Як створити Bitcoin гаманець, покрокова інструкція, види

 • Кращі програмні Bitcoin-гаманці для ПК і планшетів
  • Створення та налагодження гаманця Electrum

 • Як створити віртуальний біткоіни гаманець: покрокова інструкція реєстрації
 • Кращі мобільні версії біткоіни гаманців
 • Апаратні біткоіни гаманці
 • Зберігання біткоіни на біржах з можливістю торгівлі
 • Реєстрація Bitcoin-гаманця може бути і простим, і складним процесом, в залежності від параметрів майбутнього рахунку і його функціонального призначення. Власне, призначення у нього одне — зберігання секретного ключа, що відкриває доступ до біткоіни-адресою. А ось рівень захисту може бути різним і тут варто орієнтуватися на суми, якими ви будете оперувати. Якщо мова йде про значні грошових оборотах, є сенс зберігати всі дані поза комп’ютера, на флешці або окремому пристрої, і передавати в легкий онлайн або мобільний гаманець лише невеликі суми. Про це і про те, що потрібно, щоб створити Bitcoin гаманець з оптимальним набором функцій, ми поговоримо в цій статті.

  Види біткоіни гаманців

  монети Bitcoin

  Способів зберігання інформації існує безліч. Bitcoin-гаманець на офіційному сайті онлайн або на окремому носії — це і є фактично спосіб збереження важливих даних. Тому всі типи кріптокошельков можна умовно розділити на:

  • мобільні;
  • програмні для ПК;
  • браузерні або віртуальні;
  • апаратні;
  • акаунти на кріптобіржах з можливістю торгівлі.

  Давайте розберемося, якими особливостями володіє кожний тип і які Bitcoin гаманці найкращі.

  Як створити програмний Bitcoin-гаманець на комп’ютері?

  Вікно гаманця Armory

  Програмні гаманці можуть бути «товстими» і «тонкими» в залежності від того, який обсяг пам’яті потрібно для їх установки і яка потужність необхідна для стабільної роботи.

  Товстий гаманець — це програма, яка встановлюється на комп’ютер, і при здійсненні транзакцій викачує і перевіряє справжність всього ланцюжка блоків. Для коректної і швидкої роботи алгоритму потрібно чималий обсяг оперативної пам’яті і висока швидкість роботи процесора, тому рекомендується гаманець для установки на потужні стаціонарні комп’ютери. Такий спосіб зберігання криптовалюта вважається одним з найнадійніших і рекомендується для тих, хто оперує великими сумами, звідси і назва — «товстий». Він гарантує максимальну безпеку.

  На даний момент існують дві найбільш поширені програми для тих, хто хоче створити надійний Bitcoin-рахунок на своєму комп’ютері. Це Bitcoin Core і доповнення до нього Armory.

  У цих програм є багато спільного:

  • повний контроль над засобами з такою ж повною перевіркою;
  • підвищена конфіденційність;
  • кілька вразливе оточення;
  • потрібно багато місця на диску;
  • програма повільно вантажиться і включається.

  Bitcoin Core — це офіційний Bitcoin-гаманець. Він швидко розвивається і вже зараз пропонує високий рівень безпеки і анонімності клієнтів.

  Як створити на комп’ютері «товстий» гаманець Bitcoin Core?

  Скрін сайту для скачування Bitcoin Core

  Вибираємо на офіційному сайті програму, яка відповідає нашій операційній системі, завантажуємо і встановлюємо її.

  Дії нескладні і цілком стандартні. Запускаємо програму в роботу, після чого почнеться синхронізація. Про цей процес багато дізнаються користувачі на форумах, що не дивно, оскільки триває він досить довго. Звичайно, не місяці або рік, як це може бути спочатку написано. Зазвичай процес синхронізації займає один-два дня. Вимикати в цей час комп’ютер можна, але тільки після того як закриєте програму. Майстер установки запитає вас, де буде розташовуватися вся інформація по блокчейну. Вказуйте диск, де знайдеться не менше 150 Гбайт порожнього простору, а краще — більше, тому що з часом кількість місця для блокчейна буде рости.

  Синхронізація займає багато часу тільки перший раз, при наступних підключеннях звірятися будуть тільки останні дані. Тому в подальшому отримати доступ до Bitcoin-гаманцю буде набагато простіше і швидше, процес буде займати лічені хвилини.

  Під час першого завантаження блокчейна ви зможете зайнятися, наприклад, вивченням всіх можливостей гаманця, проте жодна з функцій пристрою задіяти не вдасться до закінчення процедури. Користуватися іншими програмами комп’ютера можна в звичайному режимі, але не розраховуйте на швидку роботу, якщо тільки у вас не суперпотужний машина.

  Налаштування гаманця

  Покрокова настройка Bitcoin Core

  1. У вкладці «гаманець» потрібно поставити галочку навпроти пункту «включити управління входами», щоб програма генерувала нову адресу під час всіх транзакцій. Так ви зможете самостійно вибирати адресу і бачити баланс по кожному з них.
  2. У вкладці «Відображення» потрібно додати текст «blockchain.info/tx/%s», щоб кожен раз бачити посилання на поточну операцію, якщо раптом вам знадобиться її комусь послати.
  3. Перед початком користування гаманцем, потрібно буде задати пароль безпеки і зашифрувати гаманець за допомогою десятизначного пароля.

  Один з найбільш важливих моментів — створення резервної копії файлу wallet.dat з секретними ключами. Зберегти його краще на зовнішньому носії, щоб не втратити можливість користуватися грошима в разі проблем з жорстким диском.

  Bitcoin гаманець Armory: реєстрація, плюси і мінуси

  гаманець Armory

  Цей гаманець є надбудовою для офіційного Bitcoin Core і має багато корисних додаткових функцій:

  • Самостійно створює резервні копії і шифрує гаманець.
  • Допускає наявність і управління одночасно декількома гаманцями.
  • Відправляє повідомлення з підписом, що має ваш закритий ключ, що підтверджує ваше авторство.

  Однак це ж призводить і до відповідних недоліків. Серед них виділимо:

  • деяку складність в управлінні на перших порах;
  • тривалий запуск;
  • необхідність у великому обсязі оперативної пам’яті (від 2 Гб).

  Завантажити програму для вашого пристрою можна на офіційному сайті bitcoin.org або на bitcoinarmory.com. Розпаковуєте архів і встановлюєте, слідуючи підказкам — нічого складного.

  Підготовка та налаштування гаманця Armory

  Покрокова настройка гаманця Armory

  1. Спочатку потрібно переконатися, що гаманець нормально функціонує в онлайн-і оффлайн-режимах.
  2. Після створення оффлайн-гаманця, його потрібно зашифрувати і створити резервні копії на декількох носіях.
  3. Один такий файл потрібно послати на сайт Armory — це реєстрація Bitcoin гаманця в режимі онлайн.
  4. У розділі «властивості» на сайті перевіряємо пункт «приналежність», де повинні бути вказані дані вашого облікового запису.

  Тепер система здатна бачити всі ваші адреси, які доступні в офлайні, а ніякої хакер не зможе викрасти біткоіни з вашого гаманця. Ця процедура тільки здається складною, насправді, потрібно просто уважно стежити за діями і підказками програми.

  Кращі програмні Bitcoin-гаманці для ПК і планшетів

  Головна сторінка гаманця Electrum

  До таких гаманцях ми віднесемо «тонкі». Основна їхня відмінність від товстих полягає в тому, що не потрібно завантажувати весь блокчейн. Інформація по ньому обробляється на сервері. Зрозуміло, що такий підхід звільняє ресурси пристрою, а значить працювати з ним швидше і простіше. Але гаманець при цьому більш вразливий, хоча ключі і знаходяться у вас. Найпоширеніші тонкі гаманці Electrum, Bitcoin knots, Copay. Раніше був ще MultiBit, але, на жаль, в липні 2017 року компанія KeepKey оголосила про припинення підтримки цього сервісу. Більшість користувачів, які полюбили цю програму за надійність, зручність і простоту, змушені були переходити на Electrum.

  Інтернет гаманець Electrum для Bitcoin, втім, надає ті ж можливості, що і MultiBit:

  • повний контроль над засобами;
  • рівень конфіденційності базовий;
  • базова прозорість;
  • спрощена перевірка.

  Відмінності незначні і в основному відносяться до особливостей інтерфейсу.

  Створення та налагодження гаманця Electrum

  Покрокова настройка Electrum

  Встановити цей Bitcoin гаманець на комп’ютер нескладно — достатньо слідувати підказкам програми.

  1. Викачуємо виконавчий файл з офіційного сайту Electrum і запускаємо майстер установки.
  2. Програма запропонує вам список дій, з яких ми вибираємо створення нового гаманця.
  3. Вибираємо для нього назву (гаманців може бути кілька).
  4. Потім вказуємо тип гаманця, від чого залежить його безпеку (рекомендується гаманець з двухфакторной аутентификацией, за що стягується чисто символічна плата).
  5. Далі створюємо новий сид, задаємо фразу-пароль для відновлення і зберігаємо її у вигляді скріншоту або тексту на комп’ютері.
  6. Повторно вводимо придуману фразу і задаємо пароль для входу.
  7. Залишилося підтвердити, що ви згодні з усіма умовами сервісу та ввести реальний e-mail адресу.

  інтерфейс Electrum

  Дізнатися адресу Bitcoin-гаманця і його QR-код, щоб відправити на нього криптовалюта, можна у вкладці Receive. Для відправки біткоіни перейдіть у вкладку Send. Користування сервісом Electrum інтуїтивно зрозуміле і навряд чи викличе якісь труднощі.

  Як створити віртуальний біткоіни гаманець: покрокова інструкція реєстрації

  інтерфейс Coinbase

  Такі сервіси зручні тим, що доступні з будь-якого комп’ютера, оскільки працюють в браузері. Якщо ви часто буваєте поза домом або роботи, то користуватися краще онлайн гаманцем. Він більш вразливий, тому великі суми тут тримати не варто, а для дрібних розрахунків — в самий раз. Увійти в свій Bitcoin-гаманець можна з будь-якого комп’ютера. Кращі сервіси на сьогоднішній день: Coinbase, Blockchain, Харо, WebMoney.

  Всі вони мають загальні характеристики:

  • централізована перевірка;
  • вразливе оточення;
  • базова конфіденційність;
  • частковий контроль над засобами.

  Популярні такі сервіси у користувачів завдяки зручності, відсутності комісійних, мультивалютності, миттєвості здійснення транзакцій. Як завести такий гаманець?

  На фото нижче можете подивитися покрокову інструкцію реєстрації електронного Bitcoin гаманця Coinbase:

  Реєстрація Coinbase

  Реєстрація біткоіни-гаманця Blockchain також зовсім проста: переходимо на офіційний сайт (будь-який з вище перерахованих), реєструємося. Всі дії стандартні — слідуємо за підказками на сайті. Потрібно буде ввести свої ім’я, прізвище та адресу електронної пошти. Потім верифікувати її і телефон, ввести каптчу. Все стандартно, ніяких складнощів.

  Кращі мобільні версії біткоіни гаманців

  Bitcoin-гаманець Blockchain в смартфоні

  Попереду «планети всієї» традиційно йде Bitcoin-гаманець Blockchain — Мультиплатформенне додаток для будь-якого гаджета. Його відрізняє:

  • Власний оригінальний сервіс моніторингу блокчейна.
  • Повний спектр управлінських функцій.
  • Простий і зрозумілий російськомовний інтерфейс.
  • Мультивалютний обмін.
  • Постійне вдосконалення продукту.

  Завантажити додаток можна безкоштовно через Google Play або iTunes. За що користувачі і люблять Bitcoin гаманець Blockchain — реєстрація тут дуже проста і швидка.

  Майже не відстає від нього GreenAdress. Він має все ті ж функції, але вони вважають його більш складним в управлінні і настройці. Зате безпеку трохи вище, а що віддати перевагу — вибирайте самі. Установка займає не більше пари хвилин, оскільки мобільні версії не розраховані на зберігання великих сум через проблеми з безпекою. Відразу після установки гаманцем можна користуватися. Поповнювати рекомендується з інших сервісів, купити біткоіни online прямо з гаманця не вийде. Обидва сервіси (і Blockchain, і GreenAdress) постійно оновлюються і вдосконалюються, тому можуть з’являтися додаткові функції.

  Апаратні біткоіни гаманці

  Гаманці Ledger Nano S і TREZOR

  Цей тип відноситься до найбільш надійним. Апаратний Bitcoin-гаманець від інтернету не залежить і вміє сам підписувати транзакції навіть без підключення до мережі. Це надійне рішення для холодного зберігання і одночасно частого використання при розрахунках онлайн і оффлайн. Невеликий брелок можна приєднати до ключів, носити в кишені або зберігати в бардачку авто.

  USB-з’єднання апаратних гаманців обмежене і призначене тільки для проведення транзакцій. Щоб розплатитися валютою Bitcoin і увійти в свій гаманець, досить буде під’єднати «флешку» до будь-якого комп’ютерного пристрою і ввести код. Кращими фізичними гаманцями вважаються Ledger Nano S і TREZOR.

  У обох присутній двухфакторная аутентифікація — підтвердити доступ потрібно самим гаманцем (апаратом) і пін-кодом до нього. Ledger Nano S коштує трохи більше 60 доларів, а ціна TREZOR — 89 доларів. Обидва можна придбати в інтернеті разом з інструкцією по налаштуванню.

  Покрокова інструкція установки апаратного гаманця TREZOR

  Зовнішній вигляд і інтерфейс TREZOR

  Процедура нескладна і доступна, у тому числі, новачкам:

  1. Підключаємо апарат до комп’ютера.
  2. Встановлюємо з’єднання за підказками.
  3. Вводимо пін-код, який висвічується на екрані. При першому підключенні це доведеться зробити двічі.
  4. Потім встановлюємо код з слів для відновлення секретного ключа. Мінімум 12. Їх запропонує програма, а вам потрібно буде записати все слова окремо на аркуші паперу або зберегти в іншому місці.
  5. Після цих процедур заходимо на сайт MyTREZOR.com, через який ви зможете відправляти біткоіни або отримувати їх, і реєструємо там новий гаманець.

  Зламати гаманець на сайті можливо, але без самого апарату зняти з нього гроші не вийде. Тому фізичний спосіб зберігання біткоіни вважається самим надійним. А якщо хтось вкрав вашу «флешку»? Є рішення і на цей випадок у вигляді спеціальної ключової фрази, яку потрібно ввести один раз. Людина, що не знає її, не зможе скористатися пристроєм.

  Зберігання біткоіни на біржах з можливістю торгівлі

  Інтерфейс біржі EXMO

  Цей варіант підходить тим, хто торгує на біржах валют. Біржа, звичайно, функцій гаманця не пропонує. Тут не вийде безпосередньо розплачуватися за товари або послуги. Але при необхідності неважко вивести на свій біткоіни гаманець необхідну суму. Головний плюс — можна додатково заробити, якщо ви маєте якесь уявлення про трейдингу. Найпопулярніші біржі криптовалюта сьогодні: EXMO, YOBIT і LIVECOIN.

  У нашій статті описані далеко не всі сервіси біткоіни гаманців, а лише найпопулярніші і надійні. Більше про сервіси дивіться у відео нижче:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector