Як перевірити біткоіни-гаманець — кращі сервіси

Система біткоіни об’єднує в собі 2, здавалося б, необ’едінямие речі — повну анонімність користувачів і безперешкодний доступ до інформації про транзакції. Відомо, що основна суть технології блокчейн в розподілі даних про блоках. Умовно кажучи, кожен учасник системи знає про те, які транзакції проходять в мережі. При цьому дані про відправника та одержувача відсутні. Сьогодні ми розглянемо, як перевірити депозит на біткоіни гаманці і для чого ця інформація може знадобитися.

Навіщо потрібна перевірка біткоіни-гаманця?

Звичайно ж в першу чергу перевірити біткоіни-гаманець необхідно після зарахування на нього коштів. Якщо в онлайн-гаманцях, десктопних і інших версіях можна подивитися баланс в спеціальному інтерфейсі, то що робити з паперовим сховищем? Чи не імпортувати ж ключі в мережу, щоб просто дізнатися, скільки грошей на цьому рахунку.

Також онлайн-сервіси можуть бути корисні, щоб перевірити чужий біткоіни-гаманець і транзакції з ним, щоб переконатися, що операція з переказу пройшла і кошти зараховані. Тобто доступ до інформації про транзакції з певним адресою можуть отримати всі бажаючі. Саме з цієї причини багато гаманці надають можливість генерувати новий ідентифікатор хоч при кожній транзакції, щоб люди, з якими ви ділитеся адресою, не могли знати загальний баланс вашого сховища.

Як перевірити баланс біткоіни-гаманця — кращі сервіси

Пошукова рядок на blockexplorer.com

Ми зібрали найкращі, зручні і надійні сервіси, за допомогою яких можна перевірити біткоіни-гаманець онлайн:

  • blockchain.com;
  • blockexplorer.com;
  • blocktrail.com.

В цілому інтерфейс всіх сайтів приблизно однаковий і розглядати окремо кожен ми не будемо. Щоб дізнатися баланс гаманця, необхідно мати тільки публічний ідентифікатор. При цьому варто враховувати, що ви переглянете інформацію тільки по одному біткоіни-адресою. А в гаманці можуть бути ще кошти на інших адресах.

Крім перевірки біткоіни-гаманців, на зазначених сервісах можна отримати інформацію за номером блоку і ID транзакції.

Як перевірити біткоіни-гаманець — покрокова інструкція

Пошукова рядок на Blocktrail

Алгоритм перевірки балансу та історії транзакцій за наявним публічного ідентифікатором наступний:

  1. Переходимо на 1 з вище зазначених сервісів.
  2. В поле пошуку вводимо біткоіни-адреса і тиснемо Enter або Search.

Всього 2 кроки і у вас вся інформація по введеному публічного ідентифікатором.

Для прикладу можете ввести свою адресу і побачити, як відображається інформація. А можна ввести деякі популярні ідентифікатори, які увійшли в історію. Наприклад, 1A1zP1eP5QGefi2DMPTfTL5SLmv7DivfNa під назвою Genesis of Bitcoin.

Результати перевірки біткоіни-адреси на blockchain.com
Інформація про біткоіни-адресу на blockchain.com

Якщо подивитися історію транзакцій, то можна побачити, що перші біткоіни з’явилися на рахунку адреси ещ 1 січня 2009 року, а остання транзакція була проведена в день написання статті (09.07.2018).

Також з інтересу можна подивитися інформацію за адресою 1M8s2S5bgAzSSzVTeL7zruvMPLvzSkEAuv, який відзначився тим, що на нього 16 листопада 2011 року було зараховано 500 тисяч біткоіни з 10 адрес по 50 тисяч.

Результати перевірки біткоіни-адреси, на якому було 500000 BTC
Перевірка біткоіни-адреси, на якому було 500000 BTC

Тепер давайте подивимося, яку інформацію можна дізнатися про блок. Вводимо будь-який номер в пошук (ми ввели 113255) та отримуємо дані про кількість транзакцій, дату, розмір нагороди, складності мережі.

Результати перевірки блоку № 113255 на Blockexplorer
Інформація про блок №113255 на Blockexplorer

Якщо проскролліть стрічку вниз, то можна побачити також інформацію по кожній операції, що входить в блок.

Транзакції в блоці №113255

Інформація про транзакції в блоці №113255
І останнє — перевірка транзакції. Вводимо її номер в поле пошуку. Для прикладу ми взяли b84fd878a8e75964803203ad4f0a96dd32cc3046f0f35a1055f191ff3c5e8b56.

Результати перевірки транзакції на blockchain.com
Інформація про транзакції на blockchain.com

Ми отримали інформацію про суму, номер, розмір і вагу блоку, часу операції.

Заходи безпеки під час перевірки біткоіни-гаманця

Щоб не стати жертвою шахраїв, новачкам варто враховувати найголовніше правило: для перевірки біткоіни-гаманця досить усього лише публічного ідентифікатора. Ваш приватний ключ не можна вводити ні на які сайти. Щоб було зрозуміліше, це можна порівняти з номером карти та пін-кодом. Ви можете дати іншій людині номер картки, щоб він перевів вам гроші, але повідомляти комусь пін-код не можна, тому що карту можуть вкрасти, а ви втратите гроші.

Якщо людина хоче перевірити транзакцію і питає у вас приватний ключ, будьте впевнені, що це шахрай.

І ще одна важлива рекомендація. Анонімність мережі актуальна, коли ніхто не знає власника адреси. А якщо він відомий, то це може стати проблемою безпеки. Наприклад, ви зберігаєте велику суму біткоіни в долгосрок, припустимо, що це 10 BTC (на момент написання статті, це понад 60 тисяч доларів). Якщо ви захотіли докупити біткоіни або повернути борг у кого-то в біткоіни, то згенеруйте нову адресу і потім з нього перешле в сховище. Краще, щоб ніхто не знав про те, що на приналежному вам адресу лежать такі гроші. В іншому випадку ви можете стати жертвою злочинців, які можуть викрасти вас або членів вашої родини, щоб отримати ваші гроші.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector