувати блоки поодинці, або спільно з іншими користувачами. Про це пізніше.

Далі створюєте робочого і завантажуєте програму-майнер. Для відеокарт Nvidia — cudaminer, а для Radeon — cgminer. Налаштування приблизно однакова. В папці з програмою створюєте текстовий документ, в якому вписуєте наступну інформацію:

  • cgminer (cudaminer) — назва файлу запуску;
  • — SHA-256 — алгоритм Майнінг;
  • -про — адреса пулу (його можна знайти на домашній сторінці майданчики, яку ви будете використовувати, головне вибрати адресу саме для BCH);
  • -u user1 — замість «user» вводите свій логін з пулу, а замість 1 — ім’я робочого.

Крім цього можна задати додаткові параметри. Наприклад, «-device 0» дозволяє вибрати, яку саме відеокарту використовувати. За замовчуванням будуть працювати всі підключені. Intensity задає інтенсивність роботи вашого обладнання. Auto-fan дозволяє автоматично налаштувати швидкість обертання кулера для регулювання температури обладнання.

теорії змови

Дуже багато питань навколо того, чи варто Майні криптовалюта начебто біткоіни Кеш в соло, або варто об’єднатися з пулом. І сьогодні існує хибна думка, що соло-Майнінг давно мертвий, не тільки на BCC / BCH, а й взагалі.

Однак потрібно поглянути на цю ситуацію з декількох сторін. Так, при такій складності і загальному хеш-Розвівайтеся досить складно скласти конкуренцію будь-якому пулу. Так, в поодинці знадобиться обладнання в кілька разів могутніше, ніж при видобутку в пулі. Але на самому те справі, технічна сторона Майнінг децентралізована.

А ось зовнішні джерела можуть надати чималий вплив. Йдеться про ЗМІ. Чи вірите в теорії змови? Подумайте, кому вигідне зникнення соло-Майнер? В першу чергу це сервіси хмарного Майнінг, що заробляють на здачі в оренду потужностей, які найчастіше використовують в пулі.

Крім того, як такі, соло-Майнер не зникнуть. Вони просто об’єднаються з пулом Майнер, щоб не кинути свою справу. Відповідно, це вигідно тим же засновникам подібних майданчиків, оскільки приріст користувачів — це більше репутації, а значить і прибутку. Ви можете вірити в це, чи критикувати. Але частка правди в цьому є. Криптовалюта не просто так до сих пір не заслуговують на довіру у багатьох.

Так чи інакше, але навіть незважаючи на всі подібні припущення, соло-Майнінг біткоіни Кеш сьогодні все ж не особливо вигідний. Але знову-таки, причиною тому стало величезна кількість пулів, які завдяки об’єднаному хеш-Рейт можуть перевершити багато ферми.

Тим не менш, ви можете направити дві третини потужностей в пул, а залишок на соло-Майнінг. Ви втратите невеликий відсоток прибутку від пулу, але отримаєте невеликий шанс зірвати куш. Завжди варто пожертвувати одним-двома доларами, якщо є ймовірність виграти від цього пару тисяч.

Особливості

Головна особливість — зміна складності. На відміну від мережі біткоіни, тут вона змінюється кожні 6 блоків. Здається, що при таких розкладах добувати його буде неможливо, і прибутковість швидко зійде нанівець.

Але насправді, під зміною важливо розуміти як приріст, так і падіння складності. За зростання все зрозуміло: вона постійно збільшується, щоб не залишалося порожніх блоків. Від чого ж залежить зниження складності?

По-перше, якщо на 6 блоків йде більше 12 годин, Майнінг біткоіни Кеш знижується на 20%. Завдяки цьому обладнанню стає простіше, а прибутковість трохи зростає. Крім цього, складність може впасти, якщо загальний хешрейт мережі знизиться.

Оскільки складність змінюється настільки часто, вона більше коригується під 10 хвилин на блок, завдяки чому ваше обладнання буде працювати більш стабільно. Крім того, йому не доведеться випробовувати різких стрибків. Адже через них також змінюється навантаження, в результаті чого виникає ця помилка.

вигода

Серед позитивних сторін Майнінг біткоіни Кеш можна виділити те, що він може бути вигідним, незважаючи на всю складність. Згідно Bitinfocharts, денна прибуток за 1 THash / s становить 35 центів. Здається, що це зовсім мало, але це лише середній показник. Він складається з тих, хто в день за Thash / s заробляє кілька сотень і тих, хто не отримує нічого.

Ваша ж прибуток буде залежати лише від того, яким обладнанням ви користуєтеся. Якщо можете зібрати хорошу ферму з 10 відеокарт, то якусь сотню доларів чистими на місяць точно заробите.

висновок

Bitcoin Cash Майнінг мало чим відрізняється від видобутку «оригінального» біткоіни. Ви будете використовувати ті ж пули, практично таке ж обладнання. Алгоритм і протокол Майнінг ідентичні. Більш того, на деяких пулах для цих криптовалюта збігаються адреси серверів.

Прибутковість також не особливо дивує користувачів. Однак багато Майнер перекинулися на його блокчейн саме завдяки особливостям зміни складності. Будь-якому добувачеві важлива навантаження на устаткування. Адже чим вона стабільніше, тим довше воно протягне. А значить, і чиста вигода від процесу також буде вище.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector