Як підтвердити транзакцію в біткоіни-гаманці, скільки повинно бути підтверджень?

 • Як підтвердити транзакцію в гаманці біткоіни — методи прискорення
 • При перекладі Bitcoin на гаманець право розпорядження криптовалюта з’являється не відразу. Щоб отримані монети стали доступні, транзакція повинна бути прийнята системою, тобто включена в черговий блок ланцюжка блокчейн. Процес додавання перекладу в структуру нового елемента ланцюга якраз і називається підтвердженням. Як тільки після проведеної операції буде сформовано 6 нових блоків, угода вважається офіційно проведеної.

  Це умова необхідна для захисту кріптовалютной мережі від повторного застосування однієї і тієї ж монети. Нижче розглянемо, як підтвердити транзакцію в біткоіни-гаманці в разі її зависання, в чому особливості методів прискорення і скільки за часом займає операція в мережі біткоіни.

  Скільки має бути підтверджень в біткоіни-гаманці?

  Сторінка з підтвердженням транзакції біткоіни
  Приклад транзакції біткоіни, що має одне підтвердження

  Процес додавання угод з BTC в нові блоки відбувається за допомогою Майнер, які використовують наявні потужності для пошуку хеша заголовка і отримують премію за формування нових елементів ланцюга. У 2018 року за кожен знайдений блок нараховується плата в розмірі 12,5 біткоіни. Саме за цим заробітком «полюють» учасники мережі, які своїми діями забезпечує її працездатність і проведення транзакцій.

  Переклад вважається непідтвердженим до моменту, поки після його проведення не сформується шість нових елементів (блоків) кріптовалютной ланцюга. В ідеалі процес займає до 60 хвилин. Це пов’язано з тим, що на створення 1 блоку йде близько 10 хвилин (в середньому від 8 до 12). Деякі майданчики, які беруть криптовалюта як платіжний засіб, має право виставляти інші обмеження. Наприклад, підтвердження переказу може відбуватися після створення двох нових блоків, що дозволяє швидше провести транзакцію.

  Необхідність створення 6 нових блоків для підтвердження операції обрано не випадково. В основі вибору лежить теорія, що шахрай не зможе «захопити» більше 1/10 хешрейта кріптосеті і підробити операцію. Розмір такого ризику вимірюється всього 0,1 відсотком, що є допустимим. Користувачі мережі, які не мають в розпорядженні таку потужність, навряд чи впораються з перешкодою у вигляді шести блоків.

  Наявність продуктивності, що перевищує 1/10 хешрейта, дозволяє зловмисникові реалізувати задум. Але перед тим, як підтвердити транзакцію в біткоіни-гаманці і обдурити систему, доведеться витратити мільйони доларів на покупку дорогого устаткування і отримання згаданої потужності. Як результат, така дія нерентабельно, що в цілому підвищує безпеку системи.

  Премія у вигляді Bitcoin, яка видається системою за знову знайдені елементи кріптовалютной мережі, доступна після створення 100 нових блоків. До цього моменту отримані монети недоступні для користувачів.

  Знаючи, скільки повинно бути підтверджень в біткоіни-гаманці, можна орієнтовно визначити час проведення операції — в теорії воно становить від 20 до 60 хвилин. Але тут в силу вступають додаткові чинники, що впливають на кінцеві терміни переведення в кріптовалютной мережі. З ростом популярності біткоіни збільшується і число бажаючих його купити або продати. При цьому розмір блоку залишається незмінним (1 Мб), а кількість операцій, які включаються в елемент ланцюжка блокчейн, обмежена. З цієї та ряду інших причин виникають затримки в процесі перекладу криптовалюта. Деякі транзакції зависають на термін до декількох діб або взагалі не проходять підтвердження.

  Як підтверджувати транзакції в біткоіни-гаманці — теорія і практика

  Малюнок хлопця, перекидається дівчині біткоіни

  Будь-яка операція в кріптовалютной мережі проходить із застосуванням адреси та особистого ключа. Людина входить в гаманець (відкриває програму, авторизується на онлайн-сервісі), де створюється персональний ключ. Далі сховище відкриває адресу і виробляє перетворення особистого ключа. Учасник мережі, що має такі дані під рукою, може подивитися інформацію про отримані біткоіни.

  Алгоритм дій має такий вигляд:

  1. Транзакція проводиться із застосуванням особистого ключа. При цьому відомості про віртуальну монеті направляються в кріптовалютную мережу.
  2. Дані випадковим чином подаються на вузли, які перевіряють валідність операції і передають її далі.
  3. У реєстрі з’являється інформація про переведення, і на рахунку одержувача з’являються кошти.
  4. Дані про операції направляються до вузлів blockchain, що підтверджує відкритість системи.

  У чому причини затримки?

  Хлопець тривожно дивиться на годинник

  Як зазначалося, створення 1 блоку займає близько 10 хвилин, тому мінімальний час проведення транзакції — від 20 хвилин і більше. Але з ряду причин при проведенні переказів можливі затримки, через що на операцію з криптовалюта йде від 1 години і більше.

  Швидкість проведення транзакції залежить від ряду факторів:

  1. Сума. Як правило, операції на невеликі суми не вимагають тривалого підтвердження, тому на проведення угоди може піти близько 10 хвилин. Але це не стосується ситуації, коли кріптовалютная мережу перевантажена. У таких випадках навіть невеликий переклад може зайняти більше часу. Існує й інша думка, що стосується розміру транзакції. Вважається, що Майнер віддають перевагу великим угодам і обробляють їх в першу чергу, але для цього важливо правильно виставити комісію (про це нижче).
  2. Завантаження кріптосеті. Швидкість підтвердження операції залежить від числа угод, які проводяться іншими користувачами мережі в конкретний часовий проміжок. Якщо навантаження невелика, зростає і ймовірність обробки транзакції в першу чергу. По-іншому виглядає ситуація, коли число бажаючих провести операцію зростає. На тлі зростання курсової ціни Bitcoin підвищується і попит на віртуальну монету, а це призводить до перевантаження кріптовалютной мережі. За приблизними розрахунками обсяг проведених транзакцій за останні роки виріс в 4 рази. Крім того, в години роботи азіатських кріптовалютних бірж навантаження на мережу зростає, і на проведення переказів бере більше часу.
  3. Волатильність. Коливання курсової ціни непрямим чином впливають на появу затримок при проведенні переказів. При відсутності коливань вартості число угод зменшується, що дозволяє без затримок проводити перекази Bitcoin. Як тільки курс біткоіни починає змінюватися в широкому діапазоні (рости і знижуватися), до роботи підключаються трейдери, які створюють навантаження на мережу. Ось чому для швидкого проведення переказу важливо вибирати періоди мінімальної волатильності.
  4. Комісія. Один з ключових чинників, що впливають на швидкість угоди з BTC — розмір комісійної платежу. На питання, як підтверджувати транзакції в біткоіни-гаманці, і що робити, щоб уникнути затримок, досвідчені користувачі відповідають однозначно — збільшувати комісію. На 3 серпня 2018 року середній комісійний платіж становить 0,67 долара, що еквівалентно 0,000092 Bitcoin. Щоб уникнути затримок важливо виставляти комісію, яка буде перевищувати цей параметр. Але тут багато що залежить від суми переказу і рівня завантаження мережі. Краще орієнтуватися на рекомендований розмір комісії для конкретного часового проміжку (як його дізнатися, розглянемо нижче).

  Наслідки для мережі

  Затримки в підтвердженні транзакції несуть ряд наслідків:

  1. Зміна курсової ціни. Труднощі з перекладами негативно позначаються на ставленні користувачів до Bitcoin, що побічно може призвести до коливань курсу BTC.
  2. Порушення термінів угод. У фінансовому світі важлива точність і своєчасність проведення операцій. Якщо людина відправляє криптовалюта, він повинен бути впевнений в її отриманні іншим учасником мережі в стислі терміни. Якщо переклад зависає, порушуються багато бізнес-процеси.
  3. Зниження популярності і погіршення репутації. Затримки в проведенні операцій — одна з головних проблем біткоіни-мережі, через що багато користувачів переходять на інші криптовалюта. Наслідки такої тенденції складно передбачити.
  4. Зменшення обсягу угод. Постійні затримки в проведенні перекладів призводять до того, що люди вибирають інші платіжні інструменти, а це негативно позначається на обсязі торгового обороту.

  Як дізнатися, що транзакція потребує підтвердження?

  Сторінка сайту blockchain.com з непідтвердженою транзакцією
  Приклад непідтвердженою транзакції біткоіни

  Непідтверджена операція — угода з Bitcoin, що не додана в новий блок. Як зазначалося, включенням транзакцій в елементи ланцюга займаються Майнер, які віддають пріоритет перекладам з більшою комісією. Якщо користувач встановлює низьку плату, операція буде проходити довше, а може і зовсім «зависнути».

  Для перевірки статусу транзакції можна скористатися одним із сервісів:

  1. Blockchain.com. У верхній частині є значок пошуку, при натисканні на який з’являється рядок для розшуку перекладу. Після введення інформації система видає відомості про цікавить угоді.
  2. Chain.so. Тут принцип дії аналогічний. У верхній частині є рядок, в яку вводяться ті чи інші відомості про операції для отримання інформації про статус перекладу. У наведених нижче таблицях можна побачити час перекладу, розмір транзакції та інші параметри.
  3. Btc.com. Цей сайт також корисний для учасників мережі. Тут можна побачити останні додані блоки, їх розмір і час проведення. Якщо клікнути на сходинку «Непідтверджені транзакції», наводиться рекомендований розмір комісії. На 3 серпня 2018 го він становить 1 Сатоши за байт або 0,00001 біткоіни за кБ. Крім того, на цьому сайті можна подивитися статус перекладу. Для цього інформація про транзакції вводиться в спеціальне поле справа вгорі сайту.

  Якщо проведені дослідження показали, що угода «зависла» (довгий час має статус «не підтверджена»), потрібно застосовувати заходи.

  Як підтвердити транзакцію в гаманці біткоіни — методи прискорення

  Секундомір із позначкою біткоіни

  Сьогодні існує кілька способів уникнути затримок при проведенні переказів BTC:

  1. Застосування централізованих сервісів. Один з варіантів — використання можливостей спеціальних майданчиків типу Coinbase. Особливість в тому, що приватні ключі користувачів знаходяться на сайті. При проведенні операції з BTC угода проводиться поза ланцюжка блокчейн, адже сервера досить поміняти відомості в рахунках користувачів. Як результат, переклад біткоіни проходить швидше, а відсутність комісії дозволяє без втрат проводити платежі на невеликі суми. Але у такого способу є і недолік. Втрачається суть криптовалюта, яка полягає в децентралізації перекладів. Тут же всі операції з Bitcoin відбуваються під контролем певної майданчики, яка управляє процесом.
  2. Використання мультіподпісі. Як приклад можна привести гаманець GreenAddress (офіційний сайт — greenaddress.it/ru). Тут застосовується два підписи, які необхідні для проведення операції в кріптовалютной мережі / Нижче розглянемо, в чому особливості перекладу в біткоіни-гаманці, як його підтвердити. Учасник кріптовалютной мережі активує відправку криптовалюта із застосуванням особистого ключа, після чого майданчик також підписує операцію після перевірки на факт підозрілих дій. Така особливість дозволяє вирішити два завдання — підвищити безпеку і прискорити переклади. Продавці довіряють системі і приймають платежі з 0-им підтвердженням.
  3. Підвищення комісії. Як зазначалося, розмір комісійної платежу має прямий вплив на швидкість перекладу. Чим вище цей параметр, тим швидше проходить транзакція. Щоб уникнути затримок рекомендується ставити комісію вище середнього.

  Тепер розглянемо, як підтвердити транзакцію в біткоіни-гаманці Blockchain чи іншому гаманці, якщо гроші вже відправлені. Тут є кілька варіантів:

  1. Застосування прискорювачів, наприклад, ViaBTC. Для початку уточнюємо статус транзакції одним із запропонованих вище способів. Копіюємо txid операції, після чого переходимо по посиланню pool.viabtc.com/tools/txaccelerator/. Далі вказуємо ID перекладу і прописуємо в рядку код підтвердження (капчу). Прискорення проводиться двома способами — безкоштовно або після внесення невеликої суми. У другому випадку ймовірність «проштовхування» транзакції вище. Крім ViaBTC, існують і інші варіанти, наприклад, сервіс AntPool. При використанні Телеграма можна задіяти можливості бота @FastTXbot.
  2. Подвійна трата. Ця функція зустрічається не у всіх гаманцях. Вона доступна в повних гаманцях типу Bitcoin Core або Bitcoin Knots. Для проведення такої операції спочатку закриваємо гаманець. Далі відкриваємо командний рядок і виконуємо команду zapwalletettxes. Перед цим необхідно «вирізати» з папки зі сховищем mempool.dat. Далі знову проводимо транзакцію, але вже виставляємо збільшену комісію. При цьому в розділі Input біткоіни Кор знаходимо старий переклад і додаємо вхід з новою операції.
  3. CPFT. Методика стане в нагоді в разі, коли сторона, яка відряджає зробила новий переклад монет, які отримані з іншого (ще не підтвердженою) операції. В цьому випадку потрібно заплатити комісію за непідтверджену операцію. Для Bitcoin Core потрібно зробити наступне. Спочатку йдемо в настройки і параметри, після чого переходимо по посиланню «Гаманець» і включаємо функцію управління входами. Тут же дозволяємо витрачання здачі, яка не дочекалася підтвердження. Далі йдемо в розділ відправки і ставимо позначку біля необхідної транзакції, вказуємо адресу одержувача і погоджуємося з виконанням дії. Залишається прописати кількість переданих монет і поставити позначку біля команди вирахування комісії з числа переданих біткоіни. Важливо врахувати, що комісійний платіж розраховується для 2-х транзакцій. Спочатку величина старого перекладу ділиться на розмір нової транзакції, а до результату додається одиниця. Отримане число множимо на величину оптимальної комісії (де її подивитися, розглядалося вище).
  4. Replace-by-Fee. Опція має на увазі додавання до вже існуючої операції нової комісії. При проведенні операції з BTC гаманець додає коментар, де зазначено право зміни комісійної платежу після постановки перекладу в чергу. Така опція є в багатьох гаманцях, наприклад, GreenAddress, Bitcoin Core і Electrum.

  Знаючи, що робити в разі зависання перекладу і як підтвердити транзакцію в біткоіни-гаманці Blockchain і інших гаманцях, можна уникнути затримок. Якщо підводити підсумки, головною причиною таких проблем є низька комісія. Ось чому вже при першому перекладі краще ставити «премію» вище середнього і проводити транзакцію на більші суми.

  Дивіться відео, як прискорити транзакцію в мережі біткоіни:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector