Як створити гаманець Monero — плюси і мінуси різних способів

Але спочатку трохи історії — звідки з’явилася ця монета, в чому її відмінність від інших альткоінов і наскільки анонімна її анонімність.

Monero, чиїх будете?

Офіційним днем ​​народження Monero (біржовий тікет XMR) вважається 14 квітня 2014 року, коли стався форк мережі Bytecoin (Байткоін, що не біткоіни). Батьківський альткоін заслуговує окремої розповіді, так як свого часу був мало не офіційною криптовалюта даркнета. Народну любов швидко знищили новини про те, що вже емітовано понад 80% Байткоінов. Для порівняння, на той же момент часу був видобуто менше 60% біткоіни, що з’явилися на кілька років раніше. Останнім цвяхом у труну довіри до Bytecoin жителів даркнета стала звістка, що творці валюти будуть її головними держателями.

Кілька розробників Bytecoin вирішили повернути історичну справедливість і створили на основі існуючого протоколу форк, який отримав назву Monero (монери). У перекладі з есперанто це слово означає «монета» — видно, її творці не особливо морочилися з вибором імені для свого дітища.

Головний акцент в новій криптовалюта був зроблений на повну анонімність всіх учасників транзакцій. Навіть команда розробників вважала за краще зберегти інкогніто, крім Рікардо спання і Франсіско Кабаньяса. До кінця 2014 року проект встиг пережити потужну атаку хакерів, позбутися від більшої частини виявлених вразливостей, обзавестися власним гаманцем і тікером на кріптовалютних біржах, а в підсумку привернути увагу трейдерів.

Чим анонімність Monero відрізняється від анонімності біткоіни

Чим же такий прекрасний протокол монери, і чи можлива ще більша, ніж у біткоіни, анонімність? Монета відноситься до категорії криптовалюта, що використовують технологію кільцевих підписів. У проведенні транзакцій бере участь випадкова група осіб, і ніхто в мережі не знає, хто саме провів конкретну операцію. Для ще більшої анонімності баланси користувачів ховаються через випадково згенеровані адреси. Вони використовуються тільки один раз, тому ніхто не знає ні ваш справжній адресу, ні суму переказу, ні одержувача.

Пізніше в протокол була додана технологія Ring CT, яка повністю приховує суму переказу. Грубо кажучи, транзакція в мережі монери виглядає приблизно як «X перевів Y Z монет XMR». Інші відмінності цієї криптовалюта від біткоіни:

  • до 2022 року планується випустити основну масу XMR в обсязі 18,5 мільйона монет, після чого Майнер будуть самостійно підтримувати функціонування мережі, отримуючи винагороду 0,6 XMR за один двосекундних блок;
  • для підтвердження транзакцій використовується технологія «підтвердження дії» Proof-of-work, що захищає криптовалюта від подвійних списань;
  • транзакції монери займають в 8 разів більше місця, ніж біткоіни, через більш складних алгоритмів.

Особливий підхід до питань безпеки призвів до того, що монету підтримують не так багато сховищ. Перший рік існування монери її гаманець можна було запускати тільки з командного рядка, ні про яке віконному інтерфейсі мова навіть не йшла. Зараз ситуація стала більш «дружній» до рядового користувача. Тому не будемо торкатися питання, як встановити гаманець Monero simple_wallet, і розглянемо більш звичні і зручні для широких мас рішення з віконним інтерфейсом.

Гаманці для XMR — мобільні, локальні, апаратні

Отже, сьогодні інвестори і кріптоентузіасти мають можливість зберігати токени монери декількома способами:

  • в онлайн-гаманці MyMonero
  • в десктопном додатку повного вузла
  • в апаратній гаманці Ledger Nano S
  • в мобільному додатку
  • на онлайн-біржі.

З ростом популярності монети зростає і число підтримують її сервісів. Можливо, коли ви читаєте цю статтю, в розпорядженні власників монери з’явилася пара-трійка нових рішень для зберігання цієї криптовалюта.

Онлайн-гаманець MyMonero

Веб-сервіс mymonero.com був створений і підтримується розробниками самої монети, що додає йому ваги і надійність в очах звичайних користувачів. Створення гаманця відбувається після натискання добре помітною кнопки:

У наступному екрані розробники попереджають про теоретичну уразливості навіть найбільш захищених онлайн-сервісів, доступ до яких відбувається через браузери. Тут же виводиться приватна фраза для відновлення, що складається з 13 слів, і рядок для підтвердження цієї фрази. Розробники рекомендують переписати ключ на папір і заховати його в сейф, так як втрата фрази рівносильна втраті самого гаманця з усіма що зберігаються там монетами.

Інтерфейс гаманця також максимально простий і прозорий. Верхнє меню, через яке можна переглянути транзакції, відправити або отримати XMR, продубльовано великими іконками в нижній частині екрана.

Окреме меню, що випадає «Аккаунт» дозволяє переглянути деталі по гаманцю, ключі для перегляду і здійснення транзакцій, а також імпортувати в сервіс всю історію транзакцій цієї адреси. У розділі «Receive», крім іншого, формується QR-код з адресою гаманця і ID транзакції, який можна передати відправнику для перекладу монет на ваш гаманець.

Десктопних програм повного вузла Lithium Luna

При всій захищеності монети у веб-сервісу є один «тонкий» момент — передача ключа для доступу до гаманця по каналах зв’язку. Щоб весь процес авторизації абсолютно і повністю відбувався на локальній машині без звернення до віддалених ресурсів, потрібно використовувати ПО з функцією повного вузла Monero. Таким, наприклад, є десктопних програм Lithium Luna, існуюче в версіях для Windows, MacOS і Linux. Найсвіжішу версію програми можна завантажити на GitHub.

Як будь-яка повна нода, додаток працює з власної копією блокчейна, що означає завантаження величезного масиву даних при першій повної синхронізації. Тому відразу наполягати на те, що встановити Lithium Luna за одну-дві години не вийде. Що стосується функціоналу, то програма дозволяє не тільки отримувати, відправляти і зберігати монери, а й добувати цю монету. Втім, для серйозного Майнінг краще використовувати ПО з офіційного сайту monero.org.

Апаратний гаманець Ledger Nano S

Інтерес до Monero розробників холодного гаманця Ledger Nano S став очевидним у 2017 році, разом з першими новинами про майбутню підтримку XMR в пристроях компанії. Навесні 2018 року з’явилася бета-версія додатків для зберігання, відправки та отримання монети під основні операційні системи. На кінець літа 2018 року питання про підтримку Monero за замовчуванням гаманцями Ledger залишався відкритим, а на питання спільноти розробники відповідали мовчанням.

Просунуті користувачі можуть самостійно завантажити з офіційного сайту виробника і встановити потрібне ПЗ, отримавши найнадійніше (після паперового) сховище для криптовалюта. Підпис транзакцій відбувається всередині пристрою без обміну ключами з іншими ресурсами, що не дає хакерам можливість перехопити ці дані. Навіть при фізичному втраті апаратного гаманця вбудований захист за допомогою пін-коду не дозволить сторонній людині оперувати зберігаються на пристрої монетами.

Мобільний додаток Monerujo

Кріптоентузіасти кілька разів намагалися розробити мобільний додаток для зберігання і використання токенов XMR. Найвдалішим, з точки зору функціональності і надійності, на сьогоднішній день можна вважати Android-гаманець Monerujo. Після установки на смартфон додаток дозволяє завести новий гаманець XMR або підключити старий за допомогою контрольної фрази для відновлення.

Що стосується самого функціоналу, то він досить звичайний — відправка і отримання монет, а також їх зберігання. Monerujo не використовує відкриті канали для передачі ключів і фраз для відновлення, забезпечуючи високий рівень захисту активів. Крім того, для здійснення транзакцій можна генерувати QR-код, а при роботі з парою XMR / USD автоматично розраховувати еквівалентну суму в доларах. Курс визначається на підставі даних від основних бірж, де торгується Monero.

Monerujo з’явилося в 2017 році, пережило довгий тестовий період і обзавелося безліччю позитивних відгуків в Google Play.

З iOS у монери відносини складалися ще гірше, ніж з Android. Ще в 2016 році був анонсований гаманець Freewallet, опинився через рік в центрі скандалу через розкрадання коштів з рахунків користувачів, в тому числі власників XMR. Подібні інциденти не додають популярності розробкам, тому аж до 2018 року спільнота альткоіна фактично залишалося без надійного рішення для iOS. Зараз в App Store доступний для завантаження безкоштовний гаманець Cakewallet, який дозволяє створювати нові і довантажувати вже існуючі гаманці. Як і Monerujo, додаток для iPhone підтримує QR-функціонал для проведення транзакцій, а просунуті користувачі можуть робити власні настройки вузла.

На стадії розробки знаходиться ще кілька iOS- гаманців. Але, судячи з обговорень в тематичних гілках Reddit, поки прихильність спільноти зміг заслужити тільки Cakewallet (якому, втім, теж дісталося за початковий закритий код).

Гаманець на онлайн-біржі з підтримкою Monero

Всі перераховані вище методи є досить безпечними для проведення операцій з XMR, враховуючи власний рівень захисту монети. Але найпростішим і доступним навіть для повних «чайників» варіантом залишається реєстрація на онлайн-біржі, що підтримує торгівлю монери. Сьогодні XMR є в лістингу майже сотні торгових майданчиків, включаючи найбільші і шановні:

Істотна частка торгів припадає на біржу HitBTC, тому питання про те, як відкрити гаманець Monero, розглянемо на прикладі цієї платформи. Реєстрація максимально проста і вимагає тільки введення адреси електронної пошти та пароля. Після активації облікового запису користувач потрапляє у вікно призначеного для користувача інтерфейсу, яке практично не відрізняється від інших кріптобірж. Тут можна знайти поточні котирування потрібних валютних пар, розділ продажу і покупки криптовалюта, інвестиційні інструменти та іншу інформацію.

Створення гаманця XMR (з отриманням адреси в мережі Monero) проводиться єдиним клацанням по кнопці «Deposit» в правому верхньому кутку екрану. Щоб не витрачати час на пошук потрібного альткоіна в довгому списку доступних криптовалюта, використовуйте рядок пошуку з біржового тікету монети — XMR. Система згенерує адреса гаманця і QR-код для швидкого поповнення.

Принадність біржі полягає в тому, що при необхідності можна створити кілька гаманців монери в одному акаунті. Торгівля і відправка монет за межі біржі здійснюється в розділі «Withdraw».

Користуючись біржовими акаунтами як сховищем криптовалюта, включаючи монери, потрібно віддавати собі звіт в тому, що ви ніяк не можете вплинути на захист і безпечне зберігання активів. Доля всіх ваших заощаджень знаходиться повністю в руках біржі, так що в разі успішної хакерської атаки можна залишитися без єдиного Сатоши на рахунках.

Який гаманець Monero краще?

Отже, в якому випадку краще скористатися тим чи іншим сховищем XMR? Безперечний лідер для довгострокового зберігання монет — апаратний гаманець Ledger, чия система захисту, помножена на безпечну технічну реалізацію монери, робить його буквально неприступною фортецею для шахраїв. Якщо ви поки не намайнілі криптовалюта на його покупку, розгляньте можливість створення офіційного десктопного гаманця XMR.

Встановлюючи мобільний додаток з підтримкою монети, ознайомтеся не тільки з відгуками в Google Play або AppStore, а й зі думкою спільноти на Reddit. Зберігання великих сум Monero на біржових рахунках не рекомендується з тієї простої причини, що власна захищеність монети не рятує від злому біржі. Керуйтеся не тільки ажіотажем, але і здоровим глуздом при виборі гаманця Monero, і щоб із вами прибуток!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector