Як використання блокчейн може змінити систему виборів

Привіт, шановні читачі. Ця стаття присвячена технології, що лежить в основі біткоіни і деяких інших криптовалюта. В останні роки її розвиток відбувається дуже швидкими темпами, вона стає неперевершеною в різних сферах. Інтернет давно «знаком» з іншими одноранговими системами для потокової передачі музики, спільного використання даних і т.д. Але сама ідея про те, що цей типи мереж здатний забезпечити свою власну безпеку та запустити нові різноманітні ресурси, з’явилася лише в 2008 році. Використання технології блокчейн також відкриває можливість створення системи чесних і анонімних виборів.

Переваги і потенціал блокової ланцюжка

В ході все своєї історії становлення блокчейн розглядали як частина успішного старту криптовалюта біткоіни. Але останнім часом він почав розглядатися окремо від неї і швидко став набирати популярність, привертаючи до себе увагу своїми перспективами.

З появою першої цифрової валюти лунали голоси про те незвичайної технології, на основі якої вона була створена. Усвідомили її цінність розробники, тепер активно беруть участь в проектуванні нових варіантів її застосування і втіленні своїх ідей в різних сферах.

Багато хто вважає, що основна сутність блокової ланцюжка — її здатність модернізації застарілих систем в поточних умовах розвитку цифрової економіки. Заповзятливі спостерігачі побачили в ній потенціал з самого початку, оскільки блокчейн пропонує безпечнішу і прозору систему обробки платежів в порівнянні з поточними банківськими інструментами.

В останні роки цю технологію використовують для революционизирования різних галузей по всьому світу. Буквально кожен місяць запускаються нові стартапи в таких напрямках, як хмарне зберігання даних, інтелектуальні контракти, краудфандінг і навіть охорону здоров’я та електроенергетика.

Тепер експерти заговорили про те, що суть блокчейна складається, в тому числі в його здатності знайти рішення багатьох сучасних проблем, включаючи шахрайство в ході голосування.

Він уже активно застосовується в енергетиці, в роботі з нерухомістю, в документообігу та інших напрямках у багатьох країнах світу.

На жаль, для розвитку в Росії блокчейну не вистачає правового регулювання, незважаючи на підвищений інтерес до нього не тільки з боку потенційних інвесторів і розробників, але і влади. Проте, тільки в 2017 році в країні відбулося кілька конференцій та інших заходів. Їх тематикою стало докладний опис різних проектів та ініціатив, навчання основам управління і тому, як працювати в цій сфері.

Блокчейн — основа системи прозорих виборів

Говорячи простими словами, в своїй базовій формі технологія являє собою систему цифрової реєстрації даних на основі розподілених реєстрів. Вона використовує ресурси вузлів своєї мережі для перевірки, обробки та запису всіх транзакцій в блокової ланцюга. Цей регістр не має єдиного центру зберігання даних. Він являє собою блок-ланцюг, що складається з мільйонів вузлів, на яких одночасно зберігається вся інформація.

Завдяки шифрування і децентралізації така база даних надійно захищена від хакерських атак і зломів, а кожен запис в мережі можна з легкістю перевірити. Мережа неможливо відключити або впливати на неї ззовні, оскільки вона не існує в якомусь одному конкретному місці.

Принцип пристрою блокчейн дозволяє обробляти не тільки фінансові транзакції, а й передачу даних будь-якого типу. Така інфраструктура системи має надзвичайної користю для організації процесу голосування, який заснований на зборі та аналізі великого обсягу інформації.

Незважаючи на те, що на дворі вже XXI століття, існуючі системи голосування в основному застрягли ще в минулому столітті. В результаті, виборцям необхідно залишати свої будинки і, відстоявши чергу, заповнити та опустити в урну паперові бюлетені. Так чому б не організувати цей процес на дому шляхом впровадження механізму голосування через інтернет? Деякі попередні проекти провалилися, так як результати таких виборів викликали великі сумніви через великі прогалин в системах безпеки.

Блокчейн здатний подолати багато проблем, виявлені в попередніх спробах створити системи он-лайн голосування, і переглянути основи сучасного підходу до їх вирішення. Додаток для голосування на технології blockchain не залежить від безпеки конкретного інтернет з’єднання. Жоден хакер з доступом до терміналу, не здатний втрутитися в роботу мережі, вплинувши відразу на всі її вузли.

Виборці, в свою чергу, зможуть легко і швидко проголосувати, не виходячи з дому, зберігши свою анонімність і політичні переваги в очах громадськості.

Посадові особи отримають можливість з високим ступенем достовірності підраховувати результати, знаючи, що кожному ідентифікатору може відповідати тільки один голос. На відміну від ризику підробок паперових бюлетенів, подібні дії в рамках блокчейн неможливі.

Якими можуть стати вибори в XXI столітті

Деякі компанії вже працюють над тим, щоб надати людям новий підхід до голосування. Однією з таких фірм є Horizon State, яка запустила унікальне рішення для відповіді на питання: «Якби демократія використовувала сучасні технології, як би вона виглядала?».

Керівництво компанії вважає, що відповідь криється в її першому продукті. З метою його запуску вона почала розробляти новий проект ICO.

Безпечний цифровий виборчу скриньку від Horizon State є економічно ефективним і розумне рішення проблем, властивих сьогоднішнім процедурам голосування. Учасники будуть використовувати маркери прийняття рішень (HST), щоб віддати свої голоси за допомогою мобільного телефону або домашнього ПК. Потім цифрові бюлетені будуть включатися в блокову ланцюжок і використовуватися для надійної перевірки результатів виборів. Ніякі маніпуляції, помилки або підробки будуть неможливі.

Крім голосування ця система буде корисна також і просто для організації ініціатив щодо прийняття тих чи інших рішень в середовищі, що передбачає поділ ресурсів і повноважень.

Апатія серед виборців в останні роки призвела до того, що частка людей, які вирішили не брати участь у виборах зросла. Щоб активізувати своїх громадян владі необхідно шукати нові підходи до організації голосування. Це можна забезпечити шляхом надання незаперечного і простого способу віддати свій голос з телефону або ПК.

Крім того, це дозволить скоротити витрати на організацію і проведення виборів. Наприклад, в США собівартість одного бюлетеня, враховуючи витрати на його друк, доставку, забезпечення безпеки, підрахунок та інше, становить від $ 7 до $ 25. Застосування блокчейна здатне скоротити ці витрати до $ 5.

За словами співзасновника Horizon State Джеймі Скилла, під терміном «демократія» слід розуміти доступність участі в прийнятті рішень, що стосуються громадських питань, які нас зачіпають. Він назвав демократію способом забезпечення консенсусу для досягнення максимальної ефективності застосування загальних ресурсів для забезпечення найкращих результатів для своїх партнерів, дітей, колег, співробітників і співгромадян.

Він зазначив, що наявність загальних ресурсів в будь-який спільної середовищі вимагає більш ефективних інструментів і процесів прийняття рішень.

Справжня демократія — яка вона?

Блокейн вже почав прокладати шлях до реалізації прямої демократії, де люди можуть самі визначати політичний курс своєї країни, а не покладатися на те, що за них це зробить влада. Можливо, це спричинить за собою потребу внесення змін для реалізації такого прозорої системи виборів.

Варто також відзначити, що блокова технологія ідеально підходить не тільки для проведення голосування, а й для бізнесу, проведення різних зборів, опитувань, перепису населення і багато чого іншого.

Варіанти використання програмного забезпечення для голосування на основі блокчейн різноманітні. Здатність цієї технології залучати і управляти виборчим процесом має вирішальне значення для майбутнього суспільства. І це стосується не тільки питання забезпечення прозорих результатів виборів, а може послужити свого роду стимулом для людей брати участь в ухваленні важливих суспільних рішень.

В даний час технологія поки ще тільки робить свої перші кроки в розвитку, але вона планомірно дозріває разом з новими поколіннями виборців. Коли-небудь вона їм допоможе, ставши ключовою складовою колективного майбутнього світової спільноти.

джерело:

http://www.investopedia.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector