Як почати Майні біткоіни для початківців в домашніх умовах

трохи теорії

Так, всі ми дико ненавидимо теорію. Зазвичай вона нудна, не завжди зрозуміла, а у кого-то може асоціюватися зі здачею іспитів. Я вас не змушу тягнути квиток, не буду перевіряти, списуєте ви чи ні. Мені це не треба, та й вашої перевіркою буде вже сам Майнінг. Якщо підготуватися добре, то отримаєте нагороду (НЕ п’ятірку, а 12.5 BTC). В іншому випадку вас чекає великий догляд в мінус.

Весь цей Майнінг

Майнінг — це видобуток криптовалюта шляхом … (бла бла бла). Біткоіни даються за рішення блоку. Блок містить в собі цифровий код. Розгадаєте код — отримаєте нагороду. Процес розгадування — Майнінг.

По-розумному звучить приблизно так: щоб відкрити новий блок, потрібно вирішити його хеш-функцію. Щоб хеш-функція вважалася вирішеною, потрібно зробити обчислення і дочекатися їх підтвердження. Не бійтеся, вирішувати будете не ви, а ваше обладнання.

продовжуємо мудрувати

Хеш-функція біткоіни заснована на алгоритмі SHA-256. Це досить важкий алгоритм, і якщо ви не збираєтеся займатися шифруванням, то не обов’язково його зрозуміти. Для Майнінг нам важливо знати, що:

 • середній час вирішення кожного хешу — 10 хвилин;
 • для початку вирішення є результат, а потрібно дізнатися, яким чином він вийшов;
 • варіантів для отримання результату дуже багато;
 • правильний лише один.

Через величезної кількості варіантів вирішення єдиним способом розшифровки є перебір. Але цим буде займатися ваше обладнання, бо людині знадобиться пару мільйонів років, щоб все перебрати і знайти правильну відповідь. У випадку з біткоіни цей перебір і становитиме процес видобутку.

Чим доведеш?

У Майнінг це не працює. У випадку з біткоіни використовується протокол Proof of Work (по-нашому «доказ роботи). Для вирішення хешу BTC вам потрібно буде використовувати залізо комп’ютера (або ASIC, але про це нижче), а саме його обчислювальну потужність. Простіше кажучи, цей протокол і перевіряє, чи дійсно використовувалася потужність, і чи достатньо її було для вирішення.

Якщо так, то ваш результат перевіряється на правильність і в разі успіху ви отримуєте нагороду. В іншому випадку ваші зусилля не отримують винагороду. Протокол дуже вимогливий, і щоб його задовольнити, буде потрібно витратити чимало ресурсів.

гаманець

За Майнінг ви отримуєте нагороду у вигляді bitcoin, але як саме її отримати? На карту VISA або Mastercard? В конверті? Жоден з варіантів. Блокчейн битка — це не бухгалтерія, а ви не працюєте на якусь компанію. Оскільки це цифрові гроші, то зберігати їх можна в цифровому вигляді.

Найнадійніший варіант — це Bitcoin Core. У вас також є можливість зареєструвати мультивалютний гаманець і вказати в програмі-Майнер його адресу.

Чим будемо Майні

Золото добували шляхом промивання золотоносного піску. Потім почали використовувати кирки. Згодом у цю справу включили хороше обладнання, і золотодобування стала промислової. Біткоіни — це ж золото? Для видобутку в домашніх умовах вам підійде кирка. Про промивання не думайте — занадто складно …

Ну а насправді, кирка і шахта взагалі не пов’язані з видобутком цифрових валют. Фізичних зусиль тут потрібно буде докласти по мінімуму. Це буде в самому початку під час установки обладнання. Ну і періодично ви будете дійсно сильно перепрацьовувати. Коли доведеться почистити кулери.

Теоретично, можна добувати, використовуючи центральний процесор, графічний, FPGA або ASIC. Але я нагадаю, що алгоритм у нас SHA256, а протокол — Proof of Work. Вони вимагають великої кількості обчислювальної потужності і енергоресурсів.

на CPU

Тому варіант ЦП можна відразу виключити. Це те ж саме, що намагатися голкою пробити метал. У теорії це можливо. Якщо це буде тонкий лист, а голка буде заходити під правильним кутом і достатньою силою. Можна ще пробити цей лист, розжаривши голку. Тим самим, дірка буде з’являтися не тільки від натиску, але і від температури.

Розжарювати процесор вам точно не потрібно. А якщо у вас буде найпотужніший процесор, він все одно поступиться навіть найслабшою відеокарти, не кажучи вже про щось потужне.

на GPU

Відеокарта вже перевершує в рази ЦП. Вона заточена під тривале виконання одного і того ж дії, яким є Майнінг. Але ми говоримо про біткоіни. Як ви думаєте, що потрібно, щоб добувати bitcoin на відеокарті з хорошим прибутком? Правильно, потрібно 100 таких відеокарт, а то і більше. І все одно, знеособлений Сяо Лінь з провінції Лі-Шуань задавить вас своєю фермою. Тому видобуток BTC на відеокарті теж відпадає.

FPGA

Програмована матриця, яка першою почала витісняти з ринку відеокарти для Майнінг. Її можна повністю налаштувати на виконання конкретної дії, в тому числі і видобуток біткоіни. Можете спробувати купити це обладнання. Але врахуйте, що вам доведеться самостійно його налаштовувати, адже спочатку конфігурація не заточена під Майнінг. Якщо ви новачок у всій цій справі, то доведеться туго. Та й потім, навіщо собі створювати проблеми, коли є ASIC?

ASIC

Асіка — це десятикілограмові блоки, розміром з цеглину. Як тільки він з’явиться у вас вдома, то ваш кіт буде тікати від нього до пилососа. Шумить він так, що сусід, який завжди робить ремонт, буде просити у вас вибачення.

Це спеціально створені для Майнінг. Причому, налаштоване воно під конкретний алгоритм. Одні з кращих Асіка сьогодні видають до 20 TH / s. Завидна швидкість, але для біткоіни мало. Я не маю на увазі те, що не знайдете хеш. Я знову маю на увазі конкурентів з Ісландії і Гонконгу. У них там ангари з Асіка стоять.

Насправді, саме ASIC є останнім, що дозволяє Майні биток. А значить підтримує всю мережу біткоіни. Адже як тільки припиниться Майнінг, блоки перестануть створюватися — відповідно, не можна буде проводити транзакції.

В цілому про залозі

Вибір заліза для видобутку біткоіни — це першочергово важливе завдання. Адже биток настільки популярний, що Майні його дуже багато, незважаючи на складність мережі. Тому потрібно створити собі базу для конкурентоспроможності. При виборі обладнання найважливішими будуть такі показники:

 • швидкість хешування (кількість хешів в секунду);
 • витрати на електроенергію.

Чим вище ваша швидкість, тим більша ймовірність розгадати блок і зробити це першим. Адже саме це і потрібно для отримання чергових 12.5 BTC.

Ну а від витрат на електроенергію залежить, в першу чергу, профіт, а в другу — окупність Майнінг, відповідно і вигода від нього. Якщо витрати перевищують прибуток, то починати Майнінг не має сенсу. Який вам користь від біткоіни, якщо ви не зможете ним оплатити борги?

Соло або пул

Соло Майнінг — видобуток біткоіни поодинці. Пул — спільнота Майнер, які об’єднують свої потужності. Пояснюю, чому вам потрібно вибирати пул, особливо якщо ви займаєтеся Майнінг bitcoin в домашніх умовах.

Припустимо, ви купили потужний ASIC і готові до Майнінг. Починаєте самостійно добувати bitcoin і чекаєте, коли ж вирішиться блок. Алгоритм має на увазі 10 хвилин, але плюсуется ще поточна складність Майнінг і процес у вас буде займати, наприклад, 2 години.

У той же час, Genesis Mining, що в Рейк’явіку, видобуває bitcoin і інші альткоіни на своїх Майнінг-фермах безперервно. Їхні потужності в сотні разів перевищують ваші. Тому на один блок у них піде, наприклад, 40 хвилин.

Уявіть собі бій вогнедишного цербера проти дворняжки. Дворняжка зможе перемогти тільки в тому випадку, якщо цербер буде відсталим, закомплексованим або зашуганому. Але якби у мене було три голови, відмінний нюх, швидкість рухів і вогненний подих, то з дворнягою я впорався б за будь-яких умовах. Але уявіть, якщо на допомогу вам приходить 100, 200, 300 дворняг. Звичайно, конкретно в цій бійні буде багато втрат. Але в підсумку цербер впаде. Чи не допоможе ні дихання, ні три голови.

Повернемося в реальність. Замість дихання у GM буде, наприклад, 8000 TH / s. У вас замість 300 дворняг буде 300 Майнер в пулі. Потужність об’єднується і у вас вже 10000 TH / s. Значить ви витратите на блок 30 хвилин. Виходить, що ви обійде GM, і нагорода буде відправлена ​​пулу.

Забули про GM, думаємо про нагороду. Вона буде ділитися між усіма учасниками видобутку конкретного блоку. Розподіл відбувається пропорційно витраченим ресурсам. Припустимо, ви внесли 1000 TH / s (це малоймовірно, але розглядаємо образно). Значить отримаєте 10% від нагороди, а це 1.25BTC.

Звичайно, ви будете отримувати менше, тому що в домашніх умовах не зможете забезпечити 1000TH / s. Але зате нагорода буде, що дозволить окупитися і потім вже отримувати чистий прибуток. Саме тому я раджу вам використовувати пул для видобутку bitcoin.

вибір пулу

Посвята вам кілька непоганих пулів для видобутку на Асіка. Але пам’ятайте, що це рада, а не установка, можете і погуглити.

 • BTC.com — займає перше місце за загальною хешрейту (6.1 EH / s), що на сьогодні становить чверть потужності всіх пулів;
 • Antpool — один з найпопулярніших, містить в собі майже 4 EH / s (20%) для Майнінг BTC, дозволяє працювати соло в складі пулу (в разі успіху вся нагорода ваша);
 • F2Pool — менш популярний, але досить потужний пул (1.6 EH / s на біткоіни), але комісія складає 4.6%, що вже трохи відлякує Майнер;
 • Bitfury — пул від однойменної компанії, яка займає одне з провідних місць у розвитку криптовалюта. Хешрейт становить 500 PH / s, комісія пулу — 2%.

Як використовувати пул

Після підключення обладнання і установки гаманця знайдіть собі пул для Майнінг в гуглі. Таких зараз маса, але потрібно дивитися на загальний хешрейт і статистику пулу, а також відгуки про нього. Розглядаємо відразу на прикладі ASIC через Antpool.

В першу чергу, вам потрібно буде дати IP Асіка для вашого добувача. В адресному рядку браузера введіть 192.168.0.1. Побачите вікно, яке вимагає введення логіна і пароля вашого роутера. Після введення вам буде надано адресу Майнера. Він потрібен щоб налаштувати з’єднання з пулом.

Далі проходимо реєстрацію. Потім починаємо підключати ASIC до самого пулу. Придумайте собі псевдонім (User ID), який потрібен для створення робочих. Придумали, запам’ятали, записали … Заходимо в панель натискаємо «Create Worker». Так ви створюєте віртуального хлопця, який буде виконувати за вас роботу, використовуючи ваш комп’ютер, поки ви п’єте каву.

Знову вводимо IP Асіка в адресному рядку і переходимо у вкладку «Miner Configuration» — «General Settings». Буде потрібно ввести порти пулу для пристрою. Ще буде поле «Worker», де потрібно ввести дані того самого хлопця, а саме його ім’я і пароль (їх ви повинні були вказати при створенні). Останнім кроком буде натискання кнопки «SaveApply».

Власне кажучи, пул і Асік підключені і налаштовані. Якщо протягом 5 хвилин видобуток так і не почалася, то варто перезавантажити ASIC.

калькулятор

Уже втекли в магазин, щоб закупитися і почати Майні bitcoin? Сподіваюся немає, тому що потрібно зробити ще одну дуже важливу річ. Порахувати свій прибуток і витрати. Для цього потрібно відвідати спеціальні сервіси, які розраховують дохідність Майнінг. Що потрібно знати?

 • Ціна заліза;
 • хеш-швидкість;
 • потужність;
 • вартість електрики;
 • складність мережі;
 • ціна битка.

Де знайти ці дані? Перші три параметри знайдете при пошуку обладнання в інтернеті. Також деякі сайти надають інформацію про приблизний кількості споживаної електроенергії. Тарифи по електриці дізнайтеся у постачальника. Та й я думаю, що ви їх і так знаєте.

Складність мережі і ціну біткоіни можна дізнатися на сайтах на кшталт Coinmarketcap або bitinfocharts. Ціну ви, звичайно, передбачити не зможете, так як вона залежить від багатьох факторів. Але ось складність можете трохи завищити, так як з часом вона в будь-якому випадку збільшитися, значить, рішення буде довше.

Я думаю, і їжаку зрозуміло, що якщо профіт нульовий або в мінусі, то варто далі підбирати собі обладнання. Ну або відмовитися від цієї затії, якщо щось інше ви собі дозволити не можете.

проблематика

Як би мені не хотілося позбавити вас від цього, але з проблемами ви зіштовхнетеся при будь-яких умовах. Деякі з них можна вирішити, а деякі залишаються незмінними і навіть більш того, будуть лише ускладнюватися.

Перша проблема пов’язана з вибором устаткування. Як я говорив, використовувати центральний або графічний процесор для Майнінг bitcoin вже марно. А якщо ви будете створювати ферму з відеокарт, щоб домогтися потужності хоча б одного Асіка, то дуже сильно збільшите витрати на електроенергію. Можна звичайно підключити FPGA, але конфігурація під видобуток теж займе чимало часу, та й вимагає деяких знань.

Друга проблема полягає в складності видобутку. Для нього потрібні великі обчислювальні потужності і великі витрати енергоресурсів. Додайте до складності алгоритму поточну складність Майнінг і отримаєте ще більше вимог. Це також виключає можливість видобутку на CPU або GPU.

Це зводить до того, що єдиним ефективним способом видобутку bitcoin залишається використання Асіка. Це потужне обладнання, легко налаштовується, але також має ряд проблем.

проблеми Асіка

Перша проблема: початкова вартість. Є дешевші варіанти, які в ціні рівні топовим відеокарт, відповідним для Майнінг. Але все одно їх брати немає сенсу, так як потужності буде трохи, відповідно і нагороду від пулу ви теж будете отримувати менше. Тому потрібно брати щось дорожче. Сьогодні середній ASIC коштує 1500 доларів. Не кожен може відразу викласти на стіл таку суму.

Друга проблема: шум. Як я вже говорив, кіт полюбить через нього пилосос. І це дійсно так. На заводі простіше почути один одного, ніж біля працюючого Асіка. Від цього можна позбутися, прочистив кулер або ж придбати новий. Але це додаткові витрати.

Третя проблема: вимагають простору. Кілька натягнуто за вуха, але йому дійсно потрібно простір. Розташовувати варто таким чином, щоб перед кулером залишалося досить вільного місця для циркуляції повітря. Інакше ваш Асік буде перегріватися і постійно відключатися.

вигода

Припустимо, ви підібрали хороше обладнання і порахували, що профіт у вас буде. Звідки ж візьметься цей профіт і наскільки він хороший?

По-перше, за рішення кожного блоку ви (або ваш пул) будете отримувати 12.5 bitcoin. Ціна біткоіни на момент написання статті становила 8 тисяч доларів. Разом це 100 тисяч доларів за кожен блок. Якщо ви вносите хоча б 1% потужності, то будете отримувати 1000 доларів від кожного блоку, який вирішить ваш пул. Начебто непогано, чи не так?

По-друге, слід пам’ятати, що мережа біткоіни вже сильно перевантажена транзакціями. Щоб транзакція пройшла, їй потрібне підтвердження. Підтвердження теж відбувається за рахунок Майнер. Шляхом Майнінг вони додають транзакцію з мемпула в сам блок. За це вони отримують винагороду у вигляді комісії від суми переказу. Чим більше комісія, тим приоритетнее транзакція для Майнера. Відповідно, учасники перекладу часто ставлять комісію трохи вище звичайного, тому це друге джерело доходу.

Загалом, якщо у вас досить потужний і правильно підібране устаткування, то вигода від цього всього є. Враховуйте спочатку період окупності. На біткоіни сьогодні він становить приблизно рік. Потім вже можете вважати чистий прибуток.

Чи варто?

Висловлюю суто особиста думка і кажу, що варто. Чому так? Тому що від криптовалюта вже відмовлятися ніхто не буде. Золото цінується, тому що його мало. Біткоіни також мало, тому він буде цінуватися завжди. Але для транзакцій з використанням bitcoin потрібні Майнер, значить вони ніколи не вимруть. Сьогодні видобуток битка вигідна. Я впевнений, що в майбутньому придумають спосіб, щоб зберегти профіт.

Незважаючи на критику видобутку битка, негативні відгуки про саму криптовалюта і збільшенні навантаження на його мережу, він буде жити, а значить буде живий і Майнінг. Якщо ви всерйоз над цим замислилися, то варто спробувати свої сили.

Бажаю вам високого хешрейта і швидкої видобутку! Успіху і до зустрічі!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector