Який холодний гаманець Bitcoin Cash вибрати?

Що таке холодний гаманець?

Холодний гаманець — це спосіб зберігання криптовалюта на пристрої без підключення до інтернету, що забезпечує високий захист від злому таких сховищ. Весь ланцюжок блоків зберігається на вашому обладнанні і не вимагає звернення до сторонніх сервісів. У свою чергу, холодні гаманці для біткоіни Кеш за способом реалізації діляться на:

 • апаратні;
 • програмні.

Як зрозуміло з назви, апаратні гаманці зберігають ключі доступу на спеціалізованих фізичних пристроях. Для здійснення транзакції з їх допомогою потрібно зробити підтвердження платежу на самому пристрої, так що хакери не зможуть віддалено вкрасти ваші монети.

Зазвичай до цього варіанту вдаються при збереженні великих сум, якими не збираються постійно оперувати. Так як більшість інвесторів використовують BCC, щоб заробити на курсових коливаннях, апаратні сховища підходять для гравців «в довгу».

програмні гаманці зберігають ключі доступу до цифрових монетам на жорсткому диску. Холодні програмні гаманці ще називають «товстими», так як вони займають багато місця (що природно), і не дуже повороткі. У них зручно зберігати невеликі суми біткоіни Кеш для повсякденних розрахунків, так як проведення транзакцій відбувається швидше, в порівнянні з апаратними рішеннями.

Існують також «тонкі» версії програмних гаманців, які локально зберігають тільки приватні ключі, а інші потрібні дані завантажують з мережевих ресурсів. Хтось вважає такі рішення холодними, так як доступ до ключів як і раніше є тільки у власника. Але вразливість подібних рішень в рази вище, ніж у «товстих» клієнтів, адже для кожної перевірки автентичності ланцюжків йде звертання до сторонніх серверів, безпеку яких залишається повністю на совісті їх власників.

Плюси і мінуси холодних гаманців

Як будь-яке технічне рішення, холодні гаманці мають свої позитивні і негативні сторони. Спойлер — позитивних сторін все ж більше. Отже, розберемо по порядку.

Переваги холодних гаманців:

 • безпеку. Доступ до приватних ключів є тільки у вас, більше ні в кого іншого. Часто потрібне багатофакторна аутентифікація користувача. Вищим ступенем захисту мають апаратні рішення, за ними йдуть «товсті» програмні сховища, а завершують список «тонкі» клієнти;
 • підтримка різних операційних систем, включаючи мобільні версії;
 • простота у використанні;
 • мультивалютність.

До основних недоліків зазвичай зараховують:

 • швидкість транзакцій. Так як відбувається завантаження всіх блоків, операція займає набагато більше часу, ніж у онлайн-сервісів. А перше завантаження ланцюжків може зайняти кілька годин. Для більшості користувачів це основний мінус такого способу зберігання BCC;
 • втрата приватних ключів. Оскільки вся турбота про захист холодних гаманців лежить на їх власниках, потрібно не забувати робити резервні копії файлу ключів;
 • поломка обладнання. Якщо «посипався» жорсткий диск або флеш-накопичувач, з ймовірністю 99,9% ваші кріптовалютние накопичення будуть загублені. Рятує від цього все той же резервне копіювання.

Справедливості заради треба сказати, що у деяких апаратних сховищ є можливість відновити монети навіть при втраті самого пристрою.

Найпопулярніші апаратні гаманці для Bitcoin Cash

Почнемо з самих надійних апаратних «хранителів» криптовалюта. Ще раз, ці рішення підходять для тривалого зберігання великих сум, так як навіть найпростіші моделі обійдуться в $ 60-100 без урахування доставки. За формою вони схожі на флеш-накопичувачі, підключаються до ПК безпосередньо або через USB-кабель. Краще купувати пристрої на офіційних сайтах розробників, щоб не потрапити на підробку.

 1. TREZOR. Один з найвідоміших гаманців з високим ступенем захисту. Збереження BCC забезпечується PIN-кодом, який потрібно вводити при підключенні до ПК або мобільного пристрою. Розблокування відбувається при підтвердженні пароля. Підтвердження платежу здійснюється натисканням фізичних кнопок на пристрої. Крім біткоіни Кеш, працює з іншими видами криптовалюта. Додатковий засіб захисту — помилкова ключова фраза.
 2. Ledger. Вважається одним з найбільш доступних за ціною апаратних сховищ, вміст захищено закритим ключем, який встановлений в самому пристрої. Розблокування та підтвердження платежу аналогічні TREZOR. Для надійності рекомендується зробити резервну копію ключів.
 3. KeepKey. Працює тільки на своїй прошивці, через що вважається найбезпечнішим і надійним. Збереження монет і розблокування не відрізняються від попередніх моделей. Дисплей на пристрої більше, ніж у TREZOR, що набагато полегшує контроль введеної інформації. Є можливість відновити дані за допомогою секретної фрази.

Найпопулярніші програмні гаманці для BCC

Якщо ви не готові викласти $ 100-200 за фізичний накопичувач для зберігання криптовалюта, на допомогу прийдуть програмні рішення для десктопів або мобільних пристроїв. Все що потрібно для установки такого гаманця — завантажити з сайту розробників і встановити на свій комп’ютер потрібну ПО.

Більшість програмних гаманців для біткоіни Кеш підтримують основні операційні системи. Приємний бонус — багато рішень сумісні з фізичними сховищами, про які говорилося вище.

 1. BU Bitcoin Cash Client. Як написано на сайті розробників, проект «підтримує розширену версію Bitcoin Core« Сатоши »клієнта». Є версії для Windows, Linux і Mac.
 2. Біткоіни ABC. Гаманець однойменного проекту, який став автором ФОРКОМ біткоіни Кеш. Повністю синхронізований з блокчейном.
 3. Bitcoin XT. Ще один програмний клієнт, який «відповідає первісному баченню біткоіни», на думку розробників. Підтримує BCC і BTC.
 4. Electron Cash. Дозволяє управляти приватними ключами і створювати резервну копію гаманця за допомогою мнемонічною фрази. Має десктопну плюс мобільний версії, підтримує ОС Windows, OSX, Linux, Android.
 5. Jaxx. Мультивалютний програмний клієнт з керуванням приватними ключами. Є функція захисту платежів за допомогою PIN-коду, яка попереджає використання ваших коштів без вашого відома. Розроблено десктопна і мобільна версії (підтримка Android, iPhone, Tablet, iPad, Windows, Mac, Linux), для ПК можна завантажити як клієнт, так і браузерні розширення. Є навіть можливість обміну валют між гаманцями, але висока комісія не робить цю функцію привабливою.

Критерії оцінки гаманців Bitcoin Cash

Хоча форк біткоіни існує менше року, нестачі у виборі засобів для його зберігання, як бачимо, немає. Розгубитися в цьому різноманітті дуже просто, особливо новачкам. Щоб у вас була якась точка відліку, пропонуємо оцінювати зацікавили рішення за наступними критеріями:

 • безпеку;
 • конфіденційність;
 • прозорість;
 • перевірка правильності транзакцій;
 • контроль коштів на рахунку.

І ще кілька загальних порад. Для безпечного зберігання великих сум краще використовувати апаратні гаманці. Для швидкого проведення операцій підходять програмні гаманці біткоіни Кеш. Щоб забезпечити максимальну конфіденційність, вибирайте «товстих» програмних клієнтів.

Щоб підвищити надійність зберігання, розкиньте всю суму біткоіни Кеш по декільком гаманцях. Якщо мова йде про суму в кілька тисяч або сотень тисяч доларів, ідеально розподілити її не тільки з різних гаманцях, а й з різних пристроїв.

Чи не єдиним холодним гаманцем живий BitCash

Насправді холодні гаманці не обмежені апаратним і програмними рішеннями. Для зберігання невеликих (відносно) сум можна використовувати паперовий гаманець. Це буквально аркуш паперу, на якому надруковані копії публічних і приватних ключів.

Паперові рахунки генеруються спеціальними сервісами, видаючи користувачеві у вигляді набору цифр або QR-коду. Це найнадійніший, з точки зору захисту, гаманець, тому що хакери банально не в змозі отримати до нього доступ. Правда, в разі втрати роздруківки кошти будуть також безповоротно втрачено.

Для найбагатших інвесторів послугу зберігання біткоіни Кеш почали надавати «холодні» золотовалютні сховища. Наприклад, одна з провідних компаній цієї сфери Goldmoney пропонує своїм клієнтам BCC в якості інвестиційного активу поряд з дорогоцінними металами.

А ти вже добув свій біткоіни Кеш?

На закінчення — невеликий лайфхак для тих власників апаратних гаманців, які з якоїсь причини пропустили торішній форк і до сих пір не добули належні їм монети ВСС. Алгоритм підходить для Ledger Nano, Trezor, Keepkey і Bitbox.

Перш за все, створіть резервну копію гаманця, а також запишіть кодову фразу. Потім встановіть останню версію прошивки для своєї моделі. Далі на Ledger Nano завантажте в менеджері програм усі наявні валюти, включаючи біткоіни Кеш. На питання, чи хочете ви отримати доступ до ВТС або ВСС, виберіть поділ на два окремих гаманця. Потім всередині біткоіни-гаманця скопіюйте в буфер обміну приймає адреса, перейдіть в біткоіни Кеш і в розділі «Надіслати» введіть адресу з буфера обміну. Приблизно через годину після відправки монет на адресу призначення підтвердиться транзакція в ланцюжку блоків ВСС.

У Trezor аналогічним чином скопіюйте послу установки прошивки адресу з гаманця біткоіни Кеш в буфер обміну, потім перейдіть до інструменту для поділу монет і запросіть ВСС на адресу із буфера обміну. Після підтвердження транзакції ви точно так же побачите на своєму рахунку монети біткоіни Кеш.

На цьому все, шановний читачу. Слідкуйте за оновленнями сайту в соціальних мережах. Удачі, і до нових зустрічей!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector