Як Майні біткоіни в 2018 — способи Майнінг BTC

Майнінг Bitcoin в 2018 році — процес, з яким пов’язано багато дискусій в кріптовалютном співтоваристві. З ростом ціни BTC у користувачів мережі з’явилася впевненість, що видобуток віртуальної валюти рентабельна, а куплене обладнання окупається в стислі терміни. Але чи так це?

Ефективність Майнінг — багатогранний параметр, який враховує не тільки вартість інструменту, але і інші чинники — складність видобутку, тенденції в сфері ASIC-обладнання, ставлення до криптовалюта державних органів і так далі. Тільки при комплексній оцінці можна сказати, чи буде Майнінг BTC прибутковим заходом, або від нього краще відмовитися. Нижче розглянемо, як видобувається криптовалюта, в чому особливості цього процесу, і яке обладнання краще використовувати.

Перспективи Майнінг біткоіни в 2018 році — короткий аналіз

Значок біткоіни над числом 2018

У 2017 році вартість Bitcoin збільшилася більш ніж в 20 разів, що підштовхнуло багатьох інвесторів на покупку криптовалюта, а Майнер — до пошуку та купівлі відповідного обладнання. Це не дивно, адже в грудні 2017 го курс BTC досягав позначки в 20 тисяч доларів, що значно перевершило очікування кріптосообщества. Незважаючи на спад, який стався на початку 2018 року, інтерес до криптовалюта не знижується.

До початку квітня 2018 го курс Bitcoin падав і навіть досяг позначки в 6,5 тисячі доларів, але після цього почався бичачий тренд, і вартість впевнено пішла вгору. Станом на 24 квітня 2018 року ціна біткоіни вже 9226 доларів за монету. Це означає, що за якихось 20 днів ціна виросла на 50%. Таке зростання викликав чергову хвилю ажіотажу серед інвесторів і людей, націлених особисто добувати віртуальні гроші.

Онлайн-графік курсової ціни біткоіни:

Майнінг біткоіни в 2018 році має такі особливості:

 1. Винагорода за блок становить 12,5 монет. Чергове зниження премії відбулося в 2016 році. В учасників мережі ще два роки до наступного зменшення премії в 2 рази до 6,25 біткоіни.
 2. Складність Майнінг весь час зростає. Якщо на початку 2017 року вона становила 317 Гігахешей в секунду, на початку 2018 року цей показник досяг позначки в 1,88 Терахешей в секунду. Незважаючи на зниження курсу, складність продовжує зростати. Станом на 24 квітня 2018 го цей параметр дорівнює 3,84 Терахешей в секунду. Всього за 4 місяці 2018 року складність збільшилася в два рази. Це означає, що вимоги до обладнання для видобутку криптовалюта також зросли. Результат на обличчя — актуальне у 2017 році обладнання сьогодні не дає очікуваного результату і окупності. Наприклад, ферми на відкритих (навіть сучасних) не забезпечують належної прибутку. Єдиний вихід — застосування ASIC-Майнер, на яких ми зупинимося нижче.
 3. Вартість обладнання для Майнінг на тлі зростання попиту значно зросла. Нові відеокарти і Асіка розкуповуються відразу після випуску або замовляються заздалегідь. Наприклад, для створення ферми на GPU буде потрібно не менше 10 відеокарт, кожна з яких коштує від 300 до 1000 доларів. Що стосується ASIC-Майнер, один пристрій обходиться в 2-5 тисяч доларів. Можна уявити, які витрати терпить учасник мережі, щоб зібрати рентабельну ферму.
 4. Витрати на електрику. Ціни на електроенергію з кожним роком зростають. При цьому окупність Майнінг залежить від регіону, де встановлено і працює обладнання. Наприклад, в Камчатському краї 1 кВтг обійдеться в 8,174 рубля. У той час, як в Ростовській області тариф значно нижче — 3,6 рубля. Кожен регіон має індивідуальні ціни на електрику, що варто врахувати при старті Майнінг біткоіни.
 5. Додаткові витрати. При купівлі обладнання майнер робить розрахунки на поточний момент часу (з урахуванням діючої ціни, складності та інших параметрів). Наприклад, на 24 квітня 2018 року середній ASIC-майнер показує окупність за 6-10 місяців. Вже через 1-2 місяці цей параметр скоректується в сторону зниження або зростання, адже складність видобутку зміниться, як і ціна. У Майнера буде два виходи — змиритися з новим терміном окупності або купувати додаткове обладнання, а це нові витрати. Отже, точка покриття витрат може відсунутися або наблизитися (в залежності від ситуації на ринку криптовалюта). Досвідчені учасники мережі запевняють, що отриманий термін повернення вкладених коштів необхідно множити, як мінімум, в 1,5 рази.

Зі сказаного видно, що перспективи видобутку BTC під питанням, адже результат безпосередньо залежить від потужності застосовуваного обладнання та ряду інших факторів (ціни, складності, вартості електроенергії та інших). Але це не означає, що від такого типу заробітку варто відмовитися. При правильному підході можна розраховувати на стабільний прибуток і окупність протягом року. Але про це нижче.

Майнінг біткоіни — що це таке простими словами

Значок біткоіни і шахтарська кирка на тлі Асік-Майнер

Теоретична частина вважається основою будь-якого заробітку. Не виключенням є і видобуток віртуальних монет. Перед тим, як почати Майні біткоіни, важливо зрозуміти суть процесу і його особливості. Видобуток BTC — математичне дію, яке виконується спеціальним обладнанням для підбору хеша чергового блоку ланцюга blockchain. Чим більшу потужність має техніка для Майнінг, тим швидше перебираються варіанти, і тим вище ймовірність знайти необхідне число.

Іншими словами, біткоіни — ланцюжок блоків, в кожному з яких міститься криптографічний підпис, створена на базі минулого елемента blockchain. У процесі видобутку ланцюг розділяється на кілька гілок, але дійсним визнається відгалуження, над яким працює більше число Майнер.

Підіб’ємо підсумок — в чому суть Майнінг біткоіни, і що це таке простими словами. Вище ми відзначали, що кожен блок ланцюга містить криптографічний підпис — ось її і потрібно знайти Майнер. Учасник мережі, який вирішує поставлене завдання, отримує винагороду. У 2018 році і наступні два роки премія буде дорівнює 12,5 монетам. У 2020 році відбудеться зменшення цього показник в два рази.

Обчислення чергового блоку залежить від складності мережі, яка змінюється через кожні 2016 блоків. В середньому на створення одного елемента йде близько 10 хвилин, а складність підвищується раз в 2 тижні. Параметр складності залежить від швидкості, з якою добувалися блоки в минулий проміжок часу. Що це означає? Якщо в руках користувачів з’являється потужний ASIC-майнер, що має більш високий хешрейт, складність системи зростає. Це захисна реакція мережі, завдяки якій середній час видобутку блоку залишається незмінним.

Іншими словами, Майнінг біткоіни — створення блоків (елементів ланцюга блокчейн) або нових монет. Така робота необхідна кріптовалютной мережі, адже завдяки їй забезпечується підтвердження угод, захист ланцюга Bitcoin від атак, а також підтримується децентралізація. Угода, проведена між двома учасниками, знаходить відображення в блоці після підтвердження валідності. Якщо майнер прийняв транзакцію і додав її в черговий елемент ланцюга, монети стають доступні. Як правило, повна валідність визнається після шести отриманих блоків (іноді двох).

Зламати систему неможливо, адже для цього доведеться внести зміну в весь ланцюжок блокчейн, яка формується з 2009 року і знаходиться в вигляді копій на десятках мільйонів комп’ютерів в світі. Це величезна робота, яка потребує вливання великих коштів і не має економічного сенсу.

Як Майні Bitcoin — покрокова інструкція та способи

Клавіша, яка запускає Майнінг Bitcoin

Знаючи ризики видобутку криптовалюта і усвідомлюючи нюанси Bitcoin mining, можна приступати до роботи.

Визначаємося з варіантом Майнінг

Дві фігурки шахтарів, які видобувають біткоіни

Перший крок — підготовчий. Важливо визначитися зі способом видобутку криптовалюта:

 1. Соло-Майнінг — видобуток монет поза пулу, із застосуванням власних потужностей. Ще 3-4 роки тому такий спосіб заробітку давав результат, але сьогодні в ньому практично не сенсу. Причина полягає в зростанні складності видобутку віртуальних монет і високу конкуренцію з боку великих пулів. Імовірність того, що один майнер знайде необхідний хеш, вкрай мала. Навіть при покупці потужного устаткування окупність досягає 2-3 років (в кращому випадку).
 2. Робота в пулі. Більш мудре рішення — підключення до одного з серверів, де об’єднуються тисячі, а то й десятки тисяч учасників. Для кріптовалютной мережі пул сприймається, як один майнер, що підвищує шанси на створення чергового блоку і отримання прибутку. Зароблені монети діляться між учасниками з урахуванням схеми оплати, яка застосовується в пулі. Більш докладно про вибір сервісу для видобутку BTC поговоримо нижче.
 3. Хмарний Майнінг. Це альтернативний варіант для людей, які не мають 3-5 тисяч доларів на покупку устаткування, але мріють отримувати прибуток на видобутку віртуальних монет. Хмарні сервіси — сайти, що представляють компанії з видобутку біткоіни і інших криптовалюта. Працівники таких організацій купують обладнання, займаються його налаштуванням, платять гроші за електроенергію і вирішують інші супутні завдання. Клієнти просто купують потужності і використовують їх для видобутку віртуальних монет.
  Вартість послуг залежить від компанії. Наприклад, в genesis-mining.ru бере участь більше мільйона людей. Вартість послуг становить від 179 доларів за 1 Терахеш в секунду. Можна розглянути і інші варіанти, наприклад, hashflare.io. Тут вартість 10 Гігахешей в секунду обійдеться в 60 центів. Якщо брати 1 Терахеш в секунду, витрати складуть 600 доларів. Переваги такого рішення — в можливості дистанційного Майнінг (без витрачання грошей на обладнання), низьких вимогах до початкового капіталу і можливості заробляти без спеціальних знань. Небезпека в тому, що при роботі через хмарний Майнінг можна потрапити на шахраїв. Якщо ж вибирати перевірені сервіси, на них майже завжди потужності розкуплені. Ще один мінус — комісії, які стягуються компанією для покриття витрат.

вибираємо обладнання

Кілька Асіка на полиці

Перед тим як Майні Bitcoin, важливо визначитися з обладнанням для роботи. Це актуально, якщо обрані перші два варіанти (соло-Майнінг або видобуток в пулі). Якщо говорити в цілому, учасник мережі має чотири шляхи:

 1. Жорсткий диск. У 2009-2011 роках учасники мережі добували біткоіни на HDD комп’ютерів. Застосування цього способу дозволяло заощадити витрати і прискорити налаштування обладнання. З ростом складності Майнінг на HDD втратив актуальність, а витрати перестали окупатися.
 2. Процесори. В цей же період (до 2011 року) багато Майнер застосовували CPU для видобутку криптовалюта. Як і у випадку з HDD, цей спосіб заробітку швидко став непотрібним і не застосовується вже років 6-7.
 3. Відкрите. До 2012-2013 років для видобутку BTC вистачало потужного графічного процесора, встановленого в ПК. З появою Асіка в 2014 році такий підхід перестав приносити прибуток. Майнер вибрали інший шлях — вони стали збирати ферми на GPU. Спочатку використовувалося до 4-6 відеокарт, а в 2016-2017 роках їх число збільшилося до 10-16 одиниць. Цей спосіб Майнінг спіткала та ж доля, що і попередні методи. У 2018 року ще можна добувати BTC за допомогою ферм на GPU, але обсяг одержуваного прибутку непорівнянний з витратами на покупку і налаштування обладнання. Навіть при використанні сучасних відеокарт, таких як GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti або Radeon RX 580 ефективність видобутку буде низькою. Крім того, купівлею відеокарт ситуація не обмежується — потрібно повноцінний ПК, придбання і облаштування стійок, організація охолодження та інші витрати. Підсумкові витрати досягають 5-7 тисяч доларів (іноді більше), що змушує учасників мережі шукати інші варіанти.
 4. ASIC-Майнер. Кращий спосіб заробити біткоіни в 2018 році — віддати перевагу Асіка, які відрізняються високою продуктивністю, меншим споживанням енергії і надійністю роботи. Це компактний пристрій, створене спеціально для видобутку віртуальних монет. Із зростанням попиту на таку техніку, росте і число пропозицій на ринку. Наприклад, Bitmain Antminer S9 на 24 квітня 2018 року стоїть 1288 доларів. Його потужність досягає 14 ТХ / сек. Якщо розрахувати прибуток на зазначену дату, вона складе 210 доларів на місяць. Це означає, що окупність Асіка настане через 7 місяців. Навіть при обліку зростаючої складності ASIC-майнер окупить себе протягом року. Крім згаданого ASIC-Майнер, можна розглянути і інші варіанти — Canaan AvalonMiner 821 (12,1 ТХ / сек) або Ebang Ebit E 10.1 Miner (18 ТХ / сек).

заводимо гаманець

Золота і срібна монети біткоіни лежать на гаманці

Наступний етап, який необхідно пройти — вибрати і створити гаманець для зберігання заробленої криптовалюта. Тут важливо врахувати кінцеві цілі видобутку криптовалюта. Якщо завдання — накопичення і зберігання монет BTC протягом тривалого часу, підійде паперове або апаратне сховище. Якщо отримані біткоіни будуть витрачатися або змінюватися на інші віртуальні гроші, більше підійде онлайн, мобільний або локальний гаманець. З позиції надійності та зручності кращі варіанти Електрум (Electrum) і біткоіни Кор (Bitcoin Core).

вибираємо пул

Головна сторінка платформи pool.viabtc.com
Інтерфейс пулу pool.viabtc.com

Щоб досягти кращого ефекту, важливо правильно вибрати пул для видобутку віртуальних монет. При пошуку пулу варто орієнтуватися на надійність майданчики, відгуки, загальний хешрейт і спосіб виплати винагороду. На квітень 2018 року до найбільш затребуваним майданчикам можна віднести:

 • pool.btc.com;
 • antpool.com;
 • pool.viabtc.com.

Саме вони формують трійку лідерів серед всіх пулів. Серед вітчизняних Майнер затребуваний і slushpool.com, який має російський інтерфейс і зручний в користуванні.

Реєстрація в пулі

Сторінка реєстрації на пулі pool.viabtc.com
Поля для заповнення при реєстрації на майданчику pool.viabtc.com

Перед тим, як Майні біткоіни, потрібно пройти реєстрацію в обраному пулі. На кожному сайті підходи індивідуальні, але загальний сенс зводиться до вказівкою поштової скриньки і пароля з подальшим підтвердженням через лист, який приходить на e-mail. Після активації користувач отримує дані для входу і може приступати до заробітку криптовалюта.

Вводимо платіжну інформацію

Вказівка ​​на адресу біткоіни-гаманця
Приклад адреси біткоіни-гаманця

Наступний крок — вказівка ​​відомостей, куди повинні переводитися гроші. Наприклад, після реєстрації в slushpool.com потрібно зайти в розділ налаштувань і додати гаманець біткоіни (вказати ключ для здійснення виплат). У багатьох пулах потрібно виставити параметр, при якому числі накопичених монет проводити виплати. Тут не варто ставити велику суму — краще виводити гроші відразу, не довіряючи онлайн-сервісів. З іншого боку, потрібно врахувати комісію, яка стягується за проведення транзакції.

забезпечуємо безпеку

Замок із позначкою Bitcoin

Пули для Майнінг найчастіше стають об’єктами атак з боку зловмисників. Щоб не залишитися без грошей, важливо переконатися в наявності SSL-шифрування на використовуваному пулі. Найбільш простий шлях — глянути на значок в адресному рядку браузера. Напис «https» перед основним доменом свідчить про наявність такого протоколу. Крім того, багато пули пропонують 2-факторну аутентифікацію. Якщо вона передбачена, важливо її активувати. В такому випадку зламати акаунт Майнера буде важче.

Вибираємо програму для видобутку біткоіни

Видобуток біткоіни за допомогою програми CGMiner
Програма CGMiner в робочому режимі

Наступний етап — вибір програми для Майнінг. Це спеціальний софт, «заточений» спеціально під видобуток віртуальних грошей. При Майнінг за допомогою Асіка додаткове ПО може не знадобитися (якщо воно йде в комплекті). Інша справа, коли для заробітку Bitcoin застосовується ферма на відкритих. Тут можна використовувати такі варіанти — CGMiner, BFGMiner, MultiMiner і інші. Переваги цих програм полягає в можливості Майнінг на Асіка і відкритих, легкості налаштування і можливості застосування різних стратегій видобутку віртуальних монет.

останні кроки

Малюнок ноутбука, на якому запущений Майнінг біткоіни

Робота по підготовці майже виконана. Залишається зробити останні кроки:

 1. Налаштовуємо пул, вказуємо ім’я користувача і пароль, після чого вибираємо вживане обладнання (за потреби).
 2. Тримаємо під контролем процес Майнінг, оцінюємо хешрейт, дивимося на наявність проблем зі з’єднанням.
 3. Оптимізуємо процес. Деякі Асіка і відеокарти мають можливість розгону. При наявності необхідних знань зробіть цю роботу.
 4. Оцініть ефективність видобутку. Перші висновки можна робити орієнтовно через 20-30 днів. При необхідності можна змінити пул або підвищити потужність обладнання, що застосовується.
 5. Слідкуйте за нагріванням обладнання. Процес Майнінг передбачає цілодобову роботу Асіка або відеокарт. Щоб уникнути перегріву і виходу з ладу дорогої техніки, потрібно контролювати температуру і забезпечити додаткове охолодження, якщо потрібно.

Вище розглянуто, як почати Майні біткоіни для початківців. Перед стартом роботи важливо вивчити інформацію про Майнінг, оцінити рівень окупності (з урахуванням підвищення складності і тенденцій на ринку криптовалюта) і постаратися не економити на якісному обладнанні. Краще витратити більше грошей і взяти техніку з запасом по потужності, ніж через 3-4 місяці виявити, що Асік-майнер або ферма на GPU не дає очікуваного результату. При цьому важливо розуміти, що для отримання заробітку потрібні інвестиції. Це актуально навіть для тих випадків, коли перевага віддана хмарного Майнінг.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector