Як отримати Bitcoin Cash з Bitcoin Core?

Коли оновлення не проходить безслідно

У світі інноваційних технологій все давно звикли до нескінченних оновлень систем, додатків, програм і тому подібного. Це також відноситься і до криптовалюта. Хоча зміни в коді відбуваються не так часто, наслідки, як правило, істотні.

Так, при оновленні коду криптовалюта може змінитися розмір блоку, порядок обробки транзакцій і їх відправки в цілому, вона може стати більш вразливою, або навпаки — захищеною. Такі зміни завжди відчуваються з перших секунд. Наприклад, Segregated Witness в Bitcoin моментально прискорив підтвердження транзакцій.

Проте, він не зміг довго справлятися з високими навантаженнями на мережу. Коли в день відправляється понад 150 тисяч транзакцій при розмірі блоку в 1 мб і його часом в 10 хвилин, дуже складно швидко провести всі обчислення. Варіантів оновлень було сила-силенна, але втілений лише один.

1 серпня 2017 року на світ з’явився біткоіни Кеш. Він став причиною поновлення в мережі біткоіни, яке призвело до розколу блокчейна на два ланцюги. Всі користувачі розуміли, що таке буде і погоджувалися з цим. Проте, це відкрило нові шляхи і можливості.

У ланцюзі вилка — в гаманці монетка

Оновлення, крім іншого, призвело ще й до того, що користувачі біткоіни змогли отримати приємний бонус у вигляді BCH. Так, кожен, у кого були BTC на момент хард ФОРКОМ, мають можливість отримати таку ж кількість BCH.

Багато кріптовалютние гаманці забезпечили це без участі користувача. Так, в мультивалютні клієнти на кшталт Jaxx, через кілька днів після розколу були додані адреси біткоіни Кеш з уже поповненим балансом.

Кілька гаманців, на кшталт Blockchain.info відмовилися від такої ідеї, але якщо провести нескладні маніпуляції, також можна безкоштовно збільшити кількість монет на рахунку.

Крім того, є важливий момент при роботі з Electrum (для BTC) і його аналогом для BCH (BCC) — Electron. У мережі з’явилося багато відгуків про те, що останній може скопіювати приватні ключі у Electrum. Це спричинить за собою втрату всіх BTC. Тому, якщо ви будете вручну отримувати біткоіни Кеш за рахунок біткоіни, то ці два гаманця не варто використовувати на одному комп’ютері.

Зрештою, одним з найбільш цікавих питань стала можливість отримати Bitcoin Cash при використанні Bitcoin Core. Адже цей клієнт є повноцінною нодою і офіційним гаманцем, що зберігає в своєму файлі дані всього блокчейна. Однак навіть у цьому випадку є вихід.

Збагачення крок за кроком

Щоб отримати безкоштовні біткоіни Кеш, вам потрібно мати у своєму розпорядженні наступним:

  • гаманець Bitcoin;
  • гаманець Bitcoin Cash;
  • приватні ключі Bitcoin Core;
  • два комп’ютери (можна і більше для безпеки).

В першу чергу, вам потрібно створити новий клієнт BTC. Бажано зробити це на іншому комп’ютері, оскільки в подальшому ви будете проводити операції з ключами, що може негативно позначитися на безпеці гаманця або всієї системи.

Не має значення, який варіант ви виберете: мобільний, апаратний або десктопний. Головне, щоб цей клієнт зміг забезпечити вам надійне зберігання ваших коштів. Особливо, якщо ви володієте чималою сумою.

Наступним кроком потрібно перевести всі монети зі старої адреси на новий. Знову-таки це пов’язано з подальшим імпортом приватних ключів. Якщо на вашому рахунку залишаться монети при проведенні імпорту, вони можуть просто безслідно зникнути.

Після цього встановлюєте і створюєте гаманець BCH. Ви вільні вибирати будь-який клієнт, однак є деякі застереження з приводу Electron Cash (про це нижче).

Фінальний крок — це імпорт приватних ключів зі старого гаманця, на якому вже повинен бути нульовий баланс, в клієнт для BCH. Після цього на рахунку з’являться заповітні монети. Профіт!

В принципі, такий порядок дій підійде для отримання біткоіни Кеш не тільки з Bitcoin Core, але і з будь-якого іншого гаманця. Тому, якщо ви впевнені, що на момент хард ФОРКОМ, у вас де-небудь зберігалися BTC, то можете вже зараз збільшити свій капітал.

Якщо щось не вийшло

Може бути таке, що ви зробили все правильно, але баланс BCH не поповните. Не варто відразу засмучуватися. Однією з причин може бути те, що гаманець просто не підключився до нової мережі. Цю проблему потрібно усувати власноруч.

Для цього, в інтерфейсі програми знайдіть вкладку Tools (або Налаштування), а в ній розділ Network (Мережа). З’явиться вікно, в якому буде текст «Chain split detected at block 478558». Як тільки ви побачите напис, потрібно перезавантажити клієнт, і баланс поповниться.

Якщо ж її немає, значить, ще не було повної синхронізації. В такому випадку вам потрібно буде почекати. Час очікування залежить лише від швидкості вашого інтернету. Щоб переконатися, що синхронізація пройшла, знову-таки потрібно перевірити наявність вищевказаної фрази.

Як з’являються BСH, якщо баланс вже порожній

У багатьох з вас міг виникнути питання: як же так виходить, що до імпорту баланс BTC спустошується? Адже приватні ключі якраз дають доступ до засобів. Але як можна їх відтворити? І якщо є така можливість, то чому не можна виконати таке ж зі старими ключами, на яких BTC були дуже давно?

Відповідь криється в тому, що те, що було до розколу не має ніякого значення. Нова ланцюжок — це щось на зразок знімка старої саме в момент поділу. Тому можна вивести тільки ті монети, які були на балансі при створенні блоку, який знаменував хард форк. Всі кошти, які надходили на рахунок до нього або після вже не будуть зараховані.

Можете уявити собі наступну картинку: була ланцюжок з, образно кажучи, 100 тисяч гаманців, на яких були кошти. При появі блоку 478558 кошти з них продубльовані і повисли над новим ланцюгом, яка відповідає за біткоіни Кеш. Але так звані «оригінали» таким же чином повисли над мережею Bitcoin.

Таким чином, створюючи новий гаманець BTC, ви закріплюєте за ним кошти, які відносяться до мережі біткоіни, а за гаманцем BCH, відповідно, біткоіни Кеш.

З цього виходить, що якщо на момент поділу у вас були біткоіни, але ви до сих пір не користувалися Bcash, то можете прямо зараз пройти інструкції, і у вас з’являться «гроші з нізвідки».

Де знайти приватний ключ

Інтерфейс Bitcoin Core не дозволяє так просто отримати доступ до приватних ключів, як інші гаманці. Однак це все одно не настільки складно. Досить відкрити консоль і ввести команду «walletpassphrase a b», натиснути введення і потім поставити команду dumpprivkey.

Після цього вам буде відображений ваш приватний ключ. Замість «a» потрібно ввести пароль доступу до гаманця, а замість «b» — час в секундах. Це проміжок, після закінчення якого програма забуде надані дані, і для отримання доступу до них потрібно буде вводити вищевказані команди заново.

можливі ризики

Проведення всіх цих дій не зовсім безпечно. Ви можете зіткнутися з подвійною тратою або навіть повною втратою всіх своїх біткоіни. Наскільки ви повинні знати, в такому випадку ніхто не поверне жодного Сатоши.

Щоб не зіткнутися з подібними проблемами, потрібно користуватися тим, що надає сам блокчейн — перевіркою транзакцій. Коли будете відправляти свої BTC зі старої адреси на новий, дочекайтеся не менше 30 підтверджень. Звичайно, це досить довго, враховуючи нинішню завантаженість його мережі. Але таким чином ви зможете на 100 відсотків переконатися, що кошти в безпеці.

Також, якщо у вас на рахунку чимала сума, то не відправляйте відразу все. Це певним чином може зашкодити анонімності транзакції, але найголовніше — приверне належну увагу хакерів. Краще створити кілька мікроплатежів і витратити трохи більше коштів на комісію, ніж зовсім залишитися ні з чим.

До слова про Electron Cash

Будьте дуже уважні, якщо ви використовуєте Electrum для біткоіни, і в якості клієнта для Bitcoin Cash вибрали Electron. Він володіє не самої позитивною репутацією. Більш того, розробники Electrum досі не визнали цей гаманець.

По-перше, на офіційному сайті Electron є дані про його функціонал, в яких гаманець називають Electrum, що викликає підозру до відповідальності при розробці клієнта і створення сайту.

По-друге, в анонсі гаманця були проведені деякі дослідження його коду. Було виявлено, що деякі з його частин повністю закриті. Невідомо, що саме за ними ховається і як це може вплинути на збереження монет.

По-третє, Electron дійсно копіює дані з гаманця Electrum в свою директорію. У кращому випадку ваші кошти виявляться на іншому адресу, а в гіршому — пропадуть. Тому, якщо ви використовуєте ці клієнти, то обов’язково подбайте про те, щоб вони були на різних комп’ютерах.

Що про це думають

Таке отримання біткоіни Кеш можна впевнено називати грошима з повітря. Вам не потрібно проводити складних обчислень, займатися фізичною працею або витрачати ресурси свого обладнання.

Все, що ви витратите — це 10-20 хвилин (кілька годин в разі очікування 30 підтверджень), а отримаєте за це трохи грошей. А може і багато — в залежності від того, скільки біткоіни у вас було на момент розколу.

Звичайні користувачі, ясна річ, ставляться до цього з особливою радістю. Однак думки серед експертів і провідних компаній поділяються. Так, деякі гаманці і біржі автоматично додають на рахунок користувачів BCH еквівалентні кількості BTC. Інші, на кшталт як, налаштовані проти, але і не забороняють здійснити все вручну.

Але є і такі, хто навідріз відмовляються це визнавати. Серед відомих брендів можна виділити Electrum і біржу Bitmex. Вони прямо заявили, що ні за яких обставин не додадуть цей альткоін в свій список з двох причин:

  1. У кріптовалютном світі не повинно бути грошей з повітря.
  2. Біткоіни Кеш не надає належного рівня безпеки.

Звичайно, ви не зможете дістати приватні ключі з біржі. Але навіть якщо ви користувалися Electrum для зберігання BTC, ви все одно можете виконати вищеназвані дії і збагатитися. Головне, не забувати про заходи безпеки.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector