Як створити і встановити на комп’ютер гаманець Ефіру

Привіт, шановні читачі. У цій статті ми продовжимо розглядати особливості цієї криптовалюта і постараємося вивчити, як влаштований гаманець Ефіру.

На перший погляд Ethereum не настільки інтуїтивно зрозумілий, як сучасний інтернет. Проте, будь-який, у кого є комп’ютер або мобільний пристрій, може спробувати цю платформу. Участь в мережі Ефіру дозволяє користувачам володіти унікальними фрагментами коду, що дозволяють оновлювати книгу блокчейна.

На сьогоднішній день ця монета залишається однією з популярних для Майнінг серед великого числа Майнер. Але в цій статті ми поговоримо про те, де створити і що слід враховувати перед тим, як завести гаманець для ETH.

види гаманців

Перш ніж говорити про те, як відкрити гаманець, необхідно визначитися з місцем для безпечного зберігання монет і приватних ключів. Це потрібно для забезпечення безпеки використання будь-якої цифрової валюти.

Як і у випадку з біткоіни втрата особистого ключа призводить до втрати доступу до монетам назавжди. У цьому полягає вся суть децентралізації мережі, хоча такий підхід і є своєрідним «двосічний меч». Це дозволяє відмовитися від послуг посередників при здійсненні транзакцій і зберігання секретних ключів на серверах сторонніх осіб, де вони можуть потрапити в руки зловмисників. Тому відновити ключ, який знає тільки власник гаманця, не представляється можливим.

Маючи це на увазі, необхідно з розумінням справи підійти до вибору з безлічі варіантів гаманців для зберігання криптовалюта. Користувачам доступні наступні типи гаманців з інтерфейсом на різних мовах, в тому числі російською:

  • для ПК;
  • онлайн сервіси;
  • апаратні;
  • паперові;

Їх вибір залежить виключно від особистих переваг в плані зручності і безпеки. Зазвичай ці дві концепції не узгоджуються один з одним — чим зручніше, тим нижче рівень безпеки, і навпаки.

Гаманець для ПК

Такі локальні додатки встановлюються на комп’ютер або ноутбук. Один з варіантів полягає в завантаженні офіційного клієнта Ефіру (копії всієї блокової ланцюжка). Існує кілька клієнтів, написаних на різних мовах програмування з різними компромісами в плані продуктивності.

Процес інсталяції може зажадати пару днів, а займане на жорсткому диску простір буде рости в міру розширення і розвитку мережі. Гаманець повинен постійно підтримувати синхронізацію з останніми трансакціями на blockchain.

Мобільні гаманці

Мобільні або «легкі» клієнти вимагають меншого обсяг даних при завантаженні для підключення до мережі і здійснення транзакцій. Це робить їх найбільш підходящим варіантом для установки на мобільні пристрої.

Їх можливості є спрощеними, але доведеться пожертвувати безпекою. Повноцінне програмне забезпечення для використання Ефіру пропонує більш безпечний спосіб здійснення транзакцій. Це досягається тим, що йому немає необхідності довіряти Майнер або вузлів при отриманні останніх даних з мережі. Вони можуть самостійно перевірити транзакції. Однак мобільний гаманець може використовуватися для зберігання коштів на поточні витрати, а не всіх накопичень. Він являє собою відмінний варіант, якщо виникає питання про те, як зайти в гаманець, якщо під рукою немає домашнього ПК.

Зберігання приватних ключів на пристрої без доступу до інтернету — відомо під терміном «холодне зберігання». В цьому випадку паролі надійно захищені від злому. Такий спосіб — найкращий варіант для зберігання великих сум в Етері. Однак рівень безпеки цього методу знижується, коли монети зберігаються на смартфоні або підключеному до інтернету комп’ютері.

апаратні гаманці

Апаратні гаманці, як правило, мають компактні розміри і часто розглядаються в якості альтернативи, яка об’єднує переваги двох попередніх варіантів. Ці захищені пристрої здатні здійснювати цифровий підпис при переказі коштів без підключення до інтернету.

Але і цю систему не можна однозначно назвати хорошим способом зберігання криптовалюта, якщо її доводиться використовувати часто. Особливо це незручно під час подорожей.

паперові гаманці

Ще один варіант «холодного зберігання» цифровий валюти — це роздруківка приватного ключа на принтері з подальшим збереженням однієї з копій в надійному місці, наприклад, в банківському сейфі.

Інтерактивні інструменти дозволяють створити пару ключів безпосередньо на комп’ютері користувача, а не на серверах, де вони будуть вразливі у разі хакерської атаки.

Також можливо згенерувати ключі за допомогою командного рядка, якщо у вас є необхідні криптографічні пакети, встановлені на одному з доступних мов.

У будь-якому випадку, незалежно від обраного типу гаманця, втрата приватного ключа, призводить до неминучої втрати доступу до що зберігається на ньому Ефіру назавжди.

Таким чином, найкращою практикою є витратити деякий додатковий час на створення декількох копій паролів на паперових носіях та розміщення їх в різних безпечних місцях. У будь-якому випадку тільки від вас залежить, як зробити так, щоб забезпечити їх збереження і безперешкодний доступ до своїх коштів.

Купівля Ефіру

Після створення гаманця можна перейти до питання про те, як поповнити і зробити висновок засобів. Способи купівлі та продажу криптовалюта залежать від країни проживання. Можна скористатися біржами або обмінниками, а також знайти продавця на тематичних форумах або через різні сервіси. Останній варіант не підійде для жителів малонаселених регіонів.

У цьому випадку без послуг обмінних сервісів і торгових майданчиків не обійтися. Придбати Ефір можна за різну валюту (залежить від країни проживання або розміщення біржі), у тому числі і інші віртуальні гроші.

Біткойн — найбільш часто використовувана криптовалюта, за яку люди у всьому світі набувають інші монети. Якщо у вас є, наприклад, рублі, а ви хочете купити Ефір, то найпростішим способом може стати придбання Bitcoin з подальшим обміном на Ethereum.

Ефір, як і біткоіни можна відправити іншій людині через тимчасову мережу. Не варто забувати про те, що доведеться заплатити Майнер невелику комісію за транзакцію.

Які можливості надає Ефір?

Можливо, ви помітили, що види гаманців, принципи їх використання і процедура обміну, описані вище були дуже схожі з аналогічними діями з біткоіни. Але сам Ефір, його можливості та особливості повністю відрізняються від першої криптовалюта світу.

Він дозволяє користувачам створювати інтелектуальні контракти або приєднуватися до вже створених. Під так званими «розумними» контрактами розуміється код, який автоматично виконує умови угоди, що позбавляє його учасників необхідності покладатися на третю сторону.

Зв’язки таких контрактів можуть використовуватися для створення децентралізованих додатків, які учасники мережі можуть створювати самі або приєднуватися до поточних.

Як працює така система?

Перш ніж йти далі, варто трохи розповісти про те, як все це працює. Ethereum і інші криптовалюта мають за загальним визнанням досить заплутану і складну систему зберігання даних. Давайте спробуємо порівняти її з традиційною банківською сферою.

Зверніть увагу на рядок з цифр на лицьовій стороні вашої кредитної картки. Цей номер дозволяє банку визначити отримувача коштів при здійсненні оплати. Криптовалюта здатні створювати схожі ідентифікаційні номери, що визначають пункт призначення коштів.

У цій системі є два основних компоненти, які потрібні користувачам для ідентифікації — відкритий і приватний ключі. Зазвичай вони представляють собою набір цифр і букв і пов’язані між собою криптографічними технологіями.

Тепер поговоримо про те, як перевести кошти в Етері. Перший ключ можна надіслати іншим користувачам. Саме на нього вони і будуть відправляти вам монети. Для їх отримання потрібно адреса — Ськремблірованний рядок букв і цифр, отриманих з аналогічного Ськремблірованний відкритого ключа. Його можна передати відправнику.

Щоб самому зробити відправку коштів буде потрібно підписати транзакцію приватним ключем, який нагадує свого роду пароль. За аналогією з банківськими картами він грає роль аналогічну пін-коду, що дозволяє знімати готівку в банкоматі або оплачувати покупки в магазині.

Отже, яка ж реальна користь від цієї системи в 2017 році? Одне з ключових відмінностей відкритих блокових ланцюжків біткойнов і Ефіру від банківської системи полягає в тому, що користувачі можуть створити адресу для використання криптовалюта в будь-який час. На відміну від банку їм не потрібно чекати, поки адміністрація фінансової установи схвалить заявку на відкриття банківського рахунку або видасть карту.

У разі реєстрації в блокчейн не доведеться збирати і надавати документи, що засвідчують особу. Немає необхідності платити за послуги відкриття розрахункового рахунку або карти, а також комісію за їх подальше обслуговування банком.

У сфері цифрових грошей кожен користувач може знайти для себе найбільш зручний і відповідний варіант без контролю з боку і диктування умов третіх осіб. Це і є крок в сторону децентралізації глобальної фінансової системи, який навряд чи подобається тим, хто прагне сьогодні контролювати світові грошові потоки. Однак поки важко говорити, наскільки швидко ця технологія увіллється в наше повсякденне життя, замінивши собою традиційну систему використання коштів.

Якщо лежить в основі цієї цифрової валюти ідея створення «всесвітнього комп’ютера» буде розвиватися відповідно до плану розробників, то в майбутньому вона цілком зможе стати альтернативою Facebook і численним сервісів Google.

джерело:

https://www.coindesk.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector