Як розвивається обладнання для Майнінг: плюси і мінуси ферм

Процесори

Перша реалізація Bitcoin-гаманця містила кнопку «Майн біткоіни». Якщо досить довго її протискуєте і вичікувати час, то за день навіть на дуже слабких одноядерних комп’ютерах можна було Майні до 150 біткоіни на добу.

Цікавий факт: за статистикою, перший мільйон біткоіни був вимайнен однією людиною і не залишав гаманця того, хто цим займався.

Однак з часом потужність мережі почала збільшуватися, і кількість блоків, отриманих в рамках Майнінг процесором без спеціальних надбудов, перестало бути актуальним.

Відкрите

У процесі дослідження співтовариство виявило, що ресурси відеокарт дозволяють Майні біткоіни набагато ефективніше, ніж навіть багатоядерні багатопроцесорні системи. Це створило стрибок в еволюції, який дозволив збільшити потужність мережі протягом одного місяця в кілька разів.

Майнінг відеокартами був більш дорогим, так як пристрої, що не призначені для такого навантаження і таких обчислень, ламалися набагато швидше і вимагали особливої ​​системи охолодження.

FPGA-схеми

Майнінг на відкритих був досить витратним, з точки зору як комплектуючих, так і споживання електроенергії. Тоді біткоіни-спільнота вирішила скористатися технологіями асинхронних обчислень, і на основі FPGA-схем були створені перші Майнер.

Вони не мали великою перевагою перед відеокартами, однак особливості реалізації дозволяли створювати велику потужність за рахунок об’єднання декількох FPGA-Майнер. Але найбільшим їх перевагою було істотно менше енергоспоживання.

Однак FPGA-Майнер не набули широкої популярності з двох простих причин: високу собівартість збірки і терміну окупності більше півроку. За цей час потужність мережі виростала експоненціально, що зводило користь від такої ферми до нуля.

Крім того, відеокарти еволюціонували, роблячи серйозний конкурентний стрибок щороку.

Asic-Майнер

Асік-Майнер вперше з’явилися у вигляді спеціалізованих процесорів, побудованих на тій же технології, що і FPGA. Однак, на відміну від останніх, мали низку переваг:

  • вони були спеціально «заточені» під определеннная вид обчислень, що збільшувало ККД Майнера в порівнянні з FPGA майже в 12 разів (на момент створення);
  • їх енергоспоживання було трохи вище, ніж у відеокарт і ферм з FPGA, однак Asic-Майнер володіли більшою стійкістю до відмов;
  • вартість побудови Asic-ферми в порівнянні з FPGA або відеокартами була всього вдвічі вище, що при більшій потужності обчислень давало величезні переваги.

На сьогоднішній день, процесори асинхронних обчислень є найвищою точкою розвитку Майнінг-обладнання. Все, що може виявитися ефективніше, ніж асинхронні обчислення — це алгоритми на основі квантового комп’ютера, який все ще перебуває в розробці.

Цікавий факт: чисто теоретично, такий комп’ютер зможе вимайніть все блоки незалежно від складності протягом 24-х годин.

актуальність

Актуальність на сьогоднішній день залежить від декількох факторів;

  • чи можете ви собі дозволити придбати обладнання для Майнінг без позикових коштів;
  • чи правильно ви визначилися з криптовалюта;
  • дозволяє законодавство вашої країни працювати з фермами.

В іншому, навіть якщо ви не вгадаєте з курсом біткоіни, пам’ятайте — собівартість битка, якщо розглядати засоби, витрачені на його Майнінг (в пулі, в хмарі, соло), все ще дві різні цифри. Незважаючи на значне збільшення потужності мережі та падіння нагороди за блок за ці роки з 50 до 12, Майнінг біткоіни все ще є найдешевшим і прибутковим способом добувати криптовалюта.

Так, грамотно налаштовані Майнінг-ферми окуповуються протягом 30-60 днів з моменту покупки при курсі Bitcoin в 5000 у.о. При піковому курсі час окупності скорочувалася в 4 рази, і навіть дуже велику Майнінг-ферму можна було окупити за все за тиждень. Навіть якщо після цього курс впав, ви все ще залишаєтеся в плюсі, так як в середньому потужні Майнінг-ферми здатні приносити дохід до 4-6 місяців.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector