Який підібрати Xmr алгоритм для найкращого Майнінг

Це завдає великого удару по прибутковості і знижує конкурентоспроможність навіть досить забезпечених людей перед ентузіастами, які вміють на базовому рівні програмувати або працювати з системою.

Чому так сталося? Все досить просто. Якщо раніше криптовалюта ставилися до виду захоплень «гиків», які не могли монетизувати свій прибуток, але за рахунок ентузіазму, знань і нестандартного мислення просунули її на той рівень, на якому вона знаходиться зараз, то ось що стосується всіх послідовників — то це люди, які бачать не технічні особливості криптовалюта і далеко навіть не завжди вірять в майбутнє, а лише прагнуть якомога швидше заробити.

Такі люди навіть не завжди займаються Майнінг. Найчастіше вони приймають на себе роль «продавців лопат під час золотої лихоманки»: створюють інформаційні сайти про Monero, займаються торгівлею майнінговим обладнанням, і це все — без найменшого розуміння використовуваних для шифрування алгоритмів.

Саме тому настав час заглибитися в СОФТОВА складову основ Майнінг Monero, що дозволить без апгрейда і покупки нової ферми збільшити продуктивність.

Примітка: перед прочитанням подальшого матеріалу рекомендуємо ознайомитися зі статтею, присвяченій хардовому розгону ферми. У поєднанні ці два матеріали дадуть максимальний профіт від Майнінг.

Загальні відомості

Для того щоб зрозуміти, як правильно Майні монери, потрібно розібратися в особливостях алгоритму. Знаючи тонкощі його роботи, можна вибрати найбільш підходящий ключ до розшифровки.

Сам алгоритм був розроблений за кілька років до появи блокчейн-технологій програмістом Рональдом Ривестом. Для тих, хто знає цю людину, питання підбору ключа до шифрування став набагато простіше. Тим же хто не знає, варто пояснити.

Рональд Ривест — один із засновників сучасної школи криптографії. Взявши на озброєння принципи Тьюринга, він звів їх в Абсолют. Крім цього, він використовує принцип «чим простіше шифр, тим складніше його зламати», що легко виявляється в списку його проектів.

RC1-RC6, Md2-MD5. Всі ці шифри мають одностороннє шифрування. А значить, розшифрувати їх без наявності ключа просто неможливо. Технічним параметром залишається тільки брутфорс, який рано чи пізно методом простого перебору варіантів знаходить необхідний.

Наприклад, на підставі коду Рональда довгий час (в період до Майнінг) був популярний алгоритм MD5, який вважався не піддається розшифровці до тих пір, поки не з’явилися відповідні обчислювальні потужності.

Згодом хакери знайшли легких обхід пошуку хеш. Так, виходячи з особливостей шифру, якщо загнати його хеш в циклічну форму, неперіодичних константи дозволяють по маскам здійснити звуження пошуку коду. У свою чергу, це спрощує метод підбору, скорочуючи кількість необхідних комбінацій приблизно в 7 разів.

При цьому, щоб розшифрувати таким чином найпростіший MD5 хеш з паролем, необхідна обчислювальна потужність, яку можна порівняти з трьома Antminer, які працюють протягом декількох днів.

Вражає, чи не так? Але і у його шифру є свої особливості.

Зокрема, при впровадженні класичних шифрів Рональда в блокчейн монери з’ясувалося, що вони практично не піддаються Майнінг, а значить, емісія нових монет вкрай утруднена. У зв’язку з чим алгоритм було суттєво доопрацьовано:

 • були застосовані методи шифрування на підставі RC2 з поправкою на розмір хеша;
 • була створена прив’язка коду блокчейна до класичних X64-x86 системам команд. Фактично, шифр був Рекомпілірованние під потреби;
 • рекомпіляції шифру під класичну систему команд призвела до необхідності утримання більшої кількості проміжних даних під розшифровку.

Фактично, розшифровка коду блоку для блокчейна монери — це поєднання розшифровки спрощеного RC4 в поєднанні з повною рекомпіляції. Саме через це далеко не кожна архітектура буде оптимально Майні монери.

Щоб зрозуміти, чому архітектура впливає на ефективність розшифровки монери, слід навести простий приклад.

Для початку візьміть характеристики ігрової консолі Playstation 2, Випущеною в далекому 2001-му році. Досить скромний процесор і відеокарта, але не сама стандартна архітектура. А тепер спробуйте запустити гру на емуляторі PS2 на комп’ютері орієнтовно 2010-го року (двопроцесорних I3 без поділу потоків). Навіть якщо вам вдасться отримати прийнятну картинку, продуктивність комп’ютера буде на межі.

А все через те, що для здійснення найпростішої операції при Емулювання архітектури комп’ютера необхідно виконати до 20 різних команд, що імітують одну команду на більш слабкому залозі.

Алгоритм шифрування XMR влаштований таким же чином. Наприклад, оптимальну продуктивність при Майнінг показують старі процесори PowerPC, що володіють паралельною архітектурою обчислень. Однак, з огляду на їх гранично низьку продуктивність, як обчислювальних пристроїв, сучасні алгоритми шифрування повинні імітувати застарілу архітектуру.

Завдяки цьому ж фактору, ще меншу ефективність показує Майнінг на відкритих, з тієї причини, що тим спочатку потрібно імітувати поведінку x86-x64 процесора, а потім провести додаткову рекомпіляції. Тому навіть при більшій фактичної продуктивності Майнінг відеокартами хоч і можливий, але не так ефективний.

З роками ситуація змінюється. Наприклад, в 2016-му році на тлі загального збільшення зацікавленості кріптоміром був розроблений алгоритм, що дозволяє Майні без додаткової рекомпіляції коду, завдяки чому продуктивність Майнінг зросла стрибкоподібно.

Що все це означає? Все просто:

 • Майнінг Monero досить складний через специфічну архітектури;
 • найбільш ефективний Майнінг можливий на FPGA схемах — але не існує алгоритму, який буде ефективно використовувати наявні можливості паралельних інтегральних схем;
 • перевага відеокарт повністю нівельовано особливостями архітектури та складністю Майнінг;
 • великі спектри емуляції вимагають додаткових ресурсів у вигляді оперативної пам’яті.

Показники ефективності

Що стосується показників ефективності майнящіх алгоритмів під базу CryptoNote, всі наступні ми будемо оцінювати за кількома факторами:

 • мінімальні вхідні вимоги до заліза;
 • чиста обчислювальна потужність;
 • обчислювальна потужність Per Watt;
 • обчислювальна потужність Per Cost.

Докладні дані в таблиці нижче.

огляд CryptoNight

Cryptonight — алгоритм, орієнтований на використання для Майнінг процесорів. З точки зору чистої обчислювальної потужності, це найвигідніший алгоритм. Але це далеко не єдина його перевага.

Головна перевага Github проекту CryptoNight полягає в широкій кастомізації, яку надають розробники для просунутих Майнер. Зокрема, у алгоритму є кілька ступенів взаємодії з блокчейном, які, в залежності від початкових характеристик ПК, дозволяють змінювати загальну потужність Майнінг.

Клієнти алгоритмів CryptoNight розташовані у вільному доступі платформи Github. В наявності представлені версії:

 • для ОС Windows NT;
 • для консольної системи Freedos;
 • для * nix систем;
 • з графічним інтерфейсом під * nix;
 • з консольним інтерфейсом для прагнучих максимально полегшити ферму.

Для оптимізації процесу Майнінг до системи бажано підключити адаптивні драйвери (використовувані в якості системних для програми CPU-Z).

огляд CryptoNote

Альтернативою на ринку Майнер на основі відеокарт виступає більш канонічний CryptoNote алгоритм, який яскраво представлений системою ClaymoreMiner. Основна відмінність цього Майнера від попереднього полягає в можливості масштабувати ресурси, що дозволяє на повну потужність використовувати обчислювальний потенціал останніх АМД відеокарт для Майнінг.

З огляду на особливості алгоритму шифрування, з останнім оновленням Claymor вже неможливо підключати відеокарти з об’ємом пам’яті нижче 2 ГБ. При цьому, якщо длубатися в Сорс, можна знайти відключення цієї функції. Але важливо відзначити, що в цьому випадку Майнінг буде можливий тільки з використанням SLI кабелю і підключенням зовнішньої DDR пам’яті зі впаивание її безпосередньо в мікросхему GDDR. В іншому випадку, майнер хоч і запуститься, але його алгоритм не принесе ніяких плодів і буде працювати вхолосту. Що не дуже рентабельно.

В іншому, враховуючи той факт, що фактично CryptoNote алгоритм під відеокарти є лише вдалим рекомпілятором для х86 архітектури процесорів, то він показує аналогічну продуктивність і не може змагатися в ній з Cryptonight.

На сьогоднішній день, прогрес йде широкими кроками вперед. Наприклад, зовсім недавно компанія AMD випустила новий 32-х ядерний процесор на базі Ryzen. На Бенч прототипів, які надійдуть у продаж наступного року, була показана продуктивність, в 16 разів перевищує будь-яку ферму, яку може дозволити собі майнер. При цьому вартість самого процесора буде еквівалентна 1.5-1.7 тис. У.о.

Те ж стосується і наближається 11-ої серії відеокарт від НВідіа. Сучасні алгоритми для Майнінг XMR не розраховані на роботу з такою складною архітектурою. А значить, потрібно чекати поновлення лінійки Cryptonote, Cryptonight і Claymore Майнінг-схем.

З цієї ж причини, використання інтегральних схем паралельної обробки буде неефективним для Майнінг чого-небудь, так як послідовна архітектура в поєднанні з наявністю контролерів на кожен процесор зрівняє обчислювальні потужності без урахування особливостей. А це означає, що не тільки Monero, а й інші криптовалюта можна буде Майні без покупки спеціалізованого обладнання (Asic-процесорів).

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector