Налаштування XMR proxy для з’єднання з пулом через Stratum

Що таке Stratum

Для початку мова піде про теорію. Спочатку криптовалюта добувають на стандартному протоколі, який прописаний в коді розробниками. Але в 90% він не є максимально ефективним. Таким чином користувачі шукають способи поліпшити свої можливості, а значить і прибутковість.

Для цього були розроблені сервери на протоколі Stratum. По-перше, він більш стабільний. При Майнінг трапляється, що Шейру губляться або спізнюються. Іншими словами, через простих затримок в з’єднанні ви втрачаєте ефективність видобутку криптовалюта.

По-друге, даний протокол дозволяє зменшити загальне навантаження на мережу. Одна з його цілей — це об’єднання безлічі робочих Майнер в єдину екосистему. Таким чином, Майнінг відбувається не від декількох дрібних джерел, які потрібно обробляти, а від одного великого з меншою кількістю затримок, що дозволяє зміцнити роботу всієї мережі.

Крім того, варто враховувати, що при видобутку криптовалюта через Стратум з’єднання не розривається. Коли в мережі з’являється новий блок, зв’язок зупиняється на деякий час для підрахунку куля і перевірки виконаної роботи. Таким чином, ваше обладнання працює в порожню. При використанні Stratum ви з цим не зіштовхнетеся.

Зрештою, він дозволяє підключати набагато більше потужності. Так, багато пули починають подвисать, якщо від однієї адреси до них буде надходити багато кулю. Власне кажучи, це і призводить до затримок. Але завдяки стабільності Стратум і створюються величезні ферми, які передають левову частку хешрейта для мережі.

Проксі — порятунок від блокування

Більшість програм-Майнер уже підтримують даний протокол. Однак деякі пули все ще блокують його. Адже крім зазначених вище переваг він дозволяє автоматично перемикатися між зазначеними пулами, що не налаштовуючи Майнінг заново кожен раз.

Таким чином сервіси приймають його за звичайних ботів і блокують, щоб «не засмічувати ефір» і захиститися від DDoS-атак. Так була реалізована ідея проксі для даного протоколу. Він дозволяє клієнту (Майнер) з’єднатися з сервером, незалежно від програми-Майнер і реакції пулу.

Поліпшення кондицій для монери

Monero — одна з найулюбленіших криптовалюта Майнер. Це пов’язано з відносно низькими вимогами до устаткування, можливістю використання центрального процесора і високою прибутковістю. Тому створення Стратум серверів під Cryptonight не змусило довго чекати.

Сьогодні найкращим Stratum proxy Monero сервером є XMRig. Перша особливість — можливість забезпечувати до ста тисяч підключень одночасно на слабких хостингах. Це відразу ж дозволяє створити непоганий пул і дає можливість Майнер більш ефективно видобувати криптовалюта.

Друге — це можливість скоротити кількість з’єднань в 256 разів, завдяки чому 100 тисяч робочих від Майнер перетворюються лише в 391 при зверненні пулу до мережі. Завдяки цьому практично виключається ризик DDoS-атакою на сервер. Крім того, у вас з’являється можливість створювати більше робочих для Майнінг.

XMrig сумісний з усіма Майнер і пулами для видобутку монери, однак є нюанс для NiceHash. Перед тим, як використовувати даний протокол на зазначеному пулі, в bat-файл потрібно вказати «—nicehash», після чого прописати «nicehash_nonce»: true.

Встановлення та налаштування

Даний протокол можна знайти на Github. Після скачування потрібно налаштувати bat-файл, який спочатку буде порожній. Крім нього ви побачите файл конфігурації, проте його чіпати не потрібно. Деякі параметри все-одно не зміняться, а деякі можуть нашкодити роботі системи.

В сорочки потрібно вказати файл запуску, який за замовчуванням називається XMRig.exe. Далі, через пробіл вкажіть ip-адреса сервера, через який ви будете добувати криптовалюта. На прикладі Minergate:

  • зайдіть в завантаження і виберіть альтернативні Майнер;
  • виберете одну з трьох програм (під відеокарту або ЦП відповідно);
  • знайдіть в списку монери і скопіюйте всю строчку від «-о» до «-p x».

Потім потрібно налаштувати відсоток потужності, яка буде відправлятися на видобуток крипти. За умовчанням встановлено 5%. Для зміни потрібно ввести «—donate-level = 1». Таким чином, буде споживатися один відсоток потужності. Не потрібно встановлювати велике значення, оскільки на ефективність це вплине не сильно, але навантаження на устаткування помітно збільшиться.

Далі встановіть кількість використовуваних ядер через команду «-t». Через пробіл пропишіть «-k», щоб майнер автоматично підключався до пулу. Остання команда — це «-a». Після цього потрібно вказати алгоритм криптовалюта, яку ви здобуваєте. В даному випадку це Cryptonight.

вигода

Використання даного протоколу при видобутку на більшості пулів дозволить збільшити швидкість приблизно в півтора-два рази. Просто уявіть, якщо раніше хешрейт вашого процесора становив, наприклад, 20 хешів, то XMRig дозволяє підняти його до 45-50.

При цьому варто розуміти, що таке збільшення швидкості не є розгоном обладнання. Це все наслідки використання більш стабільного протоколу Stratum, особливості якого вказані вище.

Майнінг монери сам по собі є досить прибутковим. Згідно bitinfocharts, можна заробити майже долар за кожен KHash / s в день. Період окупності обладнання при видобутку цієї криптовалюта досить низький, а при такому підвищенні ефективності він ще більше падає.

Відповідно, ви зможете швидше вийти на чистий прибуток. При цьому, навантаження на устаткування не стануть вище, працювати з пулами буде набагато простіше. І у вас все ще залишиться шанс розігнати своє обладнання, щоб вичавлювати з нього максимум.

проблематика

Головним недоліком Stratum серверів є те, що його підтримують не всі Майнер. У монери така проблема сьогодні не спостерігається. Якщо ви все-таки зіткнетеся з тим, що не можете налаштувати Майнінг через подібної помилки, перевірте версію своєї програми.

Інших причин подібної помилки вже на форумах немає, оскільки Майнер під XMR оновлені до можливості підключення до такого роду серверів. При використанні XMRig пул завжди буде приймати адреса, оскільки це проксі сервер, тому він обходить блокування.

висновок

Stratum proxy Monero сервера покращують Майнінг криптовалюта як для власників пулів, так і для Майнер. Завдяки зменшенню навантаження і об’єднанні робітників, можна створювати набагато більше Воркер, що істотно збільшить ефективність роботи.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector