Як прискорити транзакцію Bitcoin — кращі способи

З появою біткоіни в 2009 році кількість бажаючих провести переклад було мінімальним. Як результат, при проведенні транзакції стягувалася невелика комісія розміром в 5-10 тисяч Сатоши або операції проводилися без комісійних зборів. З ростом популярності кріптовалютной мережі зросла і кількість перекладів, що призвело до підвищення навантаження на мережу. Поточний розмір блоку в 1 Мб дозволять здійснювати близько 2000 операцій, але реальний розмір запитів вище. В результаті виникають затримки, які досягають декількох годин, а то й днів. Як прискорити транзакцію Bitcoin? Які методи найбільш ефективні? У чому причини затримки? Ці та інші питання розглянемо нижче.

Чи можна прискорити транзакцію Bitcoin?

Значки біткоіни на швидкісній дорозі

Кріптовалютная мережу по-різному сприймає транзакції і вимоги до розміру комісії також різняться. При невеликому навантаженні і мінімальній кількості переказів запити обробляються в установлені терміни. Зокрема, на створення блоку йде близько 10 хвилин, а підтвердження відбувається після 2-6 чергових елементів ланцюга блокчейн. Отже, час транзакції (при відсутності завантаження) становить від 20 до 60 хвилин.

З ростом числа транзакцій система віддає пріоритет операцій з більшою комісією. Наприклад, на 14 квітня 2018 року середня премія за переказ складає 1,34 біткоіни. У період стрімкого зростання (в кінці 2017 року) вона досягала 55 доларів. Якщо учасник мережі встановив комісійний платіж вище середнього значення, його транзакція пройде швидше, ніж переклад користувача, який вирішив заощадити. Не менше значення має і розмір транзакції. Чим більша сума, тим швидше вона обробляється.

Якщо операція проводиться з мінімальною комісією або зовсім без неї, вона накопичується в Mempool — спеціальному сховищі для завислих операцій. З цієї причини обробка переказів може займати до декількох тижнів.

Бувають випадки, коли гроші зараховані відправнику на баланс, але після необхідне для підтвердження число блоків не пройдено. Така угода перебуває в завислому стані, а користувач не знає, які дії зробити. Для вирішення проблеми важливо знати, як проштовхнути транзакцію біткоіни, і які дії будуть найбільш ефективні.

процес перекладу

Щоб розібратися в тонкощах прискорення, важливо розуміти принципи оформлення угоди в мережі Bitcoin. Транзакція проходить за наступним алгоритмом:

 1. Учасник «А» направляє гроші користувачеві «В».
 2. Відомості про операції додаються в спеціальні блоки, які закачуються на комп’ютери з повними гаманцями для перевірки валідності.
 3. У разі якщо транзакція коректна, отримані відомості поповнюють бази даних.
 4. Нові блоки включаються в ланцюг блокчейн, і користувач «В» отримує криптовалюта.

У більшості випадків потрібно, щоб чергова угода була перевірена в шести чергових блоках. Якщо цього не відбулося, гроші не доходять до адресата.

Від чого залежить час транзакції Bitcoin?

Швидкість підтвердження залежить від ряду факторів:

 1. Розміру угоди. Якщо людина переводить невелике число монет, в години мінімального навантаження операція відразу включається в блок, а на транзакцію йде від 20 до 60 хвилин. При підвищенні числа угод пріоритет віддається більшим перекладам.
 2. Рівень завантаження. Навантаження на кріптовалютную мережу залежить від багатьох факторів — активності трейдерів, часу доби, курсової вартості криптовалюта, числа користувачів і інших. Якщо мережа не завантажена, нова транзакція Bitcoin відразу включиться в блок, а повне підтвердження (формування шести блоків) відбудеться протягом години. В останні роки ситуація змінилася — підвищилась популярність Bitcoin і зросла кількість користувачів. Через обмеженість розміру блоків система не здатна обробити всі запити в покладений термін, через що і зависають транзакції.
 3. Волатильність. Коли курс біткоіни стабільний, активність учасників ринку падає, що дозволяє швидше провести транзакцію. У разі різкого підвищення і зниження вартості Bitcoin учасники ринку здійснюють більше угод з криптовалюта, що призводить до великого навантаження і зависання перекладів. У такій ситуації важливо знати, як прискорити транзакцію Bitcoin на блокчейн. Якщо в угоді немає великої терміновості, її краще проводити в періоди низької волатильності ринку.
 4. Комісія. Як зазначалося, на швидкість операції в мережі біткоіни впливає розмір премії за переклад. Чим більший комісійний платіж встановив користувач, тим вище пріоритет у угоди. Але і в цьому випадку немає гарантії, що інша людина не заплатив більше. Щоб прискорити переклад можна підняти комісію або набратися терпіння. Якщо ж транзакція зависла, її необхідно проштовхнути. Як це зробити, розглянемо нижче.

Як прискорити транзакцію Bitcoin на блокчейн — кращі способи

Повідомлення про затримку транзакції біткоіни на екрані ноутбука

Сьогодні існує ряд ефективних заходів, що дозволяють впоратися з зависла транзакцією. Виділимо кращі способи і розглянемо послідовність дій.

Antpool

Пул Antpool є дочірнє підприємство компанії Bitmain, що займається виготовленням обладнання для Майнінг. Одна з найбільш корисних функцій пулу — можливість проштовхування операцій в кріптовалютной мережі. Розглянемо, як прискорити транзакцію Bitcoin через Antpool.

Алгоритм дій наступний:

 1. Переходимо на офіційний сайт antpool.com і проходимо реєстрацію.
 2. Входимо в акаунт, після чого переходимо на сторінку перевірки транзакції.
 3. Вказуємо ID операції в спеціальній області.
 4. Прописуємо номер операції в форматі HEX. Для формування такого коду потрібно знайти свій переклад через сайт blockchain.info. Далі додаємо до отриманої рядку код «? Format = hex», вводимо в браузер і натискаємо «Enter». Система видає необхідну кількість.
 5. Вказуємо каптчу і підтверджуємо.

Підтвердження операції відбувається в наступні 2-10 блоків. Час очікування транзакції становить до трьох діб. Мінус в тому, що враховуються блоки, які отримані пулом Antpool, а не здобуті у всій системі. Як результат, можливості методики обмежені. Щоб подивитися статистику видобутку віртуальної монети, варто перейти в однойменний розділ сайту ( «Статистика»).

Практика показує, що прискорювач транзакцій Bitcoin Antpool не завжди дає очікуваний результат. Якщо переклад не проходить довгий час, варто спробувати інші методи.

ViaBTC

Ще один шлях — проштовхування непідтверджених транзакцій за допомогою пулу ViaBTC. Майданчик веде діяльність з 2016 року, за невеликий період діяльності їй вдалося збільшити число користувачів і обійти багатьох конкурентів (в тому числі і більших). Щоб прискорити переклад, варто зробити наступне:

 1. Входимо на офіційний сайт pool.viabtc.com.
 2. Переходимо в розділ «Інструмент», а після — «Прискорювач транзакції».
 3. Прописуємо ID перекладу.
 4. Вказуємо капчу і тиснемо на кнопку підтвердження.

Через високий попит на інструмент оформити заявку не завжди вдається. Якщо все-таки вийшло оформити «замовлення», підтвердження операції триває не більше 3-х діб, але на практиці переклад займає менше часу — до 2-3 годин.

Особливість ViaBTC полягає в обмеженні кількості операцій, доступних для додавання. Як правило, допускається не більше 100 перекладів протягом 60 хвилин. Причина в великому попиті з боку користувачів і максимальному навантаженні. Щоб підвищити шанси на успіх, можна використовувати один секрет (про нього мало хто знає). Суть в тому, що обмеження оновлюється раз на годину, поетом заявку необхідно заповнити протягом останньої хвилини години, наприклад, між 11.59 і 12.00. При такому підході ймовірність потрапити в число щасливчиків зростає. Крім того, при покупці майнінгового контакту в пулі система видає 5 прискорень (можна користуватися ними безкоштовно). Варто зазначити, що через великий попит на послугу з покупкою виникають проблеми.

CPFT

Ще один прискорювач транзакції біткоіни — метод «Дитина платить за батька». Розглянемо застосування методики для гаманця Bitcoin Core і транзакції розміром 0,08 BTC:

 1. Прямуємо в секцію налаштувань, а далі переходимо в параметри.
 2. Кількома за посиланням «Гаманець», після чого активуємо опцію управління входами. Також ставимо «галочку» у вікні, через яке дозволяється витрачати здачу, недождавшісь підтвердження.
 3. Закриваємо вікно і переходимо в розділ відправки.
 4. Йдемо в секцію входів і робимо позначку біля цікавить перекладу (для нашого прикладу 0,08 біткоіни).
 5. Прописуємо адресу одержувача і підтверджуємо дію.
 6. Вказуємо число 0,08 і ставимо галочку біля команди вирахування комісійної платежу із суми. Враховуємо, що розмір комісії обчислюється для двох угод. Першою дією розмір минулого транзакції ділиться на величину нового перекладу, а до отриманої цифри плюсуется одиниця. Підсумковий результат множиться на рекомендовану комісію за 1 Кб (цей показник легко дізнатися за посиланням btc.com/stats/unconfirmed-tx).

Розглянутий метод працює при наявності доступу до приватних ключів гаманця. По суті, людина спрямовує кошти з підвищеною комісією, що дозволяє проштовхнути перший переклад. Розрахунок йде на те, що Майнер швидше включають в блок ту транзакцію, яка краще оплачується.

подвійна трата

Тонкощі застосування методики «Подвійних витрат» залежать від типу гаманця Bitcoin. У багатьох сховищах такий спосіб не спрацює. Як варіант, можна почекати 3-4 дні і переконатися, що гаманець самостійно видаляє непотрібні операції. Коли це станеться, потрібно оформити новий переклад, але вже з більшою комісією. Функція подвійний витрати підтримується популярним гаманцем Bitcoin Core.

Алгоритм прискорення транзакції Bitcoin:

 1. Оцінюємо оптимальний розмір комісії. Щоб визначити цю величину, користуємося згаданим в минулому розділі сайтом або ресурсом bitcoinfees.earn.com.
 2. Видаляємо непідтверджену операцію з гаманця або чекаємо, поки це не відбудеться автоматично.
 3. Формуємо новий переклад і збільшуємо премію за транзакцію.
 4. Зберігаємо код HEX нової операції.
 5. Повертаємося в режим онлайн і ретранслюємо знову оформлену угоду через гаманець.

Для проштовхування операції використовуємо код HEX на сайтах blockchain.info/pushtx, coinb.in/#broadcast або інших. Для ефективності застосовуємо метод прискорення за допомогою Antpool з наступним підтвердженням пересилання нових відомостей.

Якщо сховище підтримує опцію автоматичного видалення зависла операції, при наступному перекладі досить вказати більшу суму (з урахуванням рекомендованої комісії). В такому випадку на підтвердження транзакції піде менше часу. Наведений спосіб прискорення працює, але в багатьох гаманцях такої опції немає. Причина в тому, що розробники гаманців роблять все можливе для захисту від повторних витрат. Часто при спробі проведення другої операції вискакує помилка, що попереджає про активність минулого перекладу.

Якщо виставити більш високу комісію, операція проходить швидше, а другий переклад (з меншою премією) залишається в кріптосеті назавжди. В процесі застосування методу важливо не використовувати застарілі відомості з адреси першої операції. В іншому випадку угода може пройти в майбутньому.

BTC.com

При наявності вільних коштів можна прискорити переклад біткоіни за допомогою сервісу BTC.com (сервіс платний). Алгоритм дій наступний:

 1. Копіюємо ID перекладу.
 2. Переходимо по посиланню pushtx.btc.com.
 3. Вказуємо скопійований вище параметр (ID) і тиснемо на кнопку «Розрахункова ціна».
 4. Платимо заявлену суму (якщо вона влаштовує). Гроші переводяться за допомогою Вебмані або біткоіни Кеш.

У разі застосування такої методики операція проходить в термін до чотирьох годин. Це оптимальний варіант, коли потрібно швидко підтвердити переказ. Ціна послуги висока, тому користуватися таким способом рекомендується в наступних випадках:

 1. Швидкість транзакції має велике значення.
 2. Мова йде про велику суму.

Якщо мова йде про невеликий перекладі, в застосуванні такого способу і великих витратах немає сенсу.

Додаткові методи, як прискорити транзакцію біткоіни

Сервіс по роботі з біткоіни на екрані смартфона

Перераховані способи проштовхування перекладів користуються найбільшим попитом і довели ефективність. Але існують і інші шляхи, що дозволяють прискорити процес перерахування коштів:

 1. Використання централізованих майданчиків, які підтримують програму зберігання біткоіни. Перекази між користувачами таких майданчиків відбуваються швидше. Приклад — сервіс Coinbase.
 2. Оформлення відкритих операцій. Якщо транзакція проводиться з розкриттям особистої інформації про одержувача і відправника, вона проходить швидше. Мінус в тому, що такий підхід суперечить анонімної суті біткоіни.
 3. Застосування мультіподпісі. Завдяки такій методиці гарантується надійність транзакції, і немає необхідності чекати формування нових блоків мережі. Приклад — Green Address.
 4. Збільшення комісії вже при першій операції. Кращий спосіб уникнути затримок — відразу збільшити розмір премії вище середнього (рекомендованого) параметра. В цьому випадку пріоритетність угоди зростає і усувається проблема з перевантаженням мережі.
 5. Вчинення транзакцій на більші суми (від цього параметра також залежить пріоритетність операції). Як зазначалося, при невеликому навантаженні розмір переказу не має значення. Але при підвищенні числа запитів перевага віддається операціях на великі суми.
 6. Використання функції Replace by fee. Включення такої опції дозволяє уникнути проблем з подвійною тратою коштів. Користувач має право збільшити розмір комісії при проведенні переказу і не переживати за ризик відхилення повторного платежу системою. Згадана функція працює не на всіх гаманцях. Гаманці з Replace by fee — Електрум і ГрінАдрес.

Ще один спосіб — скасування зависла операції і проведення нової угоди зі збільшеною комісією. Перед застосуванням цього способу варто переконатися, що операція дійсно не підтверджена (за допомогою сайту blockchain). Далі алгоритм такої (для Bitcoin Core):

 1. Входимо в сховище, після чого переходимо в розділ допомоги.
 2. Йдемо в секцію налагодження і натискаємо на посилання «Консоль». Якщо сховище зашифровано, застосовуємо команду walletpassphrase.
 3. За допомогою команди dumpprivkey отримуємо персональний ключ. Замість другої частини (address) вказуємо адресу відправки. Далі система видає ключ — копіюємо його.
 4. Закриваємо гаманець і деінсталліруем його (більш лояльні шляху — перейменування або переміщення).
 5. Запускаємо сховище і копіюємо збережені ключі. Далі йдемо в панель налагодження і вказуємо importprivkey. Очікуємо, поки не перенесуться всі відомості.

Після перезавантаження клієнта непідтверджені операції видаляються. Тепер можна приступати до проведення переказу з уже більшою комісією.

Знаючи, чи можна прискорити транзакцію Bitcoin, і які методи застосовуються для вирішення завдання, вдається уникнути зависання грошей. Щоб виключити проблеми в майбутньому, важливо виставляти адекватну комісію, враховуючи важливість перекладу. Якщо потрібне швидке проведення транзакції, то і розмір премії повинен бути на 20-30% вище рекомендованого параметра.

Більш детально про транзакції в мережі біткоіни, причини їх зависання і способах прискорення дивіться в наступному відео:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector