Як створити найнадійніший Bitcoin Cash гаманець

Цей альткоін практично з перших днів «наводить страх» на топові монети, оскільки відразу ж вирвався в топ всіх рейтингів. Сьогодні він переживає, так би мовити, не найпростіші часи, як і інші криптовалюта. Але це не заважає йому бути в топі.

Але сьогодні стоїть завдання розповісти новачкові, не про саму криптовалюта і її походження, а про надійні способи її накопичення і зберігання.

Відмінність кріптокошельков від звичайних гаманців

Як вже було сказано, криптовалюта — це цифрові активи, які не мають фізичного прояви. Тому вони зберігаються зовсім іншим чином. Проте, щоб не було зайвих проблем, будь-які додатки також назвали гаманцями.

Але сіль в тому, що гаманці або портмоне призначені для звичайного зберігання грошей. Завдання кріптовалютних сховищ, крім цього, складаються з наступних пунктів:

 • забезпечення безпеки засобів;
 • забезпечення обороту (відправка, отримання);
 • підтримка мережі і перевірка транзакцій (якщо гаманець є повним вузлом).

Але найважливіше — це якраз збереження коштів. Хоч криптовалюта і мають гарний захист, все одно бувають випадки крадіжок. Саме тому, запропоновані варіанти виходять саме з міркувань безпеки.

козирне різноманітність

Багато криптовалюта обмежені в кількості гаманців з різних причин (їх не визнають, вони мало популярні і т.д.). Але Bitcoin Cash має солідну репутацію, завдяки якій для нього створені всі варіанти зберігання:

 • клієнт для комп’ютера;
 • додаток на смартфон;
 • апаратний гаманець;
 • онлайн гаманець;
 • паперовий гаманець.

Всі клієнти, що підтримують біткоіни Кеш, відображені на сайті bitcoincash.org. Щоб уникнути завантаження неякісного або шкідливого програмного забезпечення, переходите по посиланнях саме звідти. Так ви точно потрапите на офіційну сторінку вибраного гаманця.

Зберігання на ПК

Розробники не створили офіційний клієнт для Bitcoin Cash, а тому потрібно вибирати з наявних мультивалютних гаманців. Серед пропонованих на сайті кращими є Exodus і Jaxx.

Exodus вперше з’явився не так давно — в 2016 році. Проте, вже сьогодні він має хорошу репутацію і сотні тисяч користувачів по всьому світу. При цьому, він все ще набирає обертів, а значить в перспективи може стати найбільш затребуваним.

При знайомстві з Exodus перше враження відразу створює його інтерфейс. Він відповідає образу сучасного додатки, в якому легко розібратися. По суті, все настільки зрозуміло, що вам навіть не знадобиться інструкція.

До питання про безпеку: приватні ключі зберігаються на вашому комп’ютері. Таким чином, для отримання доступу до своїх коштів не потрібно звертатися до віддаленого сервера. Більш того, якщо забезпечити високий захист самого комп’ютера, то вкрасти ключі за допомогою атаки буде практично неможливо.

Серед недоліків можна виділити велику кількість постійних оновлень. Потрібно витрачати дуже багато часу на очікування прийняття нової версії. Хоча, це безпосередньо вказують на те, що розробники не сидять на місці. Але це ж створює і дискомфорт, адже без нового поновлення програма не буде працювати.

Другий клієнт — Jaxx — розроблений канадською компанією Decentral в 2013 році. Він був задуманий як мультивалютне, кроссплатформне сховище. Розробникам вдалося повною мірою реалізувати цю ідею, і сьогодні він один з кращих серед кріптовалютних гаманців.

Безпека — це його головний коник. По-перше, незалежно від виду гаманця, ключі завжди зберігаються у користувача. По-друге, ви можете захистити свій клієнт додатково, встановивши пін-код. По-третє, захист доступу забезпечена мнемонічною фразою. Навіть якщо хтось спробує відновити доступ до аккаунту на іншому пристрої, у нього це не вийде.

Крім того, ви можете створити резервну копію гаманця, що забезпечить можливість відновити доступ навіть без мнемофрази. Розробники подбали про хорошу технічну підтримку, бо ви зможете знайти відповіді на будь-які питання в будь-який час.

Серед недоліків можна виділити високі комісії за використання внутрішніх сервісів. Крім того, є докази, що код відкритий не повністю. Хоча це ще ніяк негативно не вплинуло на працездатність програми або збереження коштів. Також цей клієнт досить повільний і існує лише в англомовній версії, тому вчіть мову.

Мобільні додатки

21 століття, нові технології, телефон у кожного під рукою … Більш того, він став невід’ємною частиною життя будь-якої людини. Тому досить доцільно завантажити на свій пристрій гаманець для зберігання невеликих сум і швидкого здійснення мікроплатежів.

Для початку мова піде про менш безпечному варіанті — Android смартфонах. Чому менш? Тому що ці платформи мають повністю відкритий код. Значить їх набагато простіше вивчити до найдрібніших деталей і створити шкідливе ПО, яке дозволить вкрасти ті ж ключі від кріптокошелька.

Більш безпечним варіантом мобільних додатків будуть гаманці для iOS, оскільки телефони на цій системі навпаки мають закритий код. Більш того, згідно з ЗМІ та відповідей самих розробників, їх не зламала ще жодна спецслужба світу, включаючи американські. Навіть під загрозою суду ключі доступу не було надано.

апаратні гаманці

Найбезпечнішим методом зберігання криптовалюта є використання звичайних пристроїв, зовні схожих на флешку. Bitcoin Cash підтримують такі компанії, як Ledger (сьогодні вважається найкращою), Trezor і Keepkey.

Захист забезпечена таким чином:

 • наявність пароля і мнемофрази;
 • холодне зберігання;
 • при неправильному введенні пароля пристрій вимикається;
 • при 3 невірних вводах — дані обнуляються.

Якщо ви не схильні до втрати дрібних речей, то його можна спокійно носити за собою в будь-яке місце. Таким чином у вас завжди буде доступ до своїх коштів, які надійно захищені. Крім того, ви будете впевнені, що ніхто не вкраде сам пристрій.

Однак холодне зберігання стало і мінусом такого способу, оскільки це менш зручно. По-перше, для доступу потрібно обов’язково підключити його до комп’ютера. По-друге, управління здійснюється використанням двох кнопок, що не зовсім зручно. По-третє, потрібно постійно вводити пароль для будь-якої операції.

паперові гаманці

Ще один безпечний варіант. Завести його можна на cashaddress або walletgenerator. Переваги та недоліки практично збігаються з попереднім способом. Однак, такі гаманці є одноразовими. Тобто, як тільки ви скористаєтеся приватним ключем для отримання доступу, зникне той самий рівень безпеки.

онлайн зберігання

Blockchain.info — найпопулярніший веб гаманець. Дивно, що спочатку вони відмовилися від підтримки BCC / BCH, мотивувавши це відсутністю оригінальної ідеї і перспективи криптовалюта. Але вже менш, ніж через півроку була додана повна підтримка біткоіни Кеш.

Решта варіантів — це зберігання на біржах. Його варто використовувати тільки в разі активного трейдингу. Навіть при цьому потрібно зберігати лише невеликі суми, оскільки онлайн сервіси більше схильні до атак.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector