Яке у Ripple майбутнє: довгострокові перспективи платформи

З історії…

У 2004 рік Райан Фуггер запустив децентралізовану систему Ripplepay, яка надала нові можливості для проведення міжнародних платежів. Однак необхідно фінансування отримати не вдалося, тому проект був заморожений. Але, як виявилося пізніше, світ просто не був готовий до подібного в ті часи.

Однією з відправних точок змін стала поява криптовалюта. Їх ідея багатьом сподобалася, тому створювалися схожі проекти. Кріс Ларсен і Джед МакКалеб вирішили заснувати «кращий біткоіни». Базовою платформою став саме Ripplepay.

Отримавши дозвіл від Фуггера, вони запустили проект OpenCoin. Пізніше відбулося перейменування в Ripple. Практично відразу пішла монетизація, завдяки чому з’явився токен XRP і Ріппл стали сприймати як криптовалюта.

Оригінал паспорта громадянина України

Проте, існує безліч скептиків, які заперечують статус Ripple як крипти. Причиною стала зовсім інша концепція, відсутність Майнінг, класичного блокчейна і централізація. Однак більш глибокий аналіз платформи дозволив зрозуміти, що більшість таких висловлювань зроблені новачками-фанатиками.

Концепція дійсно відрізняється. Найпомітніше відміну, як уже сказано — повна відсутність Майнінг. Більш того, він не передбачений в майбутньому системи. Але вона все-одно схожа на будь-який проект, заснований на цьому процесі.

У Майнінг є безліч невідомих вузлів, спільні дії яких призводять до досягнення єдиної мети — рішення функції і підтвердження транзакції. У Ripple все дуже схоже, але є обмежена кількість довірених вузлів. Завдяки такому статусу достатньо рішення хоча б одного з них для проведення операції.

Багато хто звик ототожнювати блокчейн з проектами на кшталт біткоіни. Однак варто розуміти, що його сутність — це розподілений реєстр даних. Такі системи існували задовго до Bitcoin. Ріппл не має блокчейна, який притаманний більшості інших криптовалюта, проте реалізований на тих же принципах, оскільки також є розподіленим реєстром.

Централізація — найбільш спірне питання щодо Ripple. В якійсь мірі це так, але не з позиції мережі, а з позиції розподілу самих токенов. Велика частина XRP зосереджена в руках компанії. Проте, сьогодні вони не мають до них доступу, оскільки всі токени заморожені і кожен місяць виходять на продаж лише по 1 мільярду.

Сама ж мережа Ріппл повністю децентралізована. Перше підтвердження — офіційне джерело проекту, а якщо бути точним — їх White Paper. На самому початку зазначено наступне «The XRP Ledger is a decentralized cryptographic ledger …». Розробники визначають свій продукт саме так. Таке твердження не зроблено з повітря.

Як вже було сказано, мережа працює за рахунок довірених вузлів. З кожним роком їх стає все більше. Кожен з них має однаковий статус. Звичайно, концепція дозволяє провести транзакцію, якщо є підтвердження хоча б від одного вузла. Але таким може стати будь-який з них. Мережа побудована на безлічі особистостей, локацій і програмних платформ, що зменшує можливість єдиної точки заперечення. Тому Ripple є децентралізованим.

Платформа цілком відповідає статусу кріптовалютной. Але у цього ринку далеко не однозначне майбутнє. Експерти розділилися на дві групи: одна бачить збільшення темпів розвитку і створення повноцінної альтернативи банкам, інша — обвал і зникнення кріптоіндустріі. Яке ж тоді майбутнє може чекати Ripple?

Від чого залежить майбутнє

Багато в чому перспективи залежать від задумки розробників і її реалізації. Так, наприклад, біткоіни став першою децентралізованої платіжною системою, але через концепції сьогодні відчуває проблеми з масштабністю. Сьогодні його майбутнє під великим питанням.

Інший приклад — платформа Tron, яка задумана як децентралізоване сховище всього інтернет контенту. Подібних ідей існує дуже багато, але саме ця команда змогла знайти найкраще втілення. Репутацію підірвали новини про продаж TRX на 300 мільйонів доларів, але сам проект все ще займає високі позиції.

ідея

Ріппл об’єднав в собі унікальну ідею з успішною реалізацією. Сьогодні є лише один йому подібний проект — Stellar. Але якщо вам відома історія криптовалюта, то ви знаєте, що він став таким собі відгалуженням від Ripple. Сьогодні платформа має власний протокол, завдяки чому змогла заслужити гарну репутацію, але багато в чому вона збігається з Ripple.

Завдання Ріппл — створення повномасштабної середовища, яка дозволить проводити міжнародні платежі в лічені секунди практично безкоштовно. Чимось схоже на ідею більшості криптовалюта? Так ось відмінність у тому, що дана мережа не буде альтернативою банкам. Навпаки, вона спрямована на поліпшення банківської системи.

Суть завдання дає зрозуміти, що RippleNet — це повноцінний конкурент Swift, який займає лідируючі позиції з середини 20 століття. Зараз Swift-платежі проходять приблизно за три дні, а комісія становить не менше 20 доларів. При нинішніх темпах життя такі показники тягнуть розвиток людства вниз.

Реалізація

Задумка дійсно заслуговує на увагу, але інвесторів привернуло якраз її втілення. Кілька слів про концепцію вже було сказано. Вона настільки унікальна, що Ріппл через це багато хто не вважають за криптовалюта. Але одна справа — відгуки та коментарі на форумах, а зовсім інше — реальні факти.

Створити швидку мережу — виконано. Відвідайте архів офіційного сайту Ripple або канал проекту на Youtube. Там можна знайти відео відправки 1000 канадських доларів з банку ATB в німецький банк Reisebank. Транзакція знімалася в реальному часі і пройшла всього за 8 секунд. Ця швидкість досягнута саме завдяки використанню мережі Ripple.

Створити масштабируемую мережу — виконано. Багато проектів можуть забезпечити досить швидку відправку коштів. Насправді, 10 хвилин, які необхідні біткоіни — не так вже й багато. Його мережа зіткнулася з проблемою навантаження через безліч запитів. При цьому, вона встигає обробити не більше 6 транзакцій в секунду.

Тестовий режим Ріппл показав, що 1500 — це сьогоднішній межа мережі. Все ще далеко від ідеалу. NEM здатний на 3000, Red Belly — 30 000, Visa — 50 000. Але півтори тисячі зараз більш, ніж достатньо для стабільної роботи мережі. Розробники платформи запевняють, що в майбутньому цей показник збільшиться.

Створити дешеву і невимогливу мережу — виконано. Ще одна проблема багатьох криптовалюта або навіть звичайних платіжних систем — високі вимоги до кількості енергоресурсів. Так, в ефірі, монери або Лайткоін залежать від Майнінг, який сьогодні став дуже дорогим. Але Ріппл стала однією і найменш енергоспоживаючих систем.

Таке досягнення позитивно позначається на роботі мережі, оскільки вона не перевантажується і менше піддається збоїв. Що важливіше, завдяки цьому виключена необхідність комісії. Збір за транзакцію становить 0.00001 XRP, які згорають після відправки коштів.

Співпраця з банками та подібна реалізація ідеї обіцяє хороше майбутнє проекту. Цілком ймовірно, що він буде існувати, навіть якщо кріптовалютний ринок просто обвалиться. Ця система приваблює все більше уваги, і що головне — не отримує негативних відгуків.

Чому вона може залишитися

Працівники банків уже давно в пошуках нових варіантів проведення транзакцій. Більшість з них (включаючи найбільші) часто відчувають невдоволення клієнтів через простий затягування часу на кілька діб і великого збору за надання послуг. При цьому, зробити нічого не можуть, оскільки більш швидкого механізму, ніж Swift (який зараз застосовують всюди) немає. Вірніше, не було.

Ріппл за всіма показниками краще Свіфта. Представники банків це розуміють, тому націлені на інтеграцію платформи. Клієнти також потихеньку дізнаються про таку мережі, тому все частіше задають питання про підключення RippleNet в своєму банку.

У таких фінансових організацій скоро не залишиться вибору. Вони зобов’язані надавати своїм клієнтам найякісніші послуги. І якщо з’являється більш досконала технологія, то рано чи пізно все установи перейдуть до її використання.

Що кажуть банкіри

Все це можна назвати простими міркуваннями або здогадками, що не збудуться. Але варто звернути увагу на відгуки самих представників банків, а також їх реальні дії. Тоді ви зрозумієте, що на тлі сьогоднішніх подій Ріппл має дуже перспективне майбутнє.

По-перше, повна інтеграція проведена вже в більш, ніж 40 організаціях. Серед них є як маловідомі онлайн-банки, так і найбільші організації на кшталт MUFG і навіть національні установи, як наприклад НБК Саудівської Аравії. Понад 100 фінансових інститутів знаходяться на випробувальній стадії.

По-друге, деякі банки самі проявляють ініціативу з розширення меж використання Ripplenet. Так, однією з найяскравіших новин останніх тижнів став запуск мобільного додатку для міжнародних платежів від Banko Santander. Родзинка — повністю засноване на використанні мережі Ріппл.

По-третє, транзакції через XRP Ledger прискорять підтвердження оплати більшості угод, виплати зарплат і покупки товарів. Завдяки цьому можна набагато раніше приступати до виконання зобов’язань по доставці товару або вильоту літаків. Іншими словами, мережа дозволить у декілька разів прискорити роботу всіх світових систем, при цьому анітрохи не утруднить сам процес.

Даний проект — не просто монетизувати платформа, яка принесе небувалий прибуток засновникам. Можна сміливо стверджувати, що це майбутнє всіх міжнародних платежів. Це новий етап у розвитку людства. Чим швидше світ повірить в цю мережу, тим швидше на книгах історії економіки з’являться нові сторінки.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector