Кращий гаманець для криптовалюта Ripple: огляд всіх видів

Від бартеру до криптовалюта

Розвиток людства торкнулося кожної сфери від виробництва до фінансів. Тисячі років тому все зводилося до обміну одного майна на інше. Тому за зберігання особливо ніхто не думав: його роль відігравав будинок, стійло, сарай або будь-яке інше місце, яке підходило для певних речей.

Пізніше, в якості платіжного засобу почали використовувати цінні метали, на кшталт міді, срібла і золота. Тут все залежало від фантазії і можливостей кожного: у ватажків була скарбниця, у простих людей тайники або ще що. З собою монети несли, як правило, в мішечках.

Поява звичних нам сьогодні грошей спричинило за собою виробництво гаманців. Тепер нікого не здивуєш зберіганням засобів на карті або банківському рахунку, що вважають більш надійним варіантом.

Закріплення грошей як основного платіжного засобу поставило на перший план питання їх збереження. З появою криптовалюта користувачі також відразу почали шукати варіанти надійних гаманців. Тим більше, що вони існують тільки в цифровому вигляді і захист від хакерів для багатьох є дуже великою проблемою через брак навичок.

Відповідно, розробники будь криптовалюта завжди повинні думати над тим, де користувачі будуть зберігати токени. Особливо це стосується монет з високим попитом на кшталт BTC, XRP, ETH і їм подібних.

Рішення знайшли і дали вибір

Можливо, що ще при створенні біткоіни це питання було поставлено на перший план. Як ви знаєте, основним гаманцем для BTC став Bitcoin Core, який володіє широким функціоналом, хорошою оболонкою і в той же час дуже простий. Приклад наслідували багато розробників. Так, локальні гаманці були створені для Dogecoin, Monero, Litecoin, Dash.

Якщо говорити про топових проектах, то майже для кожного створений офіційний гаманець. Більшість з них існують лише для комп’ютерів, але деякі компанії подбали про мобільних додатках.

Розвиток ринку привернуло компанії, які раніше не мали особливого зв’язку з крипт. Так з’явилися мультивалютні програми на кшталт Exodus. Найголовніше — створені сховища підвищеної безпеки, а саме паперові і апаратні гаманці.

Таким чином, вибір у користувача дуже широкий. Багато в чому врахована як надійність, так і простота роботи. І звичайно ж серед всієї маси сховищ є гірші і кращі. Загалом, створена ціла класифікація, в залежності від функціоналу, популярності, і головний критерій — захищеності.

Зберігання Ріппл не визначене

Ця криптовалюта добре відома всьому ринку. Капіталізація XRP становить близько 17 мільярдів доларів, що дозволило вийти їй на третю позицію рейтингу. З платформою працює все більше банків. Деякі починають розробляти програми, засновані на RippleNet.

Безумовно, проект показує великі амбіції і відмінне майбутнє. Проте, розробники не створили власний гаманець. Варто нагадати, що платформа існує вже 6 років.

Це можна вважати великою проблемою. Адже, як правило, локальні гаманці володіють повним функціоналом, а також набагато безпечніше посередницьких програм. Їх недолік полягає в необхідності завантажувати всі дані блокчейна. Однак завдяки концепції Ріппл цього робити не потрібно.

Куди ж дивляться в Ripple Labs

Виходячи з вищесказаного, виникає резонне питання: чим взагалі займається команда проекту? Невже вони не можуть створити власне сховище для XRP, якщо їм вдалося впровадити в банківську систему настільки потужну платформу? Відповідь криється в останньому питанні.

Головне завдання Ріппл — підвищити якість міжнародних транзакцій. Тому банки стали їх головним орієнтиром. Сьогодні вони співпрацюють більш ніж з 100 фінансових установ, але це в рази менше загальної кількості світових банків.

Також, інтеграція мережі заснована через один з 3 продуктів — xCurrent, xVia або xRapid. Кожен вимагає доопрацювань. Так, останній з них дістався до повномасштабного запуску лише місяць тому. Та й ключові особи, на кшталт Давида Шварца (головний технічний директор) визнають наявність недоліків в системі, які вимагають швидкого рішення.

Запуск гаманця далеко не на першому місці в списку. Звичайно, це суттєва недоробка засновників компанії і всієї нинішньої команди. Так як користувачі не в силах щось змінити, залишається використовувати інші додатки або пристрої.

Гарячий-холодний

Як вже було сказано, конкретних гаманців дуже багато, тому для них провели умовну класифікацію. Завдяки їй можна визначити критерії для вибору сховища. Також вона допомагає виділити основні переваги та недоліки кожної програми.

Основний розподіл — «холодні» і «гарячі» гаманці. Різниця між ними проста. Холодні не мають прямого доступу до мережі. Іншими словами, XRP будуть зберігатися офлайн. Це забезпечує високий рівень збереження коштів. Однак операції проводити дуже незручно.

Гарячі стали повним антиподом. Вони завжди розташовані в мережі, завдяки чому транзакції здійснювати набагато простіше. У розпорядженні користувачів таких гаманців є і зручний інтерфейс, що ще більше полегшує роботу з криптовалюта. Як ви розумієте, надійність у них помітно просідає в порівнянні з холодними.

Однак не варто відразу говорити, що гарячі гаманці — це величезний ризик для ваших коштів. Серед них існує величезна кількість високо захищених програм. Просто в даному випадку багато залежить і від дій користувача. Але в загальному, розробники подібних гаманців подбали про збереження токенов.

надійний офлайн

Безпека кожного XRP у користувача завжди буде на першому місці, якщо говорити про гроші. Тому почати варто саме з холодного зберігання. До цієї категорії відносяться паперові та апаратні гаманці.

Назва паперових говорить сама за себе. У будь-якого сховища криптовалюта є публічний і приватний ключ. Перший можна спокійно публікувати в мережі, адже він підійде тільки для відправки коштів. Щоб отримати доступ до самого рахунку необхідний приватний, який варто тримати подалі від усіх.

Обидва ключі генеруються у вигляді знаків і відповідного їм QR-коду. Ці дані можна просто зберігати як документ на комп’ютері. Але рекомендовано роздрукувати ключі і тримати їх при собі або в затишному місці.

Тут вибору ніякого немає. Для створення паперового гаманця Ріппл перейдіть на сайті ripplepaperwallet.com. Там відразу видно дві колонки з відкритим і секретним ключами. Вимкніть інтернет, після чого натисніть Generate New. Таким чином створення нових безпечних ключів гарантовано. Після цього, як було сказано, роздрукуйте їх і зберігайте ближче до себе.

Такі гаманці вважають найнадійнішими. Відсутність будь-якої оболонки забезпечує неможливість злому як через мережу, таки і безпосередньому контакті. Головне, щоб ніхто не отримав приватний ключ. Зробити це можна лише діставшись до паперу або вивідавши у власника.

При цьому вони найменш зручні. Ніякого графічного інтерфейсу тут і побут не може. Для відправки XRP на такий гаманець потрібно самому ввести його адресу або ж дати QR-код відправника. Висновок здійснює шляхом сканування приватного ключа, однак після цього рекомендовано створити нову адресу.

Флешка на вагу золота

Апаратні гаманці зовні нічим не відрізняються від звичних багатьом флеш-накопичувачів. Різниця в тому, що на пристроях є маленький дисплей для роботи з крипт. Кращі гаманці представлені такими компаніями, як Ledger, Trezor і Keepkey. Є багато інших, проте вони помітно просідають за різними показниками, хоча не сильно поступаються в ціні.

Лідером сьогодні обраний Ledger, тому на його прикладі буде розглянута робота з гаманцем, а також його переваги і недоліки. Починається все з покупки пристрою. Обов’язково замовте продукт на офіційному сайті, замість економії якихось 10 доларів при покупці на Алі.

Щоб приступити до роботи, потрібно підключити його до комп’ютера. В першу чергу необхідно ввести пароль від 4 до 8 цифр. Після цього вам нададуть мнемонічну фразу для відновлення доступу в разі втрати пристрою або пароля. Обов’язково запишіть її під тими ж цифрами, оскільки це єдиний спосіб повернути свої XRP, якщо втратите до них доступ.

Далі ви побачите, що як такого, гаманця Ripple або будь-якого іншого немає. Тому потрібно завантажити Ledger Wallet Manager на комп’ютер. Програма автоматично синхронізується з пристроєм, якщо його підключено. На головній сторінці буде список всіх підтримуваних криптовалюта. Серед них знайдіть Ріппл і завантажте дані. Після цього на флешці можна буде зберігати токени.

Для здійснення операцій також необхідно з’єднання з комп’ютером. Знову-таки, на сайті скачайте програму Ledger Ripple Wallet. Вона являє собою графічний інтерфейс гаманця. Всі дані для проведення операції ви будете вводити через неї, однак підтверджувати кожну дію все-одно необхідно на самому пристрої.

Ймовірно, головний недолік — дуже незручне використання гаманця. Для навігації є всього лише дві кнопки, тому не вийде розтринькати все непотрібні елементи, або ввести відразу необхідну букву (цифру).

Також мінусом є необхідність програмного забезпечення на комп’ютері. Ну і на залишок — вартість. Ledger Nano S (найпопулярніший на сьогодні) коштує більше 100 доларів, а його аналог Ledger Blue — майже 300. Але заради збереження XRP можна і витратити таку суму.

Головна перевага, як уже сказано, безпеку. Є лише один випадок злому захисту пристрою. Хлопець з Південної Африки зміг знайти вразливі ділянки. Однак результати своєї роботи він відправив розробникам гаманця, тому проблема вже давно усунена.

Зона комфорту

Якщо не брати до уваги роботу з банками, то Ріппл найчастіше використовують в трейдингу і трохи рідше для простих платежів. Тому гарячі гаманці для нього дуже актуальні. Оскільки торгівля XRP займає одне з перших місць в рейтингу, біржовий рахунок став для багатьох користувачів найкомфортнішим варіантом.

Вони прості в поповненні, оскільки будь-який майданчик надає кілька варіантів депозиту: від електронних платіжних систем на кшталт PayPal до банківських карта (в основному Visa). Аналогічно, з такого гаманця можна без проблем відправити XRP на інший рахунок, але варто враховувати комісію сервісу.

Ну і звичайно головна мета — трейдинг — доступна відразу на біржі. Єдине, що в разі програшу всіх коштів потрібно буде заново поповнити рахунок. Ну і оскільки такі платформи є повноцінними сайтами, тому ніяких питань до інтерфейсу зазвичай немає.

Серед недоліків можна виділити не найвищу безпеку. Якщо бути точним, то захист гаманця на вищому рівні, проте біржа завжди під ризиком атаки. При зломі майданчика в більшості випадків можна попрощатися із засобами, які там зберігалися. Тому на біржі зазвичай тримають невеликі запаси XRP, яких вистачить для торгівлі.

Також багато хто вважає великим недоліком необхідність реєстрації, мовляв так порушується конфіденційність, яка властива кріптовалютному ринку. Але бази даних біржі завжди добре захищені і дістатися до них важко навіть кращим хакерам. Крім цього, в першу чергу вони орієнтуються на прибуток. А доступ до гаманців і до інформації про користувачів зберігається в різних репозиторіях які не пов’язані між собою.

Завжди з собою

Уявіть, що лід 10 назад вам сказали б, що гроші завжди можна мати при собі, не маючи при цьому готівкою або навіть картою. Лише деякі могли поставитися до цього спокійно. Сьогодні це звичайне явище, оскільки такі сервіси як G-Pay та Apple Pay є майже на кожному мобільному пристрої.

Оскільки криптовалюта користуються великим попитом, а в деяких країнах вже прийняті як альтернативне платіжний засіб, гаманці для смартфонів вийшли на рівень тієї ж рутини. Ріппл в цьому випадку не став винятком.

Оскільки для нього немає офіційного гаманця, необхідно використовувати інші напрацювання. Так, одним з кращих варіантів є мультивалютне сховище Coinomi. По-перше, він простий у використанні і не вантажить користувача непотрібними функціями. По-друге, він не практично не помітний для системи, оскільки споживає дуже мало ресурсів. По-третє, він користується великою популярністю і має безліч позитивних відгуків на своєму рахунку.

Проте, мобільні гаманці одні з найгірших по надійності. Справа не в самому додатку, а саме в пристрої. Файл сховища лежить в недоступному для рядового користувача місці, що заважає його перемістити. У той же час, зловмисник зможе легко до нього дістатися, якщо розуміє програмну сторону телефонів.

Тому багато рекомендують зберігати в такий спосіб невеликі суми, яких повинно бути достатньо для проведення дрібних платежів на кшталт оплати кави.

Сильна онлайн-середовище

Ще один вид гаманців, постійно з’єднаних з мережею — спеціальні сервіси для зберігання XRP. Список надійних дуже обмежений, тому не варто зайвий раз проводити експерименти. Один з найвідоміших сайтів на території СНД — Кріптонатор — давно здобув репутацію гаманця, звідки зникають гроші. Тим не менш, він до цих пір в топі подібних сервісів.

Найкращим варіантом у даному випадку вважають Gatehub. Його користувачі не посоромилися назвати його основним для Ріппл, оскільки розробники дійсно в першу чергу орієнтовані на дану криптовалюта.

Серед переваг можна виділити постійний доступ до засобів, якщо ви підключені до інтернету. Головне не забути пароль від свого облікового запису. Але навіть в цьому випадку на Gatehub передбачено відновлення доступу. Також сервіс володіє хорошим функціоналом, включаючи адресну книгу.

Тим не менш, це все ще один з сайтів в Інтернеті, тому його безпеку завжди під питанням. Підтверджених фактів злому не було, але це не заважає зловмисникам повторювати свої спроби. Рано чи пізно хтось досягне успіху, оскільки жодна система захисту не може бути ідеальної, особливо якщо сервіс розташований в мережі.

Є комп’ютер — є монети

Якщо ви часто носите з собою ноутбук, або працюєте вдома і маєте постійний доступ до комп’ютера, то хороший варіант — завантажити додаток для ПК. Такий варіант дуже зручний завдяки інтуїтивно зрозумілому інтерфейсу більшості програм, а також має кращий захист серед гарячих гаманців.

Ймовірно, що найпопулярнішим сьогодні є Jaxx. У списку підтримуваних криптовалюта є більше 60 різних проектів, серед яких і Ріппл. Немає російськомовної версії, однак все вкладки розташовані в логічній послідовності, тому в більшості випадків навіть не знадобиться перекладач, щоб повноцінно працювати з гаманцем.

Забезпечення збереження залежить від навичок використання комп’ютера. Якщо власник не дбає про його захист, то вимагати чогось подібного від самої програми не варто. В іншому випадку можна бути впевненим, що ваші кошти нікуди не пропадуть без вашого рішення.

Відправка коштів з таких гаманців нічим не відрізняється від біржі. Однак для поповнення доведеться використовувати обмінники в якості посередницьких сервісів, оскільки всередині самої програми дана функція зовсім не передбачена.

Правильний вибір — запорука успіху

Тепер ви маєте гарне уявлення про гаманцях для Ріппл, але багато також виявилися в замішанні: який же з них кращий? Для цього варто оцінити власні вимоги до сховища, а також мета використання криптовалюта:

  • постійні платежі і трейдинг або довгострокові інвестиції;
  • простота або безмежний функціонал;
  • швидкість доступу до засобів;
  • безпеку.

Оцініть кожен критерій, включаючи безпеку. Адже деяким вона може бути не настільки важлива через роботу з малими запасами монет. За результатом власних досліджень ви зможете зрозуміти, який з типів гаманців вам підійде найбільше.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector