Як змінюється курс Ріппл до біткоіни: чи впливає BTC на ці коливання

Біткоіни раніше і зараз

Ні для кого не секрет, що Bitcoin — це перша в світі криптовалюта і децентралізований цифровий актив. Розробник (або команда, яка зникла під ім’ям Сатоши Накамото) побажав створити систему, яка дозволить проводити платежі по всьому світу за лічені хвилини з мінімальними витратами ресурсів і коштів.

Досить довго так і було. Поки про мережі багато хто не знав, то вона працювала швидко і не вимагала багато енергії для обробки транзакцій. Відповідно, комісії також були низькими. Біткоіни виправдовував свою мету, поки не зіткнувся з масштабністю.

Збільшення кількості користувачів і Майнер призвело до того, що складність мережі сильно зросла. Транзакції проходять із затримкою через низьку пропускну здатність. Щоб домогтися швидкого підтвердження — необхідно платити високі комісії.

Ситуація сильно погіршилася за останні два роки, які ознаменувалися величезними інвестиціями в ринок криптовалюта, а значить збільшенням попиту на монети, особливо на біткоіни. Мережа просто не впоралася з навантаженням. Було прийнято рішення провести хард форк, але навіть це не сильно врятувало ситуацію.

Зараз багато хто йде з мережі. По-перше, це пояснюється різким падінням курсу. Користувачі вирішили, що «бульбашка здувається», тому продають біткоіни, щоб виручити з них хоч щось. По-друге, як уже сказано, транзакції стали набагато повільніше і дорожче. По суті, сьогодні мережа мало чим відрізняється від банківських переказів за цими критеріями.

Зрештою, через величезної хвилі негативу, в криптовалюта більше не вкладають гроші. Багато компаній відмовляються працювати з біткоіни через повільність. Загалом, сьогодні проект переживає далеко не найкращі часи.

Єдине, що було позитивним за останній час — це запуск поновлення Lightning Network, яке трохи змінює концепцію проведення транзакцій. Воно обіцяє великі зміни і помітне прискорення роботи мережі, однак вимагає перевірки і оцінки звичайними користувачами.

Ріппл раніше і зараз

Проекту 6 років. Сьогодні він займає 3 місце за капіталізацією і на момент написання статті (24 вересня 2018) відстає від Ефіру всього лише на 2 з половиною мільйона. Ripple багато хто вважає однією з найкращих мереж для проведення міжнародних транзакцій.

Але так було не завжди. Перші 4 роки існування в платформу практично ніхто не вірив. Багатьох лякав фактор централізації, комусь не подобалося відсутність Майнінг. Майже всі учасники ринку не визнавали Ripple, оскільки він занадто сильно відрізняється від інших криптовалюта.

Невеликий зсув помічений ближче 2016, коли Fidor Bank почав тестувати Ріппл. Пізніше до списку додався Австралійський банк співдружності, Королівський банк Канади. З кінця 2016 — на протязі всього 2017 більше 70 фінансових організацій почали відчувати платформу в своїй системі.

40 з них повністю інтегрували проект і сьогодні постійно використовують його для здійснення операцій різного роду. Банки світового рівня продовжують підключатися до RippleNet. Платформа все швидше підбирається до першого місця і набирає все більше позитивних відгуків від авторитетних особистостей світової економіки.

Що важливо, як 6 років тому, так і зараз, операції проводилися протягом 4-8 секунд з фіксованою комісією в 0.00001 XRP. Тестовий режим показав, що сьогодні мережа здатна без затримок обробити 1500 транзакцій в секунду.

При цьому, подальший розвиток буде набагато простіше, ніж у біткоіни. Все тому, що платформа не прив’язана до якогось алгоритму хешування, що дає більше можливостей для оновлень.

порівняння негативу

Так вийшло, що в описі Bitcoin найбільше було сказано саме про негативні сторони цього проекту. Але ж мова йде про поточний стан мереж. А у BTC сьогодні дійсно багато проблем. В основному вони пов’язані з масштабністю. Однак цей фактор дуже впливає на стабільність і якість мережі.

Але у Ripple, незважаючи на безліч переваг, також є свої недоліки. Вони мають прямий вплив на курс криптовалюта. Відповідно, упускати їх не можна. Оскільки ціна токена або монети на даному ринку — дуже динамічний показник. Особливо якщо конвертувати одну криптовалюта в іншу.

Серед подібних моментів можна виділити:

  • відмова Coinbase працювати з Ripple і додавати його в список торгових пар;
  • недостатня робота команди проекту щодо популяризації токенов XRP (більше уваги приділяють самої платіжної системи);
  • догляд користувачів на тлі зниження вартості.

Що з цього випливає

У підсумку вимальовується така картина: у біткоіни все дуже погано з технічного боку, що міцно впливає на його працездатність. Через це користувачі залишають мережу. Подібна ситуація сильно позначається на курсі. Останнім часом спостерігається дуже великий спадний тренд.

Технічна сторона Ріппл сьогодні на вищому рівні. Новинний фон, з одного боку, радує учасників мережі (за один тиждень відразу три великі банки — PNC в США, Національний банк комерції Саудівської Аравії і SBI Remit) повністю інтегрували Ripple в свою систему. З іншого боку, є негативні моменти, які вказані вище.

Проте, Ріппл вже менше залежить від настрою ринку. Особливо це підтверджують події останнього тижня. Відносно таких проектів, як біткоіни, Ефіріум, монери можна було читати новини про триваюче зливі. Ripple в той же час показав приріст майже в 200%.

перспективи проектів

Майбутнє кожної з систем, насправді, сьогодні не визначено. Якщо ви часто відвідуєте сайти новин, то могли звернути увагу, що один експерт повністю впевнений в зливі біткоіни, інший — в найближчому прирості курсу до 30 тисяч доларів. Більш того, хтось каже, що всьому ринку скоро кінець, в той час, як другий користувач пророкує новий етап.

З Ripple ситуація дуже схожа. На тлі останніх позитивних новин сьогодні велика частина впевнена в тому, що проект скоро стане беззаперечним лідером за всіма показниками. Тим не менш, є скептики, які пробують спрогнозувати занепад. При цьому вони дають досить вагомі аргументи.

Впевнено сказати можна лише одне: обидва проекти, як і весь ринок, так просто не пропадуть. Чому? Тому то вони занадто сильно закріпилися в міжнародній фінансовій системі. Раптове зникнення криптовалюта спричинить за собою набагато більше негативних наслідків.

Чи доцільно порівняння

Порівняння курсів цих двох криптовалюта, насправді, не має особливого сенсу. Багатьом цікава конвертація XRP в BTC тільки, зважаючи на статус «батька криптовалюта» у біткоіни. Мовляв, від нього залежить весь ринок.

Але, як уже було сказано, сьогодні це не зовсім так. Великий приріст Ріппл на тлі падаючого ринку тому підтвердження. Порівнювати курси цих криптовалюта по відношенню один до одного просто не доцільно.

Зрештою, в один момент вартість BTC в доларах може впасти на 0.5%, а у XRP — вирости на 10%. Але при порівнянні цієї пари можна буде побачити приріст Ріппла на величезний відсоток. При цьому, користувач навіть не зможе зрозуміти причини таких змін, поки не подивиться графіки по відношенню до Фіату у кожної з монет.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector