Як створити гаманець для криптовалюта і відкрити доступ до транзакцій в блокчейн

Ми вже пройшли безліч етапів еволюції, світ змінився повністю, але від монет ми так і не позбулися. Більш того, з’явилися цифрові гроші, які тримати в гаманці або на карті неможливо. Сьогодні я вам розповім, як створити гаманець для криптовалюта.

Що собою являє

Кріптовалютний гаманець — це не зовсім те, що ми звикли називати гаманцем. Зрозуміло, що він повністю відрізняється від фізичного гаманця або портмоне. Але він відрізняється і від адрес платіжних систем на кшталт Webmoney.

Ваш кріптокошелек — це зашифрований адресу в мережі, на якому зберігається вся історія ваших транзакцій і відповідно коди, які дозволяють здійснювати операції. Коли ви робите операцію, то інші учасники мережі можуть побачити лише сам адреса і суму переказу. Ніяких прив’язок до персональних даних або місця перебування.

Тому, якщо ви вважаєте, що він існує для зберігання цифрових грошей, то кілька помиляєтеся. Це загальноприйнята думка, але насправді цих грошей немає. По суті, є просто шифр, який оцінюють в грошовому еквіваленті. І основне завдання гаманця — зберігати інформацію про це шифр.

різновиди

Важко уявити своє життя без гаманця в кишені або сумці. Але так чи інакше, немає одного універсального способу зберігати свої гроші. У житті вам надається якесь різноманіття, яке полягає в функціоналі. Так, можна вибрати звичайний гаманець чисто для купюр, а можна взяти шикарний портмоне для візиток, банківських карт, дрібниці і банкнот.

Криптовалюта зберігаються лише у вигляді кодів, тому функціонал гаманця відрізнятися не буде. Він полягатиме у відправці і отриманні коштів, а також можливості оплатити будь-які послуги і товари. Але ось способи зберігання цього коду бувають різні. Таким чином ви можете створити:

  • онлайн гаманець;
  • мобільний;
  • паперовий;
  • апаратний;
  • десктопний.

Крім цього, ви можете створити «холодний» або «гарячий» гаманець. Холодні (деякі називають їх повільними) безпосередньо не підключені до мережі, і для транзакції потрібно провести більше дій (більше часу, тому і повільні). Гарячі, відповідно, дають можливість здійснювати операції миттєво.

Як створити

Створення адреси для зберігання крипти буде залежати від його виду. Більш того, деякі гаманці залежать від інших. При створенні гаманця вам потрібно визначитися з вашими уподобаннями та вимогами. Критерії наступні:

  • трейдинг або інвестування;
  • безпеку;
  • частота проведення переказів.

Перший критерій дуже важливий при створенні. Якщо ви плануєте довгострокове зберігання, то краще робити це в холодному вигляді, а якщо трейдинг, то в гарячому (щоб позбавити себе від зайвої мороки при здійсненні торгів).

Частота перекладів частково пов’язана з попереднім критерієм, але все ж має деяку відмінність. Якщо ваші переклади будуть полягати саме в трейдингу, тоді вам потрібен онлайн, навіть біржовий адресу. Якщо ж це будуть звичайні транзакції, то можна завести як онлайн, так і офлайн адресу. Тут варто добре все зважити і зрозуміти, як часто ви будете здійснювати транзакції.

Дуже дивно було б не замислитися про безпеку зберігання своїх коштів. В принципі, в децентралізованій системі безпеку на досить високому рівні, але все ж періодично з’являються новини про злом біржі або якого-небудь мультивалютного гаманця. Це питання вже більше йде до вибору конкретного сервісу для створення гаманця. Проте, тут ви теж можете бути скуті метою його створення.

онлайн

З ростом популярності криптовалюта багато активізувалися і почали створювати сервіси, які полегшать взаємодія з крипт, створять їй підтримку і забезпечать її оборот. Так, багато хто об’єднується в пули для Майнінг, хтось торгує своїми потужностями, хтось створює інформаційні портали.

Точно так же, один за іншим, в мережі почали з’являтися мультивалютні гаманці, біржі (крім трейдингу, там можна і зберігати свої монетки) і гаманці під конкретні криптовалюта. Отже, перше, з чим варто визначитися — це кількість криптовалюта, які у вас є.

Якщо ви вклали всі в одну крипту і не збираєтеся нею торгувати, то можете створювати звичайний онлайн гаманець. Наприклад, для Bitcoin підійде сервіс Blockchain.info. Його використовують в більш ніж 130 країнах світу, тому йому можна довіряти. Крім битка там можна ще зберігати Ефір і біткоіни Кеш.

На сервісі можна переключитися на російську мову, що так само позитивно для жителів СНД. Зробити собі адресу для зберігання крипти тут можна за дві секунди. Натисніть «Get a free wallet» введіть адресу електронної пошти і пароль. Готово. Тепер ви маєте доступ до одного з найпопулярніших і надійних bitcoin гаманців і можете з упевненістю відправляти туди свої кошти.

Крім цього, до категорії онлайнових можна віднести біржові адреси. Біржі дають можливість створювати відразу кілька гаманців під відповідні криптовалюта. Цим вони забезпечують простоту торгівлі. Чим більше торгових пар на біржі, тим більше різних гаманців можна створити, бо кількість торгових пар залежить від кількості торгуються на біржі криптовалюта.

Однією з таких бірж є Cryptopia. Вона налічує понад 400 торгових пар. Щоб створити собі адресу для проведення операцій, потрібно пройти реєстрацію і на бажаної крипті натиснути Deposit, що означає поповнити. Автоматично буде згенеровано адреса, на який ви зможете відправляти кошти і давати його іншим, щоб вони здійснювали на нього перекази.

Третій і останній вид онлайн-гаманців для крипти — мультивалютні гаманці. Такі гаманці є і в офлайні, однак, про це пізніше. Вони дозволяють зосередити свої кошти на одному майданчику. Це дуже зручно, якщо ви збираєте портфель. Також це зручно, якщо ви не кладете всі яйця в один кошик і використовуєте кілька криптовалюта.

Сьогодні я пораджу використовувати Holytransaction. Цей майданчик налічує вже 25 різних криптовалюта, включаючи всі топові. Після реєстрації у верхньому правому кутку ви знайдете «+». На сторінці, ви побачите список доступних криптовалюта. На бажаної потрібно поставити галочку, після чого буде автоматично згенерований адреса гаманця.

Онлайнові гаманці дуже хороші тим, що ви можете швидко отримати до них доступ, маючи лише можливість підключитися до мережі Інтернет. З ними зручніше управляти своїми коштами. Однак вони часто просідають по захисту, тому я раджу використовувати їх тільки для короткострокового зберігання або трейдингу.

Мобільні гаманці

Мобільні гаманці також відносяться до гарячих, оскільки дозволяють швидко здійснювати будь-які операції зі своїми засобами. Серед популярних додатків можна виділити Coinomi (мультивалютний), Mycelium (тільки Bitcoin) і Jaxx (мультивалютний).

Для створення потрібно завантажити додаток з iOS або Google Play. Мобільні гаманці відрізняються низьким рівнем захисту, оскільки всі дані шифрів зберігаються на телефоні. І нехай вони зберігаються в закритих файлах, за допомогою вірусів доступ до них отримати досить просто. Проте, вони дозволяють дуже швидко здійснювати операції з крипт.

десктопні

Вони ж є програмами, за допомогою яких можна зберігати криптовалюта на комп’ютері. Їх можна умовно розділити на Тимона і ПУМБ. Якщо ви пам’ятаєте цей мультик, то Тімон був худим сурікатом, а Пумба — величезним кабаном. Так ось в нашому випадку сурікатом буде просто сама програма гаманця, яка звертається до explorer криптовалюта для проведення транзакцій.

Кабаном в нашому випадку будуть гаманці, які синхронізуються з блокчейном. Вони вимагають набагато більше пам’яті (20, 30 або навіть 50 гб, в залежності від блокчейна крипти). Такі гаманці діляться на Ноди, повні Ноди і мастерноди, але про це нижче.

Щоб створити десктопний гаманець, потрібно завантажити його офіційну версію і встановити на комп’ютер. Адреса буде створений автоматично.

У мультфільмі Тімон і Пумба були нерозлучні, однак, в нашому випадку це не так. Вони в деякому роді є протилежністю, і я раджу більше дружити з Пумбой, тобто вибирати синхронізовані гаманці. Тімон звертається до невідомих нам серверів, які легше зламати, ніж повністю синхронізований з блокчейном адресу.

паперовий

Цей спосіб дозволяє відкрити кріптовалютний адресу і секретний ключ для нього в офлайні. Таким чином, ви вибираєте, де зберігати ці ключі (в документі на флешці, або просто роздрукувавши). Крім ключів, буде згенеровано QR-код, відсканувавши який, можна також отримати доступ до своїх коштів. Але я не радив би цього робити, оскільки немає гарантій, що інформація зі сканера не йде на третій сервер.

Щоб створити собі таку адресу, використовуйте walletgenerator.net. Скачайте звідти архів і дотримуйтесь вказівок. Найкраще зробити це з включеним антивірусом і вимкненим інтернетом.

апаратний

Колись люди не знали, що таке обчислювальна потужність і зберігання даних в цифровому вигляді. Пізніше це змінилося, але важко було уявити, як вмістити великий обсяг інформації на маленький чіп, який можна кинути в кишеню. Так з’явилися флешки.

Тепер на цих флешках можна зберігати свої гроші, хоч і електронні. Вони відносяться до холодного зберігання. Апаратні гаманці забезпечують найвищий рівень безпеки ваших ключів, а значить, і коштів.

Кращим на ринку сьогодні є Ledger Nano S. Крім цього можна використовувати обладнання від компанії Trezor або Keepkey. Але ми розглянемо створення кріптокошелька саме на прикладі Ledger Nano S.

В першу чергу, потрібно буде купити саму флешку. На сайті ви можете зробити замовлення (80 євро на момент написання статті). Його безпека забезпечується надійною двухфакторной аутентификацией. Так, після першого підключення до комп’ютера потрібно буде задати пароль, а також записати кодові слова, яких 24. Пізніше ви будете використовувати їх для підтвердження операцій.

Також, використання пристрою буде неможливо без останньої прошивки. Перевірити її можна в розділі Settings-Device-Firmware. Щоб дізнатися, яка версія прошивки є останньою, зайдіть на офіційний сайт Ledger і знайдіть цю інформацію в розділі Help.

Після цього потрібно завантажити електронний гаманець Ledger Wallet (під конкретну криптовалюта) і Ledger Manager. Якщо ви правильно підключили обладнання до комп’ютера, то в програмі автоматично прогрузити її інтерфейс.

Скачайте дані для відповідної криптовалюта. Після цього потрібно відключити на пристрої підтримку браузера (для цього в налаштуваннях знайдіть Browser support і виберіть No). Далі знову повертаємося до комп’ютера. Запустіть Ledger «Coin» Wallet (замість Coin буде назва крипти, яку ви використовуєте). Пристрій синхронізується з програмою, після чого можна буде використовувати гаманець.

Ноди

Повернемося до питання синхронізації з блокчейном. Десктопні «товсті» гаманці діляться на звичайні Ноди, повні Ноди і мастерноди. Що це таке, і який з них завести найкраще?

Скажу вам відразу, що у вас немає вибору, коли вирішуєте зробити десктопний гаманець. Якщо ви синхронізуєте його з мережею, то спочатку у вас буде проста нода. Це категорія гаманців, які не завантажили всю інформацію мережі, але їх вже можна використовувати для здійснення операцій.

Повні Ноди — це гаманці, які повністю синхронізувалися з блокчейном. Це їхня єдина відмінність від звичайних нод. Таким чином, вони займають додаткове місце на комп’ютері, але зате забезпечують більшу безпеку зберігання коштів, ніж якщо це було б онлайн.

Мастерноди — це гаманці, які повністю синхронізувалися, а також обслуговують мережу криптовалюта, зокрема, підтверджують транзакції. За це їх власники отримують винагороду у вигляді комісії. Але для цього потрібно бути в мережі 24/7.

Погодьтеся, досить заманливо не робити нічого і отримувати за це прибуток? Створити такий гаманець відразу ж неможливо. Щоб відкрити мастерноду, вам потрібно вибрати криптовалюта, яка працює з такими технологіями (наприклад, Dash), синхронізувати свій гаманець з мережею, накопичити певну кількість монет, а потім купити собі мастерноду. Враховуйте, що для підтримки статусу мастерноди потрібно завжди мати на рахунку встановлену кількість монет.

Безпека

Як забезпечити собі максимально надійний захист, якщо ви вже створили гаманець для крипти? Така можливість залежить від вашого вибору. В першу чергу, активуйте двухфакторную аутентифікацію, будь то біржовий адресу або мобільний додаток. Це вже ускладнить доступ до ваших коштів в кілька разів.

Якщо ви вибрали холодне зберігання, то у вас вже досить хороший захист. Для підвищення її рівня раджу вам зашифрувати свій гаманець і поставити на нього пароль. Крім цього встановіть на комп’ютері антивірус і видаліть всі програми з віддаленим доступом. Таким чином, підключитися до вашого комп’ютера буде практично неможливо.

Створити кріптовалютний гаманець справу пари секунд (за винятком апаратного), проте, без цього ви не зможете здійснювати будь-які операції по криптовалюта. При Майнінг без нього нікуди буде отримувати нагороду. Таким чином, створення кріптокошелька — це ваш перший крок для початку роботи з крипт.

Робіть свій вибір! До скорого!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector