Який холодний гаманець для криптовалюта Ripple кращий

Інвестування

Криптовалюта — відносно новий ринок інвестицій. Але попит на них вже дуже високий. Капіталізація становить близько 250 мільярдів доларів. Незважаючи на тривалий спад котирувань всіх проектів, кожен день з’являються нові платформи, які залучають чергових інвесторів.

Більш важливо, що старі проекти також не стоять на місці. Особливо ті, які мають унікальну ідею або продуктивну технологію. Серед таких криптовалюта виявилася XRP. Її платформа Ріппл займає сьогодні перші місця більшості рейтингів. Головна особливість — банки світового рівня інтегрують цю мережу в свою систему і визнають всі її переваги.

Тому інвестиції в Ripple (XRP) займають важливе місце в портфелях більшості вкладників. Вони впевнені, що ця криптовалюта має хороші перспективи і з часом можна буде непогано піднятися.

Купити маркери — це лише пів справи. Адже вони не будуть висіти в повітрі, поки власник чекає великого приросту вартості. Необхідний інструмент для зберігання. З урахуванням того, що суми зазвичай великі і можуть лежати довго, такий гаманець повинен бути надійним. Найкращий варіант — «холодну» заощадження.

Суть «холодних» гаманців

Можливо, ви раніше чули про те, що є гарячі і холодні гаманці. Серед перших — мобільні, біржові і десктопні. До других відносять паперові і апаратні. Але яка різниця між ними?

По-перше, «гарячі» гаманці завжди мають з’єднання з мережею. Так, мобільні і десктопні, як правило, підключені до серверів, де зберігаються ключі. Навіть якщо концепція програми така, що ключі лежать на пристрої, з’єднання все одно зберігається для забезпечення повноцінної роботи мережі.

«Холодні» в свою чергу мають статус постійного офлайна. Апаратні підключаються при здійсненні транзакцій, однак отримати до них віддалений доступ таким чином все-одно не вийде. Паперові світяться в мережі тільки при отриманні коштів. При відправці це характеризується висновком, після чого створюється нова адреса.

По-друге, «гарячі» гаманці набагато зручніше у використанні. Вони мають повноцінний графічний інтерфейс, а також мають широкий функціонал. «Холодні» ж дуже незручні. Їм необхідно додаткове підключення до якогось пристрою, навіть щоб просто перевірити баланс.

По-третє, «гарячі» гаманці через перманентний підключення до мережі менш безпечні. «Холодні», в свою чергу, перевершують за цим показником в кілька разів. Тому їх і вибирають як сховище при інвестуванні.

Паперові гаманці XRP

Цей спосіб по праву вважають найбільш надійним для заощадження Ріппл або інших криптовалюта. Їх не можна зламати, відстежити, перенаправити транзакцію також неможливо. Випадки, при яких власник паперового гаманця втрачає свої кошти наступні:

 • ненадійно захований;
 • втрачений;
 • вкрадений;
 • забраний шантажем, обманом або насильством.

Іншими словами, все це залежить від людського фактора. З технологічної точки зору, паперові гаманці — еталон безпеки. Але з іншого боку — найбільш ненадійний. Адже в багатьох випадках людський фактор вважають «слабкою ланкою».

Створити таке сховище для XRP можна тільки на сайті ripplepaperwallet.com. Всі інші сайти, які ви знайдете в Інтернеті — шахрайські або просто не надають основної функції — генерування ключів офлайн.

 1. Зайдіть на сайт і збережіть його копію як HTML-файл.
 2. Закрийте браузер і вимкніть інтернет.
 3. Відкрийте файл.
 4. Натисніть кнопку «Generate New».

Над нею з’являться два стовпчики -публічний і приватний ключ, а також їх QR-коди. Їх потрібно зберегти. Якщо є принтер, то просто роздрукуйте адреси та коди. Як уже сказано, їх варто зберігати в надійному місці, щоб не втратити кошти. Принтера немає — просто перепишіть ключі. QR-код при цьому не використовується, проте він не обов’язковий.

Крім цього, хоч спосіб і називається «паперовим», ніхто не заважає зберігати гаманець в документі на комп’ютері або флешці. Як розумієте, у такому випадку безпеку трохи знижується. Але якщо ви забезпечите захист пристрою, то переживати нема чого.

Поповнення гаманця проходить за стандартною процедурою — потрібно просто ввести публічний адресу. Висновок набагато складніше: доведеться сканувати QR-код або створювати «гарячий» гаманець, куди ви додасте приватний ключ. В такому випадку сутність паперового пропадає. Саме тому після виведення XRP генерують нову адресу.

Сайт, де ви створюєте гаманець для Ріппла, дозволяє забезпечити додатковий захист. Перед формуванням адрес поставте галочку навпроти «BIP38 Encrypt». Це додасть до нього фразу-пароль. Таким чином, для виведення коштів потрібно вказати цю фразу, але відома вона тільки власнику гаманця.

апаратні гаманці

Спосіб, який недалеко пішов від паперового. Токени можна зберігати на флешці. Однак, необхідно придбати конкретний пристрій від виробників подібних гаманців. Серед компаній, які підтримують Ripple — наступні: Ledger, Trezor і Keepkey. Кожен з них досить хороший в своєму роді. Однак лідером ринку сьогодні став саме Ledger.

Купіть пристрій на офіційному сайті компанії. Хочете заощадити, купуючи гаманець на Ali або якомусь e-bay? Можете спробувати. Однак в такому випадку забудьте про претензії до виробника. Крім того, будьте готові до нестабільної роботи, а то і раптової зникнення коштів. Далі алгоритм дій такий:

 1. Підключіть пристрій до комп’ютера.
 2. Виберіть «Create New Wallet».
 3. Придумайте пароль (краще створити 8-мізначний для більшої безпеки).
 4. Запишіть мнемонічну фразу.
 5. Скачайте Ledger Manager з офіційного сайту.
 6. Дочекайтеся синхронізації гаманця зі завантаженої програмою.
 7. У списку валют знайдіть XRP і завантажте дані на пристрій.

З цього моменту гаманець готовий до використання. Для здійснення транзакцій необхідно завантажити програму Ledger Ripple Wallet. Вона також автоматично синхронізується з пристроєм, якщо його підключено до комп’ютера. Підтвердження всіх операцій відбувається безпосередньо на флешці.

Навіть при втраті або крадіжці гаманця можете бути впевнені в збереження коштів. На введення пароля є всього три спроби. При цьому, після кожного невірного введення пристрій перезавантажується. При трьох помилках воно вимикається, а всі дані повністю очищаються. Таким чином гаманець стає «нульовим».

Для відновлення доступу потрібно буде купити новий пристрій, при підключенні натиснути «Recovery» і ввести мнемонічну фразу. Завантажувати дані для XRP вже не знадобиться.

Апаратні не зовсім зручні у використанні, оскільки всі дії потрібно підтверджувати на флешці. Для цього на ній є лише дві кнопки — вгору і вниз. Таким чином, якщо потрібно ввести якесь слово, то кожну букву потрібно перегортати відповідно до алфавіту. Але заради безпеки можна пожертвувати комфортом.

Поповнення та виведення коштів нічим не відрізняється від роботи з гаманцями інших типів, оскільки в основному ці дії проводяться через програму на комп’ютері, яка має зрозумілий інтерфейс. Але, як уже сказано, необхідно підтвердження, яке можливе лише на самому пристрої.

Переваги і недоліки

Багато користувачів можуть сказати, що недоліки неважливі, оскільки такі гаманці можуть забезпечити повну безпеку коштів. Однак не варто поспішати з висновками. Так, недоліки дійсно не грають ролі при використанні пристроїв або паперового варіанту при довгостроковому інвестуванні. Але що якщо хтось хоче завести такий гаманець просто як альтернативу іншим?

Переваги апаратних:

 • високий захист, забезпечена декількома ступенями;
 • інтуїтивно зрозумілі;
 • можна носити з собою будь-де;
 • при втраті пристрою кошти все-одно будуть збережені.

недоліки:

 • дорогі (близько 150 доларів за Ledger Nano S — пристрій останнього покоління);
 • втрата фрази відновлення і пароля означає втрату коштів;
 • незручна навігація;
 • вимагають додаткового програмного забезпечення на інших пристроях для проведення операцій.

Переваги паперових:

 • повна ізоляція від технічної сторони;
 • приватний ключ записаний лише на папері;
 • зберігання в фізичній формі;
 • швидке і дешеве створення (потрібні гроші тільки на папір і фарбу);
 • доступні будь-яким користувачам.

недоліки:

 • легко знищити або втратити;
 • неможливість відновлення доступу;
 • втрата «простий папірці» — втрата купи XRP.

З паперовими гаманцями варто бути гранично обережним. Тут потрібно враховувати властивості самої паперу і фарби. Наприклад, частина QR-коду або адреси приватного ключа може просто вигоріти або стертися. Крім цього, не допускайте потрапляння на нього води.

Втратити публічний ключ не страшно: просто виведете всі засоби і створите новий гаманець. А ось якщо щось трапиться з приватним, то можна назавжди забути про дорогоцінних монетах.

Виключення з правил

Одна з особливостей проекту Ріппл — необхідність постійного зберігання 20XRP на гаманці, щоб він вважався активним. При цьому, в разі припинення роботи з криптовалюта, їх неможливо вивести.

У випадку з холодними гаманцями така особливість не працює. Вони стають активними з моменту створення. Аналогічно, при виведенні коштів ніякі 20 XRP заморожуються. Відповідно, ви нічого не втрачаєте, коли заводите такий гаманець. Варто уточнити, що згідно сьогоднішнім котируванням 20 XRP — це 10 доларів. Начебто небагато. Але тепер згадайте початок 2018, коли 1 токен торгували майже по 4 долари. Але ж перспективи зростання Ріппл дуже високі.

висновок

Холодні гаманці, ймовірно, кращий винахід для повного збереження криптовалюта. За безпеки їх не омине жодна світова система. Вони ідеально підійдуть при бажанні інвестувати в якийсь проект. Можна просто купити токени, закинути їх на такий гаманець і забути про них на кілька років, поки курс не підскочить.

Паперові гаманці зовсім не піддаються злому. Головне завжди піклуватися про його зберіганні. Апаратні, зокрема саме Ledger, був зламаний в середині 2018 року лише один раз. Однак людина, яка досягла такого успіху, виявився свідомим. Алгоритм своїх дій, точні уразливості і результати досліджень він направив в компанію. Тому сьогодні ця проблема усунена.

Більш того, йому одному вдалося зламати захист. Але багато хто намагався зробити подібне, включаючи програмістів і криптографов різних університетів. Так, деякі недоліки в оболонці є. Жоден продукт не може бути ідеальним. Однак заперечувати високу ступінь захисту нерозумно.

Якщо все ще не знайшли надійний варіант зберігання XRP — холодні гаманці підійдуть для цього найкраще.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector