Кращі гаманці для Ефіріума (Ethereum)

Гаманець Ethereum — програмне забезпечення, яке взаємодіє з ланцюжком блокчейн, що дозволяє зберігати криптовалюта і проводити з нею операції в мережі. З кожної угоди стягується комісія, від розміру якої залежить швидкість проведення транзакції. При цьому зручність проведення угод і надійність сховища залежить від його типу. Який гаманець вибрати для Ефіріума? У чому особливості кожного з варіантів? На що звернути увагу при виборі? Ці та інші моменти вимагають детального розгляду.

Який гаманець вибрати для Ефіріума — доступні варіанти

Малюнок гаманця і значка Ефіріума

Існує кілька видів гаманців, які застосовуються для зберігання Ефіру:

  1. Десктопні. Такі гаманці мають вигляд програм, які встановлюються на комп’ютер (ноутбук). Після інсталяції доступ до додатка є лише з одного пристрою (там, де встановлена ​​програма). Десктопні гаманці відрізняються високим ступенем захисту і хорошим функціоналом. Умовно вони діляться на два підвиди — «товсті» (Mist) і «тонкі» (Jaxx, Exodus). Особливість перших полягає в скачуванні всього ланцюжка блокчейн (на 26 серпня 2018 року обіймає 667 Гб). У «тонких» гаманцях завантажуються тільки заголовки блоків, що дозволяє заощадити місце на жорсткому диску.
  2. Онлайн. Для користувачів, які часто проводять транзакції з невеликим числом монет, це кращі гаманці Ефіріум. Такі гаманці представлені у вигляді сайтів, що дозволяє проводити операції з криптовалюта з будь-якого зручного місця (без прив’язки до певного пристрою). На відміну від десктопних сховищ в онлайн-гаманцях рівень безпеки нижче, тому такий варіант підходить для зберігання невеликих сум. Приклад веб-гаманця — MyEtherWallet.
  3. Браузерні. Це один з видів гаманців для Ефіріум, що має на увазі створення сховища у вигляді розширення для браузера. Такий варіант зручний високою швидкістю установки і простотою застосування, але функціонал і безпеку залишають бажати кращого. Приклад — MetaMask.
  4. Апаратні. Для людей, які змушені зберігати великі обсяги монет, кращі гаманці для Ефіріума — Ledger Nano S, Trezor та інші. Це апаратні гаманці, що представляють собою невеликі пристрої. Вони мають вигляд флешки з екраном і призначені для тривалого зберігання віртуальних монет. Секретні ключі гаманця зберігаються в зашифрованому вигляді, а сам виріб працює без Інтернету, що і забезпечує захист монет. Такий вид гаманців вважається одним з найбільш безпечних, завдяки недоступності для хакерів і шахраїв. При необхідності провести транзакцію, апаратне сховище підключається до комп’ютера.
  5. Мобільні. Користувачі, які потребують постійного доступу до криптовалюта, вибирають сховища для смартфонів. Такі гаманці для Ethereum мають вигляд додатків, які встановлюються на конкретну операційну систему (наприклад, на Android або iOS). Прикладами таких гаманців є Jaxx і Coinomi.
  6. Паперові. У кріптовалютном співтоваристві вважається, що найкращий гаманець для криптовалюта Ефіріум — паперовий. Таке сховище має вигляд листа, на якому надрукований секретний і загальнодоступний ключ. Завдяки відсутності зв’язку з Інтернетом, хакери не мають доступ до грошей. Єдиний ризик — висока ймовірність втрати листа з цінною інформацією. Ось чому після створення потрібно зберігати паперовий гаманець в надійному місці. Приклад гаманця — EthAddress.

У різноманітті рішень часто важко визначитися, який гаманець для Ефіріума вибрати. Щоб спростити завдання, розглянемо найбільш затребувані гаманці і їх особливості.

Кращі гаманці для Ethereum — огляд десктопних варіантів

Монета Ефіріума на клавіатурі

Як зазначалося, десктопні гаманці встановлюються на комп’ютер (ноутбук). Тут виділяються такі програми.

Mist

Головне меню гаманця Mist
Інтерфейс програмного гаманця Mist

Офіційний гаманець для криптовалюта Ethereum, який можна завантажити з GitHub (посилання — github.com/ethereum/mist/releases). Після повної установки і синхронізації сховище займає 667 Гб на жорсткому диску. Інсталяція проводиться за підказками майстра установки, тому не викликає труднощів. Програма має зручне меню, що дозволяє отримати доступ до головних командам. Для захисту грошей встановлюється надійний пароль, передбачена функція відновлення.

перевагинедоліки
Легкий для розуміння інтерфейс.Займає багато місця на жорсткому диску (доводиться викачувати на комп’ютер весь ланцюжок блокчейн).
Надійний захист криптовалюта.Високі вимоги до ПК. Через необхідність завантаження блоків зростають вимоги до комп’ютера. Бажано, щоб на ПК був диск SSD або HDD ємністю близько 1 ТБ.
Широкий функціонал.Процес синхронізації при використанні HDD досягає декількох днів. Багато рекомендують використовувати ПК з SSD, щоб прискорити процес.
Підтримка smart контрактів.

Jaxx

Оформлення гаманця Jaxx
Як виглядає десктопний гаманець Jaxx

Зручний мультивалютний гаманець, який не вимагає завантаження повного ланцюжка блокчейн. Якщо вибирати, який гаманець Ефіріум краще з позиції функціоналу і якості, багато хто віддає перевагу саме цьому варіанту. Завантаження гаманця доступно па адресою jaxx.io. Сховище може працювати на восьми різних платформах, має високий рівень безпеки і анонімності. У ньому поєднується простота і широкий вибір функцій. До особливостей відноситься наявність спеціальної seed-фрази з 12 слів для управління секретними ключами.

перевагинедоліки
Безпека зберігання криптовалюта. Коди і ключі знаходяться на ПК, що дозволяє в будь-який момент отримати до них доступ.Іноді користувачі скаржаться на проблеми з проведенням транзакцій. У деяких випадках кошти йдуть з гаманця, але за вказаною адресою не надходять.
Додатковий захист у вигляді PIN-коду на гаманець (необхідно вводити щоразу під час реєстрації).Наявність комісій при обміні ShapeShift.
Можливість відновлення даних за допомогою сид-фрази.При розробці використовувалася неповна версія відкритого коду.
Створення резервної копії на виносному носії або ПК.Повільне оновлення інформації після проведення транзакцій.
Можливість застосування на комп’ютері або телефоні.Відсутність фіатних грошей.
Хороша технічна підтримка.
Зрозумілий інтерфейс.

Exodus

Інтерфейс програмного гаманця Exodus
Головне меню гаманця Exodus

Мультивалютне сховище, що дозволяє одночасно працювати з багатьма криптовалюта, в тому числі Ефіріумом. Офіційний сайт гаманця — exodus.io. Оскільки це десктопний гаманець, особисті ключі зберігаються на комп’ютері. Програма безкоштовна, має зручний інтерфейс і підходить учасникам кріптосеті, які змушені працювати з великим числом різних віртуальних монет.

перевагинедоліки
Гаманець добре продуманий. В інтерфейсі немає нічого зайвого — необхідна інформація перед очима і має зручне графічне відображення.Велике число оновлень свідчить про те, що проект знаходиться на етапі постійного доопрацювання і має безліч багів.
Особисті ключі знаходяться під рукою, що гарантує додатковий захист.Комісії при проведенні транзакцій незручно відображаються в профілі.
Мультивалютність дозволяє одночасно працювати з декількома криптовалюта.Користувачі змушені отримувати монети на старі адреси (нові не генеруються).
Наявність опції резервного копіювання з можливістю відновлення гаманця.Сховище не відноситься до програм з відкритим вихідним кодом.
Іноді люди скаржаться на проблеми з проведенням транзакцій.

Вище розглянуті кращі гаманці Ethereum для установки на комп’ютер. При виборі такого гаманця користувач отримує безпеку і широкий функціонал. При цьому найбільшу надійність гарантує офіційний гаманець Mist, а два інших варіанти підійдуть для людей, які працюють з декількома криптовалюта або мають ПК з невеликим жорстким диском.

Найкраще браузерні розширення для Ефіру

Значок Ефіріума на тлі зірок

Ще один спосіб зберігати і використовувати криптовалюта Ефіріум — застосування браузерного розширення під назвою MetaMask, яке працює з Ethereum і похідними цієї мережі, що функціонують на ERC20. Таке доповнення підтримується багатьма сучасними браузерами, в тому числі Оперою, Хромом і Фаерфокс. Через прив’язки до браузеру для роботи необхідний ПК або ноутбук. Основні функції — відправлення та отримання криптовалюта, що робить його зручним для людей, які потребують частого проведення транзакцій. Сайт — metamask.io.

перевагинедоліки
Надійний захист бази даних.Невеликий простір для роботи, що викликає багато нарікань з боку користувачів і змушує їх відмовитися від програми.
Легкість застосування, завдяки зручному і простому інтерфейсу.Неможливо додатково захистити профіль (2-факторної авторизації немає).
Доступність безлічі криптовалюта.Відсутня російськомовний інтерфейс. Це дивно з огляду на те, що число користувачів з СНД з кожним роком зростає.

Кращі онлайн-гаманці для Ethereum

Онлайн-гаманець для Ефіріума на екрані ноутбука

Щоб визначитися, на який гаманець виводити Ефіріум, потрібно розібратися з нюансами застосування криптовалюта в майбутньому. Якщо планується часте проведення операцій і обмін віртуальних монет, а також їх зберігання в невеликому обсязі, краще рішення — онлайн-сховища:

MyEtherWallet

Головна сторінка гаманця MyEtherWallet
Інтерфейс онлайн-гаманця MyEtherWallet

Це один з найбільш затребуваних онлайн-гаманців. Офіційна майданчик — myetherwallet.com. Багато користувачів відгукуються про гаманець, як про найбільш зручному і надійному. Тут можна зберігати, відправляти і отримувати криптовалюта, що не переживаючи за персональні ключі. Цей гаманець має відкритий код і може працювати зі smart контрактами. Крім того, розробниками передбачено безліч корисних опцій, що дозволяють проводити обмінні операції. Також є функція підключення MyEtherWallet до апаратних сховищ.

перевагинедоліки
Наявність російськомовного інтерфейсу.У 2018 році пройшла інформація про злом гаманця, тому є питання до безпеки.
Обмін криптовалюта прямо в гаманці.
Наявність гарної служби підтримки.
Можливість зберігання грошей в офлайн-режимі.Немає 2-факторної аутентифікації, що зменшує рівень надійності.
Поповнення на мінімальні суми.
Інтеграція з іншими типами сховищ (наприклад, з апаратними гаманцями).Відсутні додатки для мобільних телефонів.

Cryptonator

Інтерфейс гаманця Cryptonator
Головна сторінка майданчики Cryptonator

Онлайн-гаманець, який спочатку створювався для біткоіни, але згодом функціонал був значно розширений. Сьогодні тут можна зберігати багато криптовалюта, в тому числі Ефіріум. Майданчик відрізняється цілодобовим доступом без прив’язки до певного обладнання. Відкриття рахунку безкоштовно. Офіційна майданчик — ru.cryptonator.com.

перевагинедоліки
Великий вибір криптовалюта, які можна зберігати на гаманці.Наявність комісії.
Російськомовний інтерфейс. При цьому технічна допомога також російською.
Є мобільний додаток, що дозволяє працювати з криптовалюта через телефон.Ключі зберігаються на сторонньому сервісі, що знижує рівень безпеки.
Гроші на рахунку максимально захищені.
Є ряд додаткових опцій, серед яких конвертер валют, калькулятор.
Наявність опції загального балансу.

Coinbase

Головна сторінка платформи Coinbase
Оформлення онлайн-сервісу Coinbase

Раніше цей гаманець був популярний завдяки криптовалюта біткоіни, але сьогодні його функціонал значно розширився. Це яскравий представник онлайн-сховищ з контролем приватних ключів. Незважаючи на ризики, число прихильників гаманця з кожним днем ​​зростає. Офіційна майданчик — coinbase.com.

перевагинедоліки
Широкий функціонал, що дозволяє зберігати і обмінювати віртуальну валюту.Необхідність повної верифікації.
Миттєве підтвердження угод.
Наявність додатків для мобільних пристроїв.Приватний ключі зберігаються на сторонньому сервісі, що несе ризики в разі злому.
Передбачена опція холодного зберігання.
Проста реєстрація.
Відсутність комісії за перекази.

Якщо розглядати, який гаманець краще для Ефіріума (з наведених вище варіантів), більш надійним є MyEtherWallet. Він має зручний інтерфейс, гарантує надійний захист монет і відноситься до офіційних гаманцям.

Кращі мобільні гаманці для Ефіріума

Приклад Ефіріум-гаманця на смартфоні

Користувачі, які завжди хочуть мати доступ до криптовалюта, вибирають мобільні сховища. Тут вибір додатків досить широкий, тому розглянемо кілька популярних варіантів:

Coinomi

Як виглядає мобільний гаманець Coinomi
Інтерфейс мобільного додатка Coinomi

Мобільний гаманець, який створений ще в 2014 році. За 4 роки роботи він жодного разу не був зламаний хакерами, що підтверджує його надійність. Тут є можливість обміну криптовалюта всередині сховища, передбачена цілодобова служба підтримки, є багатомовний інтерфейс. Крім того, гаманець гарантує високий рівень безпеки і зручність користування. Офіційна майданчик — coinomi.com. Для створення сховища достатньо завантажити додаток і встановити його на смартфоні.

перевагинедоліки
Високий рівень конфіденційності. Тут застосовується особливе шифрування, що забезпечує перемішування адрес IP.Технічна підтримка часто затягує з відповіддю.
Безпека. Ключі та паролі знаходяться у користувача.Є скарги на втрату грошей при проведенні транзакцій.
Великий вибір мов.Є питання щодо програмної відкритості. Раніше софт мав відкритий код, але через час нові версії перестали надаватися у відкритому доступі.
Простота, відсутність непотрібних функцій, що навантажують гаманець.
Висока швидкість обміну валют.

гаманець Jaxx

Інтерфейс мобільного гаманця Jaxx
Оформлення мобільної версії гаманця Jaxx

Мультивалютний гаманець, який розглянуто вище. Крім деськтопной, є версія для мобільних пристроїв. При цьому переваги програми зберігаються в повному обсязі.

Кращі апаратні сховища для Ефіріума

Значок Ефіріума на дисплеї апаратного гаманця

На питання, який гаманець краще завести для Ethereum, фахівці часто відповідають однозначно — апаратний. Такі пристрої гарантують надійне зберігання криптовалюта без прив’язки до віртуальної мережі. До найбільш затребуваним гаманцям варто віднести:

  1. Ledger Nano S — повноцінне апаратне сховище з підтримкою криптовалюта Ефіріум. Зовні виріб має вигляд флешки, яка підключається до ПК за допомогою кабелю USB (йде в комплекті). Також в коробці є докладна інструкція по запуску і застосування. Гаманець надійно захищений від злому, має зручний дисплей і кнопки для управління.
  2. Trezor — сховище, створене для біткоіни. При бажанні на ньому можна зберігати і Ефіріум в разі застосування інтерфейсу MyEtherWallet. Пристрій компактно і зручно в застосуванні, випускається в різних кольорах. Як і в Ledger Nano S, тут є дисплей, який спрощує процес використання.
  3. KeepKey — ще один апаратний гаманець, який з’явився тільки в 2015-му. Пристрій підтримує кілька віртуальних монет, Ефіріум в їх числі. Разом з приладом поставляється кабель USB, картка для фіксації сид-фрази, чохол і інструкція. Також є дисплей.

Виділимо загальні плюси і мінуси апаратних сховищ для Ефіріума:

перевагинедоліки
Підтримка декількох видів криптовалюта.Висока ціна.
Простота застосування.Ризик втрати або крадіжки пристрою.
Холодне зберігання.
Надійний захист секретного ключа.
Можливість відновлення.
Легкість налаштування і застосування.

Паперові гаманці для Ефіріум

Паперовий Ефіріум-гаманець крупним планом

Розглядаючи сховища для Ethereum, варто виділити паперові гаманці, які генеруються на спеціальних онлайн-сервісах, після чого роздруковуються на звичайному аркуші паперу. Для створення сховища можна використовувати проект EthAddress, який представляє собою генератор гаманців. Завантажити його можна за наступним посиланням: https://github.com/ryepdx/ethaddress.org.

перевагинедоліки
Відкритий вихідний код.У разі втрати гаманця всі гроші пропадуть.
Простота і зрозумілість інтерфейсу.
Оперативна завантаження HTML.Необхідність скачування на комп’ютер програми для генерування ключів.
Можливість шифрування секретних ключів.
Висока швидкість створення гаманця.

Який гаманець Ефіріум краще вибрати?

Значок криптовалюта Ethereum і гаманець

Дати однозначну рекомендацію по гаманцях Ethereum з позиції, який краще — важке завдання. Тут кожен орієнтується на цілі та особливості застосування криптовалюта. Якщо завдання — тривале зберігання віртуальних монет з максимальним рівнем безпеки, то апаратні і паперові сховища є найкращим варіантом. У ситуації, коли потрібно часте проведення транзакцій з криптовалюта, більше підійдуть онлайн-гаманці. Універсальним варіантом з позиції безпеки і зручності є десктопні сховища.

Відео про створення Ефіріум-гаманця:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector